F 13 år:

Dela

60 meter

8.29

+1.4

Jenjira Hagman Phayakhruea-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

8.36

-0.9

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

09.09

Uddevalla

8.40

-1.1

Lisa Berns-04, IFK Lund

09.09

Uddevalla

8.53

+0.94

Klara Persson-04, Lomma FIK

03.09

Lund

8.66

+1.7

Maja Nordstedt-04, Malmö AI

10.06

Trelleborg

8.66

+0.5

Emilia Franzén-04, Klippans FK

17.06

Halmstad

8.67

+0.94

Iza Mellberg-04, Öresund FK

03.09

Lund

8.72

+0.6

Sydney Karström-04, Åhus FIK

04.06

Olofström

8.73

+0.2

Iben Christrup-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

8.83

+0.94

Kajsa Månsson-04, Höörs IS

03.09

Lund

8.83

+0.94

Tindra Röme-04, IFK Lund

03.09

Lund

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

8.21

+2.1

Jenjira Phayakhruea-04, Malmö AI

14.05

Eslöv

8.35

+3.7

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

8.51

+2.1

Emilia Franzén-04, Klippans FK

14.05

Eslöv

8.77

+4.5

Tindra Röme-04, IFK Lund

23.07

Ystad

200 meter

27.01

+0.7

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

10.09

Uddevalla

27.46

+0.9

Lisa Berns-04, IFK Lund

10.09

Uddevalla

27.81

+1.9

Emilia Mandl-04, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

28.49

+1.2

Emilia Franzén-04, Klippans FK

10.09

Uddevalla

28.50

-0.9

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

14.05

Eslöv

29.03

-0.1

Tindra Röme-04, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

29.28

-0.1

Una Ademovic-04, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

29.41

+1.0

Jenjira Hagman Phayakhruea-04, Malmö AI

08.07

Helsingborg

29.56

+2.0

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

03.09

Varberg

29.75

+1.1

Magda Karlsson-04, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

27.35

+2.3

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

10.06

Hvidovre,DEN

29.24

+2.2

Jenjira Hagman Phayakhruea-04, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

600 meter

1.40.72

 

Emmi Lilius-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

1.41.39

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

1.45.39

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

30.06

Göteborg/U

1.46.00

 

Johanna Hofvendal-04, IS Göta

09.09

Uddevalla

1.47.36

 

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

30.06

Göteborg/U

1.48.55

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

16.07

Löttorp

1.53.06

 

Stina Svenby-04, Ystads IF

10.06

Trelleborg

1.53.44

 

Anne Ostra-04, Höörs IS

09.07

Hesingborg

1.54.19

 

Una Ademovic-04, Malmö AI

07.05

Hässleholm

1.54.51

 

My Ekström-04, Björnstorps IF

09.09

Uddevalla

600 meter, manuell tid

1.41.2m

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

23.08

Malmö/S

1.44.9m

 

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

23.08

Malmö/S

1.52.5m

 

Anne Ostra-04, Höörs IS

23.08

Malmö/S

1500 meter:

5.04.11

 

Johanna Hofvendal-04, IS Göta

10.09

Uddevalla

5.26.99

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

07.05

Tårnby,DEN

5.40.25

 

Una Ademovic-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

5.41.0m

 

My Ekström-04, Björnstorps IF

18.06

Helsingborg

60 meter häck 68,6 cm:

  9.52

-1.7

Sydney Karström-04, Åhus FIK

10.09

Uddevalla

  9.93

+0.0

Tindra Röme-04, IFK Lund

18.06

Halmstad

10.06

+1.0

Una Ademovic-04, Malmö AI

10.09

Uddevalla

10.07

+0.0

Iben Christrup-04, Malmö AI

03.09

Varberg

10.38

+1.9

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

10.48

+1.6

Kajsa Månsson-04, Höörs IS

29.07

Hässleholm

10.92

+1.2

Elvira Collvin-04, Malmö AI

03.09

Varberg

11.12

-0.3

Emilia Franzén-04, Klippans FK

03.09

Varberg

11.18

+1.2

Linnea Nord-04, Ystads IF

16.09

Ystad

11.28

+0.7

Isabelle Osgyani-04, KFUM Kristianstad

05.07

Kristianstad

11.28

+1.6

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 cm:

29.27

-1.3

Sydney Karström-04, Åhus FIK

09.09

Uddevalla

29.75

+1.4

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

29.83

-1.3

Emilia Mandl-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

30.41

-0.3

Tindra Röme-04, IFK Lund

09.09

Uddevalla

30.48

-0.7

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

07.07

Helsingborg

32.57

-1.2

Tilda Persson-04, Klippans FK

09.09

Uddevalla

32.73

-1.3

Una Ademovic-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

34.85

-0.1

Annie Ostra-04, Höörs IS

04.06

Klippan

35.46

-0.7

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

07.07

Helsingborg

200 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Höjdhopp

1.57

 

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1.57

 

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

30.06

Göteborg/U

1.57

 

- " -

08.07

Helsingborg

1.55

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

10.06

Trelleborg

1.54

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1.49

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

10.09

Uddevalla

1.46

 

Ebba Tornerhjelm-04, Klippans FK

10.09

Uddevala

1.42

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

20.08

København,DEN

1.39

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

08.07

Helsingborg

1.35

 

Juni Palm-04, IFK Helsingborg

10.06

Hvidovre,DEN

1.35

 

Elvira Collvin-04, Malmö AI

03.09

Varberg

Stavhopp

2.50

 

Ronja Sjöstrand-04, Hässleholms AIS

09.09

Uddevalla

2.10

 

Viola Holmström-04, KFUM Kristianstad

09.09

Uddevalla

Längdhopp (zon)

5.15

+1.0

Emilia Mandl-04, Malmö AI

10.09

Uddevalla

5.05

-1.1

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

5.00

-0.2

Sydney Karström-04, Åhus FIK

02.07

Göteborg/U

4.88

+0.0

Tindra Röme-04, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

4.79

+1.2

Juni Palm-04, IFK Helsingborg

24.09

Klippan

4.70

+0.0

Klara Persson-04, Lomma FIK

03.09

Lund

4.66

+0.7

Emilia Franzén-04, Klippans FK

24.09

Klippan

4.64

-0.4

Lisa Berns-04, IFK Lund

20.08

København,DEN

4.62

+0.8

Moa Mohlin-04, Båstads GIF

19.08

Villstad

4.60

+2.0

Emma Borglund-04, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.73

+2.2

Emilia Franzén-04, Klippans FK

24.09

Klippan

4.68

+2.5

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

Tresteg (zon)

11.09

+0.0

Sydney Karström-04, Åhus FIK

09.09

Uddevalla

10.87

+0.0

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

  9.88

-0.1

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

03.09

Varberg

  9.65

+0.0

Iben Christrup-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

  9.43

-0.5

Emma Borglund-04, Eslövs AI

30.07

Hässleholm

  9.19

+0.8

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

30.07

Hässleholm

  8.78

-0.6

Ronja Sjöstrand-04, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

  8.51

+0.0

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

03.09

Varberg

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 2.0 kg

12.07

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

11.33

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

05.08

Kristianstad

11.04

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

28.06

Malmö/S-K

10.93

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

10.09

Uddevalla

10.87

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

14.05

Eslöv

10.30

 

Klara Persson-04, Lomma FIK

03.09

Lund

  9.29

 

Julia Johansson-04, Öresund FK

03.09

Lund

  9.21

 

Linnea Nord-04, Ystads IF

01.06

Glemmingebro

  9.05

 

Lisa-Sofia Tainio Bellander-04, IFK Lund

04.06

Klippan

  8.56

 

Liv Mehlin Södervall-04, Lomma FIK

03.09

Lund

Diskus 0.6 kg

31.87

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

13.05

Eslöv

30.81

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

28.06

Malmö/S-K

26.97

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

18.06

Halmstad

17.24

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

02.09

Varberg

Slägga 2.0 kg

27.19

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

09.08

Malmö/S-K

23.99

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

28.06

Malmö/S-K

23.42

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

09.08

Malmö/S-K

15.21

 

Ronja Sjöstrand-04, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Spjut 400 gram

29.20

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

09.09

Uddevalla

27.64

 

Emma Borglund-04, Eslövs AI

17.06

Halmstad

26.00

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

20.05

Laholm

23.66

 

Linnea Nord-04, Ystads IF

21.06

Simrishamn

23.21

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

20.75

 

Moa Mohlin-04, Båstads GIF

30.07

Hässleholm

20.65

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

04.06

Klippan

20.02

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

28.06

Malmö/S-K

20.00

 

Viola Holmström-04, KFUM Kristianstad

05.07

Kristianstad

19.89

 

Lova Landén-04, Eslövs AI

10.06

Trelleborg

Femkamp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 600 meter: