F 13 år:

Dela

80 meter

10.93

-0.4

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

09.06

Ystad

11.08

-0.9

Sally Börjesson Frantzén-00, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

11.14

-1.7

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

14.09

Eksjö

11.15

+1.5

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

14.09

Eksjö

11.18

+1.8

Erika Wärff-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

11.26

+1.2

Linn Beer-00, IFK Lund

05.05

Hässleholm

11.40

+1.8

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

15.06

Vellinge

11.42

+1.4

Wilma Sabert-00, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

11.42

+0.2

Ella Andersson-00, Eslövs AI

18.08

Ängelholm

11.50

-0.2

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

18.08

Ängelholm

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

11.05

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

25.05

Laholm

200 meter

27.99

+0.7

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

15.09

Eksjö

28.21

+0.8

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

15.09

Eksjö

28.42

+1.2

Sally Börjesson Frantzén-00, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

28.55

-1.6

Stella Johannsen-00, Malmö AI

15.09

Eksjö

29.04

+1.5

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

29.56

-1.1

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

17.08

Ängelholm

29.65

+0.5

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

30.06

Göteborg/U

30.47

-1.1

Linn Beer-00, IFK Lund

17.08

Ängelholm

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

27.89

+2.8

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

28.00

+4.3

Erika Wärff-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

28.75

+4.3

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

32.70

+4.3

Mia Lindberg-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

600 meter

1.42.99

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

14.09

Eksjö

1.45.36

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

14.09

Eksjö

1.49.45

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

09.06

Ystad

1.55.52

 

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

09.06

Ystad

1.58.05

 

Samira Kindvall-Manners-00, IFK Lund

09.06

Ystad

1.58.39

 

Felicia Glimmergård-00, Vittsjö GIK

14.09

Eksjö

2.00.70

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

05.05

Hässleholm

2.00.74

 

Isabella Obradovic-00, IFK Lund

05.05

Hässleholm

2.01.15

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

01.09

Ystad

2.03.21

 

Hanna Ahlström-00, Malmö AI

09.06

Ystad

1500 meter:

5.13.35

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

15.09

Eksjö

5.46.94

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

17.08

Ängelholm

60 meter häck 76.2 cm:

  9.65

+0.5

Erika Wärff-00, Öresund FK

21.09

Varberg

10.16

+1.9

Sally Börjesson Frantzén-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

10.55

-1.4

Eir Persson-00, Eslövs AI

15.09

Eksjö

10.90

+1.7

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

12.03

-1.4

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

04.05

Tårnby,DEN

12.96

´0.2

Wilma Sabert-00, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

60 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden

 

 

 

 

 

200 meter häck

29.78

-0.8

Erika Wärff-00, Öresund FK

14.09

Eksjö

33.26

+0.6

Eir Persson-00, Eslövs AI

17.08

Ängelholm

33.76

+1.2

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

14.09

Eksjö

35.94

+0.6

Felicia Glimmergård-00, Vittsjö GIK

17.08

Ängelholm

37.76

+1.0

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

10.07

Kristianstad

Höjdhopp

1.70

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

05.05

Tårnby,DEN

1.70

 

- " -

21.09

Varberg

1.46

 

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

15.09

Eksjö

1.41

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

1.36

 

Linn Beer-00, IFK Lund

07.09

Lund

1.33

 

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

07.09

Lund

1.31

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

1.30

 

Ella Rydberg-00, Malmö AI

09.06

Ystad

1.30

 

Louise Alenbratt-00, FK Athlet

05.05

Sjöbo

1.28

Elsa Ivarsson-00, IF Kronan

01.09

Klippan

1.22

 

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

01.09

Klippan

Höjdhopp - ej godkänd arena

1.37

 

Linn Beer-00, IFK Lund

03.07

Hyllinge

Stavhopp

2.80

 

Eir Persson-00, Eslövs AI

24.08

København,DEN

2.80

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

14.09

Eksjö

2.70

Stella Johannsen-00, Malmö AI

14.09

Ekskö

2.35

 

Maja Torstensson-00, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

2.20

 

Filippa Ferm-00, Malmö AI

18.08

Ängelholm

2.10

 

Klara Christiansson-00, Ystads IF

01.09

Ystad

Längdhopp (zon)

5.13

-0.2

Erika Wärff-00, Öresund FK

24.08

Stockholm/S

5.12

+0.9

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

15.09

Eksjö

4.99

+0.3

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

15.09

Eksjö

4.95

+1.3

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

4.92

+1.0

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

15.09

Eksjö

4.86

+0.4

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

4.57

-0.9

Hedda Carlsson-00, Klippans FK

29.09

Klippan

4.47

+0.8

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

18.08

Ängelholm

4.45

+0.2

Sara Sennbo-00, S. Sandby IF

15.06

Ystad

4.44

-0.5

Emma Thell-00, Klippans FK

29.09

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.47

+2.2

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

18.08

Ängelholm

Tresteg (zon)

10.15

+1.7

Erika Wärff-00, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

  9.88

+0.0

Klara Christiansson-00, Ystads IF

01.08

Ystad

  9.64

-1.8

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

14.09

Eksjö

  9.59

-0.1

Stella Johannsen-00, Malmö AI

14.09

Eksjö

  9.59

+1.2

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

27.07

Hässleholm

  9.44

+1.0

Sesina Beyed-00, IFK Lund

07.09

Lund

  9.12

+1.4

Felicia Glimmergård-00, Vittsjö GIK

27.07

Hässleholm

  8.62

+0.6

Mia Lindberg-00, Öresund FK

10.07

Kristianstad

  8.07

+0.0

Hanna Olofsson-00, Ängelholms IF

15.06

Hvidovre,DEN

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

10.52

+3.0

Erika Wärff-00, Öresund FK

07.09

Lund

Kula 2.0 kg

12.65

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

08.09

Lund

12.27

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

15.09

Eksjö

12.19

Mia Lindberg-00, Öresund FK

08.09

Lund

12.09

 

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

15.09

Eksjö

11.69

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

31.07

Malmö/S-K

  9.84

 

Louise Alenbratt-00, FK Athlet

01.08

Ystad

  9.15

 

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

04.05

Tårnby,DEN

  9.02

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

27.07

Hässleholm

  9.01

 

Agnes Hökfeldt-00, Ängelholms IF

02.06

Klippan

  8.86

 

Tilda Perixon-00, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

Diskus 0.6 kg

34.23

Mia Lindberg-00, Öresund FK

28.09

Malmö/S-K

30.85

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

31.07

Malmö/S-K

28.64

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

19.06

Malmö/S-K

28.40

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

03.08

Varberg

28.36

Linnea Amneskog-00, Klippans FK

15.09

Eksjö

25.89

Jenny Karlström-00, Åhus FIK

09.05

Villstad

25.62

 

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

28.07

Hässleholm

22.99 §

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

05.10

Malmö/S-K

19.18

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

01.09

Ystad

17.60

 

Hanna Olofsson-00, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

Slägga 2.0 kg

41.42

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

06.09

Lund

39.47

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

28.09

Malmö/S-K

34.15

 

Hanna Olofsson-00, Ängelholms IF

24.07

Luleå

33.55

Mia Lindberg-00, Öresund FK

05.06

Vellinge

33.88

Linnea Amneskog-00, Klippans FK

14.09

Eksjö

26.61

Erica Dahlskog-00, Öresund FK

05.06

Vellinge

26.53

 

Felicia Glimmergård-00, Vittsjö GIK

18.08

Ängelholm

25.18

 

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

27.07

Hässleholm

21.68

Ella Andersson-00, Eslövs AI

18.09

Eslöv

16.43 §

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

05.10

Malmö/S-K

Spjut 400 gram

39.74

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

24.08

Stockholm/S

33.01

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

18.09

Eslöv

30.13

Mia Lindberg-00, Öresund FK

09.06

Ystad

26.79

Linnea Amneskog-00, Klippans FK

17.08

Ängelholm

23.30

 

Ella Baltzarsson-00, Båstads GIF

29.09

Klippan

22.80

 

Eir Persson-00, Eslövs AI

10.07

Kristianstad

22.39

 

Tilda Persson-00, Vittsjö GIK

13.05

Vittsjö

21.76

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

28.07

Hässleholm

20.38

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

17.08

Ängelholm

20.14

 

Emma Thell-00, Klippans FK

29.09

Klippan

Femkamp

5.487

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

21.09

Varberg

 

 

9.65 (+0.5) 170 4608 512 (-0.5) 1.52.64

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

43.97

 

Eslövs AI

03.08

Varberg

 

 

Jonna Tuomi-02, Hanna Dahlberg-00,
Ella Andersson-00, Eir Persson-00

 

 

48.28

 

Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

 

 

Hanna Olofsson-00, Alva Wadströmmer-,
Agnes Hökfeldt- , Anna Bergström-

 

 

Stafett 1000 meter: