F 13 år

80 meter

10.76

+1.5

Daniella Busk-93, Malmö AI

19.08

Malmö/He

10.84

+1.1

Hanna Wackå-93, Malmö AI

19.08

Malmö/He

11.03

+0.5

Sandra Hellström-93, Malmö AI

06.06

Malmö/He

11.06

+0.5

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

06.06

Malmö/He

11.08

+1.5

Emelie Rydstedt-93, IFK Lund

19.08

Malmö/He

11.08

+0.6

Stina Ek-93, Klippans FK

27.08

Ängelholm

11.10

+1.3

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

11.06

Trelleborg

11.10

+0.5

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

06.06

Malmö/He

11.15

-0.20

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

17.09

Karlskrona

11.24

-0.3

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

21.05

Eslöv

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.72

+4.0

Daniella Busk-93, Malmö AI

04.06

Klippan

10.80

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

10.81

Hanna Wackå-93, Malmö AI

03.06

Landskrona

10.82

+4.0

Nathalie Persson-93, Treby IF

04.06

Klippan

10.95

+2.8

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

04.06

Klippan

10.99

+4.0

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

04.06

Klippan

11.02

+2.8

Stina Ek-93, Klippans FK

04.06

Klippan

11.03

+2.2

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

11.12

Emelie Rydstedt-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

11.15

+5.3

Alexandra Göransson-93, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

11.16

+2.2

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

200 meter

26.76

+0.3

Daniella Busk-93, Malmö AI

03.09

Villstad

27.43

+0.4

Hanna Wackå-93, Malmö AI

09.09

Vellinge

28.01

+1.2

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

28.06

Ängelholm

28.29

+0.5

Evelina Olsson-93, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

28.34

-0.33

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

18.06

Karlshamn

28.53

-1.1

Nathalie Persson-93, Treby IF

18.06

Karlshamn

28.56

-1.8

Emelie Rydstedt-93, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

28.60

-0.6

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

28.84

+1.2

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

26.08

Ängelholm

29.02

-0.6

Madelen Nilsson-93, Klippans FK

29.07

Hässleholm

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

27.98

+4.5

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

04.06

Klippan

28.15

+3.8

Nathalie Persson-93, Treby IF

04.06

Klippan

28.82

+4.5

Madelén Nilsson-93, Klippans FK

04.06

Klippan

600 meter

1.44.97

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

10.09

Vellinge

1.47.21

Hanna Pettersson-93, Vittsjö GIK

03.09

Villstad

1.47.38

Viktoria Jeppsson-93, IFK Lund

02.07

Helsingborg

1.47.55

Hanna Wackå-93, Malmö AI

17.06

Vellinge

1.47.55

Cajsa Kihlman-93, Ängelholms IF

22.07

Halmstad

1.49,54

Saga Jönsson-93, Hässleholms AIS

03.09

Villstad

1.49.43

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

06.06

Malmö/He

1.49.75

Johanna Forsell-93, Vittsjö GIK

29.07

Hässleholm

1.52.71

Emelie Rydstedt-93, IFK Lund

03.09

Villstad

1.53.13

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

24.09

Eslöv

1500 meter:

5.12.12

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

02.09

Villstad

5.26.34

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

02.09

Villstad

5.49.44

Johanna Hylén-93, Malmö AI

21.07

Halmstad

60 meter häck 76.2 cm:

10.06

+0.1

Daniella Busk-93, Malmö AI

26.08

Ängelholm

10.14

+0.0

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

27.05

Växjö

10.32

-0.8

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

24.09

Eslöv

10.43

-0.4

Hanna Wackå-93, Malmö AI

09.09

Vellinge

10.70

+1.6

Melinda Holm-93, IK Finish

02.09

Villstad

10.89

+1.0

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

11.06

Olofström

10.91

-0.8

Emilie Sahlberg-93, Åhus FIK

24.09

Eslöv

10.98

-0.6

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

20.08

Malmö/He

11.50

-2.4

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

02.09

Villstad

11.75

+0.6

Victoria Jeppsson-93, IFK Lund

23.07

Halmstad

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

10.54

Melinda Holm-93, IK Finish

07.07

Göteborg/U

Höjdhopp

1.62

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

11.06

Trelleborg

1.60

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

18.06

Karlshamn

1.60

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

10.09

Vellinge

1.50

Felicia Sigurdsen-93, Malmö AI

03.06

Landskrona

1.50

Lina Nilsson-93, Hässleholms AIS

04.06

Klippan

1.49

Fideli Svensson-93, Ängelholms IF

18.06

Vellinge

1.49

Johanna Claesson-93, IS Kullen

24.09

Ängelholm

1.45

Hanna Tydinger-93, Klippans FK

04.06

Klippan

1.45

Hanna Wiik-93, Treby IF

04.06

Klippan

1.45

Daniella Busk-93, Malmö AI

03.06

Landskrona

Stavhopp

 

 

 

Längdhopp (zon)

5.16

+0.2

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

27.08

Ängelholm

5.15

+0.4

Evelina Olsson-93, IFK Helsingborg

02.09

Villstad

5.11

+0.0

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

27.08

Ängelholm

4.99

+2.0

Stina Ek-93, Klippans FK

04.06

Klippan

4.97

+0.0

Hanna Wackå-93, Malmö AI

17.06

Vellinge

4.86

+0.9

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

4.83

-0.1

Melinda Holm-93, IK Finish

09.07

Göteborg/U

4.80

+0.0

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

02.09

Lund

4.77

+1.2

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

04.06

Klippan

4.75

-0.6

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.00

+2.2

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

04.06

Klippan

5.00

+5.1

Stina Ek-93, Klippans FK

04.06

Klippan

4.82

+4.7

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

06.05

Tårnby,DEN

4.80

+3.7

Daniella Busk-93, Malmö AI

04.06

Klippan

Tresteg (zon)

10.46

+0.4

Melinda Holm-93, IK Finish

03.09

Villstad

10.46

-1.1

Hanna Wackå-93, Malmö AI

10.09

Vellinge

10.06

+0.0

Felicia Sigurdsen-93, Malmö AI

03.09

Villstad

9.97

-3.6

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

03.09

Villstad

9.81

-0.1

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

9.66

-2.0

Hanna Tydinger-93, Klippans FK

19.08

Malmö/He

9.57

+1.1

Erika Håkansson-93, IK Finish

19.08

Malmö/He

9.53

+0.0

Fideli Svensson-93, Ängelholms IF

23.07

Halmstad

9.39

+0.0

Emilie Sahlberg-93, Åhus FIK

03.09

Lund

9.38

+0.3

Monica Gladowska-93, Malmö AI

03.09

Villstad

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 2.0 kg

14.13

Frida Johansson-93, Eslövs AI

02.09

Villstad

13.43

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

23.07

Halmstad

11.23

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

02.09

Villstad

11.07

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

10.72

Anna Stenberg-93, IK Finish

21.05

Eslöv

10.55

Sofie Arvidsson-93, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

10.33

Erika Håkansson-93, IK Finish

18.06

Vellinge

9.95

Louise Arvidsson-93, IFK Helsingborg

27.08

Ängelholm

9.85

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

01.07

Helsingborg

9.78

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

07.05

Tårnby,DEN

9.73

Cecilia Linderoth-93, IK Finish

19.08

Malmö/He

Diskus 0.6 kg

32.25

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

28.64

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

27.04

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

26.08

Ängelholm

23.47

Bonnie Öhnhagen-93, Klippans FK

26.08

Ängelholm

23.41

Victoria Jeppsson-93, IFK Lund

30.07

Hässleholm

21.83

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

20.08

Malmö/He

21.83

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

26.07

Karlskrona

20.32

Emilie Sahlberg-93, Åhus FIK

28.09

Åhus

18.88

Frida Nilsson-93, Ystads IF

16.09

Ystad

18.70

Louise Kronvall-93, IK Finish

10.09

Vellinge

Slägga 2.0 kg

35.78

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

26.08

Ängelholm

35.29

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

33.61

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

02.09

Villstad

32.62

Frida Johansson-93, Eslövs AI

02.09

Villstad

29.46

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

26.08

Ängelholm

28.71

Anna Jacobsson-93, Eslövs AI

26.05

Eslöv

24.80

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

26.08

Ängelholm

20.73

Amanda Uppenberg-93, IFK Trelleborg

30.04

Trelleborg

19.85

Caroline Gustafsson-93, Åhus FIK

26.09

Åhus

19.30

Cajsa Kihlman-93, Ängelholms IF

26.08

Ängelholm

Spjut 400 gram

44.27

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

27.08

Ängelholm

32.59

Josefin Astermark-93, Eslövs AI

17.06

Vellinge

24.76

Viktoria Jeppsson-93, IFK Lund

20.08

Malmö/He

24.56

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

04.06

Klippan

24.27

Erika Håkansson-93, IK Finish

07.07

Gteborg/U

23.39

Anna-Sofia Frank-93, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

23.29

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

24.09

Ängelholm

23.12

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

22.69

Josefin Rask-93, Vittsjö GIK

17.09

Karlskrona

22.28

Hanna Wiik-93, Treby IF

29.07

Hässleholm

Femkamp

4.528

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

24.09

Eslöv

(10.32 (-0.8), 157, 2863, 4.72 (-0.9), 1.53.13)

 

3.729

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

24.09

Eslöv

(10.33 (-0.8), 127, 2149, 4.50 (-0.8), 2.01.03)

 

3.690

Victoria Jeppsson-93, IFK Lund

23.07

Uddevalla

(11.75 (+0.6), 133, 2465, 4.16 (-1.0), 1.51.08)

 

3.629

Emilie Sahlberg-93, Åhus FIK

24.09

Eslöv

(10.91 (-0.8), 136, 2492, 4.03 (-2.3), 2.02.36)

 

3.053

Caroline Gustafsson-93, Åhus FIK

24.09

Eslöv

(13.43 (-0.4), 115, 3192, 3.98 (-0.9), 2.07.87)

 

2.413

Frida Nilsson-93, Ystads IF

24.09

Eslöv

(13.05 (-0.4), 106, 1935, 3.40 (-1.8), 2.07.16)

 

Stafett 4 x 80 meter:

44.71

Vittsjö GIK

27.08

Ängelholm

    (Hanna Pettersson-93, Josefin Rask-93, Johanna
Forsell-93, Louise Arvidsson-93)
 

46.10

IK Finish

10.09

Vellinge

46.43

IFK Helsingborg

27.08

Ängelholm

    (Joanna Homander-93, Beatrice Ekberg-93,
Josefin Persson- , Johanna Stensson-93)
 

46.86

IFK Trelleborg

18.06

Vellinge

47.78

Klippans FK

27.08

Ängelholm

    (Hanna Tydinger-93, Mikaela Karlsson-93,
Bonnie Öhnhagen-93 , Felicia Svantesson-94)
 

48.60

IS Kullen

27.08

Ängelholm

    (Rebecka Eneroth-93, Matea Teskerna-93,
Sofia Stark-93 , Johanna Claesson-93)
 

Stafett 1000 meter: