F 14 år:

100 meter:

12.48

+0.00

Hanna Kober-94, IFK Lund

06.09

Lidköping

12.85

+1.7

Anna Backlund-94, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

12.92

+1.6

Hanna Laitinen-94, Sjöbo IF

08.06

Trelleborg

13.01

+1.6

Alissa Söderberg-94, IK Finish

08.06

Trelleborg

13.15

+1.3

Fanny Lindström-94, Sjöbo IF

15.06

Vellinge

13.15

+2.0

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

13.16

-0.31

Maja Svensson-94, Malmö AI

06.09

Lidköping

13.22

+0.45

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

06.09

Lidköping

13.45

-0.5

Emma Olsson-94, Sjöbo IF

23.08

Malmö/He

13.51

+1.3

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

13.06

+2.3

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

13.35

+2.1

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

300 meter:

40.07

Hanna Kober-94, IFK Lund

07.09

Lidköping

42.78

Anna Backlund-94, IFK Lund

07.09

Lidköping

43.27

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

07.09

Lidköping

43.57

Emma Olsson-94, Sjöbo IF

07.09

Lidköping

45.00

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

07.09

Lidköping

45.93

Frida Wihlborg-94, IK Finish

15.06

Vellinge

46.34

Sofie Anker-Kofoed-94, Ystads IF

27.07

Hässleholm

46.78

Sara Johansson-94, IFK Lund

24.05

Eslöv

49.66

Jasmine Cederblad-94, IK Finish

07.09

Lidköping

51.90

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

21.05

Trelleborg

600 meter:

1.51.76

Malin Öberg-94, Ystads IF

21.09

Eslöv

1.53.03

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

21.09

Eslöv

1.54.50

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

21.09

Eslöv

1.58.64

Fanny Lindström-94, Sjöbo IF

21.09

Eslöv

1.59.53

Ellen Andersson-94, Ystads IF

21.09

Eslöv

2.00.27

Julia Nilsson-94, Ystads IF

21.09

Eslöv

800 meter:

2.25.63

Frida Wihlborg-94, IK Finish

06.09

Lidköping

2.27.51

Fanny Sundqvist-94, Åhus FIK

27.06

Göteborg/U

2.28.09

Sofie Anker-Kofoed-94, Ystads IF

06.09

Lidköping

2.28.16

Amanda Lönnquist-94, Ystads IF

06.09

Lidköping

2.32.18

Amelie Toft-94, Malmö AI

06.09

Lidköping

2.33.98

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

06.09

Lidköping

2.37.05

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.08

Växjö

2.37.48

Malin Carlsson-94, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

2.40.85

Josefina Wideström-94, IFK Lund

17.05

Eslöv

2.41.31

Maja Svensson-94, Malmö AI

30.08

Växjö

2000 meter:

6.53.21

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

07.09

Lidköping

7.07.20

Sofie Anker-Kofoed-94, Ystads IF

07.09

Lidköping

7.09.64

Frida Wihlborg-94, IK Finish

07.09

Lidköping

7.19.44

Fanny Sundqvist-94, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

8.46.42

Julia Nilsson-94, Ystads IF

27.07

Hässleholm

80 meter Häck 76.2 cm:

11.96

+0.6

Alissa Söderberg-94, IK Finish

23.07

Stockholm/S

12.73

+1.0

Hanna Kober-94, IFK Lund

31.08

Växjö

13.14

-0.73

Tea Svensson-94, IFK Lund

11.05

Ystad

13.14

+0.9

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

24.08

Malmö/He

13.19

+0.7

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

13.20

+1.0

Maja Svensson-94, Malmö AI

31.08

Växjö

13.34

+0.6

Emelie Nyberg-94, IK Finish

20.07

Halmstad

13.58

+1.1

Julia Rist-94, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

13.81

+0.65

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

17.05

Eslöv

13.89

+0.0

Mikaela Persson-94, Malmö AI

11.05

Värnamo

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck, 76.2 cm:

48.06

Tea Svensson-94, IFK Lund

06.09

Lidköping

54.16

Erica Persson-94, Åhus FIK

25.05

Kristianstad

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.55.63

Amanda Lönnquist-94, Ystads IF

11.05

Ystad

7.01.64

Malin Carlsson-94, IFK Lund

16.08

Trelleborg

7.16.51

Julia Nilsson-94, Ystads IF

11.05

Ystad

Höjdhopp:

1.59

Sara Johansson-94, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

1.52

Rima Beyed-94, IFK Lund

13.07

Helsingborg

1.52

Anna Stenberg-94, IK Finish

02.09

Ystad

1.47

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

1.46

Tea Svensson-94, IFK Lund

17.05

Eslöv

1.45

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

13.07

Helsingborg

1.45

- " -

02.09

Ystad

1.45

- " -

20.09

slöv

1.45

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

1.39

Hanna Kober-94, IFK Lund

20.09

slöv

1.37

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

1.36

Emma Olsson-94, Sjöbo IF

12.06

Glemmingebro

1.36

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

20.09

Eslöv

1.36

Malin Öberg-94, Ystads IF

20.09

Eslöv

Stavhopp:

3.20

Alissa Söderberg-94, IK Finish

02.08

Malmö/He

2.10

Beatrice Strand-94, IFK Lund

02.08

Karlshamn

Längdhopp:

5.49

+1.9

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.08

Växjö

5.46

+1.1

Alissa Söderberg-94, IK Finish

23.07

Stockholm/S

5.21

-1.02

Maja Svensson-94, Malmö AI

07.09

Lidköping

5.20

-0.9

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

4.91

-1.3

Anna Backlund-94, IFK Lund

08.06

Trelleborg

4.82

+0.6

Tea Svensson-94, IFK Lund

30.08

Växjö

4.79

+0.4

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

30.08

Växjö

4.77

+1.9

Maria Lundgren-94, IK Finish

30.07

Vellinge

4.76

+0.0

Rima Beyed-94, IFK Lund

07.09

Lidköping

4.72

+0.6

Emelie Nyberg-94, IK Finish

27.06

Göteborg/U

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.52

+2.7

Maja Svensson-94, Malmö AI

30.08

Växjö

4.89

+2.1

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

30.08

Växjö

4.83

+3.0

Maria Lundgren-94, IK Finish

30.07

Vellinge

4.79

+2.2

Emelie Nyberg-94, IK Finish

27.06

Göteborg/U

Trestegshopp:

10.89

+0.38

Tea Svensson-94, IFK Lund

06.09

Lidköping

10.33

+0.4

Emelie Nyberg-94, IK Finish

28.06

Göteborg/U

10.29

+2.0

Maria Lundgren-94, IK Finish

15.06

Vellinge

  9.95

+0.0

Sofie Anker-Kofoed-94, Ystads IF

06.09

Lidköping

  9.84

-0.7

Anna Backlund-94, IFK Lund

11.07

Helsingborg

  9.62

+0.6

Sara Johansson-94, IFK Lund

11.05

Ystad

  9.19

+0.34

Amelie Toft-94, Malmö AI

06.09

Lidköping

  9.09

+0.00

Karna Svensén-94, KFUM Kristianstad

06.09

Lidköping

  9.03

-0.42

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

06.09

Lidköping

  8.98

+0.0

Stephanie Ekström-94, Hässleholms AIS

24.09

Hässleholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.18

+3.2

Emelie Nyberg-94, IK Finish

15.06

Vellinge

10.05

Sofie Anker-Kofoed-94, Ystads IF

23.08

Malmö/He

  9.62

Fanny Lindström-94, Sjöbo IF

11.05

Ystad

  9.53

Karna Svensén-94, KFUM Kristianstad

23.08

Malmö/He

  9.48

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

23.08

Malmö/He

  9.23

Amelie Toft-94, Malmö AI

23.08

Malmö/He

  8.94

Linnea Gestsson-94, Heleneholms IF

23.08

Malmö/He

Kula 3.0 kg:

11.03

Anna Stenberg-94, IK Finish

27.07

Hässleholm

  9.96

Tanja Thelandersson-94, Vittsjö GIK

04.05

Hässleholm

  9.74

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

04.05

Hässleholm

  9.31

Hanna Kober-94, IFK Lund

31.08

Växjö

  9.03

Lina Bengtsson-94, Heleneholms IF

21.09

Malmö/S-K

  9.02

Alissa Söderberg-94, IK Finish

02.08

Malmö/He

  8.94

Amra Sahic-94, IFK Trelleborg

26.04

Trelleborg

  8.67

Stephanie Ekström-94, Hässleholms AIS

29.05

Tyringe

  8.49

Elina Lindborg-94, Ystads IF

14.09

Ystad

  8.47

Emma Kvist-94, Staffanstorps AI

23.08

Malmö/He

Diskus 0.6 kg:

33.45

Anna Stenberg-94, IK Finish

27.07

Hässleholm

29.82

Lina Bengtsson-94, Heleneholms IF

24.08

Malmö/He

29.59

Hanna Kober-94, IFK Lund

29.02

Malmö/He

28.98

Maria Lundgren-94, IK Finish

24.05

Eslöv

26.18

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

24.08

Malmö/He

25.76

Elina Lindborg-94, Ystads IF

24.08

Malmö/He

25.17

Fanny Lindström-94, Sjöbo IF

24.05

Eslöv

24.47

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

02.09

Åhus

23.61

Emma Olsson-94, Sjöbo IF

12.06

Glemmingebro

22.50

Elin Leander-94, Sjöbo IF

12.06

Glemmingebro

Slägga 3.0 kg:

33.06

Lina Bengtsson-94, Heleneholms IF

07.09

Lidköping

28.64

Hanna Kober-94, IFK Lund

24.05

Eslöv

25.67

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

19.36

Louise Andresen-94, IF Kronan

24.05

Eslöv

19.32

Stephanie Ekström-94, Hässleholms AIS

02.09

Åhus

17.41

Kajsa Jönsson-94, IFK Lund

27.04

Trelleborg

16.50

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

02.09

Åhus

14.63

Beatrice Strand-94, IFK Lund

02.08

Karlshamn

12.68

Mikaela Persson-94, Malmö AI

27.04

Trelleborg

11.79

Amelie Toft-94, Malmö AI

27.04

Trelleborg

Spjut 400 gram:

38.32

Caroline Månsson-94, Åhus FIK

25.05

Kristianstad

29.83

Hanna Kober-94, IFK Lund

30.08

Växjö

29.75

Maria Lundgren-94, IK Finish

24.05

Eslöv

28.68

Fifi Andersson-Thysell-94, IFK Trelleborg

31.08

Vellinge

26.36

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

21.09

Eslöv

24.22

Karna Svensén-94, KFUM Kristianstad

07.09

Lidköping

23.86

Malin Olsson-94, IK Finish

08.06

Trelleborg

22.54

Felicia Gentile-Persson-94, IFK Trelleborg

08.06

Trelleborg

21.72

Emma Kvist-94, Staffanstorps AI

07.09

Lidköping

20.13

Louise Andresen-94, IF Kronan

01.06

Klippan

6-kamp:

3.005

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

20-21.09

Eslöv

    (17.00 (-0.3) 136 938
445 (-1.9) 2636 1.54.50)
 

2.915

Malin Öberg-94, Ystads IF

20-21.09

Eslöv

    (14.34 (-0.4) 136 710
426 (-0.9) 1846 1.51.76)
 

2.823

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

20-21.09

Eslöv

    (14.19 (-0.3) 145 707
390 (-1.6) 1566 1.53.03)
 

2.596

Fanny Lindström-94, Sjöbo IF

20-21.09

Eslöv

    (14.44 (-0.4) 133 686
435 (-1.2) 1483 1.58.64)
 

1.721

Julia Nilsson-94, Ystads IF

20-21.09

Eslöv

    (17.40 (-0.4) 121 564
354 (-1.7) 1909 2.00.27)
 

1.465

Ellen Andersson-94, Ystads IF

20-21.09

Eslöv

    (17.50 (-0.3) 130 706
268 (-2.8) 955 1.59.53)
 

Stafett 4 x 100 meter:

51.54

IFK Lund

19.07

Halmstad

(Anna Backlund-94, Hanna Kober-94, Emilia Eriksson-95, Cecilia Neuman-94)

 

 

56.09

 

Sjöbo IF

23.08

Malmö/He

 

(Fanny Lindström-94, Elin Leander-94, Emma Olsson-94, Matilda Andersson-94)

 

 

58.74

 

IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

 

(Hanna Malm-94, Clara Källman-94, Ylva Grampp-95, Frida Grindheim-96)

 

 

61.41

 

Ystads IF

12.08

Ystad

 

(Julia Nilsson-94, Amanda Lönnquist-94, Céline Kroné-95, Esmeralda Hansson-94)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: