F 13 år:

Dela

60 meter

7.92

+1.1

Ella Engman-05, Malmö AI

09.06

Trelleborg

8.02

+0.2

Emilia Johansson-05, Klippans FK

03.06

Klippan

8.14

+0.4

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

8.18

+0.4

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

8.30

+0.1

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

8.39

-1.5

Bianca Tidell-05, Öresund FK

26.05

Eslöv

8.55

+0.2

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

8.56

+0.1

Celia Parmatow-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

8.64

+0.3

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

8.67

+0.1

Malou Spjut-05, IFK Helsigborg

08.07

Helsingborg

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

7.88

+2.1

Emilia Johansson-05, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

8.38

+3.5

Bianca Tidell-05, Öresund FK

15.09

Eslöv

8.46

+3.7

Celia Parmatow-05, Malmö AI

26.08

Lund

200 meter

26.74

+1.6

Ella Engman-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

26.82

-0.3

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

16.09

Eslöv

27.44

+0.5

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

19.08

København,DEN

27.59

+1.6

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

28.35

+0.4

Amanda Rönn-05, Malmö AI

19.08

København,DEN

28.37

+0.0

Celia Parmatow-05, Malmö AI

25.08

Karlshamn

28.49

-0.6

Bianca Tidell-05, Öresund FK

16.09

Eslöv

28.82

+1.3

Tyra Eklund-05, IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

29.58

+1.3

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

30.07

+0.5

Mira Johansson-05, Malmö AI

19.08

København,DEN

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

26.59

+2.1

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

28.08

+3.8

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

29.55

+2.6

Alba Hansson-05, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

600 meter

1.47.36

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

06.06

Göteborg/S

1.49.97

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

1.51.15

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

13.05

Hässleholm

1.52.04

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

22.07

Ystad

1.52.27

 

Liv Altarac-05, Malmö AI

26.05

Eslöv

1.53.28

 

Celia Parmatow-05, Malmö AI

09.06

Trelleborg

1.53.88

´

Norah Jagesten-05, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

1.57.39

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

15.09

Eslöv

1.59.71

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

29.07

Hässleholm

2.01.18

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

600 meter, manuell tid

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.31.38

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

16.09

Eslöv

5.32.16

 

Norah Jagesten-05, Björnstorps IF

16.09

Eslöv

6.14.2m

Linnea Säfström-05, Hässleholms AIS

18.08

Karlshamn

60 meter häck 68,6 cm:

  9.33

-0.8

Emilia Johansson-05, Klippans FK

16.09

Eslöv

  9.54

+1.7

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

03.06

Klippan

  9.97

+0.5

Alba Hansson-05, Malmö AI

17.06

Halmstad

  9.99

+0.5

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

14.06

Malmö/S

10.09

+1.7

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

10.63

+0.7

Amanda Rönn-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

10.75

+0.5

Ella Engman-05, Malmö AI

14.06

Malmö/S

10.95

+0.5

Celia Parmatow-05, Malmö AI

22.07

Ystad

11.13

+0.4

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

09.09

Ystad

11.46

+1.7

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

  8.99

+3.0

Emilia Johansson-05, Klippans FK

29.06

Göteborg/U

  9.32

+5.0

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

07.07

Helsingborg

  9.78

+2.4

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

07.07

Helsingborg

  9.85

+2.4

Alba Hansson-05, Malmö AI

17.06

Halmstad

10.55

+3.5

Celia Parmatow-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

11.41

+2.5

Linnea Kelepouris-05, IFK Helsingborg

27.05

Eslöv

200 meter häck 68,6 cm:

29.31

+1.0

Emilia Johansson-05, Klippans FK

15.09

Eslöv

30.38

+1.6

Amanda Rönn-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

31.35

-1.0

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

15.09

Eslöv

31.92

-1.0

Alba Hansson-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

32.85

-1.9

Mira Johansson-05, Malmö AI

27.05

Eslöv

200 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

33.70

+2.2

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

Höjdhopp

1.55

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

17.06

Halmstad

1.55

 

- " -

07.07

Helsingborg

1.54

 

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

16.09

Eslöv

1.51

 

Linnea Kelepouris-05, IFK Helsingborg

27.05

Eslöv

1.45

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

1.40

 

Alba Hansson-05, Malmö AI

17.06

Halmstad

1.40

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

25.08

Karlshamn

1.37

 

Gabriela Jovovic-05, Malmö AI

16.06

Vellinge

1.37

 

Celia Parmatow-05, Malmö AI

16.06

Vellinge

1.33

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

13.05

Hässleholm

1.33

 

- " -

25.08

Lund

1.33

 

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

25.08

Lund

1.33

 

- " -

02.09

Kristianstad

1.30

 

Isabelle Lund-05, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

1.30

 

Ella Engman-05, Malmö AI

27.05

Eslöv

1.30

 

- " -

09.06

Trelleborg

1.30

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

09.09

Ystad

Stavhopp

2.90

 

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

2.60

 

Luna Johannsen-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

2.14

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

1.70

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

09.09

Ystad

Längdhopp (zon)

5.46

+1.3

Emilia Johansson-05, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

5.28

-0.3

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

06.07

Helsingborg

5.19

-0.9

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

4.89

+0.1

Ella Engman-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

4.84

+0.3

Celia Parmatow-05, Malmö AI

28.04

Trelleborg

4.74

-1.1

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

4.69

-1.2

Malou Spjut-05, IFK Helsingborg

10.06

København,DEN

4.66

+1.5

Amanda Rönn-05, Malmö AI

19.08

København,DEN

4.64

+0.5

Maja Kropp Lindh-05, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

4.55

+1.3

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

12.08

Villstad

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.67

+2.1

Amanda Rönn-05, Malmö AI

25.08

Karlshamn

Tresteg (zon)

10.38

-0.4

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

15.09

Eslöv

10.08

+1.2

Emilia Johansson-05, Klippans FK

27.05

Eslöv

  8.91

+1.9

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

09.09

Ystad

  8.51

+0.9

Linnea Rydin-05, FK Athlet

09.09

Ystad

  8.44

-0.2

Hanna Andersson-05, IFK Lund

15.09

Eslöv

  8.37

+0.0

Sofie Andersson-05, IFK Lund

29.07

Hässleholm

  7.39

-0.7

Edith Mosbach-05, IFK Lund

27.05

Eslöv

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 2.0 kg

14.76

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

07.07

Helsingborg

13.85

 

Erona Krasnigi-05, Eslövs AI

16.09

Eslöv

10.99

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

20.06

Malmö/S-K

10.72

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

09.06

Trelleborg

10.71

 

Alba Hansson-05, Malmö AI

16.09

Eslöv

10.49

 

Isabelle Lund-05, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

  9.90

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

28.07

Hässleholm

  9.82

 

Emma Persson-05, Malmö AI

22.07

Ystad

  9.54

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

26.08

Lund

  9.52

 

Ella Engman-05, Malmö AI

05.05

Tårnby,DEN

Diskus 0.6 kg

31.62

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

16.09

Eslöv

23.93

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

22.71

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

08.08

Malmö/S-K

19.31

 

Sofie Andersson-05, IFK Lund

08.08

Malmö/S-K

17.94

 

Maya Häll-05, Simrishamns AIF

29.07

Hässleholm

17.41

 

Hanna Andersson-05, IFK Lund

08.08

Malmö/S-K

  7.18

 

Maud Utter-05, IF Kronan

18.08

Ängelholm

Slägga 2.0 kg

31.36

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

26.05

Eslöv

30.20

 

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

19.08

Värnamo

27.12

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

26.05

Eslöv

21.15

 

Lis Dahlqvist-05. Åhus FIK

02.09

Kristianstad

20.81

 

Maud Utter-05, IF Kronan

24.08

Lund

14.04

 

Johanna Aronsson-05, Åhus FIK

03.06

Olofström

Spjut 400 gram

37.88

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

15.09

Eslöv

31.35

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

25.08

Karlshamn

28.70

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

28.41

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

07.07

Eksjö

25.68

 

Alba Hansson-05, Malmö AI

18.08

København,DEN

22.90

 

Hanna Andersson-05, IFK Lund

29.07

Hässleholm

20.70

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

25.08

Lund

20.18

 

Sofie Andersson-05, IFK Lund

02.09

Kristianstad

19.50

 

Ella Wolff-05, Malmö AI

26.05

Eslöv

18.79

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

Femkamp

5.155

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

06.06

Göteborg/S

 

 

9.74 (-0.3) 154 3325 488 (-1.0) 1.47.36

 

 

3.900

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

07.07

Eksjö

 

 

10.99 (-3.4) 127 2841 416 (-2.1) 1.56.25

 

 

3.827

 

Alba Hansson-05, Malmö AI

07.07

Eksjö

 

 

10.12 (-3.4) 127 2436 420 (-1.2) 2.04.08

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

38.92

 

Malmö AI

25.08

Karlshamn

 

 

Ella Engman-05, Celia Parmatow-05,
Amanda Rönn-05, Ella Uddenäs-05,
Olivia Jensfelt-05

 

 

Stafett 3 x 600 meter: