F 13 år:

Dela

60 meter

8.28

-0.1

Samanta Oware-01, Malmö AI

13.09

Uddevalla

8.40

+0.4

Linnea Andersson-01, Båstads GIF

04.05

Hässleholm

8.43

+0.4

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

04.05

Hässleholm

8.47

+0.4

Filippa Sivnert-01, Öresund FK

25.05

Eslöv

8.51

+1.2

Thelma Carlsson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

8.63

+0.8

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

12.07

Halmstad

8.66

+0.3

Rebecka Svensson Spoljar-01, Öresund FK

25.05

Eslöv

8.69

+0.0

Ida Andersson-01, Klippans FK

27.07

Hässleholm

8.70

-0.64

Ida Ottosson-01, Öresund FK

30.08

Lund

8.71

+0.3

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

25.05

Eslöv

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

8.69

+2.6

Ida Ottosson-01, Öresund FK

08.06

Ystad

200 meter

27.91

+0.9

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

06.06

Vellinge

28.20

-3.7

Wilma Rosenquist-01, Öresund FK

14.09

Uddevalla

28.24

-0.6

Anja Olsson-01, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

28.37

+2.0

Thelma Carlsson-01, Klippans FK

25.05

Eslöv

28.72

+0.9

Anna Müller-01, IF Kronan

06.06

Vellinge

29.34

+0.9

Ida Ottosson-01, Öresund FK

06.06

Vellinge

29.50

-1.2

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

12.07

Halmstad

29.52

+0.9

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

06.06

Vellinge

29.62

-0.3

Ida Andersson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

29.67

+1.1

Rebecka Svensson Spoljar-01, Öresund FK

25.05

Eslöv

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

600 meter

1.43.72

 

Thelma Carlsson-01, Klippans FK

06.07

Helsingborg

1.45.86

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

13.09

Uddevalla

1.46.04

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

28.09

Greve,DEN

1.48.02

Wilma Rosenquist-01, Öresund FK

13.09

Uddevalla

1.48.18

 

Anja Olsson-01, Ystads IF

08.06

Ystad

1.48.24

 

Ingibjörg Sigurdadottir-01, IFK Lund

07.06

Vellinge

1.52.75

 

Emely Nilsson-01, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

1.54.37

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

20.09

Varberg

1.55.21

Sally Parmatow-01, Malmö AI

07.06

Vellinge

1.57.81

 

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

04.05

Hässleholm

1500 meter:

5.13.86

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

14.09

Uddevalla

5.28.32

Emma Jensen-01, Klippans FK

14.09

Uddevalla

6.10.8m

 

Enya Nilsson-01, Åhus FIK

23.09

Åhus

60 meter häck 68,6 cm:

  9.75

-0.3

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

14.09

Uddevalla

  9.89

+0.0

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

09.07

Kristianstad

10.28

+0.0

Tanya Rajkovic-01, Klippans FK

20.09

Varberg

10.70

-0.6

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

14.09

Uddevalla

10.71

-1.4

Anja Olsson-01, Ystads IF

09.07

Kristianstad

10.98

-2-2

Ida Ottosson-01, Öresund FK

27.06

Göteborg/U

11.14

-1.3

Mea Gedin-01, Öresund FK

27.06

Göteborg/U

11.23

+0.0

Emely Nilsson-01, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

11.31

-1.7

Moa Simonsson-01, Öresund FK

03.05

Tårnby,DEN

11.41

-0.6

Emma Ekberg-01, Klippans FK

20.09

Varberg

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 cm:

31.25

-0.9

Anja Olsson-01, Ystads IF

13.09

Uddevalla

31.93

-0.9

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

13.09

Uddevalla

32.11

-1.2

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

13.09

Uddevalla

32.66

-1.3

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

13.09

Uddevalla

33.06

-1.1

Tanya Rajkovic-01, Klippans FK

24.08

Ängelholm

34.20

-1.1

Emma Ekberg-01, Klippans FK

24.08

Ängelholm

34.56

+0.0

Nellie Rydlund-01, Hässleholms AIS

09.07

Kristianstad

38.57

-1.1

Ramou Jallow-01, Klippans FK

24.08

Ängelholm

Höjdhopp

1.53

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

23.08

Ängelholm

1.47

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

23.08

Ängelholm

1.47

 

Ingibjörg Sigurdadottir-01, IFK Lund

23.08

Ängelholm

1.46

 

Mea Gedin-01, Öresund FK

14.09

Uddevalla

1.38

 

Filippa Bengtsson-01, Eslövs AI

25.05

Eslöv

1.38

 

Fanny Bengtsson-01, Eslövs AI

25.05

Eslöv

1.38

 

Helena Cronstedt-01, Öresund FK

31.08

Lund

1.37

 

Tanya Rajkovic-01, Klippans FK

20.09

Varberg

1.35

 

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

1.34

 

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

20.09

Varberg

Stavhopp

3.30

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

27.07

Hässleholm

2.50

 

Anja Olsson-01, Ystads IF

02.07

Hässleholm

2.50

 

- " -

16.08

København,DEN

2.40

 

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

13.09

Uddevalla

1.70

 

Thelma Nyberg-01, Hässleholms AIS

24.08

Ängelholm

1.50

 

Emma Nilsson-01, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

Längdhopp (zon)

5.38

-1.5

Samanta Oware-01, Malmö AI

14.09

Uddevalla

4.96

+1.3

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

04.07

Helsingborg

4.94

+0.2

Linnea Andersson-01, Båstads GIF

24.08

Ängelholm

4.84

-0.9

Anja Olsson-01, Ystads IF

31.05

Sävedalen

4.78

-0.2

Thelma Carlsson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

4.73

+0.0

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

30.08

Lund

4.70

+0.1

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

29.06

Göteborg/U

4.57

-0.2

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

06.06

Vellinge

4.53

+0.2

Felicia Svensson-01, Ystads IF

30.08

Lund

4.41

-0.4

Ida Andersson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.46

+2.4

Wilma Rosenquist-01, Öresund FK

03.05

Tårnby,DEN

4.45

+2.1

Anna Müller-01, IF Kronan

25.05

Eslöv

Tresteg (zon)

9.77

+1.8

Mea Gedin-01, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

9.39

-1.7

Anna Müller-01, IF Kronan

13.09

Uddevalla

9.35

-0.1

Moa Simonsson-01, Öresund FK

13.09

Uddevalla

9.24

+0.9

Felicia Svensson-01, Ystads IF

23.08

Ängelholm

9.20

+1.9

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

31.08

Lund

8.65

+0.3

Emelie Engdahl-01, Malmö AI

23.08

Ängelholm

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

9.89

+3.6

Mea Gedin-01, Öresund FK

09.07

Kristianstad

9.32

+3.8

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

31.08

Lund

Kula 2.0 kg

11.66

 

Myra Malmborg-01, Lomma FIK

05.07

Helsingborg

11.53

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

04.05

Hässleholm

11.30

 

Agnes Hökfelt-01, Ängelholms IF

14.09

Uddevalla

11.11

 

Felicia Svensson-01, Ystads IF

30.08

Lund

10.70

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

26.07

Uddevalla

10.25

Moa Simonsson-01, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

10.14

 

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

04.10

Malmö/S-K

10.12

 

Lorena Avdiu-01, Båstads GIF

01.06

Klippan

  9.84

 

Elin Björk-01, Öresund FK

08.06

Ystad

  9.58

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

01.06

Klippan

Diskus 0.6 kg

32.29

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

23.08

Ängelholm

27.32

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

23.08

Ängelholm

22.40

Moa Simonsson-01, Öresund FK

14.09

Uddevalla

21.43

 

Kajsa Toftner-01, Klippans FK

23.08

Ängelholm

19.61

 

Tanya Rajkovic-01, Klippans FK

13.07

Halmstad

19.11

Tilde Nilsson-01, Ystads IF

24.06

Simrishamn

18.95

 

Anja Olsson-01, Ystads IF

27.05

Ystad

18.46

 

Felicia Svensson-01, Ystads IF

23.08

Ängelholm

17.47

 

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

04.10

Malmö/S-K

16.67 §

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

04.10

Eslöv

Slägga 2.0 kg

35.06

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

13.09

Uddevalla

26.59

 

Amanda Tornemark-01, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

25.25

 

Johanna Sandberg-01, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

24.80

 

Kajsa Toftner-01, Klippans FK

24.08

Ängelholm

23.77

 

Alice Byström-01, Hässleholms AIS

24.08

Ängelholm

23.40

 

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

22.92

 

Louise Berlid-01, Åhus FIK

23.09

Åhus

14.41 §

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

24.09

Eslöv

14.20

Bea Ulfwinger-01, Ängelholms IF

21.07

Ängelholm

Spjut 400 gram

31.83

Moa Simonsson-01, Öresund FK

13.09

Uddevalla

31.17

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

13.09

Uddevalla

29.72

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

23.08

Ängelholm

25.95

 

Anja Olsson-01, Ystads IF

16.08

København,DEN

25.84

 

Helena Cronstedt-01, Öresund FK

13.09

Uddevalla

25.20

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

31.08

Lund

22.45

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

25.05

Eslöv

22.38

 

Lorena Avdiu-01, Båstads GIF

23.08

Ängelholm

21.86

 

Sofia Cleasby-01 Klippans FK

01.06

Klippan

20.77

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

23.08

Ängelholm

Femkamp

3.985

 

Anja Olsson-01, Ystads IF

20.09

Varberg

 

 

11.39 (-0.6) 128 2111 443 (-0.7) 1.48.94

 

 

3.669

 

Tanya Rajkovic-01, Klippans FK

20.09

Varberg

 

 

10.28 (+0.0) 137 1917 415 (-0.8) 2.15.66

 

 

3.111

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

20.09

Varberg

 

 

13.73 (-1.2) 122 1365 424 (+0.0) 1.54.37

 

 

3.079

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

20.09

Varberg

 

 

11.41 (-0.6) 125 1694 400 (+0.0) 2.22.76

 

 

2.465

 

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

20.09

Varberg

 

 

15.23 (+0.0) 134 1219 394 (+0.0) 2.20.55

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

42.41

 

Klippans FK

24.08

Ängelholm

 

 

(Tanya Rajkovic-01, Thelma Carlsson-01,
Emma Ekberg-01, Kajsa Toftner-01,
Hanna Kovacevic-01)

 

 

42.95

 

Ystads IF

24.08

Ängelholm

 

 

(Felicia Svensson-01, Ebba Lager-02,
Anja Olsson-01, Olivia H Svensson-02,
Chanelle Lindvall-03)

 

 

44.88

 

Hässleholms AIS

24.08

Ängelholm

 

 

(Vera Kvist-01, Thelma Nyberg-,
Alicia Byström-01, Johanna Sandberg-01,
Thea Petersson-01)

 

 

46.13

 

Malmö AI

24.08

Ängelholm

 

 

(Rebecca Krüeger-03, Vilma Dahlberg-03,
Maja Fernström-02, Celine
Johannesson-02, Samante Oware-01)

 

 

47.09

 

IFK Helsingborg

24.08

Ängelholm

 

 

(Alicia Björklund-01, Anna Lukic-02,
Emilia Munchmeyer-02, Felicia
Andersson-01, Mika Kalin-02)

 

 

Stafett 3 x 600 meter: