F 13 år:

Dela

80 meter

10.69

+1.02

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

05.06

Ängelholm

10.90

+0.5

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

19.06

Ystad

10.96

-2.0

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

10.98

+1.02

Emma Persson-98, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

10.98

+0.0

My Lindquist-98, IFK Lund

19.06

Ystad

11.03

+0.0

Frida Tånnander-98, IFK Lund

19.06

Ystad

11.14

+0.5

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

04.06

Trelleborg

11.16

+1.3

Ellen Brobeck-98, Öresund FK

03.07

Helsingborg

11.17

+0.5

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

19.06

Ystad

11.18

+2.0

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

03.07

Helsingborg

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

10.55

+2.6

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

20.08

Malmö/He

10.77

+2.5

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

03.07

Helsingborg

10.88

+2.6

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

11.12

+2.6

Ellen Brobeck-98, Öresund FK

20.08

Malmö/He

200 meter

27.21

-1.30

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

04.06

Ängelholm

27.21

-0.1

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

03.09

Falköping

28.27

+0.4

Ellen Brobeck-98, Öresund FK

10.07

Göteborg/U

28.50

-1.9

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

11.06

Vellinge

28.61

-1.30

Emma Persson-98, IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

29.17

-1.9

Louise Estberg-98, Malmö AI

11.06

Vellinge

29.21

-1.8

Frida Andersson-98, Eslövs AI

03.09

Falköping

29.28

+0.4

Annie Sandberg-98, Öresund FK

10.07

Göteborg/U

29.56

-0.5

My Lindquist-98, IFK Lund

15.05

Eslöv

29.66

-1.9

Caroline Jansson-98, Öresund FK

11.06

Vellinge

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.67

+2.3

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

02.07

Helsingborg

28.84

+3.4

Louise Estberg-98, Malmö AI

02.07

Helsingborg

29.44

+3.8

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

24.07

Halmstad

600 meter

1.43.01

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

19.06

Karlskrona

1.43.41

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

04.09

Falköping

1.45.41

 

Caroline Jansson-98, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

1.46.67

 

Chatrine Carlberg-98, Öresund FK

31.07

Hässleholm

1.46.75

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

19.06

Ystad

1.50.27

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

1.51.82

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

1.53.16

 

Filippa Jeppsson-Wall-98, Ystads IF

19.06

Ystad

1.53.36

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

1.54.18

 

My Lindquist-98, IFK Lund

19.06

Ystad

1500 meter:

5.12.35

Maria Freij-98, Öresund FK

03.07

Helsingborg

5.17.26

 

Chatrine Carlberg-98, Öresund FK

09.07

Göteborg/U

5.21.81

 

Sofia Åhsberg-98, Eslövs AI

03.09

Falköping

5.26.06

Olivia Kemp-98, IFK Helsingborg

30.07

Hässleholm

5.34.39

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

5.43.6m

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

08.09

Åhus

6.24.4m

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

08.09

Åhus

60 meter häck 76.2 cm:

  9.68

-3.0

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

04.09

Falköping

  9.95

+0.8

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

10.44

-1.3

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

04.09

Falköping

10.69

-1.5

Filippa Fernström-98, Malmö AI

04.09

Falköping

10.72

+1.1

Alba Bengtsson-98, IF Kronan

11.06

Vellinge

10.98

-0.3

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

08.07

Göteborg/U

10.99

-0.3

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

30.07

Hässleholm

11.25

+0.8

Ebba Ericsson-98, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

11.45

-0.9

Klara Forsblom-98, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

11.45

-0.1

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

 

 

 

 

 

Höjdhopp

1.64

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

1.61

Louise Estberg-98, Malmö AI

31.07

Hässleholm

1.61

 

Sol Grip-Rösth-98, Båstads GIF

20.08

Malmö/He

1.50

Filippa Fernström-98, Malmö AI

03.09

Falköping

1.43

 

Linnea Berg-98, IFK Lund

08.05

Hässleholm

1.43

 

Frida Tånnander-98, IFK Lund

11.06

Vellinge

1.40

 

Annie Sandberg-98, Öresund FK

04.06

Trelleborg

1.40

 

- " -

11.06

Vellinge

1.40

 

Nelly Bornarve-98, Öresund FK

11.06

Vellinge

1.37

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

1.37

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

11.09

Eslöv

Stavhopp

2.85

 

Frida Tånnander-98, IFK Lund

04.09

Falköping

2.80

Simona Semenas-98, Öresund FK

11.06

Vellinge

2.65

 

Jessica Sarhede-98, Öresund FK

05.06

Malmö/S

2.32

 

Anna Andersson-98, Öresund FK

19.06

Ystad

1.93

 

Frida Palmliden-98, Öresund FK

05.06

Malmö/S

1.70

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

12.06

Karlshamn

1.15

 

Johanna Olsson-98, FK Athlet

25.09

Ystad

1.10

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

17.09

Åhus

Längdhopp (zon)

5.21

+0.7

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

5.08

-1.5

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

03.09

Falköping

5.03

+1.9

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

07.05

Tårnby,DEN

4.75

-1.9

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

03.09

Falköping

4.74

-1.3

Linnea Berg-98, IFK Lund

08.05

Hässleholm

4.62

+0.0

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

11.09

Eslöv

4.61

-0.2

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

15.05

Eslöv

4.61

+1.8

Louise Estberg-98, Malmö AI

23.07

Staffanstorp

4.43

+1.3

Filippa Andersson-98, Klippans FK

29.05

Klippan

4.42

+0.4

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.39

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

5.13

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

5.10

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

5.04

+2.6

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

4.93

 

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

24.09

Ängelholm

Tresteg (zon)

  9.99

-1.6

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

04.09

Falköping

  9.89

+0.0

Louise Estberg-98, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

  9.80

+0.5

Filippa Fernström-98, Malmö AI

30.07

Hässleholm

  9.79

+1.6

Linnea Berg-98, IFK Lund

04.09

Lund

  9.49

+1.8

Emma Persson-98, IFK Helsingborg

09.07

Göteborg/U

  9.26

-1.7

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

04.09

Falköping

  9.02

+0.6

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

04.09

Lund

  8.45

+0.0

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

22.09

Åhus

  8.02

+0.0

Erica Karlström-98, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

  6.72

+0.0

Olivia Johansson-98, Tyringe SK-69

19.05

Vittsjö

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.90

+2.7

Louise Estberg-98, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

Kula 2.0 kg

13.70

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

29.05

Klippan

11.16

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

06.09

Åhus

10.44

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

30.07

Hässleholm

  9.87

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

17.08

Malmö/S-K

  9.59

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

08.08

Helsingborg

  9.19

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

16.04

Trelleborg

  9.10

 

Simona Semenas-98, Öresund FK

08.05

Tårnby,DEN

  8.74

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

18.09

Malmö/S-K

  8.70

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

08.05

Tårnby,DEN

  8.38

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

19.06

Ystad

Diskus 0.6 kg

35.95

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

04.09

Falköping

27.89

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

13.09

Åhus

23.70

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

08.08

Helsingborg

22.67

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

14.06

Glemmingebro

20.66

 

Celina Pettersson-98, Vittsjö GIK

23.07

Halmstad

20.50

 

Frida Palmliden-98, Öresund FK

11.06

Vellinge

19.92

 

Alexandra Wernersson-98, Lomma FIK

11.06

Vellinge

19.81

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

11.06

Vellinge

18.61

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

11.06

Vellinge

18.34

 

Jessica Sarhede-98, Öresund FK

20.08

Varberg

Slägga 2.0 kg

38.89

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

10.09

Kungsbacka

34.34

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

29.09

Ängelholm

33.58

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

30.07

Hässleholm

30.25

 

Celina Pettersson-98, Vittsjö GIK

03.09

Falköping

29.92

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

20.09

Åhus

24.43 §

 

Julia Jönsson-98, IFK Lund

29.06

Malmö/S-K

22.68 §

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

08.08

Helsingborg

21.10

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

20.09

Åhus

20.30

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

19.38

 

Erica Dahlskog-98, Öresund FK

28.05

Malmö/S-K

Spjut 400 gram

40.30

Sofia Troell-98, Klippans FK

13.07

Kristianstad

31.60

 

Isabella Kvist-98, IFK Helsingborg

27.07

Helsingborg

26.44

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

04.06

Ängelholm

25.21

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

13.07

Kristianstad

23.55

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

15.09

Åhus

20.79

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

24.08

Malmö/S-K

18.91

 

Victoria Hansson-98, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

18.66

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

15.05

Eslöv

17.89

 

Ida Svensson-98, Ystads IF

31.07

Hässleholm

17.05

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

10.09

Falun

Femkamp

4.417

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

 

 

10.41 (+0.0) 158 2150 505 (-0.2) 1.53.36

 

 

4.292

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

 

 

9.98 (-0.2) 137 2475 476 (+0.0) 1.51.82

 

 

3.990

 

Lovisa Zederfelt-98, Mamö AI

11.09

Eslöv

 

 

11.45 (-0.1) 131 3087 433 (+0.0) 1.50.27

 

 

3.963

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

11.09

Eslöv

 

 

11.30 (-0.1) 137 2874 462 (+0.0) 1.58.90

 

 

3.955

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

 

 

10.63 (-0.2) 134 2145 497 (-0.2) 1.59.23

 

 

3.443

 

Filippa Fernström-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

 

 

10.83 (-0.1) 143 1568 411 (-1.2) 2.03.15

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

44.21

 

IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

 

 

Emma Persson-98, Olivia Kempi.98,
Johanna Birgersson-98, Moa Mattisson-98

 

 

Stafett 1000 meter: