F 14 år:

Dela

100 meter:

12.81

+1.0

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

12.81

-0.3

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

08.09

Ängelholm

12.99

+0.6

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

07.07

Göteborg/U

13.15

+1.0

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

14.07

Halmstad

13.18

+0.0

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

13.67

+0.0

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

13.75

+1.3

Annie Sandberg-98, Öresund FK

06.05

Hässleholm

13.82

-2.0

Ellen Brobeck-98, Öresund FK

02.06

Trelleborg

13.88

+0.7

Josefine Olsson-98, Hässleholms AIS

14.07

Halmstad

13.93

+1.7

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.63

+2.2

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

12.94

+2.3

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

13.14

+2.1

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

14.07

Halmstad

13.62

+3.0

Annie Sandberg-98, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

300 meter:

42.40

 

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

09.09

Ängelholm

42.95

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

43.10

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

17.06

Karlskrona

43.68

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

17.06

Karlskrona

45.90

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

47.00

 

Ellen Nilsson-98, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

47.25

 

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

26.08

Malmö/He

47.50

 

Annie Sandberg-98, Öresund FK

09.06

Vellinge

48.28

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

28.07

Hässleholm

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.23.48

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

08.09

Ängelholm

2.24.66

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

18.08

Stockholm/S

2.30.84

 

Maria Freij-98, Öresund FK

13.05

Ängelholm

2.31.44

 

Chatrine Carlberg-98, Öresund FK

20.05

Finspång

2.33.26

Filippa Jeppsson Wall-98, Ystads IF

29.07

Hässleholm

2.41.37

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

02.06

Trelleborg

2.42.15

Elin Hinsell-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

2.43.31

 

Emma Lilja-98, Malmö AI

02.06

Trelleborg

2.48.70

My Lindqvist.98, IFK Lund

27.05

Lund

2.49.83

 

Ida-Marie Lindskoug-98, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

2000 meter:

  7.08.58

Maria Freij-98, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

  7.17.71

 

Emma Johansson-98, Ängelholms IF

18.08

Varberg

  7.24.16

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

09.06

Vellinge

  7.25.56

Sofia Åhsberg-98, Eslövs AI

28.07

Hässleholm

  7.29.46

Elin Hinsell-98, IFK Helsingborg

09.06

Vellinge

10.53.3m

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

20.09

Åhus

11.25.6m

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

20.09

Åhus

80 meter Häck 76.2 cm:

11.92

+2.0

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

12.38

+1.0

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

12.42

-2.0

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

12.97

-1.4

Filippa Fernström-98, Malmö AI

30.06

Helsingborg

13.49

+0.9

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

15.10

-2.50

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

25.07

Karlshamn

15.12

-0.5

Filippa Jeppsson-Wall-98, Ystads IF

07.08

Ystad

15.65

-0.5

Alma Åstrand-98, Ystads IF

07.08

Ystad

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.23

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

18.08

Stockholm/S

12.29

 

Filippa Fernström-98, Malmö AI

27.05

Lund

13.47

+5.4

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

10.06

Vellinge

13.98

 

Linnea Berg-98, IFK Lund

27.05

Lund

16.27

 

My Lindqvist-98, IFK Lund

27.05

Lund

16.41

 

Veronika Axelsson-98, IFK Lund

27.05

Lund

300 meter häck, 76.2 cm:

46.82

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

08.09

Ängelholm

49.18

 

Filippa Fernström-98, Malmö AI

10.06

Vellinge

50.45

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

16.06

Karlskrona

50.50

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

10.06

Vellinge

52.18

 

Caroline Jansson-98, Öresund FK

18.08

København,DEN

52.89

 

Elin Hinsell-98, IFK Helsingborg

10.06

Vellinge

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.59.86

 

Chatrine Carlberg-98, Öresund FK

19.08

Varberg

6.02.81

Elin Hinsell-98, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.63

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

10.06

Vellinge

1.63

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

20.05

Lerum

1.61

Sol-Grip Rösth-98, Båstads GIF

20.05

Eslöv

1.60

Linnea Berg-98, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

1.55

 

Filippa Fernström-98, Malmö AI

02.06

Trelleborg

1.50

 

Frida Tånnander-98, IFK Lund

27.05

Lund

1.49

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

1.37

 

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

1.34

 

My Lindqvist-98, IFK Lund

27.05

Lund

1.29

 

Annie Sandberg-98, Öresund FK

19.05

Eslöv

Stavhopp:

2.90

Simona Semenas-98, Öresund FK

09.09

Ängelholm

2.61

 

Jessica Sarhede-98, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

2.60

 

Frida Tånnander-98, IFK Lund

20.05

Lerum

2.60

 

- " -

09.09

Ängelholm

2.02

Erica Karlström-98, Åhus FIK

02.06

Trelleborg

Längdhopp:

5.32

+1.4

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

02.09

Lund

5.24

-0.7

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

18.08

Stockholm/S

5.13

+0.0

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

09.07

Göteborg/U

4.92

-0.2

Felicia Rosander-98, IFK Trelleborg

02.06

Trelleborg

4.89

+2.0

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

4.84

+0.8

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

06.05

Tårnby,DEN

4.73

+1.6

Louise Estberg-98, Malmö AI

31.08

Uddevalla

4.72

+1.24

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

20.05

Eslöv

4.63

+1.9

Linnea Berg-98, IFK Lund

27.05

Lund

4.50

+0.7

Filippa Fernström-98, Malmö AI

27.05

Lund

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.75

+2.6

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

30.09

Klippan

4.67

+3.2

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

30.09

Klippan

4.55

+4.0

Filippa Andersson-98, Klippans FK

30.09

Klippan

Trestegshopp:

10.28

-0.1

Louise Estberg-98, Malmö AI

09.09

Ängelholm

10.22

-0.1

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

09.09

Ängelholm

  9.74

+0.8

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

20.05

Lerum

  9.72

-0.3

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

09.09

Ängelholm

  9.68

-0.8

Linnea Berg-98, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

  9.59

+0.8

Filippa Fernström-98, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

  8.21

+2.0

Erica Karlström-98, Åhus FIK

15.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.06

+3.9

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

  9.71

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

20.05

Finspång

Kula 3.0 kg:

12.43

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

05.05

Jönköping

10.55

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

01.08

Malmö/S-K

  9.18

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

  8.87

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

03.06

Klippan

  8.78

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

02.09

Lund

  8.53

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

17.05

Villstad

  8.52

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

18.08

Varberg

  8.32

Isa Andersson-98, IFK helsingborg

01.09

Uddevalla

  8.28

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

07.08

Ystad

  8.00

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

Diskus 0.6 kg:

39.59

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

08.09

Ängelholm

31.82

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

08.09

Ängelholm

26.36

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

22.81

 

Celina Pettersson-98, Vittsjö GIK

14.05

Hässleholm

22.49

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

21.05

Simrishamn

20.86

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

01.08

Malmö/S-K

20.58

 

Alexandra Wernersson-98, Lomma FIK

19.05

Eslöv

17.49

 

Ellen Viberg-98, Höörs IS

14.05

Hässleholm

Slägga 3.0 kg:

37.76

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

09.09

Ängelholm

36.48

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

25.08

Malmö/S-K

34.64

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

09.09

Ängelholm

31.97

 

Celina Pettersson-98, Vittsjö GIK

09.09

Ängelholm

31.52

 

Julia Jönsson-98, IFK Lund

31.08

Lund

27.71

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

09.09

Ängelholm

24.88

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

13.05

Ängelholm

24.23

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

09.09

Ängelholm

20.05

 

Erica Dahlskog-98, Öresund FK

27.06

Malmö/S-K

18.51

 

Felicia Rasmusson-98, IF Kronan

27.07

Hässleholm

Spjut 400 gram:

43.50

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

29.07

Arvika

39.96

 

Isabella Kvist-98, IFK Helsingborg

31.08

Uddevalla

28.77

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

09.09

Ängelholm

27.92

 

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

29.07

Hässleholm

24.34

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

30.09

Klippan

23.50

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

01.08

Malmö/S-K

23.02

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

31.08

Uddevalla

21.55

 

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

31.08

Uddevalla

20.84

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

01.09

Lund

18.59

 

Ida Svensson-98, Ystads IF

17.05

Ystad

6-kamp:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: