F 13 år

80 meter

10.50

+0.8

Linnea Sandell-96, IF Kronan

29.08

Malmö/He

10.55

+1.9

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

10.58

+0.87

Adriana Janic-96, Malmö AI

07.06

Ängelholm

10.65

+0.87

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

07.06

Ängelholm

10.81

+1.27

Matilda Andersson-96, KFUM Kristianstad

07.06

Ängelholm

10.81

+0.8

Alexandra Everett-96, Malmö AI

29.08

Malmö/He

10.88

+0.87

Vanille Cousyn-Johansson-96,
Ängelholms IF

07.06

Ängelholm

10.96

+0.8

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

29.08

Malmö/He

11.11

+0.8

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

29.08

Malmö/He

11.14

+1.6

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

09.08

Vellinge

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.45

+2.68

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

05.09

Olofström

10.46

+2.68

Linnea Sandell-96, IF Kronan

05.09

Olofström

10.73

+2.68

Alexandra Everett-96, Malmö AI

05.09

Olofström

10.81

 

Vanille Cousyn-Johansson-96,
Ängelholms IF

29.08

Malmö/He

11.05

 

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

29.08

Malmö/He

200 meter

26.30

+0.41

Adriana Janic-96, Malmö AI

06.09

Olofström

26.41

+1.68

Alexandra Everett-96, Malmö AI

06.06

Ängelholm

26.77

+1.29

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

06.09

Olofström

27.16

+1.68

Matilda Andersson-96, KFUM Kristianstad

06.06

Ängelholm

27.32

+0.93

Sanna Göransson-96, Staffanstorps AI

06.09

Olofström

27.96

-1.3

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

11.07

Helsingborg

28.15

+1.11

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

28.31

-1.0

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

06.09

Olofström

28.39

+1.9

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

24.05

Eslöv

28.40

-0.6

Linnea Sandell-96, IF Kronan

11.07

Helsingborg

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.37

+2.9

Adriana Janic-96, Malmö AI

08.08

Vellinge

26.99

+3.44

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

21.05

Olofström

27.83

+2.65

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

06.09

Olofström

600 meter

1.40.5m

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

05.09

Olofström

1.45.83

 

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

1.47.04

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

07.06

Ängelholm

1.48.25

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

1.50.9m

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

05.09

Olofström

1.51.48

 

Linnéa Flyman-96, IK Finish

29.08

Malmö/He

1.54.14

Charlotte Carlberg-96, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

1.56.08

 

Ebba Green-96, IFK Trelleborg

07.06

Trelleborg

1.57.4m

 

Sara Lindberget-96, KFUM Kristianstad

05.09

Olofström

1.57.92

Emma Petersson-96, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

1500 meter:

5.20.96

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

5.33.15

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

06.09

Olofström

5.43.17

Charlotte Carlberg-96, Heleneholms IF

30.08

Malmö/He

6.04.24

Emma Petersson-96, Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

7.54.9m

Maria Johansson-96, Åhus FIK

22.09

Åhus

60 meter häck 76.2 cm:

  9.53

+1.55

Alexandra Everett-96, Malmö AI

06.06

Ängelholm

  9.64

-2.5

Linnea Sandell-96, IF Kronan

26.06

Göteborg/U

  9.79

+0.2

Matilda Andersson-96, KFUM Kristianstad

24.05

Eslöv

  9.95

+0.62

Sanna Göransson-96, Staffanstorps AI

06.09

Olofström

10.19

+0.51

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

23.08

Lund

10.81

+1.6

Anida Tufekcic-96, IFK Helsingborg

21.05

Ystad

10.85

-1.5

My Pettersson-Dahlbeck-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

10.91

+0.4

Anna Wetterlin-96, Heleneholms IF

12.09

København,DEN

11.09

-1.1

Anna Botermans-96, Eslövs AI

27.09

Eslöv

11.11

+1.36

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

23.08

Lund

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  9.48

+2.5

Linnea Sandell-96, IF Kronan

08.08

Vellinge

10.67

+2.5

Anida Tufekcic-96, IFK Helsingborg

08.08

Vellinge

10.78

+2.5

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

08.08

Vellinge

Höjdhopp

1.70

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

1.61

 

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

26.06

Göteborg/U

1.57

Linnea Sandell-96, IF Kronan

11.07

Helsingborg

1.51

Lenny Saarloos-96, Vittsjö GIK

30.05

Klippan

1.50

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

14.06

Vellinge

1.49

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

1.49

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

1.46

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

1.45

 

Anna Botermans-96, Eslövs AI

27.09

Eslöv

1.44

Matilda Andersson-96, KFUM Kristianstad

17.05

Kristianstad

Stavhopp

1.40

Nicci Laidler-96, Ystads IF

11.08

Ystad

Längdhopp (zon)

5.60

+0.8

Adriana Janic-96, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

5.37

+1.6

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

10.07

Helsingborg

5.22

-0.91

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

06.09

Olofström

4.93

+0.7

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

30.08

Malmö/He

4.92

-1.78

Sanna Göransson-96, Staffanstorps AI

06.09

Olofström

4.85

+1.1

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

22.08

Lund

4.83

-0.5

Vanille Cousyn-Johansson-96,
Ängelholms IF

18.07

Halmstad

4.79

-0.2

Linnea Sandell-96, IF Kronan

28.06

Göteborg/U

4.78

+0.2

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

30.08

Malmö/He

4.74

-0.7

Matilda Andersson-96, KFUM Kristianstad

28.06

Göteborg/U

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.36

+3.2

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

10.07

Helsingborg

5.05

+2.6

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

30.08

Malmö/He

4.91

+3.8

Linnea Sandell-96, IF Kronan

30.05

Klippan

Tresteg (zon)

11.33

+1.3

Adriana Janic-96, Malmö AI

14.06

Vellinge

10.48

+1.1

Linnea Sandell-96, IF Kronan

09.08

Vellinge

10.29

+1.09

Vanille Cousyn-Johansson-96,
Ängelholms IF

25.07

Hässleholm

10.24

+0.8

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

14.06

Vellinge

  9.93

-1.9

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

23.08

Lund

  9.68

+0.0

Anida Tufekcic-96, IFK Helsingborg

29.08

Malmö/He

  9.53

+1.8

Emilia Andersson-96, FK Athlet

29.08

Malmö/He

  9.28

+1.9

lenny Saarloos-96, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

  9.17

-1.6

Maria Johansson-96, Åhus FIK

17.05

Kristianstad

  9.05

+1.8

Hanna Joelsson-96, Lomma FIK

09.08

Vellinge

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.94

+3.3

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

09.08

Vellinge

Kula 2.0 kg

14.83

 

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

29.08

Malmö/He

13.05

 

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

11.07

Helsingborg

12.34

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

11.64

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

09.08

Vellinge

11.57

 

Sigrid Karlsson-96, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

11.17

Sara Lindberget-96, KFUM Kristianstad

29.08

Malmö/He

11.04

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

07.06

Ängelholm

10.70

 

Anna Wetterlin-96, Heleneholms IF

06.09

Olofström

10.64

 

Anna Lundgren-96, IK Finish

09.08

Vellinge

10.29

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

13.09

Klippan

Diskus 0.6 kg

31.37

 

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

30.08

Malmö/He

29.95

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

22.09

Malmö/S-K

24.05

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

09.08

Vellinge

23.53

Maria Johansson-96, Åhus FIK

15.09

Åhus

23.27

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

14.06

Vellinge

23.16

Sara Lindberget-96, KFUM Kristianstad

30.08

Malmö/He

22.69

 

Linnea Sandell-96, IF Kronan

14.06

Vellinge

18.49 §

Tammie Pevec-96, Heleneholms IF

12.09

København,DEN

17.71

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

21.05

Ystad

17.15

Ida Andersson-96, Eslövs AI

30.08

Malmö/He

Slägga 2.0 kg

34.36

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

22.09

Malmö/S-K

32.07

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

25.07

Hässleholm

31.72

Maria Johansson-96, Åhus FIK

22.09

Åhus

28.88

Tammie Pevec-96, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

27.28

Ida Andersson-96, Eslövs AI

29.08

Malmö/He

25.72

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

24.05

Eslöv

24.53

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

24.05

Eslöv

16.96

 

Lenny Saarloos-96, Vittsjö GIK

26.05

Åhus

Spjut 400 gram

38.15

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

30.08

Malmö/He

35.92

 

Vanille Cousyn-Johansson-96,
Ängelholms IF

09.08

Varberg

35.92

 

- " -

30.08

Malmö/He

27.56

 

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

26.07

Hässleholm

26.68

 

Ebba Green-96, IFK Trelleborg

05.09

Olofström

24.68

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

13.09

Klippan

23.28

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

21.05

Ystad

22.98

 

Linnea Sandell-96, IF Kronan

30.08

Malmö/He

22.02

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

23.08

Lund

21.20

 

Sigrid Karlsson-96, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

21.19

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

09.08

Varberg

Femkamp

4878

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

27.09

Eslöv

 

 

(10.36 (-1.1) 142 3677 509 (-2.75) 1.45.84)

 

 

3867

 

Anna Botermans-96, Eslövs AI

27.09

Eslöv

 

 

(11.09 (-1.1) 145 2222 460 (-2.65) 1.59.90)

 

 

2105

 

Ebba Andersson-96, Ystads IF

27.09

Eslöv

 

 

(13.31 (-1.1) 127 1299 336 (+0.88) 2.27.07)

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

44.09

 

KFUM Kristianstad

17.05

Kristianstad

 

 

(Signe Svensén-96, Ebba Hult-97,
Sara Lindberget-96, Matilda Andersson-96)

 

 

45.01

 

IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

 

 

(Anida Tufkcic-96, Ellinor Halvarsson-96,
Isabell Andersson-96, Klara Skyvell-96 )

 

 

45.42

 

Heleneholms IF

12.09

København,DEN

 

 

(Anna Wetterlin-96, Izabella Ladan-97,
Sofia Tingestedt-97, Kajsa Olsson-97 )

 

 

48.18

 

Ystads IF

27.05

Ystad

 

 

(Nicci Laidler-96, Ebba Andersson-96,
Fanny Nilsson-98, Emelie Nilsson-96)

 

 

48.72

 

Åhus FIK

17.05

Kristianstad

 

 

(Erica Karlström-98, Nathalie Dahlström-96,
Maria Johansson-96, Anna Samuelsson-96)

 

 

51.97

 

FK Athlet

27.05

Ystad

 

 

(Matilda Sandell-98, Alice Thorsén-97,
Märta Göransson-98, Emilia Andersson-96)

 

 

Stafett 1000 meter: