F 13 år

80 meter

10.45

+0.0

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

10.58

+1.5

Therese Linde-94, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

10.87

+1.1

Alissa Söderberg-94, IK Finish

14.07

Halmstad

10.98

+1.5

Anna Backlund-94, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

10.96

-1.1

Julia Rist-94, Malmö AI

16.09

Malmö/He

11.05

+0.2

Tanja Thelandersson-94, Vittsjö GIK

20.05

Eslöv

11.20

+0.2

Mathilda Martinsson-94, IK Finish

20.05

Eslöv

11.34

-0.2

Elvira Nilsson-Gullberg-94, Eslövs AI

20.05

Eslöv

11.37

+0.9

Rima Beyed-94, IFK Lund

01.09

Lund

11.37

+0.2

Fanny Lindström-94, Sjöbo IF

16.09

Malmö/He

11.37

+0.1

Malin Lundin-94, Ängelholms IF

16.09

Malmö/He

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.82

+2.7

Alissa Söderberg-94, IK Finish

10.06

Trelleborg

10.89

+3.1

Tanja Thelandersson-94, Vittsjö GIK

08.07

Helsingborg

11.04

+3.4

Mathilda Martinsson-94, IK Finish

17.06

Vellinge

11.24

+2.7

Amra Sahic-94, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

11.27

+3.4

Lisa Grönevik-94, IK Finish

17.06

Vellinge

200 meter

26.54

+1.1

Hanna Kober-94, IFK Lund

15.07

Halmstad

27.68

+1.2

Julia Rist-94, Malmö AI

26.08

Malmö/He

27.71

-0.5

Alissa Söderberg-94, IK Finish

01.07

Göteborg/U

28.00

-0.9

Therese Linde-94, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

28.66

+0.5

Tanja Thelandersson-94, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm/Ö

29.16

+1.2

Emma Olsson-94, Sjöbo IF

26.08

Malmö/He

29.32

-0.8

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

29.35

+1.0

Maria Lundgren-94, IK Finish

07.07

Helsingborg

29.37

+1.7

Tea Svensson-94, IFK Lund

26.08

Malmö/He

29.37

-0.5

Caroline Månsson-94, Åhus FIK

11.08

Vellinge

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

27.23

+3.5

Julia Rist-94, Malmö AI

15.09

Malmö/He

28.60

+2.9

Anna Backlund-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

600 meter

1.45.93

Hanna Kober-94, IFK Lund

14.07

Halmstad

1.47.51

Elvira Nilsson-Gullberg-94, Eslövs AI

25.08

Malmö/He

1.48.37

Malin Carlsson-94, IFK Lund

10.06

Trelleborg

1.49.83

Fanny Sundqvist-94, Åhus FIK

22.05

Malmö/He

1.49.89

Frida Wihlborg-94, IK Finish

29.06

Göteborg/U

1.51.00

Josefina Widerström-94, IFK Lund

22.05

Malmö/He

1.53.01

Emma Olsson-94, Sjöbo IF

25.08

Malmö/He

1.53.84

Felicia Singleton-94, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

1.54.12

Karna Svensén-94, Härlövs IF

06.05

Hässleholm/Ö

1.54.40

Alissa Söderberg-94, IK Finish

23.09

Eslöv

1500 meter:

5.12.06

Fanny Sundqvist-94, Åhus FIK

26.08

Malmö/He

5.21.84

Frida Wihlborg-94, IK Finish

29.07

Hässleholm/Ö

5.31.48

Sofia Anker-Kofoed-94, Ystads IF

15.09

Malmö/He

5.43.45

Malin Carlsson-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

5.49.66

Karna Svensén-94, Härlövs IF

27.05

Kristianstad

6.36.49

Julia Nilsson-94, Ystads IF

29.07

Hässleholm/Ö

60 meter häck 76.2 cm:

  9.71

+1.5

Alissa Söderberg-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

10.04

+1.4

Hanna Kober-94, IFK Lund

26.08

Mlmö/He

10.34

+1.8

Tea Svensson-94, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

10.43

-0.7

Therese Linde-94, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

10.49

+1.8

Karna Svensén-94, Härlövs IF

28.07

Hässleholm/Ö

10.59

+1.4

Amra Sahic-94, IFK Trelleborg

26.08

Malmö/He

10.67

+1.3

Julia Rist-94, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

10.70

+1.4

Felicia Svantesson-94, Klippans FK

26.08

Malmö/He

10.84

+1.0

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

16.06

Vellinge

11.02

+0.4

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

20.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  9.69

+3.8

Alissa Söderberg-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

10.34

+3.3

Felicia Svantesson-94, Klippans FK

15.09

Malmö/He

10.47

+3.3

Julia Rist-94, Malmö AI

26.08

Malmö/He

Höjdhopp

1.54

Rima Beyed-94, IFK Lund

17.06

Vellinge

1.52

Sara Johansson-94, IFK Lund

02.09

Lund

1.48

Ella Spenner-94, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

1.45

Amra Sahic-94, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

1.45

Alissa Söderberg-94, IK Finish

11.08

Vellinge

1.43

Karna Svensén-94, Härlövs IF

28.07

Hässleholm/Ö

1.43

- " -

09.08

Stockholm/S

1.42

Hanna Kober-94, IFK Lund

23.09

Eslöv

1.41

Anna Stenberg-94, IK Finish

25.08

Malmö/He

1.40

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

22.05

Malmö/He

1.40

- " -

17.06

Vellinge

1.40

Wilhelmina Fernebrand-94, Vittsjö GIK

20.05

Eslöv

1.40

- " -

03.06

Klippan

1.40

- " -

28.07

Hässleholm/Ö

1.40

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

30.05

Ystad

1.40

Tea Svensson-94, IFK Lund

03.06

Klippan

Stavhopp

2.60

Alissa Söderberg-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

2.35

Beatrice Strand-94, IFK Lund

25.07

Karlskrona

Längdhopp (zon)

5.29

+1.2

Hanna Kober-94, IFK Lund

01.09

Lund

5.22

+0.4

Alissa Söderberg-94, IK Finish

08.08

Stockholm/S

5.15

+0.4

Therese Linde-94, Malmö AI

01.09

Lund

5.02

+1.6

Rima Beyed-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

4.86

+1.4

Tea Svensson-94, IFK Lund

01.09

Lund

4.85

+0.0

Julia Rist-94, Malmö AI

01.09

Lund

4.77

+1.8

Sara Johansson-94, IFK Lund

01.09

Lund

4.73

+0.5

Maria Lundgren-94, IK Finish

01.07

Göteborg/U

4.65

+0.1

Anna Backlund-94, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

4.64

+0.9

Tanja Thelandersson-94, Vittsjö GIK

01.09

Lund

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.30

+3.5

Alissa Söderberg-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

4.94

+2.1

Julia Rist-94, Malmö AI

01.09

Lund

4.85

+4.0

Maria Lundgren-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

4.72

+2.3

Anna Backlund-94, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

Tresteg (zon)

10.98

+1.4

Rima Beyed-94, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

10.73

+1.5

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

10.68

+1.9

Tea Svensson-94, IFK Lund

25.08

Malmö/He

10.42

+2.0

Therese Linde-94, Malmö AI

25.08

Malmö/He

10.00

+1.9

Anna Backlund-94, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

  9.87

+0.2

Maria Lundgren-94, IK Finish

30.06

Göteborg/U

  9.59

+2.0

Ellinor Nilsson-94, Malmö AI

25.08

Malmö/He

  9.58

+1.2

Emelie Nyberg-94, IK Finish

15.07

Halmstad

  9.58

-1.2

Karna Svensén-94, Härlövs IF

02.09

Lund

  9.55

-2.3

Sara Johansson-94, IFK Lund

02.09

Lund

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.75

+3.4

Ellinor Nilsson-94, Malmö AI

25.08

Malmö/He

Kula 2.0 kg

12.02

Anna Stenberg-94, IK Finish

07.07

Helsingborg

11.57

Tanja Thelandersson-94, Vittsjö GIK

15.09

Malmö/He

11.30

Alissa Söderberg-94, IK Finish

04.08

Malmö/He

11.24

Mikaela Persson Ubilla-94, Heleneholms IF

15.09

Malmö/He

11.07

Jaqueline Andersson-94, IK Finish

17.06

Vellinge

11.06

Ellinor Nilsson-94, Malmö AI

15.09

Malmö/He

10.82

Caroline Månsson-94, Åhus FIK

25.08

Malmö/He

10.79

Therese Linde-94, Malmö AI

01.09

Lund

10.52

Hanna Kober-94, IFK Lund

06.10

Malmö/S-K

10.33

Cecilia Neuman-94. IFK Lund

25.08

Malmö/He

Diskus 0.6 kg

29.45

Maria Lundgren-94, IK Finish

12.08

Vellinge

28.76

Anna Stenberg-94, IK Finish

16.09

Malmö/He

28.71

Caroline Månsson-94, Åhus FIK

26.08

Malmö/He

28.49

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.09

Malmö/S-K

26.20

Lina Bengtsson-94, Heleneholms IF

29.07

Hässleholm/Ö

24.51

Emma Kvist-94, Staffanstorps AI

26.08

Malmö/He

24.44

Fifi Andersson Thysell-94, IFK Trelleborg

26.08

Malmö/He

21.60

Micaela Persson Ubilla-94, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

20.06

Tea Svensson-94, IFK Lund

12.08

Velinge

19.79

Louise Andersen-94, IF Kronan

26.08

Malmö/He

Slägga 2.0 kg

35.78

Hanna Kober-94, IFK Lund

06.10

Malmö/S-K

29.47

Lina Bengtsson-94, Heleneholms IF

15.09

Malmö/He

28.61

Louise Andresen-94, IF Kronan

15.09

Malmö/He

27.49

Ellinor Nilsson-94, Malmö AI

15.09

Malmö/He

22.02

Lovisa Larsson-94, Malmö AI

15.09

Malmö/He

19.70

Micaela Persson Ubilla-94, Heleneholms IF

15.09

Malmö/He

17.97

Mikaela Persson-94, Malmö AI

29.04

Trelleborg

10.75 §

Amra Sahic-94, IFK Trelleborg

23.09

Trelleborg

  9.98 §

Fifi Andersson Thysell-94, IFK Trelleborg

23.09

Trelleborg

Spjut 400 gram

39.15

Caroline Månsson-94, Åhus FIK

16.09

Malmö/He

31.78

Maria Lundgren-94, IK Finish

26.08

Malmö/He

29.46

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.09

Malmö/S-K

28.38

Felicia Svantesson-94, Klippans FK

20.05

Eslöv

26.89

Hannah Gärdfors-94, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

24.72

Karna Svensén-94, Härlövs IF

28.07

Hässleholm/Ö

23.63

Emma Kvist-94, Staffanstorps AI

03.06

Sävedalen

23.15

Fifi Andersson Thysell-94, IFK Trelleborg

26.08

Malmö/He

22.91

Beatrice Strand-94, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

21.90

Martina Svantesson-94, KFUM Kristianstad

28.07

Hässleholm/Ö

Femkamp

4.541

Hanna Kober-94, IFK Lund

23.09

Eslöv

(10.22 (+0.2) 142 3045 500 (-0.5) 1.52.93)

 

 

4.526

Alissa Söderberg-94, IK Finish

23.09

Eslöv

(10.13 (+0.2) 136 3102 513 (+0.2) 1.54.40)

 

 

3.888

Maria Lundgren-94, IK Finish

23.09

Eslöv

(11.23 (+0.2) 130 3593 414 (+0.5) 2.01.28)

 

 

2.926

Malin Carlsson-94, IFK Lund

23.09

Eslöv

(12.82 (+0.2) 124 1650 374 (-0.2), 1.54.47)

 

 

2.920

Lina Sandberg-94, Heleneholms IF

23.09

Eslöv

(11.64 (+0.1) 121 1842 377 (-0.1), 2.07.91)

 

 

2.695

Jasmine Cederblad-94, IK Finish

23.09

Eslöv

(12.41 (+0.2) 103 2094, 404 (-0.1), 2.11.10)

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

43.26

IFK Lund

25.08

Malmö/He

    (Emilia Eriksson-95, Cecilia Neuman-94,
Anna Backlund-94, Hanna Kober-94)
   

43.74

IK Finish

12.08

Vellinge

(-)

 

 

46.86

Sjöbo IF

25.08

Malmö/He

(-)

 

 

Stafett 1000 meter:

2.35.47

IFK Lund

22.05

Malmö/He

    (Sara Hult-95, Emilia Eriksson-95, Malin Carlsson-95, Hanna Kober-94)    

2.40.02

Malmö AI

22.05

Malmö/He

    (Hanna Fedel--95, Julia Rist-94, Nathalie Möllerberg-95, Ida Lindgren-95)    

2.42.87

Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

    (Linnea Gestsson-94, Mikaela Persson-94, Matilda Ekberg-95, Anja Persson-95)    

2.45.35

Ystads IF

22.05

Malmö/He

    (Jennie Walfridsson-95, Josefin la Fleur-94, Esmeralda Hansson-94, Sofia Anker-Kofoed-94)    

2.45.63

IK Finish

22.05

Malmö/He

    (Maria Lundgren-94, Lisa Grönvall-94, Alissa Söderberg-94, Frida Wihlborg-94)    

2.53.08

Åhus FIK

22.05

Malmö/He

    (Malou Marnfeldt-95, Marthina Svensson-95, Caroline Månsson-94, Emma Schack-95)