F 14 år:

100 meter:

12.45

-1.1

Emma Palmér-90, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

12.70

+1.0

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

28.08

Halmstad

12.70

+1.6

- " -

04.09

Lund

12.76

+1.1

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

08.08

Simrishamn

12.77

+1.6

Malin Olsson-90, Malmö AI

04.09

Lund

12.98

+1.0

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

13.01

-1.1

Kim Petersson-90, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

13.02

+1.8

Sara Arwald-90, IK Pallas

15.05

Glostrup,DEN

13.06

-0.9

Maria Castorina-90, IFK Lund

16.05

Eslöv

13.12

+1.8

Gabriella Åkerberg-90, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

13.15

+1.1

Isabell Petersson-90, Malmö AI

08.08

Simrishamn

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.14

+3.3

Emma Palmér-90, Malmö AI

22.05

Malmö/S

12.56

+3.04

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

12.06

Trelleborg

12.58

+4.8

Malin Olsson-90, Malmö AI

06.06

Klippan

12.77

+4.8

Maria Castorina-90, IFK Lund

06.06

Klippan

12.85

+4.8

Sara Olsson-90, IK Finish

06.06

Klippan

12.87

+2.6

Kim Petersson-90, IFK Lund

20.06

Vellinge

12.91

+4.8

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

13.01

+3.3

My Hansen-90, Heleneholms IF

22.05

Malmö/S

13.06

+3.3

Isabell Petersson-90, Malmö AI

22.05

Malmö/S

13.14

+4.28

Michelle Åberg-90, Malmö AI

12.06

Trelleborg

300 meter:

41.49

 

Emma Palmér-90, Malmö AI

05.09

Lund

41.50

Malin Olsson-90, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

41.62

 

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

06.06

Sävedalen

42.02

Kim Petersson-90, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

42.11

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

11.09

Vellinge

44.47

 

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

11.09

Vellinge

44.53

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

44.77

 

Angelika Flyckt-90, Vittsjö GIK

29.08

Halmstad

45.50

 

Elin Söderqvist-90, Helenheholms IF

29.08

Halmstad

45.68

 

Louise Ohlsson-90, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

800 meter:

2.25.21

 

Elin Andersson-90, IFK Lund

11.09

Vellinge

2.27.77

 

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

20.05

Malmö/S

2.28.78

 

Emelie Lundin-90, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

2.30.93

 

Linn Jönsson-90, Sjöbo IF

08.08

Simrishamn

2.31.75

 

Emelie Hjälm-90, Ängelholms IF

22.08

Norrköping

2.32.63

 

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

17.07

Halmstad

2.32.85

 

Malin Olsson-90, Malmö AI

08.08

Simrishamn

2.33.19

 

Julia Mårtensson-90, Björnstorps IF

19.06

Vellinge

2.35.56

 

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

02.07

Göteborg/U

2.38.50

 

Stella Malmström-90, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

2000 meter:

7.01.75

 

Elin Andersson-90, IFK Lund

29.08

Halmstad

7.25.06

 

Julia Mårtensson-90, Björnstorps IF

29.08

Halmstad

7.43.34

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

16.07

Halmstad

7.51.89

Emma Hallén-90, IFK Lund

16.07

Halmstad

7.55.98

 

Stella Malmström-90, IFK Helsingborg

13.06

Trelleborg

80 meter Häck 76.2 cm:

11.84

-1.1

Emma Palmér-90, Malmö AI

16.05

Eslöv

12.38

+1.5

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

12.09

Vellinge

12.39

+1.2

Isabell Pettersson-90, Malmö AI

15.08

Malmö/He

12.45

+0.1

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

05.09

Lund

12.73

+0.9

Malin Olsson-90, Malmö AI

29.05

Lerum

12.84

-0.4

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

12.84

+1.5

Sara Edvardsson-90, KFUM Kristianstad

12.09

Vellinge

12.92

-1.1

Mikaela Platzack-90, IFK Lund

16.05

Eslöv

13.19

+1.2

Sofia Friberg-90, IFK Helsingborg

15.08

Malmö/He

13.68

+1.1

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

29.05

Lerum

13.68

+0.6

- " -

11.09

Uddevalla

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

11.83

+2.4

Emma Palmér-90, Malmö AI

23.05

Malmö/S

12.41

+2.9

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

29.08

Halmstad

12.47

+2.9

Heidi Svensson-90, KFUM Kristianstad

29.08

Halmstad

13.85

+2.4

Anna Natt och Dag-90, IFK Helsingborg

23.05

Malmö/S

300 meter häck, 76.2 cm:

45.83

Malin Olsson-90, Malmö AI

28.08

Halmstad

46.35

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

14.08

Malmö/He

49.27

Sara Edwardsson-90, KFUM Kristianstad

02.07

Göteborg/U

49.58

 

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

28.08

Halmstad

49.68

Isabell Petersson-90, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

50.08

 

Anna Natt och Dag-90, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

54.37

 

Ebba Andersson-90, Vittsjö GIK

24.07

Hässleholm

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

6.19.53

 

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

25.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.68

 

Sara Arwald-90, IK Pallas

28.08

Halmstad

1.64

 

Ellen Björklund-90, IFK Lund

16.05

Eslöv

1.58

 

Elin Alm-90, Heleneholms IF

13.06

Trelleborg

1.57

 

Malin Olsson-90, Malmö AI

31.07

Ängelholm

1.57

 

Kajsa Jennby-90, IK Finish

04.07

Göteborg/U

1.56

 

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

1.50

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

20.06

Karlshamn

1.50

 

Ebba Didner-90, Heleneholms IF

19.06

Vellinge

1.49

 

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

31.07

Ängelholm

1.49

 

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

31.07

Ängelholm

Stavhopp:

2.62

 

Anna Natt och Dag-90, IFK Helsingborg

24.07

Hässleholm

2.61

 

Mette Ericsson-90, IFK Trelleborg

29.08

Halmstad

Längdhopp:

5.54

-0.2

Malin Olsson-90, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

5.35

+1.55

Emma Palmér-90, Malmö AI

23.05

Malmö/S

5.19

-0.6

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

04.09

Lund

5.19

+1.74

My Hansen-90, Heleneholms IF

23.05

Malmö/S

5.17

+1.62

Sara Arwald-90, IK Pallas

23.05

Malmö/S

5.04

-2.5

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

05.06

Sävedalen

5.01

-0.5

Kim Petersson-90, IFK Lund

31.07

Ängelholm

4.92

+1.6

Sara Olsson-90, IK Finish

15.08

Malmö/He

4.89

-0.7

Ellen Björklund-90, IFK Lund

04.09

Lund

4.88

+1.2

Ellen Arnoldsson-90, IFK Lund

16.05

Eslöv

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.58

+2.9

Malin Olsson-90, Malmö AI

06.06

Klippan

5.26

+0.0

Sara Arwald-90, IK Pallas (zon)

15.05

Glostrup,DEN

5.11

+2.04

Johanna Edman-90, Staffanstorps AI

23.05

Malmö/S

Trestegshopp:

11.43

+1.10

My Hansen-90, Heleneholms IF

20.05

Malmö/S

11.43

+0.9

Malin Olsson-90, Malmö AI

28.08

Halmstad

11.18

+0.6

Sara Olsson-90, IK Finish

14.08

Malmö/He

10.58

+0.0

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

10.49

+1.3

Ellen Arnoldsson-90, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

10.23

-0.6

Ellen Björklund-90, IFK Lund

05.09

Lund

9.95

-0.8

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

21.08

Norrköping

9.89

-0.49

Sandra Nilsson-90, Staffanstorps AI

01.08

Ängelholm

9.88

+0.3

Ebba Didner-90, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

9.73

+1.6

Mia Göransson-90, Sjöbo IF

14.08

Malmö/He

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.29

+2.1

Ebba Didner-90, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

Kula 3.0 kg:

10.96

 

Petronella Persson-90, Ystads IF

20.06

Vellinge

10.54

 

Kim Petersson-Ek-90, Vittsjö GIK

31.07

Ängelholm

10.12

 

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

06.06

Klippan

10.06

 

Matilda Ekelund-Axelsson-90, IFK Lund

04.09

Lund

10.00

 

Ellinor Widh-90, Eslövs AI

06.06

Klippan

9.82

 

Hermina Malmgren-90, KFUM Kristianstad

04.09

Lund

9.59

 

Johanna Nilsson-90, KFUM Kristianstad

04.09

Lund

9.40

 

Ida Claesson-90, Åhus FIK

15.08

Malmö/He

8.95

 

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

20.06

Vellinge

8.64

 

Sandra Nilsson-90, Staffanstorps AI

08.08

Simrishamn

Diskus 0.6 kg:

34.39

 

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

29.83

 

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

14.08

Malmö/He

27.99

 

Petronella Persson-90, Ystads IF

25.07

Hässleholm

27.10

 

Emma Bergqvist-90, IFK Helsingborg

18.07

Halmstad

23.55

 

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

01.08

Ängelholm

23.41

Amanda Walther-90, Båstads GIFF

25.09

Landskrona

23.38

 

Emma Persson-90, IK Finish

12.09

Vellinge

23.33

 

Ida Claesson-90, Åhus FIK

28.08

Halmstad

23.31

 

Kim Petersson-Ek-90, Vittsjö GIK

01.05

Villstad

22.00

 

Johanna Karlsson-90, Ystads IF

26.08

Simrishamn

Slägga 3.0 kg:

42.00

 

Sara Cronsioe-90, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

33.70

 

Anna Jönsson-90, Eslövs AI

29.08

Halmstad

28.40

 

Elin Stoltz-90, IFK Trelleborg

14.08

Malmö/He

20.00

 

Amanda Rohlin-90, Åhus FIK

14.08

Malmö/He

16.11

 

Patricia Håkansson-90, Åhus FIK

14.08

Malmö/He

Spjut 400 gram:

47.75

 

Ellinor Widh-90, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

41.60

 

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

31.07

Ängelholm

32.08

 

Malin Lundberg-90, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

31.59

 

Emelie Hjälm-90, Ängelholms IF

31.07

Ängelholm

30.22

 

Elin Alm-90, Heleneholms IF

29.08

Halmstad

27.78

Amanda Walter-90, Båstads GIF

31.07

Ängelholm

26.94

 

Hermina Malmgren-90, KFUM Kristianstad

24.07

Hässleholm

26.79

 

Johanna Friberg-90, Staffanstorps AI

06.06

Sävedalen

26.79

 

Jaqueline Lindmark-90, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

26.34

 

Petronella Persson-90, Ystads IF

29.08

Halmstad

6-kamp:

4.077

 

Malin Olsson-90, Malmö AI

29-30.05

Lerum

    (12.73-152-805-519-1889-1.45.88)    

4.023

 

Josefine Westelindh-90, Ängelholms IF

11-12.09

Uddevalla

    (13.68-154-829-443-3487-1.47.63)    

3.307

Louise Olsson-90, IFK Helsingborg

29-30.05

Lerum

    (13.25-146-600-480-1289-1.46.62)    

3.085

 

Elin Söderqvist-90, Heleneholms IF

29-30.05

Lerum

    (14.85-134-721-452-1934-1.45.37)    

2.986

 

Sofia Friberg-90, IFK Helsingborg

29-30.05

Lerum

 

(13.50-143-813-432-1559-2.03.52)