F 13 år

80 meter

10.24

+1.4

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

10.36

+1.4

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

20.06

Vellinge

10.44

+1.2

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

28.08

Halmstad

10.72

+0.9

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

10.82

+1.7

Isabell Englund-91, Malmö AI

22.05

Malmö/S

10.86

+1.4

Matilda Rist-91, Malmö AI

20.06

Vellinge

10.89

+1.4

Sandra Eliasson-91, IFK Helsingborg

20.06

Vellinge

10.98

+1.4

Ida Nilsson-91, IK Finish

20.06

Vellinge

10.99

-0.5

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

09.05

Hässleholm

11.10

+0.5

Astrid Stenberg-91. KFUM Kristianstad

14.08

Malmö/He

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.16

+2.6

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

22.05

Malmö/S

10.40

+3.3

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

28.08

Halmstad

10.59

+2.6

Isabell Englund-91, Malmö AI

22.05

Malmö/S

10.82

Sandra Eliasson-91, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

10.87

+4.5

Astrid Stenberg-91, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

10.92

Natalie Hase-91, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

10.94

+2.41

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

12.09

Karlskrona

200 meter

25.88

+1.3

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

18.07

Halmstad

26.88

+0.1

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

27.08

+0.9

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

04.07

Göteborg/U

27.40

+0.0

Isabell Englund-91, Malmö AI

18.07

Halmstad

27.90

-0.2

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

28.02

-0.1

Matilda Rist-91, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

28.30

+0.6

Nathalie Busk-91, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

28.44

-0.1

Linda Pernevall-91, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

29.18

+1.4

Astrid Stenberg-91, KFUM Kristianstad

15.08

Malmö/He

29.48

+0.0

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

15.05

Glostrup,DEN

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.73

+3.0

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

26.61

+2.8

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

29.08

Halmstad

26.84

+3.0

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

20.06

Vellinge

27.54

+2.4

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

29.08

Halmstad

27.78

+2.5

Matilda Rist-91, Malmö AI

20.06

Vellinge

28.89

+2.3

Natalie Hase-91, IFK Helsingborg

11.09

Vellinge

29.13

+2.2

Astrid Stenberg-91, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

600 meter

1.41.36

Isabell Englund-91, Malmö AI

28.08

Halmstad

1.42.96

Linda Pernevall-91, IFK Lund

28.08

Halmstad

1.45.49

Anna Nilsson-91, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

1.45.64

Nathalie Busk-91, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

1.46.26

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

12.09

Uddevalla

1.48.13

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

20.06

Karlshamn

1.50.59

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

23.05

Malmö/S

1.50.64

Elin Börjedahl-91, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

1.52.79

Viktoria Norstedt-91, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

1.52.94

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

14.08

Malmö/He

1500 meter:

5.05.66

Anna Nilsson-91, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

5.09.20

Linda Pernevall-91, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

5.20.49

Viktoria Norstedt-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

5.22.60

Filippa Hallersbo-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

5.24.85

Elin Börjedahl-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

5.28.25

Johanna Stark-91, Åhus FIK

15.08

Malmö/He

5.36.20

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

29.08

Halmstad

5.44.51

Julia Magntorn-91, Åhus FIK

29.08

Halmstad

6.01.11

Anna Leijonhufvud-91, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

6.27.46

Maria Gustavsson-91, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm:

9.63

+0.2

Isabell Englund-91, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

9.64

+1.4

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

18.07

Halmstad

9.75

+1.42

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

12.09

Karlskrona

10.14

+0.1

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

05.09

Lund

10.21

+1.7

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

15.08

Malmö/He

10.32

+0.2

Nathalie Busk-91, Malmö AI

05.09

Lund

10.49

-0.5

Natalie Hase-91, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

10.59

+0.2

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

02.07

Göteborg/U

10.95

+1.1

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

29.05

Lerum

10.98

+1.1

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

15.08

Malmö/He

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

10.41

+2.2

Nathalie Busk-91, Malmö AI

23.05

Malmö/S

10.66

+2.2

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

23.05

Malmö/S

10.84

+2.2

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

11.09

Vellinge

Höjdhopp

1.50

Emma Welinder-91, IFK Lund

05.09

Lund

1.47

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

25.07

Karlskrona

1.47

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

12.09

Vellinge

1.44

Parina Johansson-91, Klippans FK

01.08

Ängelholm

1.43

Cecilia Jönsson-91, Eslövs AI

06.06

Klippan

1.41

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

1.41

Caroline Grönlund-91, IK Finish

12.09

Vellinge

1.41

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

05.09

Lund

1.40

Matilda Persson-91, IFK Trelleborg

24.07

Hässleholm

1.40

- " -

14.08

Malmö/He

1.40

Martina Barrdahl-91, KFUM Kristianstad

24.07

Hässleholm

1.40

Charlotta H Fricke-91, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

Stavhopp

3.00

Anna Nilsson-91, Malmö AI

12.09

Vellinge

2.76

Matilda Persson-91, IFK Trelleborg

28.08

Halmstad

2.74

Natalie Busk-91, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

1.62

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

Längdhopp (zon)

5.40

+1.33

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

04.09

Lund

5.26

+1.32

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

15.08

Malmö/He

5.09

+2.0

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

5.05

-0.7

Isabell Englund-91, Malmö AI

31.05

Värnamo

5.00

+0.65

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

15.08

Malmö/He

4.65

+1.89

Sofie Beckwall-91, Eslövs AI

04.09

Lund

4.63

+0.0

Matilda Rist-91, Malmö AI

31.05

Värnamo

4.62

+1.60

Linda Pernevall-91, IFK Lund

04.09

Lund

4.60

+0.7

Tania Christensen-91, Staffanstorps AI

05.06

Sävedalen

4.59

+1.53

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

16.05

Eslöv

4.59

+1.30

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

04.09

Lund

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.17

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

4.78

Michelle Nilsson-91

11.09

Vellinge

4.60

Charlotta H Fricke-91, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

4.58

+2.2

Natalie Hase-91, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

Tresteg (zon)

10.76

-0.2

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

03.07

Göteborg/U

10.41

-0.4

Isabell Englund-91, Malmö AI

12.06

Trelleborg

10.41

+0.1

- " -

03.07

Göteborg/U

9.78

-0.3

Nathalie Busk-91, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

9.99

-1.5

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

14.08

Malmö/He

9.89

-1.1

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

9.58

+0.8

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

29.08

Halmstad

9.20

-0.9

Elin Börjedal-91, IFK Helsingborg

24.07

Hässleholm

9.19

-1.6

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/He

9.06

+0.0

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

8.74

-0.4

Hanna Lindskog-91, Klippans FK

18.07

Halmstad

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

9.51

+3.90

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

20.06

Karlshamn

9.20 §

Ida Månsson-91, Ystads IF

11.09

Simrishamn

Kula 2.0 kg

12.84

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

29.08

Halmstad

12.33

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

22.05

Malmö/S

11.56

Johanna Gannfelt-91, Heleneholms IF

10.07

Helsingborg

11.00

Ida Månsson-91, Ystads IF

12.06

Trelleborg

10.83

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

01.08

Ängelholm

10.44

Hanna Forsberg-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

10.39

Martina Barrdahl-91, KFUM Kristianstad

15.08

Malmö/He

10.35

Malin Areheim-91, Malmö AI

15.08

Malmö/He

10.33

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

12.06

Trelleborg

10.16

Hanna Lindskog-91, Klippans FK

06.06

Klippan

Diskus 0.6 kg

37.20

Ida Månsson-91, Ystads IF

25.07

Hässleholm

27.06

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

14.08

Malmö/He

24.30

Johanna Stark-91, Åhus FIK

14.08

Malmö/He

23.77

Johanna Gannfelt-91, Heleneholms IF

14.08

Malmö/He

21.82

Malin Areheim-91, Malmö AI

25.07

Hässleholm

20.70

Emelie Grundström-91, Ängelholms IF

12.09

Vellinge

20.69

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

18.79

Caroline Ehrnström-91, Malmö AI

14.08

Malmö/He

18.12

Jenny Lewin-91, IK Finish

12.09

Vellinge

17.99

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

12.05

Malmö/S

Slägga 2.0 kg

34.16

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

31.07

Ängelholm

29.92

IMathilda Persson-91, IFK Trelleborg

31.07

Ängelholm

21.47

Emelie Grundström-91, Ängelholms IF

28.08

Halmstad

Spjut 400 gram

34.13

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

11.09

Vellinge

33.47

Ida Månsson-91, Ystads IF

17.08

Trelleborg

28.94

Tania Christensen-91, Staffanstorps AI

16.05

Eslöv

28.68

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

05.09

Lund

28.50

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

11.09

Vellinge

27.67

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

13.06

Trelleborg

26.37

Martina Barrdahl-91, KFUM Kristianstad

05.09

Lund

25.32

Jenny Lewin-91, IK Finish

11.09

Vellinge

24.04

Johanna Gannfelt-91, Heleneholms IF

25.07

Hässleholm

22.07

Emelie Grundström-91, Ängelholms IF

15.08

Malmö/He

Femkamp

4743

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

29.05

Lerum

    (10.81-140-4235-501-1.53.39)    

4712

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

12.09

Uddevalla

    (9.82-138-3033-500-1.46.26)    

4541

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

29.05

Lerum

    (10.58-137-3964-464-1.53.30)    

3903

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

29.05

Lerum

    (10.95-128-2770-428-1.51.86)    

3562

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

29.05

Lerum

(12.00-134-2357-447-2.00.25)

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

45.74

Eslövs AI

25.07

Hässleholm

46.65

IK Finish

20.06

Vellinge

    (Ida Nilsson-91, Louise Nyberg-92,
Olivia Winqvist-92, Gabrielle Olivius-92)
   

47.78

Åhus FIK

25.07

Hässleholm

Stafett 1000 meter:

2.39.08

Heleneholms IF

12.05

Malmö/S

(Erica Wernersson, Johanna Gannfelt-91,
Matilda Farkas-91, Michelle Nilsson-91)

 

 

2.43,16

Malmö AI

12.05

Malmö/S

(Nathalie Busk-91, Anna Nilsson-91,
Matilda Rist-91, Isabell Englund-91)

 

 

2.46.65

IFK Lund

12.05

Malmö/S