F 13 år:

Dela

60 meter

8.30

+1.9

Joy Thulin-03, Heleneholms IF

10.09

Löttorp

8.31

+1.5

Famke Persson-03, IFK Lund

10.09

Löttorp

8.44

+0.4

Bella Stenström-03, Malmö AI

10.09

Löttorp

8.45

+1.5

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

10.09

Löttorp

8.47

+1.3

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

8.47

+1.9

Mica Ramm-Ericson-03, Malmö AI

19.06

Vellinge

8.55

+0.5

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

24.07

Ystad

8.58

+1.9

Titti Ewertzh-03, IFK Helsingborg

24.07

Ystad

8.63

-1.5

Olivia Dittlau-03, IFK Helsingborg

29.05

Hässleholm

8.71

+1.9

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

24.07

Ystad

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

8.28

+2.4

Famke Persson-03, IFK Lund

10.09

Löttorp

200 meter

26.91

+1.3

Famke Persson-03, IFK Lund

11.09

Löttorp

27.79

+1.3

Joy Thulin-03, Heleneholms IF

11.09

Löttorp

27.88

-0.6

Bella Stenström-03, Malmö AI

18.06

Vellinge

28.43

+0.4

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

03.07

Göteborg/F

28.46

+0.4

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

03.07

Göteborg/F

28.48

-1.2

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

28.05

Hässleholm

28.58

+0.0

Mica Ramm-Ericson-03, Malmö AI

22.05

Eslöv

29.00

+1.9

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

09.07

Helsingborg

29.13

+0.5

Titti Ewertzh-03, IFK Helsingborg

28.05

Hässleholm

29.18

+0.7

Humla Drott-03, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/F

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.75

+2.3

Famke Persson-03, IFK Lund

11.09

Löttorp

27.01

+4.9

Joy Thulin-03, Heleneholms IF

11.09

Löttorp

27.36

+4.9

Bella Stenström-03, Malmö AI

11.09

Löttorp

27.64

+3.7

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

11.09

Löttorp

27.81

+4.9

Thea Nilsson-03, Höörs IS

11.09

Löttorp

28.31

+2.6

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

14.08

Varberg

600 meter

1.41.24

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

10.09

Löttorp

1.42.90

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

10.09

Löttorp

1.43.10

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

10.07

Helsingborg

1.45.18

 

Ida Andersson-03, Eslövs AI

10.09

Löttorp

1.46.58

 

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

19.06

Halmstad

1.46.60

 

Famke Persson-03, IFK Lund

29.05

Hässleholm

1.49.14

Mathilde Feldthus-03, Malmö AI

04.06

Trelleborg

1.50.44

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

24.07

Ystad

1.50.82

 

Matilda Linde-03, Björnstorps IF

24.07

Ystad

1.52.70

 

Humla Drott-03, IFK Helsingborg

29.05

Hässleholm

1500 meter:

5.08.53

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

02.07

Göteborg/U

5.09.90

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

11.09

Löttorp

5.14.3m

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

15.09

Helsingborg

5.16.10

 

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

02.07

Göteborg/U

5.35.62

 

Matilda Linde-03, Björnstorps IF

11.09

Löttorp

60 meter häck 68,6 cm:

  9.42

+1.2

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

14.08

Varberg

  9.63

+1.7

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

11.09

Löttorp

  9.98

+2.0

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

11.09

Löttorp

10.01

+2.0

Amanda Sörensson-03, Öresund FK

11.09

Löttorp

10.07

+1.1

Vilma Dahlberg-03, Malmö AI

09.07

Helsingborg

10.75

+1.0

Moa Feldt-03, Åhus FIK

30.07

Lund

10.79

-1.0

Asta Beranek-03, Simrishamns AIF

22.05

Eslöv

10.79

+1.0

Thea Löfman-03, IFK Lund

30.07

Lund

10.99

+2.0

Emilia Wamsler-03, S. Sandby IF

06.07

Kristianstad

11.25

+0.0

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  9.31

+2.1

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

11.09

Löttorp

  9.53

+2.1

Filippa Svenssson-03, Åhus FIK

11.09

Löttorp

  9.71

+3.0

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

11.09

Löttorp

  9.88

+2.4

Vilma Dahlberg-03, Malmö AI

11.09

Löttorp

200 meter häck 68,6 cm:

30.70

+1.8

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

10.09

Löttorp

30.75

+0.9

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

10.09

Löttorp

31.99

+0.1

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

06.07

Kristianstad

33.26

-0.7

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

28.08

Lerum

32.54

+0.9

Linnea Haara-03, Eslövs AI

10.09

Löttorp

34.34

+0.1

Alice Lind-03, Hässleholms AIS

06.07

Kristianstad

34.60

+0.7

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

31.95

+1.7

Moa Feldt-03, Åhus FIK

10.09

Löttorp

200 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

29.65

+2.5

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

10.09

Löttorp

29.84

+2.5

Filippa Svenssson-03, Åhus FIK

10.09

Löttorp

Höjdhopp

1.53

 

Olivia Dittlau-03, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

1.51

 

Chanelle Lindvall-03, Ystads IF

29.05

Hässleholm

1.50

 

Moa Feldt-03, Åhus FIK

19.06

Vellinge

1.50

 

- " -

24.07

Ystad

1.50

 

- " -

30.07

Lund

1.47

 

Amanda Sörensson-03, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

1.44

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

09.04

Hässleholm

1.40

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

22.05

Eslöv

1.40

 

- " -

24.07

Ystad

1.37

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

19.06

Vellinge

1.35

 

Ella Holgersson-03, Malmö AI

22.05

Eslöv

1.30

 

Elin Karlsson-03, Eslövs AI

22.05

Eslöv

1.29

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

30.07

Lund

Stavhopp

3.30

 

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

10.09

Löttorp

2.40

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

10.09

Löttorp

Längdhopp (zon)

4.94

+1.0

Bella Stenström-03, Malmö AI

28.08

Lund

4.85

+0.0

Joy Thulin-03, Heleneholms IF

03.07

Göteborg/U

4.83

-1.4

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

13.08

Varberg

4.78

+0.6

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

4.66

+1.1

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

20.08

Karlshamn

4.65

+0.0

Titti Ewertzh-03, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

4.65

-0.7

Ella Holgersson-03, Malmö AI

28.05

Hässleholm

4.59

-0.2

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

17.09

Varberg

4.57

+0.0

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

04.09

Hässleholm

4.57

+0.0

Amanda Sörensson-03, Öresund FK

03.07

Göteborg/U

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

> >

5.01

+3.2

Bella Stenström-03, Malmö AI

28.08

Lund

4.93

+2.5

Joy Thulin-03, Heleneholms IF

11.09

Löttorp

4.83

+4.6

Filippa Svenssson-03, Åhus FIK

11.09

Löttorp

4.80

+3.1

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

11.09

Löttorp

4.75

+2.8

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

28.08

Lund

Tresteg (zon)

10.79

+1.3

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

10.09

Lötto

10.39

+1.6

Amanda Sörensson-03, Öresund FK

02.07

Göteborg/U

  9.21

+1.1

Johanna Persson-03, Ystads IF

06.07

Kristianstad

  9.15

+1.7

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

29.05

Hässleholm

  9.07

+1.5

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

06.07

Kristianstad

  8.66

+0.0

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

18.09

Åhus

  8.16

-1.5

Asta Beranek-03, Simrishamns AIF

31.08

Ystad

  7.81

-1.6

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

31.08

Ystad

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.33

+2.3

Johanna Persson-03, Ystads IF

06.07

Kristianstad

Kula 2.0 kg

15.10

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

13.92

 

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

11.09

Löttorp

12.53

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

09.07

Helsingborg

11.51

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

22.05

Eslöv

11.47

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

13.08

Varberg

11.32

 

Moa Feldt-03, Åhus FIK

20.08

Karlshamn

11.07

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

28.08

Lund

10.54

 

Emilia Wamsler-03, S. Sandby IF

03.08

Malmö/S-K

10.07

 

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

22.05

Eslöv

  9.39

Johanna Persson-03, Ystads IF

19.06

Vellinge

Diskus 0.6 kg

30.07

 

Chanelle Lindvall-03, Ystads IF

29.05

Hässleholm

29.83

 

Emilia Wamsler-03, S. Sandby IF

24.09

Malmö/S-K

23.42

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

21.09

Eslöv

22.59

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

31.08

Ystad

21.19

 

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

31.08

Ystad

18.86

 

Moa Feldt-03, Åhus FIK

13.09

Åhus

15.08

 

Asta Beranek-03, Simrishamns AIF

31.08

Ystad

13.81

Emmy Olsson-03, FK Athlet

10.08

Sjöbo

Slägga 2.0 kg

38.05

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

10.09

Löttorp

35.81

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

26.08

Lund

33.00

 

Moa Feldt-03, Åhus FIK

10.09

Löttorp

29.07

 

Emilia Wamsler-03, S. Sandby IF

24.09

Malmö/S-K

21.99

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

19.06

Vellinge

Spjut 400 gram

34.33

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

10.07

Helsingborg

30.98

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

10.09

Löttorp

28.04

 

Emilia Wamsler-03, S. Sandby IF

27.08

Lund

23.88

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

22.06

Simrishamn

21.43

 

Moa Feldt-03, Åhus FIK

30.07

Lund

20.70

 

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

22.06

Simrishamn

19.87

Amanda Sörensson-03, Öresund FK

27.08

Lund

19.17

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

30.07

Lund

18.03

 

Bella Stenström-03, Malmö AI

27.08

Lund

16.64

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

07.09

Eslöv

Femkamp

4.630

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

17.09

Varberg

 

 

9.76 (+1.0) 145 2843 459 (-0.2) 1.56.71

 

 

4.095

 

Amanda Sörensson-03, Öresund FK

17.09

Varberg

 

 

10.19 (-1.0) 145 1754 449 (-0.3) 2.01.00

 

 

4.054

 

Moa Feldt-03, Åhus FIK

30.07

Lund

 

 

10.75 (+1.0) 150 2143 429 (-1.2) 2.02.91

 

 

3.624

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

30.07

Lund

 

 

10.79 (+1.0) 129 2434 420 (-1.5) 2.17.36

 

 

3.480

 

Emilia Wamsler-03, S. Sandby IF

30.07

Lund

 

 

11.34 (+1.0) 126 2287 409 (-2.1) 2.12.04

 

 

3.307

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

30.07

Lund

 

 

13.15 (+1.0) 123 1917 432 (-1.5) 1.59.78

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

42.67

 

Eslövs AI

13.08

Varberg

 

 

Johanna Berg-03, Emma Borglund-04,
Ida Andersson-03, Linnea Haara-03,
Tova Möllerström-03

 

 

43.75

 

Åhus FIK

06.07

Kristianstad

 

 

Emma Gerdes-03, Filippa Svensson-03,
Elsa Hjelm-04, Sydney Karström-04,
Moa Feldt-03

 

 

Stafett 3 x 600 meter: