F 13 år:

Dela

80 meter

10.74

+1.1

Kajsa Olsson-97, Heleneholms IF

04.09

Eksjö

10.82

+1.57

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

28.08

Lund

10.98

+1.9

Emma Persson-97, Ystads IF

20.06

Ystad

10.98

+1.9

Ebba Hult-97, KFUM Kristianstad

23.05

Kristianstad

11.26

+1.9

Elin Ruland-97, Malmö AI

20.06

Ystad

11.38

-1.1

Lisa Nilsson-97, IFK Trelleborg

04.09

Eksjö

11.40

-0.8

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

07.08

Vellinge

11.41

-2.2

Ida Gustafsson-97, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

11.44

+0.0

Patricia Striner-97, Malmö AI

01.08

Hässleholm

11.45

+1.9

Alice Wahlén-97, IFK Lund

20.06

Ystad

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.75

+2.9

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

23.05

Kristianstad

11.28

+2.2

Lisa Nilsson-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

11.30

+2.2

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

200 meter

26.95

+0.7

Kajsa Olsson-97, Heleneholms IF

05.09

Eksjö

27.97

+1.6

Patricia Striner-97, Malmö AI

10.07

Helsingborg

28.46

-1.6

Tanja Larsson-97, Lomma FIK

13.06

Vellinge

28.99

-1.6

Emma Persson-97, Ystads IF

13.06

Vellinge

29.14

+1.4

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

10.07

Helsingborg

29.51

-2.22

Hedvig Spenner-97, IK Pallas

05.06

Ängelholm

29.80

-2.22

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

05.06

Ängelholm

29.84

-1.4

Anna Larsson-97, IFK Lund

18.07

Halmstad

30.11

+1.4

Julia Bäcklund-Karlsson-97, Vittsjö GIK

16.05

Olofström

30.32

-1.6

Sophia Håkansson-97, IK Pallas

13.06

Vellinge

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

28.65

+2.1

Emma Persson-97, Ystads IF

31.07

Hässleholm

600 meter

1.40.09

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

1.46.50

Ebba Hult-97, KFUM Kristianstad

02.05

Hässleholm

1.49.77

Sofia Tingestedt-97, Heleneholms IF

21.08

Malmö/He

1.50.06

 

Kajsa Unéus-97, IK Finish

21.08

Malmö/He

1.50.1m

 

Desirée Andersson-97, IK Finish

05.06

Trelleborg

1.50.56

 

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

21.08

Malmö/He

1.52.90

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

06.06

Ängelholm

1.53.76

 

Emma Persson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

2.00.05

 

Louise Sandberg-97, Heleneholms IF

20.06

Ystad

2.04.51

 

Astrid Jönsson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

1500 meter:

5.01.74

Patricia Striner-97, Malmö AI

18.07

Halmstad

6.14.01

 

Louise Sandberg-97, Heleneholms IF

22.08

Malmö/He

60 meter häck 76.2 cm:

10.06

-0.1

Emma Persson-97, Ystads IF

22.08

Malmö/He

10.27

+1.1

Patricia Striner-97, Malmö AI

31.07

Hässleholm

10.56

-0.9

Anna Larsson-97, IFK Lund

18.07

Halmstad

10.85

-0.1

Elin Ruland-97, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

10.92

-0.1

Kajsa Olsson-97, Heleneholms IF

22.08

Malmö /He

11.24

-0.3

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

19.09

Eslöv

11.58

-0.1

Sofia Tingestedt-97, Heleneholms IF

22.08

Malmö/He

11.93

-2.3

Ida Gustafsson-97, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

12.67

+0.0

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

12.71

+1.1

Emelie Andersson-97, FK Athlet

31.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

10.67

+3.1

Elin Ruland-97, Malmö AI

12.06

Vellinge

11.21

+2.6

Ebba Hult-97, KFUM Kristianstad

23.05

Kristianstad

11.42

+2.6

Sofia Tingestedt-97, Heleneholms IF

23.05

Kristianstad

Höjdhopp

1.55

 

Emma Persson-97, Ystads IF

20.06

Ystad

1.55

 

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

05.09

Eksjö

1.47

 

Kajsa Olsson-97, Heleneholms IF

05.06

Ängelholm

1.46

 

Anna Larsson-97, IFK Lund

07.08

Vellinge

1.45

 

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

25.09

Landskrona

1.41

Sofia Tingestedt-97, Heleneholms IF

21.08

Malmö/He

1.40

 

Frida Thelin-97, IFK Lund

16.05

Eslöv

1.38

Selma Bjelkerud-97, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

1.35

 

Sara Persson-97, FK Athlet

12.06

Vellinge

1.33

Amanda Dahlqvist-97, Vittsjö GIK

05.06

Ängelholm

1.33

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

18.09

Sjöbo

Stavhopp

2.90

Andrietta Grentzmann-97, Malmö AI

22.08

Malmö/He

2.35

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

2.22

Emma Persson-97, Ystads IF

22.05

Ystad

Längdhopp (zon)

5.10

+1.2

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

09.07

Helsingborg

4.87

+0.0

Moa Ugglin-97, Malmö AI

09.07

Helsingborg

4.80

+1.7

Ebba Hult-97, KFUM Kristianstad

02.05

Hässleholm

4.73

-1.2

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

07.08

Vellinge

4.65

+1.0

Emma Persson-97, Ystads IF

19.09

Eslöv

4.64

+0.0

Anna Larsson-97, IFK Lund

18.07

Halmstad

4.62

+1.7

Elin Ruland-97, Malmö AI

05.06

Trelleborg

4.50

+1.1

Sofia Tingestedt-97, Heleneholms IF

05.09

Eksjö

4.44

+1.1

Sara Persson-97, FK Athlet

12.06

Vellinge

4.41

+1.4

Cornelia Fager-97, Malmö AI

05.06

Trelleborg

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.06

+2.4

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

30.05

Klippan

4.70

+2.8

Elin Ruland-97, Malmö AI

05.06

Trelleborg

4.49

+2.2

Alice Vahlén-97, IFK Lund

28.08

Lund

4.48

+2.6

Cornelia Fager-97, Malmö AI

01.08

Hässleholm

Tresteg (zon)

10.05

-1.9

Anna Larsson-97, IFK Lund

17.07

Halmstad

  9.56

-3.1

Ebba Hult-97, KFUM Kristianstad

23.05

Kristianstad

  9.44

+0.0

Emma Persson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

  8.99

+1.7

Sara Persson-97, FK Athlet

31.07

Hässleholm

  8.74

-0.4

Emelie Andersson-97, FK Athlet

29.08

Lund

  8.35

-0.5

Astrid Jönsson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

  7.76

-1.2

Stina Rix-97, Ystads IF

25.08

Ystad

  7.53

+0.0

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

29.08

Lund

  7.02

-0.6

Sara Johansson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.14

+3.0

Sara Persson-97, FK Athlet

31.07

Hässleholm

  8.92

+2.2

Emelie Andersson-97, FK Athlet

31.07

Hässleholm

Kula 2.0 kg

10.71

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

13.06

Vellinge

10.31

Stina Rix-97, Ystads IF

25.08

Ystad

10.01

 

Tanja Larsson-97, Lomma FIK

13.06

Vellinge

  9.95

 

Emma Persson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

  9.58

 

Belinda Quainoo-97, Heleneholms IF

05.09

Eksjö

  9.55

 

Agnes Pettersson-97, IK Finish

13.06

Vellinge

  9.30

 

Lisa Nilsson-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

  9.24

 

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

23.05

Kristianstad

  9.03

 

Anna Larsson-97, IFK Lund

21.08

Varberg

  8.84

 

Ebba Hult-97, KFUM Kristianstad

02.05

Hässleholm

Diskus 0.6 kg

25.05

 

Amanda Engbe-97, IK Finish

07.08

Vellinge

23.11

Emma Persson-97, Ystads IF

15.06

Glemmingebro

22.68

Frida Johansson-97, FK Athlet

05.09

Eksjö

16.44

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

15.06

Glemmingebro

16.39

 

Anna Larsson-97, IFK Lund

21.08

Varberg

15.88

 

Ida Lindberg-97, IK Finish

13.06

Vellinge

14.12

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

22.05

Ystad

13.83

Sara Persson-97, FK Athlet

22.05

Ystad

10.87

Sara Johansson-97, Ystads IF

22.05

Ystad

Slägga 2.0 kg

33.79

Emma Persson-97, Ystads IF

31.07

Hässleholm

25.14

Moa Andersson-97, Vittsjö GIK

06.06

Ängelholm

24.26

 

Ida Lindberg-97, IK Finish

23.06

Malmö/S-K

23.46

Amanda Engbe-97, IFK Trelleborg

04.09

Eksjö

15.86

 

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

31.07

Hässleholm

Spjut 400 gram

26.77

Amanda Engbe-97, IK Finish

07.08

Vellinge

24.85

Emma Persson-97, Ystads IF

01.08

Ystad

24.52

Anna Larsson-97, IFK Lund

07.08

Vellinge

23.30

Stella Ehrlin-97, Malmö AI

21.08

Malmö/He

19.67

 

Ida Lindberg-97, IK Finish

23.06

Malmö/S-K

19.62

Sara Persson-97, FK Athlet

29.08

Lund

18.53

Linnea Wisth-97, IK Finish

07.08

Vellinge

17.38

Frida Johansson-97, FK Athlet

12.06

Vellinge

14.84

Michaela Thorsén-97, FK Athlet

01.08

Hässleholm

14.08

 

Mikaela Enkvist Persson-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

Femkamp

4.067

 

Emma Persson-97, Ystads IF

19.09

Eslöv

 

 

(10.44 (-1.8) 150 2192 465 (+1.0) 1.59.56)

 

 

3.827

 

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

19.09

Eslöv

 

 

(11.24 (-0.3) 143 2613 406 (-0.7) 1.55.26)

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

47.57

 

Ystads IF

25.08

Ystad

 

 

Emma Persson-97, Sara Johansson-97,
Astrid Jönsson-97, Stina Rix-97

 

 

Stafett 1000 meter: