F 14 år:

100 meter:

12.82

+0.1

Emmi Larsson-95, IFK Trelleborg

27.06

Göteborg/U

12.83

+0.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

27.06

Göteborg/U

12.88

+0.1

Emiiia Eriksson-95, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

13.03

+0.88

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

05.09

Olofström

13.18

+1.90

Lisa Cronqvist-95, IFK Lund

07.06

Ängelholm

13.19

+0.5

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

12.09

København,DEN

13.21

+1.4

Malin Jönsson-95, IFK Lund

29.08

Malmö/He

13.24

+0.0

Nathalie Möllerberg-95, Malmö AI

07.06

Trelleborg

13.24

+1.73

Emmy Ahlqvist-95, IK Finish

22.08

Lund

13.24

-0.4

Wilma Kroon-95, Malmö AI

29.08

Malmö/He

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

13.07

+2.6

Emmy Ahlqvist-95, IK Finish

26.07

Hässleholm

300 meter:

41.21

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

19.07

Halmstad

41.65

 

Sofia Persson-95, Klippans FK

06.09

Olofström

42.67

Anja Persson Hellberg-95, Heleneholms IF

28.06

Göteborg/U

42.96

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

30.08

Malmö/He

44.55

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

06.09

Olofström

44.66

Frida Furebring-95, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

45.08

 

Emmy Ahlqvist-95, IK Finish

28.06

Göteborg/U

45.53

 

Sarah Lahti-95, Klippans FK

30.08

Malmö/He

45.75

Malin Jönsson-95, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

45.75

- " -

30.08

Malmö/He

45.91

 

Celine Kroné-95, Ystads IF

06.09

Olofström

600 meter:

1.41.60

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

27.09

Eslöv

1.47.14

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

27.09

Eslöv

1.51.24

 

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

27.09

Eslöv

1.52.57

 

Emma Schack-95, Åhus FIK

27.09

Eslöv

1.55.63

 

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

27.09

Eslöv

1.57.27

 

Hanna Larsson-95, Eslövs AI

27.09

Eslöv

2.03.81

 

Mikaela Floge-95, Ystads IF

27.09

Eslöv

800 meter:

2.19.7m

 

Sarah Lahti-95, Klippans FK

05.09

Olofström

2.22.6m

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

05.09

Olofström

2.28.96

Frida Furebring-95, IFK Lund

26.06

Göteborg/U

2.33.73

Ebba Björkman-95, KFUM Kristianstad

29.08

Malmö/He

2.34.78

 

Hanna Nilsson-95, Klippans FK

29.08

Malmö/He

2.35.95

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

26.06

Göteborg/U

2.37.32

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

31.05

Hässleholm

2.40.30

 

Matilda Franzich-95, IK Pallas

16.05

Malmö/He

2.43.09

Charlotte Carlberg-95, Heleneholms IF

12.09

København,DEN

2.44.1m

Sofia Persson-95, Klippans FK

29.09

Klippan

2000 meter:

6.43.44

Sarah Lahti-95, Klippans FK

06.06

Ängelholm

7.30.00

 

Hanna Nilsson-95, Klippans FK

06.09

Olofström

80 meter Häck 76.2 cm:

12.07

+0.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

12.38

-0.4

Emma Schack-95, Åhus FIK

26.06

Göteborg/U

12.53

+1.2

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

12.09

København,DEN

13.20

-0.6

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

26.06

Göteborg/U

13.39

-0.4

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

26.09

Eslöv

13.58

+0.39

Frida Furebring-95, IFK Lund

?.08

Lund

13.62

+1.5

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

26.06

Göteborg/U

13.76

-0.4

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

13.85

+1.59

Hanna Zetterman-95, Lomma FIK

06.09

Olofström

13.98

-1.42

Celine Kroné-95, Ystads IF

06.09

Olofström

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2 cm:

46.62

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

48.96

Frida Furebring-95, IFK Lund

05.09

Olofström

49.46

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

29.08

Malmö/He

51.81

Wilma Kroon-95, Malmö AI

25.07

Hässleholm

53.58

 

Johanna Lundquist-95, IFK Helsingborg

29.08

Malmö/He

54.32

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

57.72

 

Malin Cederberg-95, Heleneholms IF

26.06

Göteborg/U

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.11.94

Sarah Lahti-95, Klippans FK

05.09

Olofström

Höjdhopp:

1.64

Emma Schack-95, Åhus FIK

24.05

Eslöv

1.64

 

- " -

26.09

Eslöv

1.62

Jenny Axelsson-95, Båstads GIF

28.06

Göteborg/U

1.62

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

05.09

Olofström

1.61

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

1.50

 

Alexandra Hansson-95, IFK Lund

31.05

Hässleholm

1.49

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

26.09

Eslöv

1.43

Emma Brorsson-95, IF Kronan

06.06

Ängelholm

1.43

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

1.43

 

Hanna Larsson-95, Eslövs AI

26.09

Eslöv

1.42

 

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

31.05

Hässleholm

1.42

Fanny Lindström-95, FK Athlet

14.06

Vellinge

1.42

 

Malin Cederberg-95, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

Stavhopp:

3.51

Terese Dimblad Gonzales-95 , Malmö AI

29.08

Malmö/He

3.21

Emma Nilsson-95, Malmö AI

29.08

Malmö/He

3.20

Jennifer Millestad-95, Malmö AI

07.06

Trelleborg

2.76

Nellie Becke-95, Malmö AI

08.08

Vellinge

2.00

 

Nilla Hansson-95, Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

Längdhopp:

5.63

+1.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.06

Göteborg/U

5.41

+1.9

Natalie Möllerberg-95, Malmö AI

12.07

Helsingborg

5.11

+1.4

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

26.06

Göteborg/U

5.08

+0.76

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

27.09

Eslöv

4.86

+0.0

Matilda Ekberg-95, Heleneholms IF

31.05

Hässleholm

4.77

+0.90

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

24.05

Eslöv

4.66

+1.0

Rebcka Schmidt-95, IF Kronan

30.05

Klippan

4.61

+1.75

Emma Schack-95, Åhus FIK

27.09

Eslöv

4.59

+0.6

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

4.59

+0.2

Wilma Kroon-95, Malmö AI

11.07

Helsingborg

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.16

+2.3

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

26.06

Göteborg/U

4.77

+2.4

Vera Rönngard-95, Malmö AI

08.08

Vellinge

4.72

+3.5

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

30.08

Malmö/He

Trestegshopp:

11.44

+1.0

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

06.09

Olofström

10.87

+1.3

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

25.07

Hässleholm

10.14

+1.1

Vera Rönngard-95, Malmö AI

29.08

Malmö/He

  9.77

-0.58

Emma Schack-95, Åhus FIK

20.09

Åhus

  9.27

+0.2

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

14.06

Vellinge

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

11.63

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

10.67

Marinda Petersson -95, Hässleholms AIS

09.08

Vellinge

10.53

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

  9.91

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

29.08

Malmö/He

  9.79

 

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

22.08

Lund

  9.69

 

Emma Schack-95, Åhus FIK

26.09

Eslöv

  9.21

Linnea Olsson-95, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

  8.98

Sofia Munther-95, Staffanstorps AI

03.05

Tårnby,DEN

  8.63

Celine Goreng-95, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

  8.50

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

29.08

Malmö/He

Diskus 0.6 kg:

39.69

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

26.09

Trelleborg

34.13

 

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

20.08

Staffanstorp

32.02

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

24.05

Eslöv

30.12

 

Emma Schack-95, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

27.12

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

24.05

Eslöv

25.35

Sofia Munther-95, Staffanstorps AI

02.05

Tårnby,DEN

24.24

Linnea Olsson-95, Heleneholms IF

30.08

Malmö/He

21.00

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

26.05

Åhus

20.85

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

16.05

Malmö/He

19.26

 

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

21.05

Ystad

Slägga 3.0 kg:

47.15

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

26.09

Trelleborg

38.83

 

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

25.07

Hässleholm

34.69

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

32.40

Emma Jönsson-95, Eslövs AI

29.08

Malmö/He

28.71

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

26.74

Malin Jönsson-95, IFK Lund

26.09

Trelleborg

23.50

Tessa Ekelund-95, Malmö AI

?.08

Vellinge

21.99

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

24.05

Eslöv

21.20

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

24.05

Eslöv

21.08

 

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

26.05

Åhus

Spjut 400 gram:

32.28

 

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

27.06

Göteborg/U

28.96

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

30.05

Klippan

28.94

 

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

27.09

Eslöv

26.89

Mickaela Floge-95, Ystads IF

19.09

Ystad

26.87

Erika Wamsler-95, S. Sandby IF

20.08

Staffanstorp

25.35

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

25.14

 

Sofia Andersson-95, Vittsjö GIK

11.08

Vittsjö

25.00

Celine Goreng-95, IFK Helsingborg

30.08

Malmö/He

24.40

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

30.08

Malmö/He

24.02

 

Hanna Larsson-95, Eslövs AI

27.09

Eslöv

6-kamp:

5034

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

26/27.09

Eslöv

    (12.07 (+0.1) 161 1053
541 (+0.92) 2663 1.41.60)
 

4114

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

26/27.09

Eslöv

    (13.76 (-0.4) 143 1163
508 (+0.76) 2302 1.47.14)
 

3985

 

Emma Schack-95, Åhus FIK

26/27.09

Eslöv

    (12.91 (+0.1) 164 969
461 (+1.75) 1946 1.52.57)
 

3831

 

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

26/27.09

Eslöv

    (13.39 (-0.4) 149 792
470 (+0.58) 2894 1.51.24)
 

3538

 

Jennie Walfridsson-95, Ystads IF

26/27.09

Eslöv

    (13.68 (+0.1) 131 954
428 (+1.14) 3202 1.55.63)
 

2805

 

Hanna Larsson-95, Eslövs AI

26/27.09

Eslöv

    (14.47 (+0.1) 143 514
436 (+1.61) 2402 1.57.27)
 

2464

 

Mikaela Floge-95, Ystads IF

26/27.09

Eslöv

    (16.12 (-0.4) 140 734
406 (-0.16) 2121 2.03.81)
 

Stafett 4 x 100 meter:

53.13

IFK Lund

13.06

Vellinge

(Moa Backman-95, Malin Jönsson-95,
Lisa Cronqvist-95, Lovisa Helmius-95)

 

 

56.87

Ystads IF

11.08

Ystad

(Céline Kroné-95, Mickaela Floge-95,
Emma Persson-97, Jennie Walfridsson-95)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: