F 14 år:

Dela

100 meter:

13.03

-1.7

Kajsa Olsson-97, Öresund FK

09.07

Göteborg/U

13.35

+1.5

Moa Ugglin-97, Malmö AI

03.07

Helsingborg

13.42

+1.29

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

05.06

Ängelholm

13.55

-0.1

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

09.07

Göteborg/U

13.59

-1.4

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

13.66

+0.3

Sanna Svensson-97, Malmö AI

03.07

Helsingborg

13.87

-2.57

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

14.17

+0.7

Amanda Engbe-97, Öresund FK

04.06

Trelleborg

14.18

+1.5

Sofia Jönsson-97, Hässleholms AIS

29.05

Klippan

14.30

-1.3

Elin Ruland-97, Malmö AI

15.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

13.30

+2.5

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

19.06

Ystad

13.36

+2.1

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

03.07

Helsingborg

13.47

+2.1

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

03.07

Helsingborg

13.49

+5.2

Emma Persson-97, Ystads IF

20.08

Malmö/He

300 meter:

42.25

 

Kajsa Olsson-97, Öresund FK

12.06

Vellinge

44.11

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

02.07

Helsingborg

44.77

 

Emma Persson-97, Ystads IF

30.07

Hässleholm

45.30

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

15.05

Eslöv

45.84

 

Sofia Tingestedt-97, Öresund FK

10.07

Göteborg/U

45.84

 

- " -

30.07

Hässleholm

46.09

 

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

46.49

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

12.06

Vellinge

47.50

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

20.08

Varberg

52.15

 

Johanna mellby-97, IFK Helsingborg

03.09

Lund

600 meter:

1.52.09

 

Emma Persson-97, Ystads IF

11.09

Eslöv

800 meter:

2.18.68

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

04.09

Falköping

2.28.56

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

24.09

Ängelholm

2.32.89

 

Kajsa Unéus -97, Öresund FK

04.06

Trelleborg

2.34.76

 

Anna Nilsson-97, Öresund FK

20.08

Malmö/He

2.38.43

 

Stella Ehrlin-97, Malmö AI

04.09

Falköping

2.40.0m

 

Sofia Tingestedt-97, Öresund FK

31.07

Hässleholm

2.44.7m

 

Anna Larsson-97, IFK Lund

31.07

Hässleholm

2.47.09

 

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

04.06

Trelleborg

2.48.70

 

Elin Ruland-97, Malmö AI

22.05

Lund

2.48.96

 

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

24.09

Ängelholm

2000 meter:

7.08.50

Anna Nilsson-97, Öresund FK

03.09

Falköping

80 meter Häck 76.2 cm:

12.77

+0.0

Emma Persson-97, Ystads IF

10.09

Eslöv

13.12

+1.4

Anna Larsson-97, IFK Lund

20.08

Varberg

13.82

-0.7

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

08.07

Göteborg/U

14.55

+0.8

Elin Ruland-97, Malmö AI

11.09

Falun

15.91

+0.0

Emelie Andersson-97, FK Athlet

30.07

Hässleholm

17.32

+1.6

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

28.05

Lerum

18.09

-0.2

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

25.05

Ystad

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.05

+3.8

Anna Larsson-97, IFK Lund

24.07

Halmstad

14.32

Elin Ruland-97, Malmö AI

22.05

Lund

300 meter häck, 76.2 cm:

48.61

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

20.08

Varberg

50.37

Anna Larsson-97, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

51.08

 

Sofia Tingestedt-97, Öresund FK

03.09

Falköping

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.32.31

Patricia Striner-97, Malmö AI

21.08

Varberg

Höjdhopp:

1.61

 

Elina Lydén-97, Malmö AI

20.08

Malmö/He

1.56

 

Alice Svensson-Pavin-97, Malmö AI

20.08

Malmö/He

1.55

 

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

12.06

Vellinge

1.55

 

- " -

19.06

Ystad

1.55

 

Emma Persson-97, Ystads IF

03.07

Helsingborg

1.51

 

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

10.07

Göteborg/U

1.51

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

1.47

 

Anna Larsson-97, IFK Lund

21.08

Varberg

1.45

 

Stella Ehrlin-97, Malmö AI

07.08

Eksjö

1.40

 

Sara Persson-97, FK Athlet

25.09

Ystad

1.40

 

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

24.09

Ängelholm

Stavhopp:

3.15

Andrietta Grentzmann-97, Malmö AI

31.07

Stockholm/S

Längdhopp:

5.20

+0.0

Malin Olsson-97, S. Sandby IF

11.06

Vellinge

5.06

+0.0

Moa Ugglin-97, Malmö AI

11.06

Vellinge

4.98

+1.3

Emma Persson-97, Ystads IF

19.06

Ystad

4.93

+0.7

Alice Svensson-Pavin-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

4.80

+0.5

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

08.07

Göteborg/U

4.78

-0.1

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

4.63

+0.7

Anna Larsson-97, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

4.63

+1.3

Sara Persson-97, FK Athlet

04.06

Trelleborg

4.60

-0.75

Elin Ruland-97, Malmö AI

15.05

Eslöv

4.50

-0.1

Amanda Engbe-97, Öresund FK

31.07

Hässleholm

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.79

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

4.58

+2.4

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

02.07

Helsingborg

Trestegshopp:

10.65

+0.7

Anna Larsson-97, IFK Lund

23.07

Halmstad

  9.13

+0.0

Sara Persson-97, FK Athlet

25.09

Ystad

  9.03

+0.0

Emelie Andersson-97, FK Athlet

25.09

Ystad

  8.75

+0.0

Amanda Dahlkvist-97, Vittsjö GIK

13.07

Kristianstad

  8.68

+0.0

Amanda Engbe-97, Öresund FK

30.07

Hässleholm

  7.74

+0.1

Frida Johansson-97, FK Athlet

25.09

Ystad

  7.05

+0.4

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

25.09

Ystad

  6.13

+0.0

Michaela Thorsén-97, FK Athlet

25.09

Ystad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.26

+5.0

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

Kula 3.0 kg:

  9.98

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

03.09

Falköping

  8.96

 

Emma Persson-97, Ystads IF

10.09

Eslöv

  8.85

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

17.08

Malmö/S-K

  8.75

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

11.06

Vellinge

  8.35

 

Jasmine Bengtsson-97, Malmö AI

22.05

Lund

  8.16

Anna Larsson-97, IFK Lund

20.08

Varberg

  7.68

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

20.08

Varberg

  7.67

 

Elin Ruland-97, Malmö AI

20.08

Malmö/He

  7.51

 

Moa Ugglin-97, Malmö AI

22.05

Lund

  7.48

Emelie Andersson-97, FK Athlet

25.05

Ystad

Diskus 0.6 kg:

29.36

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

30.07

Hässleholm

25.33

Emelie Andersson-97, FK Athlet

20.08

Malmö/He

23.21

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

04.09

Lund

19.35

 

Stella Ehrlin-97, Malmö AI

06.08

Nässjö

19.04

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

24.08

Malmö/S-K

17.65

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

14.06

Glemmingebro

14.78

Sara Persson-97, FK Athlet

14.06

Glemmingebro

Slägga 3.0 kg:

29.05

 

Ida Lindberg-97, Öresund FK

11.06

Vellinge

23.87

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

28.05

Malmö/S-K

23.06

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

02.09

Lund

15.96

Amanda Dahlkvist-97, Vittsjö GIK

05.06

Ängelholm

Spjut 400 gram:

32.27

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

31.07

Hässleholm

31.28

 

Anna Larsson-97, IFK Lund

20.08

Varberg

27.02

 

Elin Ruland-97, Malmö AI

22.05

Lund

26.40

 

Emma Persson-97, Ystads IF

04.09

Lund

26.23

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

24.08

Malmö/S-K

26.09

 

Stella Ehrlin-97, Malmö AI

22.05

Lund

25.98

 

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

15.05

Eslöv

25.49

 

Sara Persson-97, FK Athlet

04.09

Lund

23.17

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

20.08

Varberg

22.47

 

Linnea Wisth-97, Öresund FK

17.08

Malmö/S-K

6-kamp:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: