F 13 år:

Dela

60 meter

7.88

+1.1

Jonna Tuomi-02, Eslövs AI

05.09

Lidköping

8.18

+0.9

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

05.09

Lidköping

8.26

+1.3

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

05.09

Lidköping

8.27

+1.6

Olivia Stridh-02, Ystads IF

04.07

Göteborg/U

8.28

+1.2

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

08.08

Varberg

8.36

+1.3

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

05.09

Lidköping

8.44

+1.6

Tuva Åberg-02, Eslövs AI

04.07

Göteborg/U

8.68

-0.5

Lotta Cinthio-Johansson-02, Båstads GIF

23.05

Laholm

8.74

+1.8

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

07.06

Klippan

8.75

+1.3

Lovisa Jönsson-02, Öresund FK

06.06

Trelleborg

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

8.26

+2.4

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

15.08

Ängelholm

8.33

+2.6

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

8.59

+4.0

Lotta Cinthio-Johansson-02, Båstads GIF

15.08

Ängelholm

8.74

+2.2

Ellen Moore-02, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

8.74

+5.9

Ebba Lager-02, Ystads IF

26.07

Hässleholm

200 meter

27.08

+1.4

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

16.08

Ängelholm

27.21

+0.4

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

06.09

Lidköping

27.30

+1.8

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

06.09

Lidköping

27.39

+1.5

Olivia Stridh-02, Ystads IF

05.07

Göteborg/U

28.13

-2.1

Maja Jönsson-02, Höörs IS

14.06

Vellinge

28.51

+1.4

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

28.69

+0.7

Maria Radencrantz-02, Öresund FK

06.09

Lidköping

29.15

+0.4

Ellen Moore-02, Hässleholms AIS

27.06

Halmstad

29.44

+1.4

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

16.08

Ängelholm

29.82

+0.0

Lovisa Jönsson-02, Öresund FK

27.06

Halmstad

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.43

+3.2

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

06.09

Lidköping

28.97

+2.6

Ellen Moore-02, Hässleholms AIS

11.07

Helsingborg

600 meter

1.40.26

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

28.06

Halmstad

1.45.90

 

Klara Ziegler-02, Höganäs Friidrott

15.08

Ängelholm

1.47.15

 

Lisa Medved-02, IFK Lund

19.07

Ystad

1.50.27

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

05.09

Lidköping

1.53.43

 

Julia Berns-02, IFK Lund

15.08

Ängelholm

1.53.46

 

Ellen Moore-02, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

1.54.69

 

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

07.06

Klippan

1.55.21

 

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

15.08

Ängelholm

1.55.50

 

Ingrid Norstedt-02, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

1.56.39

 

Therese Nordlund-02, Öresund FK

13.06

Vellinge

1500 meter:

4.53.88

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

06.09

Lidköping

5.33.76

 

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

5.46.80

 

Therese Nordlund-02, Öresund FK

06.09

Lidköping

6.10.8m

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

60 meter häck 68,6 cm:

  9.47

+1.8

Olivia Stridh-02, Ystads IF

11.07

Helsingborg

  9.70

+1.9

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

06.09

Lidköping

10.00

+2.0

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

11.07

Helsingborg

10.04

+1.7

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

10.13

+1.1

Emelie Biarner-02, Klippans FK

06.09

Lidköping

10.38

-0.1

Flora Börjesson-Frantzén-02, Öresund FK

06.09

Lidköping

11.10

+0.0

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

11.13

-1.1

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

11.07

Löttorp

11.50

-0.7

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

03.07

Göteborg/U

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  9.96

+2.1

Emelie Biarner-02, Klippans FK

16.08

Ängelholm

10.00

+2.1

Flora Börjesson-Frantzén-02, Öresund FK

16.08

Ängelholm

10.41

+2.1

Linnea Länsberg-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

200 meter häck 68,6 cm:

29.26

+1.6

Olivia Stridh-02, Ystads IF

15.08

Ängelholm

29.76

+1.6

Selma Jönsson-02, Åhus FK

15.08

Ängelholm

30.83

+0.5

Emelie Biarner-02, Klippans FK

05.09

Lidköping

32.48

+0.1

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

33.32

+0.8

Ebba Lager-02, Ystads IF

05.09

Lidköping

33.35

+1.3

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

35.10

+1.3

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

200 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

33.62

+2.4

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

15.08

Ängelholm

35.56

+3.2

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

35.65

+2.4

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

Höjdhopp

1.45

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

28.06

Halmstad

1.42

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

1.40

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

03.05

Hässleholm

1.38

Ebba Lager-02, Ystads IF

26.07

Hässleholm

1.37

 

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

13.06

Vellinge

1.36

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

31.05

Lund

1.35

 

Elin Glimberg-02, Eslövs AI

24.05

Eslöv

1.35

 

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

11.07

Löttorp

1.32

 

Maria Radencrantz-02, Öresund FK

25.04

Trelleborg

1.32

 

Edith Carleson-02, Malmö AI

24.05

Eslöv

Stavhopp

2.40

 

Celine Johanssen-02, Malmö AI

15.08

Ängelholm

2.40

 

- " -

05.09

Lidköping

2.03

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

04.07

Göteborg/U

1.70

 

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

15.08

Ängelholm

Längdhopp (zon)

5.24

+0.8

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

06.06

Trelleborg

4.77

+0.2

Maria Radencrantz-02, Öresund FK

05.07

Göteborg/U

4.75

+0.9

Linnea Länsberg-02, Ängelholms IF

07.06

Klippan

4.70

+0.6

Lovisa Jönsson-02, Öresund FK

06.06

Trelleborg

4.67

+0.4

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

15.08

Ängelholm

4.66

+0.7

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

15.08

Ängelholm

4.65

+0.9

Elin Glimberg-02, Eslövs AI

24.05

Eslöv

4.63

+0.2

Olivia Stridh-02, Ystads IF

25.07

Hässleholm

4.62

-0.5

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

05.07

Göteborg/U

4.62

+1.3

Therese Nordlund-02, Öresund FK

13.06

Vellinge

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.75

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

19.09

Hörby

Tresteg (zon)

9.93

+1.2

Julia Berns-02, IFK Lund

29.08

Lund

9.85

+1.5

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

9.82

+1.4

Maria Radencrantz-02, Öresund FK

29.08

Lund

9.59

+0.0

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

20.09

Åhus

9.58

-2.5

Linnea Länsberg-02, Ängelholms IF

05.09

Lidköping

9.28

-1.6

Olivia Stridh-02, Ystads IF

04.08

Ystad

9.27

-1.1

Ebba Lager-02, Ystads IF

05.09

Lidköping

9.26

+2.0

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

9.23

+0.2

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

20.09

Åhus

8.60

+0.7

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

9.95

 

Maria Radencrantz-02, Öresund FK

04.07

Göteborg/U

9.37

+2.2

Julia Berns-02, IFK Lund

26.07

Hässleholm

Kula 2.0 kg

12.49

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

15.08

Ängelholm

12.09

 

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

15.08

Ängelholm

11.25

 

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

06.09

Lidköping

10.89

 

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

11.07

Helsingborg

10.64

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

10.44

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

17.09

Åhus

10.38

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

03.05

Hässleholm

  9.49

 

Fanny Ahlqvist-02, KFUM Kristianstad

03.05

Hässleholm

  9.20

 

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

30.08

Lund

  8.98

 

Olivia Stridh-02, Ystads IF

04.08

Ystad

Diskus 0.6 kg

29.66

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

16-08

Ängelholm

25.64

 

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

13.09

Ystad

22.36

 

Linnea Gunnarsson-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

21.75

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

16.08

Ängelholm

21.05

 

Olivia Stridh-02, Ystads IF

23.06

Simrishamn

20.34

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

19.49

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

15.09

Åhus

18.47

 

Ingrid Norstedt-02, IFK Helsingborg

16.08

Ängelholm

18.24

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

13.09

Ystad

16.93

Ebba Lager-02, Ystads IF

23.06

Simrishamn

Slägga 2.0 kg

39.24

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

05.09

Lidköping

30.80

 

Elvira Pettersson-02, Vittsjö GIK

05.09

Lidköping

30.39

 

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

05.09

Lidköping

28.87

 

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

14.06

Vellinge

27.14 §

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

12.09

Ängelholm

25.75

 

Linnea Gunnarsson-02, Ängelholms IF

15.08

Ängelholm

23.26

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

21.99

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

14.06

Vellinge

19.59

 

Nellie Rydlund-02, Hässleholms AIS

11.08

Hässleholm

18.53

 

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

11.08

Hässleholm

Spjut 400 gram

32.70

 

Annie Grönroos-02, Vittsjö GIK

16.08

Ängelholm

29.52

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

14.06

Vellinge

28.13

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

08.09

Åhus

27.39

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

29.08

Karlshamn

24.43

 

Julia Berns-02, IFK Lund

24.05

Eslöv

21.00

 

Linnea Gunnarsson-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

20.75

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

20,70

 

Ingrid Norstedt-02, IFK Helsingborg

16.08

Ängelholm

19.98

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

19.09

Kalmar

19.64

 

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

25.04

Trelleborg

Femkamp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

42.16

 

Ystads IF

15.08

Ängelholm

 

 

Olivia Stridh-02, Ebba Lager-02,
Olivia H Svensson-02, Johanna Persson-03
Chanelle Lindvall-03

 

 

42.43

 

Hässleholms AIS

15.08

Ängelholm

 

 

Evelina Sjöstrand-02, Alma Dahlberg-02,
Emily Ha-02, Ella Kullman-02,
Ellen Moore-02

 

 

42.51

 

IFK Helsingborg

15.08

Ängelholm

 

 

Titti Ewetz-03, Hanna Persson Nguey-02,
Ebba Johansson-02, Tilda Lilja-03
Emilia Münchmeyer-02

 

 

43.97

 

Åhus FIK

15.08

Ängelholm

 

 

Emma Gerdes-03, Moa Feldt-03,
Sydney Karström-04, Kajsa Andersson-02,
Selma Jönsson-02

 

 

Stafett 3 x 600 meter: