F 14 år:

100 meter:

12.53

+1.5

Daniella Busk-93, Malmö AI

16.09

Malmö/He

12.99

+1.6

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

17.06

Vellinge

13.04

+0.2

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

20.05

Eslöv

13.06

+0.0

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

25.08

Malmö/He

13.27

+1.9

Stina Ek-93, Klippans FK

17.06

Vellinge

13.39

+0.5

Lucky Grönborg-93, KFUM Kristianstad

19.08

Ängelholm

13.42

-0.6

Hanna Wackå-93, Malmö AI

03.06

Klippan

13.46

+1.9

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

17.06

Vellinge

13.56

+0.0

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

25.08

Malmö/He

13.56

+1.9

Sandra Hellström-93, Malmö AI

08.07

Helsingborg

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

13.12

+3.8

Hanna Wackå-93, Malmö AI

18.07

Kalmar

13.24

+2.4

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

11.07

Högby

13.24

+2.5

Lucky Grönborg-93, KFUM Kristianstad

06.05

Hässleholm/Ö

13.31

+2.4

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

10.06

Trelleborg

13.37

+3.7

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

10.06

Trelleborg

13.44

+2.8

Sandra Hellström-93, Malmö AI

08.07

Helsingborg

13.54

+2.4

Nathalie Persson-93, Treby IF

29.07

Hässleholm/Ö

300 meter:

40.95

Daniella Busk-93, Malmö AI

08.08

Stockholm/S

43.27

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

15.07

Halmstad

44.32

Hanna Wackå-93, Malmö AI

08.08

Stockholm/S

44.47

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

20.05

Eslöv

45.54

Cajsa Kihlman-93, Ängelholms IF

01.07

Göteborg/U

45.67

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

20.05

Eslöv

45.83

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

17.06

Vellinge

45.85

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

46.09

Hanna Tydinger-93, Klippans FK

15.07

Halmstad

47.24

Olivia Ekelund-93, Malmö AI

17.06

Vellinge

47.24

Johanna Hylén-93, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

600 meter:

1.56.32

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

23.09

Eslöv

2.01.34

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

23.09

Eslöv

800 meter:

2.23.11

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

16.09

Malmö/He

2.28.83

Hanna Pettersson-93, Vittsjö GIK

29.06

Göteborg/U

2.30.14

Cajsa Kihlman-93, Ängelholms IF

25.08

Malmö/He

2.32.14

Johanna Hylén-93, Malmö AI

16.09

Malmö/He

2.33.99

Felicia Karlsson-93, Malmö AI

16.09

Malmö/He

2.36.88

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

2.40.3m

Rebecka Nordlund-93, Malmö AI

10.06

Trelleborg

2.42.59

Mikaela Karlsson-93, Klippans FK

03.06

Klippan

2.43.93

Daniella Busk-93, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

2.44.23

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

06.05

Hässleholm/Ö

2.44.2m

Emma Flodberg-Eriksson-93, IFK Lund

30.05

Ystad

2000 meter:

7.02.20

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

15.09

Malmö/He

80 meter Häck 76.2 cm:

12.11

+0.4

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

07.07

Helsingborg

12.26

+0.6

Stina Ek-93, Klippans FK

26.08

Malmö/He

12.82

+0.6

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

26.08

Malmö/He

13.20

-1.5

Daniella Busk-93, Malmö AI

09.06

Malmö/He

13.44

+0.4

Melinda Holm-93, IK Finish

16.06

Vellinge

13.61

+1.5

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

22.09

Eslöv

13.68

+2.0

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

13.74

+0.2

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

14.09

-1.3

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

09.06

Malmö/He

14.13

+0.6

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

26.08

Malmö/He

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

11.79

+3.3

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

15.09

Malmö/He

12.22

+3.3

Stina Ek-93, Klippans FK

15.09

Malmö/He

12.68

+4.0

Melinda Holm-93, IK Finish

15.09

Malmö/He

300 meter häck, 76.2 cm:

48.01

Daniella Busk-93, Malmö AI

25.08

Malmö/He

49.00

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

50.49

Amanda Larsson-93, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm/Ö

50.98

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

25.08

Malmö/He

52.42

Emelie Rydstedt-93, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

52.42

Nathalie Persson-93, Treby IF

28.07

Hässleholm/Ö

52.43

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

25.08

Malmö/He

53.53

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.64

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

29.07

Hässleholm/Ö

1.62

Fideli Svensson-93, Ängelholms IF

05.05

Tårnby,DEN

1.60

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

27.05

Kristianstad

1.60

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

03.06

Klippan

1.56

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

04.08

Malmö/He

1.53

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

18.08

Ängelholm

1.53

Astrid Gustavsson-93, IFK Lund

16.06

Vellinge

1.52

Daniella Busk-93, Malmö AI

09.06

Malmö/He

1.50

Lina Nilsson-93, Hässleholms AIS

10.06

Trelleborg

1.51

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

Stavhopp:

 

 

 

Längdhopp:

5.44

+0.3

Stina Ek-93, Klippans FK

03.06

Klippan

5.31

+1.46

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

26.07

Karlskrona

5.18

+0.79

Mathilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

16.06

Karlshamn

5.17

+1.0

Daniella Busk-93, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.12

-1.3

Klara Ivarsson-93, IFK Lund

20.05

Eslöv

5.11

+0.8

Erika Eskilsson-93, Eslövs AI

03.06

Klippan

4.94

+0.5

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

01.09

Lund

4.92

+0.0

Melinda Holm-93, IK Finish

25.07

Vellinge

4.90

+1.3

Hanna Wackå-93, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

4.72

+0.1

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

07.09

Göteborg/S

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.47

+4.6

Stina Ek-93, Klippans FK

26.08

Malmö/He

5.32

+2.3

Louise Arvidsson-93. Vittsjö GIK

06.05

Hässleholm/Ö

5.30

+2.5

Daniella Busk-93, Malmö AI

26.08

Malmö/He

5.00

+3.6

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

26.08

Malmö/He

4.97

+2.1

Hanna Wackå-93, Malmö AI

10.06

Trelleborg

4.85

+3.2

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

26.08

Malmö/He

4.80

+6.1

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

26.08

Malmö/He

Trestegshopp:

12.23

+0.1

Stina Ek-93, Klippans FK

25.08

Malmö/He

10.80

-0.2

Melinda Holm-93, IK Finish

17.06

Vellinge

10.64

+1.1

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

15.09

Malmö/He

10.21

+2.0

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

25.08

Malmö/He

10.10

+0.6

Hanna Wackå-93, Malmö AI

06.07

Helsingborg

  9.79

+0.2

Erika Håkansson-93, IK Finish

30.06

Göteborg/U

  9.66

+1.4

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

15.07

Halmstad

  8.99

-0.7

Hanna Tydinger-93, Klippans FK

17.06

Vellinge

  8.98

+0.2

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

25.08

Malmö/He

  8.87

+0.8

Fideli Svensson-93, Ängelholms IF

25.08

Malmö/He

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

11.02

+3.4

Melinda Holm-93, IK Finish

15.09

Malmö/He

11.00

+3.3

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

15.09

Malmö/He

10.85

+4.8

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

15.09

Malmö/He

  9.66

Emlie Sahlberg-93, Åhus FIK

27.05

Kristianstad

  9.54

+3.5

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

15.09

Malmö/He

  9.07

+2.2

Fideli Svensson-93, Ängelholms IF

25.08

Malmö/He

  8.88

Caroline Gustafsson-93, Åhus FIK

27.05

Kristianstad

Kula 3.0 kg:

13.14

Frida Johansson-93, Eslövs AI

20.05

Eslöv

13.03

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

12.08

Vellinge

11.35

Klara Ivarsson-93, IFK Lund

06.05

Hässleholm/Ö

10.49

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

01.09

Lund

10.30

Sofie Arvidsson-93, IFK Helsingborg

19.08

Ängelholm

10.10

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

19.08

Ängelholm

  9.95

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

19.12

Malmö/S-K

  9.18

Erika Håkansson-93, IK Finish

10.06

Trelleborg

  9.17

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

  9.08

Louise Arvidsson-93. Vittsjö GIK

06.05

Hässleholm/Ö

Diskus 0.6 kg:

41.65

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

15.09

Malmö/He

38.68

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

18.08

Ängelholm

32.29

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

29.14

Bonnie Önnhagen-93, Klippans FK

20.05

Eslöv

28.54

Felicia Hast-93, Lomma FIK

12.08

Vellinge

27.97

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

15.09

Malmö/He

25.89

Amanda Uppenberg-93, IFK Trelleborg

20.05

Eslöv

25.66

Hanne Nordquist-93, Malmö AI

29.04

Trelleborg

25.45

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

26.08

Malmö/He

23.91

Sara Ljungblom-93, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm/Ö

Slägga 3.0 kg:

44.99

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

18.07

Malmö/S-K

36.11

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

14.07

Halmstad

32.78

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

16.09

Malmö/He

30.99

Hanne Nordqvist-93, Malmö AI

16.09

Malmö/He

30.63

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

24.09

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

18.08

Ängelholm

23.33

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

29.04

Trelleborg

23.03

Amanda Uppenberg-93, IFK Trelleborg

20.05

Eslöv

20.99

Daniella Busk-93, Malmö AI

29.04

Trelleborg

20.89

Cajsa Kihlman-93, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

Spjut 400 gram:

46.41

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

15.09

Malmö/He

27.14

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

15.09

Malmö/He

27.10

Josefin Rask-93, Vittsjö GIK

15.09

Malmö/He

26.25

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

26.08

Malmö/He

25.90

Frida Johansson-93, Eslövs AI

09.06

Malmö/He

25.36

Erika Håkansson-93, IK Finish

04.08

Malmö/He

24.83

Amanda Uppenberg-93, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

24.28

Melinda Holm-93, IK Finish

11.08

Vellinge

23.06

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm/Ö

21.79

Hanna Wiik Olsson-93, Treby IF

28.07

Hässleholm/Ö

6-kamp:

3.508

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

22-23.09

Eslöv

    (13.61 (+1.5) 148 795 520 (+0.4) 1762 1.56.32)  

2.924

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

22-23.09

Eslöv

    (13.04 (+1.5) 124 665 471 (+1.1) 1800 2.01.34)  

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.40.7m

IFK Helsingborg

30.05

Ystad

    (Ann-Sofie Scheike-93, Sara Ljungblom-93, Josefin Lindgren-Svensson-93, Johanna Claesson-93)
   

2.44.7m

Heleneholms IF

30.05

Ystad

    (Linnea Gestsson-94, Mikaela Persson-93, Lisa Ralsgård-93, Julia Filling-93)