F 13 år

80 meter

10.26

-0.1

Emilia Eriksson-95, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

10.38

+1.2

Emmi Larsson-95, IFK Trelleborg

08.06

Trelleborg

10.58

+1.73

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

17.08

Ängelholm

10.64

-0.1

Maila Condé Alleyne-95, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.80

+1.53

Wilma Kroon-95, Malmö AI

06.06

Olofström

10.88

+1.2

Malin Jönsson-95, IFK Lund

08.06

Trelleborg

10.92

+1.73

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

17.08

Ängelholm

10.96

+0.7

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

24.05

Eslöv

11.05

-1.1

Malin Jönsson-95, IFK Lund

24.05

Eslöv

11.11

+1.53

Lisa Wigstrand-95, Treby IF

06.06

Olofström

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.62

+2.1

Maila Condé Alleyne-95, Malmö AI

28.07

Göteborg/U

200 meter

26.80

-0.22

Emmi Larsson-95, IFK Trelleborg

07.09

Lidköping

26.93

-1.4

Emilia Eriksson-95, IFK Lund

14.06

Vellinge

27.36

-0.2

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

27.50

+1.9

Anja Persson Hellberg-95, Heleneholms IF

31.08

Vellinge

27.50

-0.1

Wilma Kroon-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

27.82

+0.34

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

07.09

Lidköping

28.27

-1.2

Maila Condé Alleyne-95, Malmö AI

12.07

Helsingborg

28.35

+0.0

Ida Lindgren-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

28.44

-0.4

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

24.05

Eslöv

29.12

+1.8

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

20.07

Halmstad

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

28.73

+2.82

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

11.05

Ystad

600 meter

1.39.30

Sarah Lahti-95, Klippans FK

06.09

Lidköping

1.45.57

Frida Furebring-95, IFK Lund

06.09

Lidköping

1.46.23

Anja Persson Hellberg-95, Heleneholms IF

06.09

Lidköping

1.46.95

Natalie Möllerberg-95, Malmö AI

06.09

Lidköping

1.48.26

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

1.48.60

Ebba Björkman-95, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

1.48.98

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

1.50.72

Sofia Persson-95, Klippans FK

17.08

Ängelholm

1.51.15

Matilda Frantzich-95, IK Pallas

23.08

Malmö/He

1.53.0m

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

04.05

Hässleholm

1500 meter:

4.48.43

Sarah Lahti-95, Klippans FK

07.09

Lidköping

5.28.27

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

5.39.62

Ebba Björkman-95, KFUM Kristianstad

27.07

Hässleholm

5.43.30

Sofie Persson-95, Klippans FK

07.09

Lidköping

6.12.16

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

18.07

Halmstad

60 meter häck 76.2 cm:

  9.81

-0.3

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

10.23

+0.0

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

24.05

Eslöv

10.27

+0.15

Frida Furebring-95, IFK Lund

07.09

Lidköping

10.30

+0.9

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

31.08

Vellinge

10.47

+0.83

Emma Schack-95, Åhus FIK

11.05

Ystad

10.54

-1.0

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

10.56

+1.0

Rebecca Schmidt-95, IF Kronan

27.09

Greve,DEN

10.58

+0.0

Hanna Zetterman-95, Lomma FIK

24.05

Eslöv

10.58

+0.0

Jenny Ehrlin-95, Malmö AI

24.05

Eslöv

10.61

-0.7

Jennifer Millestad-95, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

10.61

+0.0

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

27.06

Göteborg/U

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  9.73

+2.68

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

14.06

Karlskrona

10.14

+2.68

Emma Schack-95, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

10.42

+3.0

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

20.07

Halmstad

Höjdhopp

1.58

Emma Schack-95, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

1.57

Jenny Axelsson-95, Båstads GIF

27.06

Göteborg/U

1.52

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

1.50

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

17.05

Eslöv

1.48

Ida Lindgren-95, Malmö AI

24.05

Eslöv

1.47

Sarah Lahti-95, Klippans FK

21.09

Ängelholm

1.45

Rebecca Schmidt-95, IF Kronan

12.07

Helsingborg

1.45

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

24.05

Eslöv

1.41

Ingrid Nilsson-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

1.41

Lina Petersson-95, Malmö AI

08.06

Trelleborg

1.41

Vera Klingen-95, Heleneholms IF

29.05

Malmö/He

Stavhopp

2.90

Terese Dimblad-Gonzales-95, Malmö AI

07.09

Lidköping

2.59

Emma Nilsson-95, IFK Trelleborg

28.06

Göteborg/U

2.31

Jennifer Millestad-95, Malmö AI

08.06

Trelleborg

2.25

Nellie Becke-95, IK Finish

07.09

Lidköping

Längdhopp (zon)

5.27

+0.2

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

29.06

Göteborg/U

5.02

+0.0

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

18.07

Halmstad

4.90

+0.36

Natalie Möllerberg-95, Malmö AI

07.09

Lidköping

4.86

+1.5

Emmi Larsson-95, IFK Trelleborg

26.04

Trelleborg

4.82

+1.6

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

02.08

Malmö/He

4.82

+0.65

Emma Schack-95, Åhus FIK

14.06

Karlskrona

4.80

+0.0

Lina Petersson-95, Malmö AI

08.06

Trelleborg

4.76

-0.5

Sarah Lahti-95, Klippans FK

21.09

Ängelholm

4.73

+0.0

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

22.09

Hässleholm

4.72

+0.2

Hanna Larsson-95, Eslövs AI

06.09

Lund

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.91

+2.8

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

01.06

Klippan

4.83

Lina Petersson-95, Malmö AI

29.05

Malmö/He

Tresteg (zon)

10.72

-0.86

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

10.13

+0.31

Emma Schack-95, Åhus FIK

16.09

Åhus

10.02

+0.3

Wilma Kroon-95, Malmö AI

20.07

Halmstad

10.00

+0.00

Sarah Lahti-95, Klippans FK

06.09

Lidköping

  9.95

+0.4

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

20.07

Halmstad

  9.73

-0.9

Frida Furebring-95, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

  9.27

-0.42

Vera Rönngard-95, Malmö AI

06.09

Lidköping

  8.97

-1.0

Katarina Löfstedt-95, IFK Lund

07.09

Lund

  8.94

-1.9

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

14.09

Ystad

  8.91

-0.6

Nellie Becke-95, IK Finish

20.07

Halmstad

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

10.20

Sarah Lahti-95, Klippans FK

23.08

Malmö/He

  9.30

Vera Rönngard-95, IFK Lund

23.08

Malmö/He

  9.28

Diana Mensah-95, IF Kronan

23.08

Malmö/He

Kula 2.0 kg

12.60

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

07.09

Lidköping

11.77

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

12.07

Helsingborg

11.74

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

01.06

Klippan

11.36

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

20.07

Halmstad

10.46

Linnea Olsson-95, Heleneholms IF

29.05

Malmö/He

10.42

Emma Schack-95, Åhus FIK

16.09

Åhus

10.39

Ida Lindgren-95, Malmö AI

23.08

Malmö/He

10.38

Lina Petersson-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

10.14

Sanna Björkqvist-95, IFK Lund

29.05

Malmö/He

10.10

Wilma Kroon-95, Malmö AI

17.08

Ängelholm

Diskus 0.6 kg

29.40

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

22.09

Hässleholm

24.81

Emma Schack-95, Åhus FIK

11.05

Ystad

24.68

Sara Hult-95, IFK Lund

02.08

Karlshamn

22.95

Sanna Björkqvist-95, IFK Lund

07.09

Lidköping

22.48

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

22.09

Hässleholm

22.22

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

18.09

Åhus

21.48

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

22.09

Hässleholm

21.30

Jenny Ehrlin-95, Malmö AI

24.08

Malmö/He

20.27

Matilda Karström-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

20.06

Wilma Kroon-95, Malmö AI

02.08

Karlshamn

Slägga 2.0 kg

32.36

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

31.25

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

23.08

Malmö/He

25.73

Sanna Björkqvist-95, IFK Lund

06.09

Lidköping

25.62

Jenny Ehrlin-95, Malmö AI

24.05

Eslöv

25.40

Tessa Ekelund-95, Malmö AI

06.09

Lidköping

25.34

Emma Jönsson-95, Eslövs AI

06.09

Lidköping

25.07

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

23.08

Malmö/He

22.98

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

17.08

Ängelholm

20.94

Sara Hult-95, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

20.45

Marthina Svensson-95, Åhus FIK

11.10

Åhus

Spjut 400 gram

31.16

Sanna Björkqvist-95, IFK Lund

08.06

Trelleborg

29.25

Jenny Ehrlin-95, Malmö AI

24.08

Malmö/He

28.50

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

27.09

Greve,DEN

26.60

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

02.08

Karlshamn

26.27

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

25.34

Sofia Munther-95, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

24.52

Natalie Möllerberg-95, Malmö AI

24.08

Malmö/He

23.19

Lisa Wigstrand-95, Treby IF

01.06

Klippan

22.36

Erika Wamsler-95, S. Sandby IF

24.08

Malmö/He

21.89

Lina Gasslander-95, Treby IF

18.07

Halmstad

Femkamp

4.503

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

20.09

Eslöv

 

 

(9.97 (+2.1) 147 2534 519 (-1.8) 1.56.11)

 

 

4.261

Emma Schack-95, Åhus FIK

20.09

Eslöv

    (10.39 (+2.1) 150 3092 458 (-1.5) 2.03.32)    

3.636

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

20.09

Eslöv

    (10.47 (+1.2) 108 3050 426 (-0.6) 2.02.47)    

3.489

Hanna Larsson-95, Eslövs AI

20.09

Eslöv

    (11.78 (+2.1) 138 2568 437 (-0.6) 2.11.24)    

Stafett 4 x 80 meter:

43.64

Hässleholms AIS

17.08

Ängelholm

    (Nellie Mårtensson-95, Michaela Fransson-95, Marinda Pettersson-95, Elise Malmberg-95)    

46.63

Staffanstorps AI

23.08

Malmö/He

Stafett 1000 meter: