F 13 år

80 meter

10.25

+0.8

Emma Palmér-90, Malmö AI

20.09

Trelleborg

10.54

+1.0

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

20.09

Trelleborg

10.63

-0.18

Malin Olsson-90, Malmö AI

31.08

Lund

10.71

+1.09

Kim Petersson-90, IFK Lund

31.08

Lund

10.80

+0.8

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

20.09

Trelleborg

10.82

+2.0

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

10.82

-0.18

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

31.08

Lund

10.89

+1.6

Johanna Bing-90, IFK Lund

28.06

Trelleborg

10.94

+1.09

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

31.08

Lund

11.03

+1.41

Sara Edvardsson-90, KFUM Kristianstad

31.08

Lund

11.03

-0.18

Sarah Olsson-90, IK Finish

31.08

Lund

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.46

+2.07

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

07.09

Vellinge

10.57

+2.54

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

07.09

Vellinge

10.62

+2.9

Malin Olsson-90, Malmö AI

07.09

Vellinge

10.76

+2.9

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

12.07

Helsingborg

10.76

+4.55

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

10.77

+2.1

Maria Castorina-90, IFK Lund

31.05

Landskrona

10.88

+2.10

Sarah Olsson-90, IK Finish

31.08

Lund

10.91

+2.7

Isabell Petersson-90, Malmö AI

10.08

Simrishamn

200 meter

25.94

-0.1

Emma Palmér-90, Malmö AI

06.07

Göteborg

26.42

+1.6

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

21.09

Trelleborg

26.56

+1.6

Malin Olsson-90, Malmö AI

21.09

Trelleborg

26.81

+1.6

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

21.09

Trelleborg

27.43

-0.28

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

30.08

Lund

27.64

-1.6

Kim Petersson-90, IFK Lund

08.06

Klippan

27.67

-0.7

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

06.07

Göteborg

28.04

-0.86

Maria Castorina-90, IFK Lund

30.08

Lund

28.22

-0.86

Ebba Didner-90, Heleneholms IF

30.08

Lund

28.22

+1.6

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

200 meter - medvindsresultat:

27.48

+2.4

Kim Pettersson-90, IFK Lund

20.07

Halmstad

27.87

+3.9

Maria Castorina-90, IFK Lund

31.05

Landskrona

600 meter

1.43.8m

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

03.08

Ängelholm

1.45.76

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

06.09

Vellinge

1.47.1m

Elin Andersson-90, IFK Lund

11.09

Malmö

1.48.69

Linn Jönsson-90, Sjöbo IF

20.09

Trelleborg

1.49.07

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

04.07

Göteborg

1.50.40

Elina Håbbe-Torold-90, Ystads IF

13.07

Helsingborg

1.50.58

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

25.05

Lerum

1.50.5m

Julia Mårtensson-90, Björnstorps AI

27.07

Hässleholm

1.51.1m

Desirée Tittanen-90, KFUM Kristianstad

27.07

Hässleholm

1.51.50

Angelica Flyckt-90, Vittsjö GIK

21.09

Karlskrona

1500 meter:

5.23.92

Elin Andersson-90, IFK Lund

07.09

Vellinge

5.27.44

Julia Mårtensson-90, Björnstorps IF

27.07

Hässleholm

5.28.50

Stella Malmström-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

5.30.75

Elina Håbbe-Torold-90, Ystads IF

07.09

Vellinge

5.32.12

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

07.09

Vellinge

5.32.24

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

30.08

Norrköping

5.45.98

Karolina Löfqvist-90, Ängelholms IF

07.09

Vellinge

6.02.82

Marie Andersson-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

60 meter häck 76.2 cm:

9.46

-0.7

Emma Palmér-90, Malmö AI

21.09

Trelleborg

9.54

-1.4

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

03.08

Ängelholm

9.67

+2.0

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

9.86

+2.0

Sara Edvardsson-90, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

9.96

+1.45

Malin Olsson-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

9.97

-1.4

Isabell Petersson-90, Malmö AI

03.08

Ängelholm

10.26

+1.12

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

30.08

Lund

10.75

+1,66

Anna Natt och Dag-90, IFK Helsingborg

30.08

Lund

10.80

+2.0

Ellen Björklund-90, IFK Lund

26.07

Hässleholm

10.82

-0.8

Josefine Westerlindh-90, IFK Lund

24.08

Norrköping

60 meter häck 76.2 cm­ medvind eller okända vindförhållanden

9.22

+2.10

Emma Palmér-90, Malmö AI

30.08

Lund

9.61

+3.83

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

06.09

Vellinge

9.80

+3.06

Sara Edvardsson-90, KFUM Kristianstad

06.09

Vellinge

9.95

+3.06

Malin Olsson-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

10.19

+2.04

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

06.09

Vellinge

10.25

+2.48

Ellen Björklund-90, IFK Lund

06.09

Vellinge

Höjdhopp

1.70

Ellen Björklund-90, IFK Lund

02.07

Graz, AUT

1.56

Malin Olsson-90, Malmö AI

20.09

Trelleborg

1.54

Josefine Westerlindh-90, Ängelholms IF

20.09

Trelleborg

1.53

Sofie Holmqvist-90, Heleneholms IF

07.09

Vellinge

1.53

- " -

11.09

Malmö

1.52

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

15.06

Vellinge

1.50

Kajsa Jennby-90, IK Finish

15.06

Vellinge

1.50

Johanna Lindstrand-90, IFK Lund

02.07

Graz, AUT

1.50

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

30.08

Lund

1.50

- " -

07.09

Vellinge

1.50

Ellinor Widh-90, Eslövs AI

07.09

Vellinge

1.50

Ebba Didner-90, Heleneholms IF

07.09

Vellinge

1.50

- " -

11.09

Malmö

1.50

- " -

14.09

Tranås

Stavhopp

2.70

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

06.09

Vellinge

2.10

Anna Natt och Dag-90, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

Längdhopp

5.32

+0.6

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

06.09

Vellinge

5.29

-0.7

Malin Olsson-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

5.12

+1.6

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

5.12

-1.5

Emma Palmér-90, Malmö AI

21.09

Trelleborg

5.07

+0.6

Sara Arwald-90, IK Pallas

06.07

Göteborg

5.07

-0.42

Sarah Olsson-90, IK Finish

30.08

Lund

5.03

+0.7

My Hansen-90, Heleneholms IF

27.07

Hässleholm

5.01

+0.6

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

4.99

+0.3

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

06.07

Göteborg

4.86

+0.0

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

11.07

Helsingborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.38

Emma Palmér-90, Malmö AI

11.09

Malmö

5.11

Johanna Lindstrand-90, IFK Lund

09.06

Lund

4.97

+2.2

Sara Edvardsson-90, KFUM Kristianstad

27.07

Hässleholm

4.90

Ellen Björklund-90, IFK Lund

09.06

Lund

4.87

+2.8

Isabell Pettersson-90, Malmö AI

27.07

Hässleholm

Tresteg

10.89

-0.8

Sarah Olsson-90, IK Finish

07.09

Vellinge

10.16

-0.3

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

05.07

Göteborg

10.06

-2.5

My Hansen-90, Heleneholms IF

07.09

Vellinge

9.81

+0.3

Ellen Björklund-90, IFK Lund

26.07

Hässleholm

9.71

+1.7

Sara Arwald-90, IK Pallas

26.07

Hässleholm

9.69

-2.1

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

07.09

Vellinge

9.68

-1.1

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

07.09

Vellinge

9.39

+0.9

Ida Claesson-90, Åhus FIK

29.06

Karlskrona

9.09

+0.0

Ellen Arnoldsson-90, IFK Lund

26.07

Hässleholm

8.96

-1.6

Mia Göransson-90, Sjöbo IF

20.09

Trelleborg

Tresteg ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.01

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

15.06

Laholm

9.73

+2.1

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

15.06

Karlshamn

Kula 2.0 kg

12.83

Petronella Persson-90, Ystads IF

21.09

Trelleborg

11.65

Kim Pettersson-Ek-90, Vittsjö GIK

03.08

Ängelholm

11.42

Ellinor Widh-90, Eslövs AI

07.09

Vellinge

10.61

Hermina Malmgren-90, KFUM Kristianstad

31.08

Lund

10.42

Rebecca Ohlsson-90, IFK Helsingborg

28.09

Ängelholm

10.36

Matilda Ekelundh-Axelsson, IFK Lund

31.08

Lund

10.32

Ida Claesson-90, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

10.20

Caroline Andersson-90, Staffanstorps AI

21.09

Trelleborg

10.02

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

28.06

Trelleborg

9.80

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

15.06

Laholm

Diskus 0.6 kg

27.66

Kim Pettersson-Ek-90, Vittsjö GIK

03.08

Ängelholm

26.09

Petronella Persson-90, Ystads IF

07.09

Vellinge

25.22

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

22.09

Åhus

24.57

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

23.58

Josefine Westerlindh-90, Ängelholms IF

23.08

Norrköping

23.40

Elin Alm-90, Heleneholms IF

20.09

Trelleborg

21.47

Emma Bergqvist-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

20.19

Emma Persson-90, IK Finish

20.09

Trelleborg

19.09

Emelie Hjälm-90, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

18.75

Lisa Andersson-90, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

Spjut 400 gram

42.70

Ellinor Widh-90, Eslövs AI

02.08

Ängelholm

38.25

Josefine Westerlindh-90, Ängelholms IF

28.09

Ängelholm

28.38

Emelie Hjälm-90, Ängelholms IF

02.08

Ängelholm

25.56

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

15.06

Laholm

24.40

Amanda Walther-90, Båstads IF

06.09

Vellinge

23.92

Elin Alm-90, Heleneholms IF

30.08

Lund

23.85

Petronella Persson-90, Ystads IF

21.09

Trelleborg

23.32

Lisa Andersson-90, Åhus FIK

23.09

Åhus

22.95

Viktoria Svensson-90, Sjöbo IF

21.09

Trelleborg

22.65

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

Slägga 2.0 kg

32.73

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

32.46

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

27.09

Kalmar

20.61

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

27.04

Trelleborg

19.87

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

27.09

Kalmar

13.82 §

Lisa Andersson-90, Åhus FIK

25.09

Åhus

Femkamp

4116

Ebba Didner-90, Heleneholms IF

14.09

Tranås

4080

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

14.09

Tranås

3495

Sofie Holmqvist-90, Heleneholms IF

14.09

Tranås

Stafett 4 x 80 meter:

42.69

Malmö AI

15.06

Vellinge

42.71

KFUM Kristianstad

15.06

Vellinge

43.76

Heleneholms IF

15.06

Vellinge

44.82

IK Finish

15.06

Vellinge

47.51

Ängelholms IF

15.06

Vellinge

Stafett 1000 meter:

2.26.7m

Malmö AI

11.09

Malmö

2.29.76

KFUM Kristianstad

03.08

Ängelholm

2.34.54

Heleneholms IF

31.08

Lund

2.34.83

IFK Lund

31.08

Lund

2.35.32

IFK Helsingborg

31.08

Lund

2.41.1m

IK Finish

11.09

Malmö

2.44.50

IFK Trelleborg

07.05

Malmö

2.46.14

Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

2.51.4m

Åhus FIK

11.09

Malmö

2.52.65

Staffanstorps AI

31.08

Lund