F 14 år:

100 meter:

12.53

+1.3

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg

12.66

+1.5

Emelie Rexelius-89, Malmö AI

31.05

Landskrona

12.75

+1.5

Josefin Magnusson-89, Södra Sandby IF

31.05

Landskrona

12.81

+1.5

Madelene Jönsson-89, IF Kronan

31.05

Landskrona

12.93

+1.0

Anna Ericsson-89, Ystads IF

20.09

Trelleborg

13.04

-0.8

Johanna Wallin-89, Heleneholms IF

08.06

Klippan

13.04

+1.3

Nathalie Jägerdahl-89, Malmö AI

20.09

Trelleborg

13.14

+1.9

Johanna Riex-89, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

13.17

+1.0

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

20.09

Trelleborg

13.19

+1.9

Nathalie Kogut-Rosberg-89, Malmö AI

27.07

Hässleholm

100 meter medvind eller okända vindförhållanden:

12.74

+2.1

Anna Ericsson-89, Ystads IF

20.09

Trelleborg

12.81

+2.1

Nathalie Jägerdahl-89, Malmö AI

20.09

Trelleborg

12.98

+2.1

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

20.09

Trelleborg

300 meter:

42.26

 

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

08.06

Klippan

42.43

 

Josefin Magnusson-89, S. Sandby IF

06.09

Vellinge

42.69

 

Johanna Wallin-89, Heleneholms IF

15.06

Vellinge

43.25

 

Julia Sjöholm-89, IK Pallas

06.09

Vellinge

43.40

 

Johanna Riex-89, Eslövs AI

08.06

Klippan

43.49

 

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

43.86

 

Johanna Nilsson-89, KFUM Kristianstad

20.09

Trelleborg

46.18

 

Therese Hurtig-89, Malmö AI

15.06

Vellinge

46.63

 

Paulina Lennartsson-89, Eslövs AI

18.05

Eslöv

47.17

 

Matilda Kjell-89, Ängelholms IF

06.09

Vellinge

800 meter:

2.16.70

 

Emelie Rexelius-89, Malmö AI

04.07

Göteborg

2.27.93

 

Julia Sjöholm-89, IK Pallas

15.06

Karlshamn

2.30.93

 

Therese Hurtig-89, Malmö AI

12.07

Helsingborg

2.31.13

 

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

08.06

Klippan

2.31.34

 

Paulina Lennartsson-89, Eslövs AI

21.09

Trelleborg

2.33.15

 

Mette Ambolt-89, Ystads IF

10.08

Simrishamn

2.34.67

 

Evelina Månsson-89,S. Sandby IF

21.09

Trelleborg

2.36.20

 

Sofia Kask-89, IFK Lund

07.05

Malmö

2.39.82

 

Evelina Magnusson-89, S. Sandby IF

08.06

Klippan

2.53.10

 

Amanda Sölve-89, S. Sandby IF

08.06

Klippan

2000 meter:

7.10.65

 

Paulina Lennartsson-89, Eslövs AI

07.09

Vellinge

7.11.25

 

Evelina Månsson-89, S. Sandby IF

07.09

Vellinge

7.22.93

 

Alexandra Kallmér-89, Ryssbergets IK

26.07

Hässleholm

9.59.1m

 

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

30.09

Åhus

80 meter Häck 76.2 cm:

11.88

+2.00

Johanna Riex-89, Eslövs AI

06.09

Vellinge

12.09

+2.00

Helena Wallenberg-89, IK Finish

06.09

Vellinge

12.51

+1.41

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

06.09

Vellinge

13.07

+1.95

Sarah Håkansson-89, IK Finish

30.08

Lund

13.21

+1.41

Hanna Påhlsson-89, Malmö AI

06.09

Vellinge

13.48

-0.2

Almirka Topcagic-89, Malmö AI

06.07

Göteborg

13.64

-1.2

Nathalie Kogut-Rosberg-89, Malmö AI

06.07

Göteborg

13.66

+1.95

Karin Håkansson-89, IK Finish

30.08

Lund

13.75

+1.95

Anna Rydén-89, IK Pallas

30.08

Lund

13.86

-1.7

Linnea Hammarström-89, IFK Lund

18.05

Eslöv

80 meter häck, 76.2 cm ­ medvind eller okända vindförhållanden:

12.61

+2.34

Sarah Håkansson-89, IK Finish

06.09

Vellinge

13.21

+2.6

Karin Håkansson-89, IK Finish

21.09

Trelleborg

300 meter häck, 76.2 cm:

46.03

 

Johanna Riex-89, Eslövs AI

07.09

Vellinge

46.62

 

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

53.48

 

Hanna Pålsson-89, Malmö AI

04.07

Göteborg

58.61

 

Eleonore Lindén-89, Malmö AI

07.09

Vellinge

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.30,11

 

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

10.07

Västerås

Höjdhopp:

1.63

 

Sofia Kask-89, IFK Lund

07.09

Vellinge

1.58

 

Emilia Bengtsson-89, IS Kullen

20.07

Halmstad

1.51

 

Amanda Hansson-Ascard-89, Ystads IF

28.06

Trelleborg

1.50

 

Sabina Andersson-89, Klippans FK

08.06

Klippan

1.49

 

Johanna Riex-89, Eslövs AI

02.06

Eslöv

1.48

 

Sofia Dahlgren-89, Malmö AI

29.06

Karlskrona

1.48

 

- " -

10.08

Simrishamn

1.45

 

Sara Andersson-89, Klippans FK

28.09

Ängelholm

1.41

 

Nathalie Nilsson-89, Vittsjö GIK

08.06

Klippan

1.36

 

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

1.35

 

Karin Sternäng-89, Malmö AI

07.05

Malmö

1.35

 

Amanda Sölve-89, S. Sandby IF

08.06

Klippan

Stavhopp:

3.20

 

Nathalie Kogut-Rosberg-89, Malmö AI

25.05

Växjö

3.20

 

- " -

06.09

Vellinge

3.10

 

Hanna Pålsson-89, Malmö AI

06.09

Vellinge

3.00

 

Sophie Lewin-89, Malmö AI

06.09

Vellinge

Längdhopp:

5.55

+1.0

Almirka Topcagic-89, Malmö AI

05.07

Göteborg

5.20

+1.1

Johanna Riex-89, Eslövs AI

08.06

Klippan

5.15

+0.0

Anna Eriksson-89, Ystads IF

08.06

Klippan

4.97

+0.8

Matilda Björnek-89, IFK Lund

07.05

Malmö

4.97

+0.61

Nathalie Jägerdahl-89, Malmö AI

02.08

Ängelholm

4.81

+0.3

Johanna Wallin-89, Heleneholms IF

14.06

Vellinge

4.81

-0.7

Sofia Kask-89, IFK Lund

20.09

Trelleborg

4.79

+0.5

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

08.06

Klippan

4.67

+1.4

Josefin Magnusson-89, S. Sandby IF

14.06

Vellinge

4.66

+0.0

Sanne Linnér-89, IFK Lund

20.09

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.33

+3,5

Anna Eriksson-89, Ystads IF

06.09

Vellinge

Trestegshopp:

11.22

-0.41

Johanna Riex-89, Eslövs AI

03.08

Ängelholm

  9.59

-1.8

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

  9.16

-1.2

Sanne Petersson-89, IK Pallas

20.09

Trelleborg

  8.01

-0.39

Jennifer Laurin-89, IF Kronan

03.08

Ängelholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

  9.71

+2.3

Sabina Andersson-89, Klippans FK

07.09

Vellinge

Kula 3.0 kg:

11.23

 

Sanne Petersson-89, IK Pallas

31.08

Lund

10.11

 

Louisa Skärvstrand-89, Vittsjö GIK

07.05

Malmö

  9.77

 

Erica Birgersson-89, Ängelholms IF

20.09

Trelleborg

  9.44

 

Cecilia Persson-89, Ystads IF

07.05

Malmö

  9.39

 

Emelie Hoffer-89, IFK Helsingborg

27.07

Helsingborg

  9.35

 

Malin Kristensson-89, Malmö AI

15.06

Karlshamn

  9.33

 

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

31.08

Lund

  9.25

 

Kristin Moser-89, IK Finish

20.09

Trelleborg

  9.06

 

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

04.05

Hässleholm

  8.68

 

Jessica Örnhag-89, Ängelholms IF

07.09

Vellinge

Diskus 0.6 kg:

36.07

 

Sanne Petersson-89, IK Pallas

21.09

Trelleborg

31.34

 

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

03.08

Ängelholm

28.47

 

Hanna Pålsson-89, Malmö AI

31.05

Landskrona

26.88

 

Malin Kristiansson-89, Malmö AI

15.06

Karlshamn

26.44

 

Erica Birgersson-89, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

25.93

 

Cecilia Persson-89, Ystads IF

07.05

Malmö

25.54

 

Emelie Hoffer-89, IFK Helsingborg

03.08

Ängelholm

24.05

 

Kristin Moser-89, IK Finish

07.05

Malmö

22.66

 

Louisa Skärvstrand-89, Vittsjö GIK

07.05

Malmö

22.43

 

Sanne Linnér-89, IFK Lund

21.09

Trelleborg

Slägga 3.0 kg:

31.49

 

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

21.53

 

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

19.07

Halmstad

19.67

 

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

Spjut 400 gram:

35.55

 

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

06.09

Vellinge

31.40

 

Erica Birgersson-89, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

28.79

 

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

06.09

Vellinge

27.96

 

Sara Andersson-89, Klippans FK

28.09

Ängelholm

26.76

 

Sanne Petersson-89, IK Pallas

30.08

Lund

25.92

 

Sofia Kask-89, IFK Lund

30.08

Lund

24.88

 

Patricia Andersson-89, IK Finish

06.09

Vellinge

21.62

 

Johanna Riex-89, Eslövs AI

03.06

Eslöv

21.48

 

Sabina Andersson-89, Klippans FK

28.09

Ängelholm

21.46

 

Kristin Moser-89, IK Finish

20.09

Trelleborg

6-kamp:

3937

 

Johanna Riex-89, Eslövs AI

02-03.06

Eslöv