F 14 år:

100 meter:

12.48

+1.8

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

09.07

Helsingborg

12.58

+1.8

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

09.07

Helsingborg

12.63

+1.8

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

09.07

Helsingborg

12.67

+1.5

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

13.32

+1.9

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

05.06

Klippan

13.35

+1.42

Sandra Jönsson-91, Sjöbo IF

03.09

Lund

13.39

+1.6

Ida Nilsson-91, IK Finish

09.07

Helsingborg

13.42

+1.9

Sandra Eliasson-91, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

13.50

+1.03

Mariella Salomonsson-91, Vittsjö GIK

11.09

Lidköping

13.57

+1.9

Natalie Hase-91, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.60

+3.1

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

09.07

Helsingborg

12.65

+2.6

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

13.10

+5.46

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

18.06

Karlshamn

13.30

+3.1

Mariella Salomonsson-91, Vittsjö GIK

09.07

Helsingborg

13.30

+2.9

Sandra Eliasson-91, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

13.52

+2.88

Matilda Rist-91, Malmö AI

03.09

Lund

300 meter:

40.91

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

03.07

Göteborg/U

42.17

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

10.09

Lidköping

42.89

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

14.08

Malmö/He

44.39

Nathalie Busk-91, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

44.45

Isabell Englund-91, Malmö AI

14.08

Malmö/He

44.47

Linda Pernevall-91, IFK Lund

31.07

Hässleholm

45.41

Sandra Eliasson-91, IFK Helsingborg

10.09

Lidköping

45.50

Matilda Rist-91, Malmö AI

10.09

Lidköping

45.98

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

19.06

Vellinge

46.94

Sandra Jönsson-91, Sjöbo IF

31.07

Hässleholm

600 meter:

1.53.04

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

1.54.41

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

18.09

Eslöv

1.55.49

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

18.09

Eslöv

1.55.63

Lisa Albinsson-91, Åhus FIK

18.09

Eslöv

1.57.83

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

800 meter:

2.23.11

Linda Pernevall-91, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

2.26.3m

Anna Nilsson-91, Malmö AI

14.06

Kristianstad

2.30.95

Elin Börjedahl-91, IFK Helsingborg

04.09

Lund

2.33.69

Theresa Thomasson-91, IFK Trelleborg

10.09

Vellinge

2.34.18

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

2.36.27

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

11.09

Lidköping

2.36.77

Caroline Åkesson-91, IS Göta

14.08

Malmö/He

2.37.48

Johanna Stark-91, Åhus FIK

11.09

Lidköping

2.38.25

Viktoria Norstedt-91, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/He

2.38.74

Amanda Lingöy-91, Ryssbergets IK

18.09

Karlskrona

2000 meter:

7.08.97

Anna Nilsson-91, Malmö AI

10.09

Lidköping

7.30.53

Johanna Stark-91, Åhus FIK

03.07

Göteborg/U

7.31.80

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

13.08

Malmö/He

7.33.64

Amanda Lingöy-91, Ryssbergets IK

13.08

Malmö/He

7.36.09

Viktoria Norstedt-91, IFK Helsingborg

13.08

Malmö/He

7.38.85

Caroline Åkesson-91, IS Göta

13.08

Malmö/He

8.00.24

Julia Magntorn-91, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

8.06.83

Louise Lönnqvist-91, IFK Trelleborg

13.08

Malmö/He

80 meter Häck 76.2 cm:

12.07

-0.62

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

10.09

Lidköping

12.32

-0.28

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

06.08

Karlskrona

12.84

-0.75

Nathalie Busk-91, Malmö AI

10.09

Lidköping

13.66

-0.7

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

13.79

+1.1

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

17.09

Eslöv

13.79

+1.1

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

17.09

Eslöv

13.94

+0.6

Natalie Hase-91, IFK Helsingborg

29.05

Malmö/He

14.66

+1.1

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

17.09

Eslöv

16.06

+2.0

Erika Nilsson-91, Ängelholms IF

17.07

Halmstad

16.17

+1.1

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

17.09

Eslöv

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.01

+2.9

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

12.60

Isabell Englund-91, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

13.27

+2.67

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

18.06

Karlshamn

300 meter häck, 76.2 cm:

44.90

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

11.09

Lidköping

46.31

Nathalie Busk-91, Malmö AI

11.09

Lidköping

51.04

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

13.08

Malmö/He

53.10

Anna Nilsson-91, Malmö AI

23.06

Lerum

54.60

Johanna Stark-91, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.61

Sandra Liljegren-91, Vittsjö GIK

09.07

Helsingborg

1.57

Emma Welinder-91, IFK Lund

09.07

Helsingborg

1.45

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

15.05

Trelleborg

1.44

Julia Månsson-91, Sjöbo IF

24.09

Ystad

1.43

Jessica Persson-91, Eslövs AI

21.05

Karlskrona

1.43

Caroline Kulcsar-91, Malmö AI

14.06

Kristianstad

1.42

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

1.40

Josefine Gustafsson-91, Åhus FIK

14.06

Kristianstad

1.40

Tania Christensen-91, Staffanstorps AI

27.05

Staffanstorp

1.40

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

1.40

- " -

25.09

Klippan

1.40

Isabell Englund-91, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

Stavhopp:

3.31

Anna Nilsson-91, Malmö AI

11.09

Lidköping

3.21

Nathalie Busk-91, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

2.74

Matilda Persson-91, IFK Trelleborg

02.07

Göteborg/U

Längdhopp:

5.30

-0.1

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

01.07

Göteborg/U

5.20

-2.7

Emma Tuvesson-91, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

5.02

+0.9

Matilda Farkas-91, Heleneholms IF

18.06

Vellinge

4.92

+0.3

Sara Svensson-91, Hässleholms AIS

22.05

Eslöv

4.71

+0.96

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

07.08

Karlskrona

4.68

-1.03

Mariella Salomonsson-91, Vittsjö GIK

11.09

Lidköping

4.61

+1.5

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

05.06

Klippan

4.60

-0.1

Gabriella Levi-91, IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

4.60

+0.9

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

18.09

Eslöv

4.55

+0.8

Lisa Albinsson-91, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

4.81

+3.2

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

18.06

Vellinge

4.78

+2.5

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

4.75

+2.4

Mariella Salomonsson-91, Vittsjö GIK

08.05

Villstad

4.70

+2.4

Sandra Macesci-91, Malmö AI

14.06

Kristianstad

Trestegshopp:

10.31

+0.2

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

21.05

Karlskrona

10.26

+1.1

Alexandra Svensson-91, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

9.73

+0.0

Lisa Albinsson-91, Åhus FIK

04.09

Lund

9.62

-0.7

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

13.08

Malmö/He

9.36

+0.92

Jessica Persson-91, Eslövs AI

21.05

Karlskrona

9.33

+0.0

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

15.05

Trelleborg

9.10

+0.0

Ida Månsson-91, Ystads IF

30.07

Hässleholm

8.69

-0.57

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

13.08

Malmö/He

8.68

-1.0

Julia Andersson-Thysell-91, IFK Trelleborg

15.05

Trelleborg

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

9.61

+2.15

Jessica Persson-91, Eslövs AI

21.05

Karlskrona

Kula 3.0 kg:

12.29

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

08.07

Helsingborg

11.65

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

19.06

Vellinge

10.60

Ida Månsson-91, Ystads IF

11.09

Lidköping

10.15

Malin Areheim-91, Malmö AI

19.06

Vellinge

9.78

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

24.07

Simrishamn

9.72

Johanna Gannfelt-91, Heleneholms IF

13.08

Malmö/He

9.35

Martina Barrdahl-91, KFUM Kristianstad

18.09

Karlskrona

8.88

Caroline Ehrnström-91, Malmö AI

29.05

Malmö/He

8.33

Nicoletta Ioannou-91, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

8.32

Tania Christensen-91, Staffanstorps AI

25.05

Staffanstorp

Diskus 0.6 kg:

43.72

Ida Månsson-91, Ystads IF

11.09

Lidköping

30.55

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

14.08

Malmö/He

28.63

Johanna Gannfelt-91, Heleneholms IF

19.06

Vellinge

27.40

Malin Areheim-91, Malmö AI

31.07

Hässleholm

24.59

Stephanie Johansson-91, Staffanstorps AI

19.06

Karlshamn

24.11

Emelie Grundström-91, Ängelholms IF

14.08

Malmö/He

23.37

Johanna Stark-91, Åhus FIK

28.05

Sollentuna

22.66

Amanda Walther-91, Båstads GIF

11.09

Vellinge

22.51

Lisa Albinsson-91, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

20.55

Anneli Andersson-91, Glemmingebro IF

14.08

Malmö/He

Slägga 3.0 kg:

20.36

Anneli Andersson-91, Glemmingebro IF

10.09

Lidköping

19.30

Emelie Grundström-91, Ängelholms IF

10.09

Lidköping

13.56 §

Ida Månsson-91, Ystads IF

05.07

Simrishamn

Spjut 400 gram:

39.15

Michelle Nilsson-91, Heleneholms IF

02.07

Göteborg/U

35.70

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

02.07

Göteborg/U

35.25

Isabella Lendt-91, IFK Trelleborg

18.06

Vellinge

33.64

Emma Halldén-91, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

31.55

Ida Månsson-91, Ystads IF

15.05

Trelleborg

29.90

Anneli Andersson-91, Glemmingebro IF

24.09

Ystad

29.61

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

14.08

Malmö/He

26.93

Martina Barrdahl-91, KFUM Kristianstad

04.09

Lund

25.43

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

18.09

Eslöv

23.42

Hanna Magnusdotter-91, Åhus FIK

04.09

Lund

6-kamp:

3.596

Rebecca Jeppsson-91, IFK Lund

17-18.09

Eslöv

    (13.79 (+1.1), 144, 804, 460 (+0.9), 2952, 1.54.41)  

3.238

Lisa Ackermann-91, IK Pallas

17-18.09

Eslöv

    (14.66 (+1.1), 135, 877, 428 (+0.2), 2918, 1.55.49)  

2.979

Sofie Beckvall-91, Eslövs AI

17-18.09

Eslöv

    (13.79 (+1.1), 132, 784, 445 (-0.3), 1825, 1.57.83)  

2.603

Johanna Enqvist-91, Eslövs AI

17-18.09

Eslöv

    (16.17 (+1.1), 126, 679, 422 (-1.5), 2543, 1.53.04)  

2.113

Lisa Albinsson-91, Åhus FIK

17-18.09

Eslöv

    (16.34 (+0.3), 114, 685, 442 (-0.7), 1477, 1.55.63)  

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.58.77

Åhus FIK

18.06

Karlshamn

(Julia Magntorn-91, Johanna Stark-91, Tilda Helgesson-92)

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.29.9m

IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

(Gabriella Levi-91, Emma Tuvesson-91, Sandra Eliasson-91, Elin Börjedahl-91)