F 14 år:

Dela

100 meter:

12.96

+0.7

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

15.06

Vellinge

12.98

+1.1

Maja Lassen-99, Eslövs AI

14.09

Eksjö

13.03

+1.5

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

05.05

Hässleholm

13.22

+1.4

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

13.42

-1.3

Emmy Andersson-99, Båstads GIF

14.09

Eksjö

13.50

-0.7

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

13.55

+1.1

Jennifer Kristensen-99, Klippans FK

07.07

Helsingborg

13.63

-0.1

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

13.64

+1.6

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

02.06

Klippan

13.66

+1.5

Ebba Stenström-99, Öresund FK

05.05

Hässleholm

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.83

+3.4

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

15.06

Vellinge

12.95

+2.4

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

07.07

Helsingborg

300 meter:

41.80

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

15.06

Vellinge

43.83

 

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

15.09

Eksjö

43.93

 

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

15.09

Eksjö

44.18

 

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

44.39

 

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

08.09

Lund

45.05

 

Maja Lassen-99, Eslövs AI

17.08

Ängelholm

45.07

 

Victoria Krüeger-99, Malmö AI

17.08

Ängelholm

48.77

 

Matilda Sjöström-99, IFK Lund

17.08

Ängelholm

48.91

 

Sofia Rapp-99, Malmö AI

17.08

Ängelholm

49.06

 

Ebba Stenström-99, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

600 meter:

1.51.54

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

21.09

Varberg

800 meter:

2.30.98

 

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

2.32.24

 

Matilda Sjöström-99, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

2.32.83

 

Aili Cherp-99, Höörs IS

14.09

Eksjö

2.32.97

 

Victoria Krüeger-99, Malmö AI

18.08

Ängelholm

2.33.67

 

Isa Ek-99, Björnstorps IF

14.09

Eksjö

2.36.10

 

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

2.37.73

 

Clara Havinder-99, Björnstorps IF

01.06

Trelleborg

2.45.99

 

Wilma Pålsson-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

2.46.91

 

Sofia Voss-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

2.47.83

 

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

18.05

Kristianstad

2000 meter:

7.28.31

Isa Ek-99, Björnstorps IF

15.09

Eksjö

7.31.65

Clara Havinder-99, Björnstorps IF

30.06

Göteborg/U

8.24.38

Ebba Ottosson-99, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

8.24.46

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

80 meter Häck 76.2 cm:

12.32

+1.6

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

12.86

+0.6

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

09.06

Ystad

13.19

-1.4

Malin Jansson-99, Eslövs AI

15.09

Eksjö

13.63

+1.35

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

07.09

Huddinge

13.64

+0.75

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

07.09

Huddinge

14.65

-1.0

Beatrice Persson-99, IFK Lund

07.07

Löttorp

15.20

+0.0

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

18.05

Kristianstad

16.15

-1.2

Py Altrell-99, Öresund FK

18.05

Kristianstad

16.34

+0.6

Hilda Fahl-99, Öresund FK

09.06

Ystad

16.81

+0.0

Ebba Sjöholm-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.39

+3.2

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

04.05

Trelleborg

300 meter häck, 76.2 cm:

48.45

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

17.08

Ängelholm

50.85

 

Beatrice Persson-99, IFK Lund

14.09

Eksjö

52.36

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

14.09

Eksjö

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.70

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

1.56

 

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

14.09

Eksjö

1.53

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

1.52

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

18.05

Kristianstad

1.52

 

- " -

07.07

Helsingborg

1.50

 

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

05.05

Hässleholm

1.50

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

10.07

Kristianstad

1.38

 

Linnea Jansson-99, Eslövs AI

15.06

Vellinge

1.36

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

1.35

 

Py Altrell-98, Öresund FK

27.05

Malmö/He

1.35

 

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

07.09

Lund

Stavhopp:

3.35

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

15.09

Eksjö

2.60

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

15.09

Eksjö

2.20

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

18.08

Ängelholm

Längdhopp:

5.51

+0.0

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

07.09

Huddinge

5.13

-0.2

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

07.09

Huddinge

5.05

+0.5

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

5.05

+0.0

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

18.08

Ängelholm

4.80

+1.3

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

04.05

Trelleborg

4.70

+0.3

Ebba Stenström-99, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

4.53

+1.8

Beatrice Persson-99, IFK Lund

07.07

Löttorp

4.51

-0.4

Emmy Andersson-99, Båstads GIF

18.08

Ängelholm

4.48

+0.0

Victoria Krüeger-99, Malmö AI

07.09

Huddinge

4.46

+1.0

Christina Nilsson-99, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.59

+2.7

Beatrice Persson-99, IFK Lund

07.07

Löttorp

4.56

+2.3

Malin Jansson-99, Eslövs AI

15.06

Vellinge

Trestegshopp:

10.59

+1.4

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

05.07

Helsingborg

  9.82

-1.5

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

01.06

Motala

  9.39

+0.0

Matilda Sjöström-99, IFK Lund

17.08

Ängelholm

  9.01

+1.9

Py Altrell-99, Öresund FK

03.06

Malmö/He

  8.85

+0.0

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

17.08

Ängelholm

  8.77

-1.2

Hilda Fahl-99, Öresund FK

15.06

Vellinge

  8.43

-0.8

Alma Lindahl-99, Ystads IF

01.09

Ystad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.71

+2.5

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

05.07

Helsingborg

  9.03

+2.5

Hilda Fahl-99, Öresund FK

07.09

Lund

Kula 3.0 kg:

11.27

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

10.06

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

15.06

Vellinge

  9.63

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

18.08

Ängelholm

  9.52

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

05.07

Helsingborg

  9.42

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

  9.34

 

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

05.05

Hässleholm

  8.56

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

05.05

Hässleholm

  8.43

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

07.09

Huddinge

  8.41

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

10.09

Åhus

  8.35

 

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

18.05

Kristianstad

Diskus 0.6 kg:

40.01

 

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

35.49

 

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

31.07

Malmö/S-K

31.82

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

21.09

Malmö/S-K

27.55

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

17.08

Ängelholm

26.53

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

17.08

Ängelholm

24.90

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

10.09

Åhus

24.23

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

14.04

Åhus

Slägga 3.0 kg:

38.33

 

Linnea Nilsson-99, Malmö AI

31.07

Malmö/S-K

37.90

 

Cajsa Jönsson-99, Öresund FK

01.06

Trelleborg

34.15

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

30.07

Åhus

28.00

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

18.08

Ängelholm

27.66

 

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

23.05

Malmö/S-K

23.51

 

Erica Ohlsson-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

21.46

 

Py Altrell-99, Öresund FK

01.06

Trelleborg

Spjut 400 gram:

30.18

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

05.09

Åhus

28.20

 

Linnea Nilsson-99, Malmö AI

15.06

Vellinge

28.13

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

26.97

 

Hilda Fahl-99, Öresund FK

01.06

Trelleborg

26.59

 

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

01.06

Trelleborg

26.18

 

Emma Nilsson-99, Vittsjö GIK

02.06

Klippan

25.73

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

09.06

Ystad

24.67

Alma Lindahl-99, Ystads IF

01.09

Ystad

21.11

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

08.09

Huddinge

20.88

 

Hanna Grönwall-99, Öresund FK

12.06

Vellinge

6-kamp:

3.260

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

21.09

Varberg

 

 

12.77 (-0.1) 149 833 455 (-0.6) 2796 1.51.54

 

Stafett 4 x 100 meter:

63.99

Malmö AI

18.08

Ängelholm

(Nicole Ridegård-99, Sofia Rapp-99,
Emma Erlandsson-99, Alexandra
Wiberg-99)

 

 

54.84

Eslövs AI

03.08

Varberg

(Emma Ivarsson-99, Malin Jansson-99,
Linnea Jansson-99, Maja Lassen-99)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter: