F 14 år:

Dela

80 meter:

10.12

-1.0

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

13.09

Uddevalla

10.80

+1.7

Sally Börjesson-Frantzén-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

10.88

-0.4

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

07.06

Vellinge

10.92

-1.0

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

13.09

Uddevalla

10.94

-0.4

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

07.06

Vellinge

11.00

+1.1

Stella Johannsen-00, Malmö AI

15.06

Värnamo

11.05

+0.3

Klara Christianson-00, Ystads IF

27.07

Hässleholm

11.07

-0.3

Ella Andersson-00, Eslövs AI

25.05

Eslöv

11.09

-0.4

Filippa Wikström-00, Öresund FK

07.06

Vellinge

11.16

+0.3

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

27.07

Hässleholm

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.00

+2.2

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

08.06

Ystad

300 meter:

44.11

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

30.08

Lund

44.28

 

Hedda Carlsson-00, Klippans FK

26.07

Hässleholm

45.09

 

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

14.09

Uddevalla

45.47

 

Filippa Wikström-00, Öresund FK

07.06

Vellinge

46.72

 

Linn Beer-00, IFK Lund

23.08

Ängelholm

46.76

 

Stella Johannsen-00, Malmö AI

15.06

Värnamo

48.36

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

25.05

Eslöv

48.97

 

Elin Skörvald-00, Höörs IS

25.05

Eslöv

49.01

 

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

26.07

Hässleholm

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.27.72

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

08.06

Ystad

2.32.72

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

18.05

Kristianstad

2.39.56

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

03.08

Varberg

2.46.59

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

30.08

Linköping

2.50.18

 

Sesina Beyed-00, IFK Lund

30.08

Linköping

2.55.62

 

Amani Salman Ismael-00, Malmö AI

27.07

Hässleholm

2.59.05

 

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

2.59.09

 

Isabella Obradovic-00, IFK Lund

18.05

Kristianstad

3.08.40

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

18.05

Kristianstad

800 meter, manuell tid:

2.27.5m

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

21.05

Malmö/He

2000 meter:

7.26.58

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

7.49.56

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

14.09

Uddevalla

8.17.60

 

Amani Salman-Ismael-00, Malmö AI

24.08

Ängelholm

80 meter Häck 76.2 cm:

12.54

+0.0

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

12.59

-0.6

Sally Börjesson-Frantzén-00, Öresund FK

14.09

Uddevalla

12.91

-2.9

Linn Beer-00, IFK Lund

23.08

Ängelholm

13.14

-1.5

Eir Persson-00, Eslövs AI

09.07

Kristianstad

13.22

+0.0

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

30.08

Linköping

13.31

-0.8

Erika Wärff-00, Öresund FK

02.08

Varberg

13.79

-1.9

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

18.05

Kristianstad

13.81

-2.9

Stella Johannsen-00, Malmö AI

23.08

Ängelholm

14.07

-1.5

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

09.07

Kristianstad

14.22

-1.8

Klara Cristiansson-00, Ystads IF

04.08

Ystad

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.03

+2.7

Eir Persson-00, Eslövs AI

23.08

Stockholm/S

13.50

+3.8

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

06.06

Vellinge

300 meter häck, 76.2 cm:

47.72

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

49.45

 

Eir Persson-00, Eslövs AI

13.09

Uddevalla

49.58

 

Linn Beer-00, IFK Lund

13.09

Uddevalla

51.34

 

Hedda Carlsson-00, Klippans FK

13.09

Uddevalla

56.73

 

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

25.07

Hässleholm

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

6.28.77

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

13.09

Uddevalla

6.28.91

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

13.09

Uddevalla

Höjdhopp:

1.67

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

1.67

 

- " -

13.09

Uddevalla

1.45

 

Tuss Anzelius-00, Båstads GIF

13.09

Uddevalla

1.45

 

Elsa Ivarsson-00, IF Kronan

13.09

Uddevalla

1.41

 

Isabella Obradovic-00, IFK Lund

18.05

Kristianstad

1.41

 

Hedda Carlsson-00, Klippans FK

06.07

Helsingborg

1.40

Klara Cristiansson-00, Ystads IF

27.05

Ystad

1.35

 

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

26.04

Trelleborg

1.35

 

- " -

31.05

Trelleborg

1.35

 

- " -

06.06

Vellinge

1.33

 

Linn Beer-00, IFK Lund

18.05

Kristianstad

1.33

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

09.07

Kristianstad

1.30

 

Stella Johannsen-00, Malmö AI

27.07

Hässleholm

Stavhopp:

3.20

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

14.09

Uddevalla

2.90

 

Stella Johannsen-00, Malmö AI

27.07

Hässleholm

2.80

 

Eir Persson-00, Eslövs AI

08.06

Ystad

2.70

Klara Cristiansson-00, Ystads IF

24.08

Ängelholm

2.70

 

- " -

14.09

Uddevalla

2.70

Maja Torstensson-00, MalmöAI

14.09

Uddevalla

Längdhopp:

5.28

+1.3

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

5.18

+0.8

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

06.06

Vellinge

4.88

-1.5

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

31.08

Linköping

4.85

+0.42

Erika Wärff-00, Öresund FK

08.07

Visby

4.78

-0.4

Sesina Beyed-00, IFK Lund

13.09

Uddevalla

4.70

+0.0

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

4.50

+0.3

Hedda Carlsson-00, Klippans FK

01.06

Klippan

4.47

+0.2

Melina Karlsson-00, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

4.43

+1.6

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

24.08

Ängelholm

4.30

+0.0

Emma Thell-00, Klippans FK

01.06

Klippan

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.36

+3.3

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

24.08

Ängelholm

4.81

+2.3

Sesina Beyed-00, IFK Lund

06.06

Vellinge

4.46

+2.3

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

08.06

Ystad

4.42

+2.1

Emma Thell-00, Klippans FK

24.08

Ängelholm

Trestegshopp:

10.30

+0.4

Sesina Beyed-00, IFK Lund

29.05

Norrköping

  9.78

-1.0

Klara Cristiansson-00, Ystads IF

26.07

Hässleholm

  9.69

+1.6

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

23.08

Ängelholm

  9.64

-1.2

Stella Johannsen-00, Malmö AI

23.08

Ängelholm

  9.50

+1.7

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

23.08

Ängelholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

11.78

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

20.09

Malmö/S-K

11.32

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

11.19

 

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

10.45

Vilma Engbe-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

  9.94

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

18.06

Malmö/S-K

  9.54

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

30.08

Linköping

  8.36

 

Hedda Carlsson-00, Klippans FK

01.06

Klippan

  8.35

 

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

26.04

Trelleborg

  8.30

 

Moa Linder-00, IFK Lund

18.05

Kristianstad

  8.16

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

30.08

Linköping

Diskus 0.75 kg:

38.40

Vilma Engbe-00, Öresund FK

27.09

Malmö/S-K

36.73

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

31.08

Lund

34.06

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

07.06

Vellinge

28.43

 

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

23.08

Ängelholm

28.34

Jennifer Quick-00, IFK Lund

06.06

Vellinge

27.97

 

Linnea Amneskog-00, Klippans FK

23.08

Ängelholm

24.63

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

04.10

Malmö/S-K

21.52

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

27.04

Trelleborg

19.53

Hanna Olofsson-00, Ängelholms IF

08.07

Ängelholm

17.43

 

My Olsson-00, Ystads IF

23.08

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

42.91

Vilma Engbe-00, Öresund FK

04.10

Malmö/S-K

41.69

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

25.06

Malmö/S-K

34.45

Hanna Olofsson-00, Ängelholms IF

25.07

Hässleholm

33.05

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

25.07

Hässleholm

28.65

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

24.08

Ängelholm

27.68

Victoria Johansson-00, IF Kronan

14.09

Uddevalla

25.85

 

Linnea Amneskog-00, Klippans FK

24.08

Ängelholm

23.88

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

14.09

Uddevalla

21.94 §

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

20.09

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

38.62

 

Erika Wärff-00, Öresund FK

04.10

Malmö/S-K

37.63

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

30.58

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

01.06

Lyngby,,DEN

26.26

Ella Baltzarsson-00, Båstads GIF

14.09

Uddevalla

25.02

 

Linnea Amneskog-00, Klippans FK

23.08

Ängelholm

24.70

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

23.08

Ängelholm

23.35 §

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

12.10

Lund

20.87

Emma Thell-00, Klippans FK

01.06

Klippan

20.08

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

31.08

Linköping

18.30

 

Moa Linder-00, IFK Lund

18.05

Kristianstad

6-kamp:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

42.91

Eslövs AI

24.08

Ängelholm

(Jonna Tuomi-02, Emely Nilsson-01,
Ella Andersson-00, Hanna Dahlberg-00)

 

 

45.46

Klippans FK

24.08

Ängelholm

(Maja Kronkvist-02, Emma Thell-00,
Moa Eberhardt-00, Hedda Carlsson-00)

 

 

47.76

Ängelholms IF

24.08

Ängelholm

(Hanna Olofssoni-00, Ellinor Aurell-01,
Agnes Hökfelt-01, Alva Nilsson-02)

 

 

Stafett 3 x 800 meter: