F 14 år:

100 meter:

12.30

+0.9

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

08.07

Göteborg/U

12.63

+0.9

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

12.95

+1.8

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

13.15

+1.6

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

13.18

+1.6

Frida Jönsson-92, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

13.18

+0.4

Elin Dulke-92, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

13.21

-0.94

Alison Anderberg-92, Malmö AI

17.09

Karlskrona

13.26

+1.0

Melinda Brodelis-92, S. Sandby IF

30.07

Hässleholm

13.29

+1.4

Anna Karlsson-92, Hässleholms AIS

06.06

Malmö/He

13.36

+0.2

Louise Swärd-92, IK Finish

08.07

Göteborg/U

13.36

+1.1

Lisa Baker-92, IFK Lund

19.08

Malmö/He

13.36

+0.0

Frida Petersson-92, IFK Lund

27.05

Sollentuna

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.50

+5.1

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

04.06

Klippan

12.94

+5.1

Elin Dulke-92, IFK Lund

04.06

Klippan

12.94

+5.1

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

04.06

Klippan

13.07

+2.3

Frida Petersson-92, IFK Lund

04.06

Klippan

13.21

+4.9

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

04.06

Klippan

13.26

+2.2

Melinda Brodelis-92, S. Sandby IF

08.07

Göteborg/U

13.29

+4.9

Lisa Baker-92, IFK Lund

04.06

Klippan

13.34

+2.4

Lovisa Emgård-92, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

300 meter:

42.11

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

09.09

Vellinge

42.85

Melinda Brodelis-92, S. Sandby IF

09.07

Göteborg/U

42.94

Frida Petersson-92, IFK Helsingborg

28.05

Sollentuna

43.45

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

09.09

Vellinge

43.60

Sophie Jensen-92, Malmö AI

20.08

Malmö/He

43.74

Anna Karlsson-92, Hässleholms AIS

02.09

Villstad

44.28

Amanda Svensson-92, Ystads IF

02.09

Villstad

44.36

Elin Dulke-92, IFK Lund

23.07

Halmstad

44.60

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

26.08

Ängelholm

44.76

Frida Jönsson-92, Malmö AI

04.06

Värnamo

600 meter:

1.49.50

Sophie Jensen-92, Malmö AI

28.05

Lerum

1.50.55

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

24.09

Eslöv

1.54.62

Sara Olofsson-92, Malmö AI

24.09

Eslöv

2.07.07

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

24.09

Eslöv

800 meter:

2.21.61

Therese Svensson-92, Malmö AI

10.06

Lund

2.25.3m

Sara Olofsson-92, Malmö AI

21.05

Eslöv

2.29.02

Vera Rytter-92, Klippans FK

27.08

Ängelholm

2.29.24

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

22.07

Halmstad

2.33.61

Amanda Svensson-92, Ystads IF

06.06

Malmö/He

2.36.70

Frida Petersson-92, IFK Lund

10.06

Lund

2.38.48

Mimi Christiansson-92, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

2.38.69

Lina Herle-92, S. Sandby IF

27.07

Karlskrona

2.39.38

Melinda Brodelis-92, S. Sandby IF

03.09

Villstad

2.40.05

Kajsa Kihlman-92, Ängelholms IF

25.05

Olofström

2000 meter:

7.09.56

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

02.09

Villstad

7.12.49

Vera Rytter-92, Klippans FK

30.07

Hässleholm

7.36.61

Therese Svensson-92, Malmö AI

19.08

Malmö/He

8.33.4m

Amanda Svensson-92, Ystads IF

23.08

Kristianstad

8.36.96

Ronja Mårtensson-92, Björnstorps IF

19.08

Malmö/He

8.44.3m

Linnea Olsson-92, IFK Helsingborg

23.08

Kristianstad

9.12.2m

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

23.08

Kristianstad

80 meter Häck 76.2 cm:

12.46

+0.0

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

02.09

Villstad

12.53

-1.2

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

20.08

Malmö/He

12.86

-0.3

Sophie Jensen-92, Malmö AI

10.09

Vellinge

12.99

+0.6

Maria Åkerblom-92, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

13.05

+0.0

Sara Olofsson-92, Malmö AI

30.09

Kalmar

13.07

+0.5

Elin Dulke-92, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

13.37

-1.8

Frida Petersson-92, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

13.51

-1.3

Louise Swärd-92, IK Finish

29.07

Hässleholm

13.58

-1.8

Lisa Baker-92, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

14.22

-1.9

Mia Lindgren-92, Malmö AI

04.06

Värnamo

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.96

+2.2

Frida Petersson-92, IFK Lund

10.06

Lund

13.03

+2.1

Elin Dulke-92, IFK Lund

10.06

Lund

13.38

+2.3

Lisa Baker-92, IFK Lund

10.06

Lund

13.62

+2.2

Mia Lindgren-92, Malmö AI

10.06

Lund

300 meter häck, 76.2 cm:

48.04

Frida Petersson-92, IFK Lund

03.09

Villstad

50.64

Mia Lindgren-92, Malmö AI

03.09

Villstad

50.74

Louise Nyberg-92, IK Finish

03.09

Villstad

54.41

Linnéa Olsson-92, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

55.33

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

17.06

Karlshamn

56.70

Ellen Isaksson-92, Åhus FIK

17.06

Karlshamn

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.64

Sophie Jensen-92, Malmö AI

11.08

Stenungsund

1.62

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

09.07

Göteborg/U

1.62

- " -

19.08

Malmö/He

1.58

Sara Olofsson-92, Malmö AI

09.09

Vellinge

1.57

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

1.56

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

10.06

Lund

1.55

Anna Karlsson-92, Hässleholms AIS

06.06

Malmö/He

1.55

Louise Swärd-92, IK Finish

04.08

Vellinge

1.52

Alexandra Persson-92, Ystads IF

30.07

Hässleholm

1.51

Julia Björkestrand-92, IK Finish

11.06

Trelleborg

1.49

Johanna Olsson-92, Heleneholms IF

09.09

Vellinge

Stavhopp:

3.26

Sophie Jensen-92, Malmö AI

17.06

Vellinge

3.02

Sara Olofsson-92, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

2.90

Isolina Fedel-92, Malmö AI

04.06

Värnamo

2.90

- " -

06.06

Malmö/He

2.80

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

03.09

Villstad

2.70

Alison Anderberg-92, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

1.85

Joanna Håkansson-92, Ystads IF

19.08

Malmö/He

1.63

Alexandra Persson-92, Ystads IF

17.08

Ystad

1.53

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

17.08

Ystad

Längdhopp:

5.34

+0.3

Sophie Jensen-92, Malmö AI

27.08

Ängelholm

5.28

+0.8

Lisa Baker-92, IFK Lund

03.09

Villstad

5.20

-1.8

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

03.09

Villstad

5.14

+1.8

Josefin Olsson-92, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

5.12

+0.8

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

5.11

+0.4

Sara Olofsson-92, Malmö AI

09.09

Vellinge

5.09

+1.6

Anna Karlsson-92, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

5.02

+1.8

Elin Dulke-92, IFK Lund

10.06

Lund

4.91

+1.1

Maria Åkerblom-92, Malmö AI

04.06

Värnamo

4.87

+0.8

Frida Petersson-92, IFK Lund

10.06

Lund

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.52

+3.2

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

10.06

Lund

5.44

+2.7

Sophie Jensen-92, Malmö AI

10.06

Lund

5.02

+3.4

Maria Åkerblom-92, Malmö AI

04.06

Värnamo

4.93

+2.2

Frida Petersson-92, IFK Lund

10.06

Lund

Trestegshopp:

11.50

+1.0

Sophie Jensen-92, Malmö AI

30.06

Helsingborg

10.82

+0.8

Frida Petersson-92, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

10.64

+0.0

Lisa Baker-92, IFK Lund

02.09

Villstad

10.58

-1.7

Alexandra Persson-92, Ystads IF

19.08

Malmö/He

10.32

-0.5

Louise Swärd-92, IK Finish

19.08

Malmö/He

10.24

+0.0

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

02.09

Villstad

10.22

+1.0

Louise Nyberg-92, IK Finish

10.09

Vellinge

9.88

+0.0

Anna Karlsson-92, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

9.83

+1.9

Ellen Isaksson-92, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

9.80

+0.00

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

31.05

Ystad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.28

+3.7

Anna Karlsson-92, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Kula 3.0 kg:

11.90

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

30.06

Helsingborg

11.03

Nathalie Johansson-92, Lomma FIK

10.09

Vellinge

10.25

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

23.09

Eslöv

10.04

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

23.08

Kristianstad

9.79

Sophie Jensen-92, Malmö AI

23.09

Eslöv

9.78

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

23.08

Kristianstad

9.49

Maria Åkerblom-92, Malmö AI

03.09

Villstad

9.48

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

06.06

Malmö/He

9.32

Lisa Baker-92, IFK Lund

23.08

Kristianstad

9.13

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

11.06

Trelleborg

Diskus 0.6 kg:

36.43

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

02.09

Villstad

31.07

Josefin Walther-92, Ängelholms IF

30.07

Hässleholm

30.88

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

02.09

Villstad

29.02

Amy Karlsson-92, Staffanstorps AI

10.09

Vellinge

27.96

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

02.09

Villstad

26.98

Lisa Baker-92, IFK Lund

10.06

Lund

25.58

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

02.09

Villstad

25.53

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

20.08

Malmö/He

23.49

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

03.06

Sävedalen

22.25

Sophie Jensen-92, Malmö AI

11.08

Stenungsund

Slägga 3.0 kg:

39.01

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

04.06

Sävedalen

36.39

Josefin Olsson-92, Heleneholms IF

03.09

Villstad

36.39

- " -

30.09

Malmö/S-K

32.50

Natalie Johansson-92, Lomma FIK

03.09

Villstad

30.96

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

29.53

Mia Lindgren-92, Malmö AI

19.08

Malmö/He

26.99

Camilla Olsson-92, Klippans FK

26.08

Ängelholm

26.80

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

27.07

Karlskrona

25.80

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

26.08

Ängelholm

25.39

Linnéa Olsson-92, IFK Helsingborg

03.09

Villstad

19.05

Louise Hallgren-92, Sjöbo IF

29.07

Hässleholm

Spjut 400 gram:

35.39

Alison Anderberg-92, Malmö AI

17.09

Karlskrona

33.87

Sophie Jensen-92, Malmö AI

11.06

Trelleborg

33.51

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

30.06

Helsingborg

33.29

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

17.06

Karlshamn

28.61

Josefin Walther-92, Ängelholms IF

30.06

Helsingborg

27.12

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

16.09

Ystad

25.99

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

20.08

Malmö/He

25.28

Camilla Olsson-92, Klippans FK

30.06

Helsingborg

25.11

Frida Petersson-92, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

24.98

Matilda Olsson-92, Sjöbo IF

16.09

Ystad

6-kamp:

4.441

Sophie Jensen-92, Malmö AI

23-24.09

Eslöv

    (13.07 (-1.1), 157, 979,
506 (+0.86), 3297, 1.50.82)
 

3.808

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

23-24.09

Eslöv

    (12.75 (-1.1), 148, 1025,
491 (-1.90), 1148, 1.50.55)
 

3.792

Sara Olofsson-92, Malmö AI

23-24.09

Eslöv

    (13.11 (-1.1), 157, 755,
482 (-0.51), 2442, 1.54.62)
 

2.328

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

23-24.09

Eslöv

    (16.76 (-1.2), 130, 981,
382 (-1.05), 1911, 2.07.07)
 

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: