F 13 år:

Dela

80 meter

10.73

-2.8

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

08.09

Ängelholm

10.87

+2.0

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

10.96

-0.10

Maja Lassen-99, Eslövs AI

13.05

Ängelholm

10.99

+1.6

Emmy Andersson-99, Båstads GIF

01.07

Helsingborg

11.06

+0.68

Amanda Jakobsson-99, IFK Trelleborg

02.09

Lund

11.11

+2.0

Ebba Östholm-99, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

11.13

-0.80

Nicole Ridegård-99, IFK Lund

13.05

Ängelholm

11.20

+0.0

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

11.34

+2.0

Jenniefer Kristiansen-98, Klippans FK

30.09

Klippan

11.49

-1.2

Ebba Stenström-99, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

11.43

+3.4

Viktoria Krüeger-99, Malmö AI

09.06

Vellinge

11.49

+3.4

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

09.06

Vellinge

200 meter

26.64

+0.7

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

09.09

Ängelholm

27.15

-0.4

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

09.09

Ängelholm

28.17

+1.5

Maja Lassen-99, Eslövs AI

14.07

Halmstad

28.50

+0.0

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

28.82

-3.0

Nicole Ridegård-99, IFK Lund

30.06

Helsingborg

28.83

+0.7

Viktoria Krüeger-99, Malmö AI

09.09

Ängelholm

29.13

+0.1

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

29.88

+0.1

Ebba Stenström-99, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

30.24

+0.4

Erica Falkesson-99, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

30.65

+0.0

Beatrice Persson-99, IFK Lund

26.08

Malmö/He

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

27.41

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

28.07

Hässleholm

600 meter

1.45.52

 

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

08.09

Ängelholm

1.46.43

 

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

08.09

Ängelholm

1.49.62

 

Viktoria Krüeger-99, Malmö AI

08.09

Ängelholm

1.50.87

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

02.06

Trelleborg

1.51.15

 

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

02.06

Trelleborg

1.57.78

 

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

2.00.08

 

Rebecka Månsson-99, Eslövs AI

13.05

Ängelholm

2.00.16

 

Py Altrell-99, Öresund FK

02.06

Trelleborg

2.02.97

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

24.07

Karlshamn

2.04.04

Amanda Jakobsson-99, IFK Trelleborg

17.05

Ystad

1500 meter:

5.05.52

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

09.09

Ängelholm

5.56.55

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

09.06

Vellinge

5.57.97

 

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

6.00.55

 

Rebecka Månsson-99, Eslövs AI

09.06

Vellinge

6.02.6m

 

Elin Nilsson-99, Åhus FIK

18.09

Åhus

6.05.60

 

Ebba Ottosson-99, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

6.15.6m

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

18.09

Åhus

60 meter häck 76.2 cm:

  9.98

-0.5

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

09.09

Ängelholm

10.29

+0.0

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

28.07

Hässleholm

10.39

-0.5

Malin Jansson-99, Eslövs AI

09.09

Ängelholm

10.53

+0.1

Alice Flensburg-99, Klippan FK

20.05

Eslöv

10.77

-0.38

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

24.07

Karlshamn

11.25

-1.4

Py Altrell-99, Öresund FK

27.05

Lerum

11.29

-0.1

Linnea Dahlgren-99, Eslövs AI

15.07

Halmstad

11.42

+0.0

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

28.07

Hässleholm

11.84

+0.9

Maja Lassen-99, Eslövs AI

15.07

Halmstad

12.17

+0.0

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  9.83

+2.69

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

01.09

Lund

10.18

+2.69

Malin Jansson-99, Eslövs AI

01.09

Lund

10.30

 

Malin Jansson-99, Eslövs AI

10.06

Vellinge

Höjdhopp

1.61

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

01.09

Uddevalla

1.57

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

01.09

Lund

1.48

Linnéa Nilsson-99 IFK Trelleborg

09.06

Vellinge

1.45

 

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

20.05

Eslöv

1.45

 

Alice Flensburg-99, Klippan FK

20.05

Eslöv

1.43

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

02.06

Trelleborg

1.42

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

25.08

Malmö/He

1.42

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

25.08

Malmö/He

1.41

 

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

1.39

 

Linnea Jansson-99, Eslövs AI

09.06

Vellinge

Stavhopp

3.00

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

08.09

Ängelholm

2.20

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

2.00

 

Nicole Ridegård-99, IFK Lund

08.09

Ängelholm

Längdhopp (zon)

5.01 §

+1.8

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

31.08

Uddevalla

4.90

+2.0

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

09.09

Ängelholm

4.89

+0.6

Ebba Östholm-99, IFK Helsingborg

09.09

Ängelholm

4.84

+1.10

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

4.80

+0.0

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

18.08

Stockholm/S

4.72

+1.0

Emmy Andersson-99, Båstads GIF

09.09

Ängelholm

4.65

-0.1

Ebba Stenström-99, Öresund FK

29.06

Helsingborg

4.58

+0.20

Alice Flensburg-99, Klippan FK

20.05

Eslöv

4.49

+0.2

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

02.06

Trelleborg

4.47

+1.01

Malin Jansson-99, Eslövs AI

20.05

Eslöv

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.76

+3.7

Emmy Andersson-99, Båstads GIF

30.09

Klippan

4.73

+2.83

Ebba Stenström-99, Öresund FK

20.05

Eslöv

4.71

+4.7

Alice Flensburg-99, Klippan FK

03.06

Klippan

4.53

+3.7

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

03.06

Klippan

Tresteg (zon)

  9.93

+0.0

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

11.07

Kristianstad

  9.82

-1.4

Alice Flensburg-99, Klippan FK

28.07

Hässleholm

  9.53

+1.2

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

  9.39

-1.0

My Jarlsheden-99, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm

  9.16

+1.4

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

25.08

Malmö/He

  9.05

+0.9

Emma Nilsson-99, Vittsjö GIK

07.07

Göteborg/U

  8.80

-0.1

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

  8.67

+1.2

Nicole Ridegård-99, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

  8.58

-0.5

Michaela Ljungdahl-99, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.64

+2.2

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

08.09

Ängelholm

  9.38

+3.2

Mathilda Sjöström-99, IFK Lund

25.08

Malmö/He

Kula 2.0 kg

12.06

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

09.09

Ängelholm

11.70

 

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

30.06

Helsingborg

11.43

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

13.09

Åhus

10.82

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

26.08

Malmö/He

10.19

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

08.08

Malmö/S-K

  9.74

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

13.09

Åhus

  9.45

 

Py Altrell-99, Öresund FK

02.09

Lund

  9.24

 

Michaela Ljungdahl-99, Hässleholms AIS

06.05

Hässleholm

  9.19

 

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

26.08

Malmö/He

  9.08

 

Nicole Ridegård-99, IFK Lund

26.08

Malmö/He

Diskus 0.6 kg

33.01

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

31.19

 

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

26.08

Malmö/He

31.06

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

25.83

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

06.10

Malmö/S-K

23.21

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

13.05

Ängelholm

22.33

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

11.09

Åhus

22.06

 

Py Altrell-99, Öresund FK

06.10

Malmö/S-K

20.23

 

Sara Carlsson-99, Klippans FK

29.07

Hässleholm

18.05

 

Emma Nilsson-99, Vittsjö GIK

13.05

Ängelholm

16.80

 

Linnéa Nilsson-99, IFK Trelleborg

29.04

Trelleborg

Slägga 2.0 kg

32.81

 

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

28.07

Hässleholm

32.36

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

25.08

Malmö/S-K

28.40

 

Maja Lassen-99, Eslövs AI

25.08

Malmö/S-K

27.73

 

Linnéa Nilsson-99, IFK Trelleborg

25.08

Malmö/S-K

26.34

 

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

26.03

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

20.06

Malmö/S-K

24.93

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

25.08

Malmö/S-K

24.81

 

Py Altrell-99, Öresund FK

06.10

Malmö/S-K

24.74

 

Michaela Ljungdahl-99, Hässleholms AIS

08.09

Ängelholm

23.00

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

18.09

Åhus

Spjut 400 gram

27.77

Hilda Fahl-99, Öresund FK

06.10

Ängelholm

27.58

 

Emma Nilsson-99, Vittsjö GIK

13.05

Ängelholm

27.48

 

Linnéa Nilsson-99, IFK Trelleborg

29.07

Hässleholm

26.18

 

My Jarlsheden-99, Vittsjö GIK

08.09

Ängelholm

26.01

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

25.63

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

01.08

Malmö/S-K

24.38

 

Maja Lassen-99, Eslövs AI

14.07

Halmstad

21.65

 

Alice Flensburg-99, Klippans FK

03.06

Klippan

21.54

 

Mollie Rosander-99, Vittsjö GIK

14.05

Hässleholm

20.86

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

04.09

Åhus

Femkamp - okända vindförhållanden

3.371

 

Py Altrell-99, Öresund FK

27.05

Lerum

 

 

11.25 (-1.4) 122 2320 418 (?) 2.04.04

 

 

2.814

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

27.05

Lerum

 

 

12.84 (-1.3) 122 2902 402 (?) 2.31.73

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

44.77

 

Eslövs AI

18.08

Varberg

 

 

(Hanna Dahlberg-00, Malin Jansson-99,
Linnea Jansson-99, Maja Lassen-99)

 

 

44.81

 

Malmö AI

13.05

Ängelholm

 

 

(Viktoria Krüeger-99, Emma Erlandsson-99,
Hanna Seydlitz-99, Alexandra Wiberg-99)

 

 

45.28

 

IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

 

 

(Isabell Nagy- , Linnea Jönsson-99,
Ebba Östholm- , Emilia Jönsson-99)

 

 

45.30

 

IFK Lund

13.05

Ängelholm

 

 

(Sofie Denbert- , Matilda Sjöström-99,
Ebba S Wolfbrandt-99, Nicole Ridegård-99)

 

 

55.28

 

Åhus FIK

13.05

Ängelholm

 

 

(Frida Lundberg-99, Moa Kjellander-99,
Nora Kindberg-99, Tilda Perixon-00)

 

 

Stafett 1000 meter: