F 13 år:

Dela

60 meter

7.99

+1.9

Linnéa Englund-06, Malmö AI

07.07

Helsingborg

8.19

-1.6

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

8.19

-0.2

Julia Englund-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

8.29

+1.9

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

07.07

Helsingborg

8.42

+1.3

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

8.52

+0.0

Elin Pihlström-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

8.53

+1.6

Rebecca Wiberg-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.57

-0.6

Lina Ås-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

8.59

+1.9

Lucky Olsson-06, Malmö AI

07.07

Helsingborg

8.68

+1.6

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

8.52

+3.0

Lucky Olsson-06, Malmö AI

01.06

Trelleborg

200 meter

26.02

-2.2

Linnea Englund-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

26.64

+0.7

Julia Englund-06, Malmö AI

15.06

Halmstad

27.45

+0.7

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

28.27

+1.8

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

28.50

-0.5

Lina Ås-06, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

28.70

+0.2

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

28.81

+0.4

Linnéa Odéhn-06, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

28.95

+0.7

Rebecca Wiberg-06, Malmö AI

15.06

Halmstad

29.40

+0.5

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

30.22

-1.7

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

24.08

Kungsbacka

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

27.97

+2.1

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

28.04

+2.4

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

08.06

Hvidovre,DEN

29.05

+2.2

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

30.06

Göteborg/U

600 meter

1.44.09

 

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

07.09

Kalmar

1.46.69

 

Isabella Vestergaard-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

1.46.85

 

Linnéa Odéhn-06, Ystads IF

07.09

Kalmar

1.51.33

 

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

1.52.65

 

Linnea Englund-06, Malmö AI

28.07

Hässleholm

1.56.75

 

Ebba Linn Holgersson-06, IFK Lund

21.07

Ystad

1.57.54

 

Elise Parander-06, Malmö AI

21.07

Ystad

1.57.59

 

Clara Gullbrantz-06, Ängelholms IF

22.08

Malmö/He

1.57.66

 

Lucky Olsson-06, Malmö AI

07.07

Helsingborg

1.57.89

 

Julia Englund-06, Malmö AI

28.07

Hässleholm

600 meter, manuell tid

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.09.42

 

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

08.09

Kalmar

5.10.23

 

Isabella Vestergaard-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

5.37.49

 

Linnéa Odéhn-06, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

60 meter häck 68,6 cm:

  9.18

-1.7

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

  9.52

-0.7

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

  9.67

-1.7

Frida Andersson-06, IFK Helsingborg

08.09

Kalmar

  9.70

-1.5

Lina Ås-06, Ystads IF

28.06

Göteborg/U

  9.80

+0.0

Linnéa Englund-06, Malmö AI

06.07

Helsingborg

  9.96

-1.5

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

16.06

Halmstad

10.09

+1.8

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

10.59

+0.5

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

19.05

Eslöv

10.62

+0.0

Elin Pihlström-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

11.08

+0.2

Elina Balagic-06, Heleneholms IF

15.06

Karlskrona

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 cm:

29.07

+0.3

Linnea Englund-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

29.28

-0.1

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

26.07

Hässleholm

30.31

+1.0

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingorg

05.07

Helsingborg

30.61

+1.0

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

05.07

Helsingborg

200 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

31.65

+2.5

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

Höjdhopp

1.52

 

Lucky Olsson-06, Malmö AI

21.07

Ystad

1.50

 

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

08.09

Kalmar

1.46

 

Elin Pihlström-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

1.45

 

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

1.44

 

Lina Ås-06, Ystads IF

12.05

Hässleholm

1.42

 

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

24.08

Kungsbacka

1.40

 

Ella Roman-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

1.38

 

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

06.06

Helsingborg

1.34

 

Johanna Kohala-06, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

1.33

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

08.06

Hvidovre,DEN

1.33

 

Tilda Persson-06, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

1.33

 

- " -

19.05

Eslöv

Stavhopp

2.10

 

Johanna Kohala-06, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

2.05

 

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

1.75

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

15.06

Halmstad

Längdhopp (zon)

5.37

+0.0

Julia Englund-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

5.22

+0.9

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

08.09

Kalmar

5.13

+0.5

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

05.07

Helsingborg

5.02

+0.5

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

4.90

+0.0

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

4.87

-0.1

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

4.82

+0.4

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

4.66

+0.0

Frida Andersson-06, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

4.66

-1.1

Linnea Englund-06, Malmö AI

15.06

Halmstad

4.66

-1.6

Lucky Olsson-06, Malmö AI

15.09

Ängelholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.51

+3.2

Julia Englund-06, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

Tresteg (zon)

10.20

+0.0

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

07.09

Kalmar

10.10

+0.0

Lina Ås-06, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

  9.64

-1.1

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

19.05

Eslöv

  9.40

-0,1

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

  9.06

+0.0

Linnea Odéhn-06, Ystads IF

16.06

Halmstad

  8.87

+0.6

Ella Roman-06, IFK Lund

07.09

Kalmar

  8.77

+0.0

Alva Hägglund-06, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

  8.66

+0.0

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

29.06

Göteborg/U

  6.87

+0.0

Louise Johnfors-06, Åhus FIK

03.09

Åhus

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 2.0 kg

15.58

 

Maja Scharnell-06, Eslövs AI

19.05

Eslöv

13.62

 

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

11.57

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

11.29

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

08.09

Kalmar

10.89

 

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

01.06

Trelleborg

10.49

 

Lina Ås-06, Ystads IF

06.07

Helsingborg

10.39

 

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

10.12

 

Elin Thor-06, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

  9.90

 

Ella Roman-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

  9.66

 

Ebba Kleman-06, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

Diskus 0.6 kg

30.91

 

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

26.37

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

25.21

 

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

31.07

Sjöbo

24.34

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

21.09

Landskrona

17.41

 

Asta Hägglund-06, IF Kronan

21.09

Landskrona

15.51

 

Louise Johnfors-06, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

Slägga 2.0 kg

32.81

 

Saga Svensson-06, Eslövs AI

28.08

Eslöv

28.29

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

18.08

Ängelholm

28.17

 

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

09.06

Hvidovre,DEN

26.66

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

09.06

Hvidovre,DEN

24.17

 

Ebba Kleman-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

21.79

 

Elin Thoor-06, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

18.75

 

Blanca Martel Nielsen-06, S. Sandby IF

18.05

Eslöv

16.24

 

Louise Johnfors-06, Åhus FIK

03.09

Åhus

Spjut 400 gram

40.99

 

Maja Scharnell-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

28.99

 

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

07.07

Helsingborg

28.80

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

28.22

 

Annie Thorkéll-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

25.65

 

Elin Thor-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

25.53

 

Saga Svensson-06, Eslövs AI

28.08

Eslöv

22.52

 

Ella Roman-06, IFK Lund

07.09

Kalmar

22.42

 

Lina Ås-06, Ystads IF

15.06

Vellinge

22.08

 

Ebba Kleman-06, Ystads IF

28.06

Göteborg/U

15.20

 

Asta Hägglund-06, IF Kronan

21.09

Landskrona

Femkamp

2.892

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

05.08

Landskrona

 

 

12.35 (+2.4) 131 1463 3.98 (-2.1) 2.23.19

 

 

2.657

 

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

05.08

Landskrona

 

 

13.34 (+2.4) 128 1407 4.26 (-0.4) 2.33.53

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

38.94

 

Malmö AI

19.05

Eslöv

 

 

Lisa Engdahl-06, Sara Blomkvist-06,
Rebecca Wiberg-06, Julia Englund-06,
Linnea Englund-06

 

 

43.79

 

Ystads IF

19.05

Eslöv

 

 

Malva Hägglund- , Elin Lindberg-08,
Felicia Mårtensson-07, Linnea Odéhn-06,
Isa Lindberg-07

 

 

43.88

 

IF Kronan

19.05

Eslöv

 

 

Elin Lundberg-08, Emma Åkesson-07,
Savanna Thuresson-07, Liv Håkansson-07,
Ida Svedenborn-06

 

 

44.06

 

Heleneholms IF

15.06

Karlskrona

 

 

Medina Husic-06, Alice Nilsson-07,
Julie Petersen-09, Elina Balagic-06,
Emilia Malmlöf-06

 

 

Stafett 3 x 600 meter: