F 14 år:

Dela

100 meter:

12.57

+1.3

Adriana Janic-96, Malmö AI

20.06

Ystad

12.76

+0.8

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

20.06

Ystad

12.87

+1.9

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

12.99

+1.4

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

04.09

Eksjö

13.01

+1.7

Alexandra Everett-96, Malmö AI

21.08

Malmö/He

13.10

-0.76

Linnea Sandell-96, IF Kronan

06.06

Ängelholm

13.12

-0.76

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

06.06

Ängelholm

13.28

+0.8

Elin Nossmy-96, Malmö AI

20.06

Ystad

13.50

-1.5

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

13.50

+0.0

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

01.08

Hässleholm

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.47

+2.6

Adriana Janic-96, Malmö AI

20.06

Ystad

13.09

+3.5

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

13.17

+3.6

Anna Samuelsson-96, Åhus FIK

16.05

Växjö

300 meter:

40.99

 

Alexandra Everett-96, Malmö AI

07.08

Stockholm/S

43.11

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

22.08

Malmö/He

43.20

 

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

43.30

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

43.59

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

10.07

Helsingborg

44.33

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

22.08

Malmö/He

44.90

 

Elin Nossmy-96, Malmö AI

22.08

Malmö/He

45.03

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

22.08

Malmö/He

47.11

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

22.08

Malmö/He

47.17

 

Emma Petersson-96, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

600 meter:

1.39.09

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

30.05

Lerum

1.54.05

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

19.09

Eslöv

1.56.04

 

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

19.09

Eslöv

2.02.16

 

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

19.09

Eslöv

2.02.91

 

Anna Botermans-96, Eslövs AI

19.09

Eslöv

2.08.20

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

19.09

Eslöv

800 meter:

2.30.83

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

16.05

Växjö

2.34.05

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

13.06

Vellinge

2.34.50

 

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

01.05

Tårnby,DEN

2.34.60

 

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

29.07

Allerød,DEN

2.35.39

 

Linnéa Flyman-96, IK Finish

13.06

Vellinge

2.41.20

 

Charlotte Carlberg-96, Heleneholms IF

13.06

Vellinge

2.51.25

 

Emma Petersson-96, Hässleholms AIS

02.05

Hässleholm

2.55.47

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

3.12.98

 

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

22.05

Ystad

2000 meter:

8.12.40

Nicci Laidler-96, Ystads IF

05.06

Ängelholm

8.49.27

 

Emma Petersson-96, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

80 meter Häck 76.2 cm:

12.27

+1.3

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

05.09

Eksjö

12.94

+1.1

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

05.09

Eksjö

12.99

-1.3

Adriana Janic-96, Malmö AI

18.09

Eslöv

13.34

+1.7

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

29.05

Lerum

13.85

-1.3

Anna Botermans-96, Eslövs AI

18.09

Eslöv

14.12

+0.1

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

01.05

Tårnby,DEN

14.49

-1.0

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

14.77

-1.3

Felicia Ascard-96, IFK Lund

18.09

Eslöv

16.46

+1.3

Alexandra Hansson-96. IFK Lund

18.09

Eslöv

19.36

-1.8

Ebba Andersson-96, Ystads IF

25.08

Ystad

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.00

+2.2

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

12.06

Vellinge

300 meter häck, 76.2 cm:

47.40

Linnea Sandell-96, IF Kronan

05.06

Ängelholm

49.16

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

04.09

Eksjö

50.63

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

12.06

Vellinge

50.83

 

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

04.09

Eksjö

51.04

Felicia Ascard-96, IFK Lund

04.09

Eksjö

55.80

Rebecca Stjern-96, Ängelholms IF

05.06

Ängelholm

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.71

 

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

05.06

Ängelholm

1.68

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

21.08

Malmö/He

1.56

 

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

1.56

 

Wilma Öhrman-96, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

1.56

 

Emilia Andersson-96, FK Athlet

29.08

Lund

1.56

 

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

29.08

Uppsala

1.55

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

1.53

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

1.50

 

Alexandra Månsson-96, IFK Lund

23.05

Kristianstad

1.47

 

Anna Botermans-96, Eslövs AI

18.09

Eslöv

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

5.48

-0.7

Adriana Janic-96, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

5.12

+1.2

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

04.09

Eksjö

5.10

+1.8

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

30.05

Lerum

5.08

+0.0

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

04.09

Eksjö

5.00

+1.3

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

4.90

+1.1

Emilia Andersson-96, FK Athlet

28.08

Lund

4.75

+1.8

Wilma Öhrman-96, IFK Lund

23.05

Kristianstad

4.68

-1.2

Linnea Sandell-96, IF Kronan

16.05

Eslöv

4.57

+1.5

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

20.06

Ystad

4.57

+0.9

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

19.09

Eslöv

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.16

+3.8

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

23.05

Kristianstad

4.79

+2.4

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

4.60

+2.4

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

25.09

Landskrona

Trestegshopp:

10.38

+1.7

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

10.07

+1.1

Emilia Andersson-96, FK Athlet

05.09

Eksjö

  9.81

+0.4

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

05.09

Eksjö

  9.44

+1.5

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

  7.92

-0.1

Ebba Andersson-96, Ystads IF

22.06

Simrishamn

  7.91

+0.0

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

22.05

Ystad

  7.80

+0.0

Nicci Laidler-96, Ystads IF

22.05

Ystad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

  9.88

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

21.08

Malmö/He

  9.58

Vanille Cousyn-Johansson-96, Ängelholms IF

21.08

Malmö/He

  7.93

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

21.08

Malmö/He

Kula 3.0 kg:

12.67

 

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

05.08

Stockholm/Ktg

11.33

Anna Wetterlin-96, Heleneholms IF

01.08

Hässleholm

11.30

 

Lilly Andersson-9, Eslövs AI

22.08

Malmö/He

10.46

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

13.06

Vellinge

10.32

Sigrid Karlsson-96, Malmö AI

09.07

Helsingborg

10.06

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

01.08

Hässleholm

10.04

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

18.09

Eslöv

  9.58

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

04.09

Eksjö

  9.19

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

07.08

Vellinge

  8.89

 

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

Diskus 0.6 kg:

41.66

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

18.09

Malmö/S-K

29.67

 

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

04.09

Eksjö

26.77

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

20.07

Karlshamn

25.79

 

Lilly Andersson-9, Eslövs AI

11.10

Eslöv

23.87

 

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

01.05

Tårnby,DEN

23.35

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

04.09

Eksjö

20.56 §

Anna Wetterlin-96, Heleneholms IF

25.09

Malmö/S-K

19.50

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

15.06

Glemmingebro

18.14

 

Joy Laidler-96, Ystads IF

15.06

Glemmingebro

17.69

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

39.29

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

21.08

Malmö/S-K

32.50

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

21.08

Malmö/S-K

25.70

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

05.09

Eksjö

18.25

 

Jonna Westerlund-96, IK Pallas

02.05

Tårnby,DEN

16.46 §

Anna Wetterlin-96, Heleneholms IF

25.09

Malmö/S-K

11.85 §

 

Lilly Andersson-9, Eslövs AI

04.10

Eslöv

Spjut 400 gram:

42.94

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

03.07

Göteborg/U

35.40

 

Vanille Cousyn-Johansson-96, Ängelholms IF

30.09

Helsingborg

31.41

 

Ebba Green-96, IFK Trelleborg

07.08

Vellinge

29.56

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

29.08

Lund

27.31

 

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

21.08

Malmö/He

27.29

 

Julia Axelsson-Svärd-96, Ängelholms IF

30.09

Helsingborg

24.02

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

22.60

Annie Kouns-96, Lomma FIK

21.08

Malmö/He

22.53

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

19.09

Eslöv

22.22

 

Joy Laidler-96, Ystads IF

01.08

Hässleholm

6-kamp:

4.753

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

26-30.05

Lerum

 

 

(13.34 (+1.7) 146 1094 510 (+1.8) 3516 1.39.09)

 

4.143

 

Adriana Janic-96, Malmö AI

18-19.09

Eslöv

 

 

(12.99 (-1.3) 159 1004 505 (+0.5) 2253 1.54.05)

 

2.914

 

Anna Botermans-96, Eslövs AI

18-19.09

Eslöv

 

 

(13.85 (-1.3) 147 703 412 (+0.1) 2026 2.02.91)

 

2.600

 

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

18-19.09

Eslöv

 

 

(16.46 (+1.2) 150 551 457 (+0.9) 1904 1.56.04)

 

2.544

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

18-19.09

Eslöv

 

 

(14.77 (-1.3) 138 734 437 (+1.2) 1671 2.08.20)

 

2.495

 

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

18-19.09

Eslöv

 

 

(14.72 (+1.2) 135 637 396 (+0.5) 2113 2.02.16)

 

Stafett 4 x 100 meter:

59.19

Ängelholms IF

05.08

Ängelholm

Matilda Ekermann-98, Sara Salomonsson-97, Rebecca Stjern-96, Erika Bengtsson-96

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: