M35:

Dela

60 meter

7.97

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

02.02

Kristianstad

8.02

Andreas Leveau-80, Öresund FK

02.03

Malmö/A

8.14

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

02.03

Malmö/A

8.39

Christoffer Danarö-84, Åhus FIK

02.02

Kristianstad

8.47

Linus Olsson-81, Åhus FIK

02.02

Kristianstad

8.56

Fredrik Krantz-80, Öresund FK

26.01

Malmö/A

8.75

Martin Andersson-80, Vittsjö GIK

02.02

Kristianstad

8.90

Roger Olsson-84, Vittsjö GIK

02.03

Malmö/A

200 meter

27.45

Fredrik Krantz-80, Öresund FK

10.02

Malmö/A

28.12

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

03.03

Malmö/A

400 meter

57.54

Thomas Novin-80, IS Göta

02.03

Malmö/A

60.10

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

03.02

Malmö/A

60.71

Fredrik Krantz-80, Öresund FK

13.01

Malmö/A

800 meter

2.05.54

David Karlsson-84, Ystads IF

03.03

Malmö/A

2.11.87

Ola Cederfeldt-81, IF Malmö Löp

03.03

Malmö/A

2.12.32

David Hartman-81, Björnstorps IF

03.03

Malmö/A

2.21.11

Fredrik Krantz-80, Öresund FK

18.12.01

Malmö/A

2.42.08

Niclas Holger Öman-82, IS Göta

01.02

Malmö/A

manuell tid

 

 

 

 

1000 meter

 

 

 

1500 meter

4.06.83

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

26.01

Malmö/A

4.20.39

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

10.02

Malmö/A

4.48.79

Fredrik Krantz-80, Öresund FK

10.02

Malmö/A

4.49.89

Andreas Cederström-84, Björnstorps IF

10.02

Malmö/A

4.54.70

Thomas Rödin-81, IS Göta

10.02

Malmö/A

4.55.11

Fredrik Johansson-81, Björnstorps IF

10.02

Malmö/A

3000 meter

  8.53.65

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

03.02

Malmö/A

  9.13.57

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

01.03

Malmö/A

  9.18.82

David Hartman-81, Björnstorps IF

01.03

Malmö/A

10.18.27

Andreas Cederström-84, Björnstorps IF

01.03

Malmö/A

10.19.66

Fredrik Johansson-81, Björnstorps IF

01.03

Malmö/A

10.39.57

Björn Lundberg-82, Björnstorps IF

03.02

Malmö/A

10.42.77

Thomas Rödin-81, IS Göta

03.02

Malmö/A

10.47.38

Andreas Wahlberg-80, IS Göta

03.02

Malmö/A

60 meter häck, 99,1 cm

9.38

Andreas Leveau-80, Öresund FK

03.03

Malmö/A

Höjdhopp

1.86

Andreas Leveau-80, Öresund FK

02.03

Malmö/A

1.40

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

23.03

Sjöbo

Stavhopp

 

 

 

 

Längdhopp

5.03

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

01.03

Malmö/A

5.00

Björn Lundin-82, IFK Helsingborg

06.04

Helsingborg

4.58

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

01.03

Malmö/A

4.43

Christoffer Danarö-84, Åhus FIK

02.02

Kristianstad

Tresteg

11.99

Andreas Leveau-80, Öresund FK

03.03

Malmö/A

10.08

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

03.02

Malmö/A

Kula 7.26 kg

11.33

Peter Lindgren-84, Ystads IF

23.03

Sjöbo

10.35

Björn Lundin-82, IFK Helsingborg

06.04

Helsingborg

10.20

Anders Lindbladh-80, Ystads IF

03.03

Malmö/A

  9.90

Johan Ström-80, Åhus FIK

02.03

Malmö/A

  9.00

Martin Ackefelt-81, KFUM Kristianstad

02.02

Kristianstad

  8.02

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

23.03

Sjöbo

  7.00

Daniel Melander-80, IFK Helsingborg

06.04

Helsingborg

Vikt 15.88 kg

7.96

Anders Lindbladh-80, Ystads IF

02.03

Malmö/A

Stafett 4 x 200 m

1.47.72

FK Athlet

02.03

Malmö/A

 

Johan Schön-79, Tomas Jeansson-71,
Marcus Rönnerling-81, Magnus Sövgren-75

 

 

Femkamp