F 14 år:

Dela

80 meter:

10.15

+1.1

Samantha Oware-01, Malmö AI

13.06

Vellinge

10.38

+0.6

Filippa Sivnert-01, Öresund FK

05.09

Lidköping

10.57

+0.3

Anja Olsson-01, Malmö AI

05.09

Lidköping

10.71

+0.4

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

10.84

+1.9

Malin Persson-01, IFK Lund

15.08

Ängelholm

10.84

+0.8

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

24.05

Eslöv

10.97

-1.6

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

31.05

Olofström

10.98

-0.2

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

30.08

Lund

11.03

+0.3

Ida Ottosson-01, Öresund FK

05.09

Lidköping

11.08

+1.1

Kajsa Eriksson-01, Malmö AI

13.06

Vellinge

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.48

+2.1

Filippa Sivnert-01, Öresund FK

04.07

Göteborg/U

10.59

+3.0

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

15.08

Ängelholm

10.67

+3.0

Malin Persson-01, IFK Lund

15.08

Ängelholm

10.81

+3.0

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

26.07

Hässleholm

10.91

+3.0

Ida Andersson-01, Klippans FK

15.08

Ängelholm

10.96

+3.0

Moa Simonsson-01, Malmö AI

15.08

Ängelholm

11.02

+2.3

Ida Ottosson-01, Öresund FK

06.06

Trelleborg

300 meter:

43.26

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

06.09

Lidköping

43.28

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

06.09

Lidköping

43.50

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

05.07

Göteborg/U

44.25

 

Thelma Carlson-01, Klippans FK

24.05

Eslöv

44.36

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

07.06

Sävedalen

44.94

 

Malin Persson-01, IFK Lund

05.07

Göteborg/U

45.90

 

Ingbjörg Sigurdsdottir-01, IFK Lund

24.05

Eslöv

46.15

 

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

30.08

Lund

46.71

 

Anna Müller-01, IF Kronan

05.07

Göteborg/U

47.38

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

16.08

Ängelholm

600 meter:

1.49.78

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

20.09

Varberg

1.57.51

 

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

20.09

Varberg

800 meter:

2.17.71

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

05.09

Lidköping

2.22.83

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

29.08

Lund

2.29.33

 

Thelma Carlson-01, Klippans FK

07.06

Klippan

2.32.40

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

12.09

Täby

2.35.55

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

05.09

Lidköping

2.35.72

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

12.09

Täby

2.43.38

 

Sally Parmatow-01, Malmö AI

19.07

Ystad

2.43.75

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

03.05

Hässleholm

2.43.95

 

Thelma Nyberg-01, Hässleholms AIS

03.05

Hässleholm

2.44.36

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

11.07

Löttorp

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

6.45.39

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

06.09

Lidköping

7.27.53

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

06.09

Lidköping

80 meter Häck 76.2 cm:

12.66

+0.3

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

06.09

Lidköping

12.67

-0.8

Samantha Oware-01, Malmö AI

12.09

Täby

12.70

+0.3

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

06.09

Lidköping

12.77

+0.3

Anja Olsson-01, Malmö AI

06.09

Lidköping

12.93

+1.3

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

06.09

Lidköping

13.44

-0.8

Moa Simonsson-01, Malmö AI

19.09

Varberg

13.81

+0.0

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

16.08

Ängelholm

13.83

-0.7

Mea Gedin-01, Malmö AI

25.07

Hässleholm

14.62

-2.4

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

09.05

Helsingør,DEN

15.02

-0.1

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

03.07

Göteborg/U

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.29

+3.5

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

06.09

Lidköping

12.62

+3.5

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

06.09

Lidköping

300 meter häck, 76.2 cm:

47.25

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

05.09

Lidköping

51.72

 

Emely Nilsson-01, Eslövs AI

14.06

Vellinge

52.15

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

05.09

Lidköping

55.71

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

05.09

Lidköping

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.11.65

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

05.09

Lidköping

6.37.57

 

Thelma Nyberg-01, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

6.52.71

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.61

 

Mea Gedin-01, Malmö AI

27.06

Halmstad

1.52

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

05.09

Lidköping

1.52

 

Ingbjörg Sigurdsdottir-01, IFK Lund

31.05

Lund

1.52

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

27.06

Halmstad

1.50

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

13.06

Vellinge

1.45

 

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

16.08

Ängelholm

1.45

 

- " -

19.09

Varberg

1.45

 

Samantha Oware-01, Malmö AI

13.09

Täby

1.44

 

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

31.05

Lund

1.42

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

19.09

Varberg

1.40

 

Mathilda Linné-01, IFK Lund

31.05

Lund

1.40

 

Fanny Bengtsson-01, Eslövs AI

24.05

Eslöv

1.40

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

31.05

Lund

Stavhopp:

3.50

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

27.06

Halmstad

3.10

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

06.09

Lidköping

2.50

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

2.40

Emma Nilsson-01, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

2.20

 

Anna Berg Nobeus-01, Öresund FK

27.06

Halmstad

2.20

 

- " -

06.09

Lidköping

Längdhopp:

5.61

+1.6

Samantha Oware-01, Malmö AI

19.07

Ystad

5.10

-2.2

Anja Olsson-01, Malmö AI

02.08

Stockholm/S

5.00

+0.2

Moa Simonsson-01, Malmö AI

13.09

Täby

4.90

+1.9

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

26.07

Hässleholm

4.79

-0.9

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

30.08

Lund

4.71

+0.3

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

15.08

Ängelholm

4.66

+2.1

Mea Gedin-01, Malmö AI

13.09

Täby

4.60

-0.7

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

15.08

Ängelholm

4.45

+0.0

Ida Andersson-01, Klippans FK

24.05

Eslöv

4.45

+0.0

Kajsa Eriksson-01, Malmö AI

31.05

Lund

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.75

+1.0

Samantha Oware-01, Malmö AI

31.05

Lund

4.59

+4.0

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

4.50

+3.3

Thelma Carlson-01, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

4.49

 

Ida Andersson-01, Klippans FK

26.09

Klippan

Trestegshopp:

10.24

+1.9

Mea Gedin-01, Malmö AI

06.09

Lidköping

  9.75

+0.0

Felicia Svensson-01, Ystads IF

29.08

Lund

  9.37

-1.4

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

16.08

Ängelholm

  8.70

-07

Ida Ottosson-01, Öresund FK

16.08

Ängelholm

  8.37

+04

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

22.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.44

+3.2

Mea Gedin-01, Malmö AI

06.09

Lidköping

10.09

+4.6

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

10.07

Helsingborg

  9.83

+3.0

Felicia Svensson-01, Ystads IF

10.07

Helsingborg

Kula 3.0 kg:

10.88

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

05.09

Lidköping

10.06

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

07.06

Klippan

  9.83

 

Felicia Svensson-01, Ystads IF

05.09

Lidköping

  9.79

 

Agnes Hökfelt-01, Ängelholms IF

30.08

Lund

  9.70

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

13.09

Täby

  9.38

 

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

19.09

Varberg

  9.13

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

12.08

Malmö/S-K

  8.83

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

12.08

Malmö/S-K

  8.59

 

Samantha Oware-01, Malmö AI

31.05

Lund

  8.50

 

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

16.09

Eslöv

Diskus 0.75 kg:

28.48

 

Gabriella Jönsson-01, IS Göta

30.08

Lund

27.05

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

05.09

Lidköping

26.08

 

Felicia Svensson-01, Ystads IF

25.07

Hässleholm

25.92

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

15.09

Åhus

22.40

 

Johanna Sandberg-01, Hässleholms AIS

28.07

Åhus

20.58

 

Agnes Hökfelt-01, Ängelholms IF

30.08

Lund

20.47

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

10.10

Malmö/S-K

20.26

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

11.07

Helsingborg

19.90

Kajsa Toftner-01, Klippans FK

16.08

Ängelholm

19.53

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

16.08

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

36.33

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

15.08

Ängelholm

26.03

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

10.10

Malmö/S-K

24.57

 

Agnes Hökfelt-01, Ängelholms IF

06.09

Lidköping

23.05

 

Johanna Sandberg-01, Hässleholms AIS

28.07

Åhus

21.55

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

06.09

Lidköping

21.18

 

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

31.05

Olofström

20.05

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

15.08

Ängelholm

18.54

 

Kajsa Toftner-01, Klippans FK

15.08

Ängelholm

18.14

 

Thelma Nyberg-01, Hässleholms AIS

11.08

Hässleholm

Spjut 500 gram:

35.30

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

06.09

Lidköping

32.46

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

32.41

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

19.07

Ystad

32.29

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

16.08

Ängelholm

29.98

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

06.09

Lidköping

27.89

 

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

29.08

Lund

25.55

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

19.07

Ystad

22.01

 

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

26.09

Klippan

21.90

 

Filippa Bengtsson-01, Eslövs AI

24.05

Eslöv

21.23

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

07.06

Klippan

6-kamp:

3.241

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

19/20.09

Varberg

 

 

13.44 (-0.8) 142 966 481 (+0.5) 2646 1.49.78

 

2.945

 

Nellie Erlandsson-01, Öresund FK

19/20.09

Varberg

 

 

13.03 (-2.0) 145 938 461 (+0.6) 1634 1.57.51

 

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter: