F 13 år:

Dela

60 meter

8.21

+1.6

Linnéa Englund-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.30

+1.1

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

02.06

Klippan

8.49

+1.1

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

8.53

+1.6

Rebecca Wiberg-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.54

+1.0

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.57

-0.6

Lina Ås-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

8.68

+1.6

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

8.81

+1.0

Lucky Olsson-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.83

-0.6

Annie Ringblom-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

9.00

+1.7

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

60 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden

8.44

+3.2

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.52

+3.0

Lucky Olsson-06, Malmö AI

01.06

Trelleborg

8.81

+2.3

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

8.89

+2.3

Elin Pihlström-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.97

+3.0

Ella Roman-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

200 meter

26.63

-0.7

Linnea Englund-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

28.76

-1.2

Lina Ås-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

29.40

+0.5

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

29.43

-1.5

Rebecca Wiberg-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

30.75

-1.5

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

30.78

+0.5

Annie Ringblom-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

31.14

-1.2

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

18.05

Eslöv

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

600 meter

1.53.03

 

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

12.05

Hässleholm

1.55.20

 

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

2.01.09

 

Clara Gullbrantz-06, Ängelholms IF

12.05

Hässleholm

2.01.19

 

Ebba Linn Holgersson-06, IFK Lund

02.06

Klippan

2.10.14

 

Johanna Kohala-06, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

600 meter, manuell tid

 

 

 

 

 

1500 meter:

 

 

 

 

 

60 meter häck 68,6 cm:

  9.41

+1.6

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

19.05

Eslöv

  9.52

-0.7

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

10.25

+1.6

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

19.05

Eslöv

10.59

+0.5

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

19.05

Eslöv

10.84

-0.1

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

11.04

+0.3

Elin Pihlström-06, Malmö AI

19.05

Eslöv

12.32

-0.1

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

19.05

Eslöv

60 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden

12.19 §

+2.2

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

04.05

Tårnby,DEN

200 meter häck 68,6 cm:

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Höjdhopp

1.45

 

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

1.45

 

Lucky Olsson-06, Malmö AI

19.05

Eslöv

1.44

 

Lina Ås-06, Ystads IF

12.05

Hässleholm

1.41

 

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

1.40

 

Ella Roman-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

1.33

 

Tilda Persson-06, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

1.33

 

- " -

19.05

Eslöv

1.28

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

1.20

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

05.05

Tårnby,DEN

1.20

 

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

19.05

Eslöv

Stavhopp

2.05

 

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

1.65

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

Längdhopp (zon)

5.05

+0.0

Sara Blomkvist-06, Malmö AI

02.06

Klippan

4.97

-0.4

Lisa Engdahl-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

4.95

-0.6

Julia Englund-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

4.90

+0.0

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

4.90

+0.0

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

4.87

-0.1

Lovisa Nilsson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

4.65

+0.0

Rebecca Wiberg-06, Malmö AI

02.06

Klippan

4.63

-0.2

Lina Ås-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

4.51

+0.0

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

4.43

-0.3

Elin Pihlström-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Tresteg (zon)

9.88

-0.1

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

9.64

-1.1

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

19.05

Eslöv

9.40

-0,1

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

8.99

-0.3

Linnea Odéhn-06, Ystads IF

19.05

Eslöv

8.72

+0.0

Ella Roman-06, IFK Lund

19.05

Eslöv

8.58

-1.0

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

19.05

Eslöv

8.54

-0.7

Alva Hägglund-06, Ystads IF

19.05

Eslöv

Tresteg (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 2.0 kg

15.58

 

Maja Scharnell-06, Eslövs AI

19.05

Eslöv

13.62

 

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

11.29

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

10.89

 

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

01.06

Trelleborg

10.45

 

Lina Ås-06, Ystads IF

12.05

Hässleholm

10.39

 

Emilia Malmlöf-06, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

  9.90

 

Ella Roman-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

  9.74

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

05.05

Tårnby,DEN

  8.79

 

Ebba Kleman-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

  8.46

 

Elin Thor-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

Diskus 0.6 kg

26.33

 

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

24.19

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

20.92

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

19.05

Eslöv

20.42

 

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

19.05

Eslöv

Slägga 2.0 kg

30.65

 

Saga Svensson-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

26.13

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

24.56

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

18.05

Eslöv

24.17

 

Ebba Kleman-06, Ystads IF

18.05

Eslöv

18.75

 

Blanca Martel Nielsen-06, S. Sandby IF

18.05

Eslöv

Spjut 400 gram

40.99

 

Maja Scharnell-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

26.43

 

Sara Andersson-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

25.38

 

Annie Torkéll-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

24.62

 

Saga Svensson-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

21.79

 

Anastasia Nilsson-06, Ängelholms IF

02.06

Klippan

21.18

 

Ella Roman-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

19.85

 

Sophia Schüttert-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

16.69

 

Majken Nilsson-06, Simrishamns AIF

01.06

Trelleborg

15.02

 

Blanca Martel Nielsen-06, S. Sandby IF

18.05

Eslöv

14.60

 

Ida Svedenborn-06, IF Kronan

18.05

Eslöv

Femkamp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 5 x 60 meter:

38.94

 

Malmö AI

19.05

Eslöv

 

 

Lisa Engdahl-06, Sara Blomkvist-06,
Rebecca Wiberg-06, Julia Englund-06,
Linnea Englund-06

 

 

43.79

 

Ystads IF

19.05

Eslöv

 

 

Malva Hägglund- , Elin Lindberg-08,
Felicia Mårtensson-07, Linnea Odéhn-06,
Isa Lindberg-07

 

 

43.88

 

IF Kronan

19.05

Eslöv

 

 

Elin Lundberg-08, Emma Åkesson-07,
Savanna Thuresson-07, Liv Håkansson-07,
Ida Svedenborn-06

 

 

Stafett 3 x 600 meter: