F 14 år:

Dela

80 meter:

10.23

+0.9

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

18.06

Halmstad

10.37

+0.9

Olivia Stridh-02, Ystads IF

10.09

Löttorp

10.45

+1.3

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

10.09

Löttorp

10.55

+0.0

Jonna Tuomi-02, Eslövs AI

22.05

Eslöv

10.60

+1.0

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

11.06

Karlskrona

10.74

+0.1

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

10.09

Löttorp

10.76

+0.1

Selma Löfman-02, IFK Lund

10.09

Löttorp

10.96

-0.8

Emelie Biarner-02, Klippans FK

05.06

Klippan

11.14

+1.3

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

11.18

-0.8

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

05.06

Klippan

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.31

+3.2

Olivia Stridh-02, Ystads IF

10.09

Löttorp

300 meter:

41.84

 

Maja Kronkvist-02, Klippans FK

11.09

Löttorp

42.15

 

Olivia Stridh-02, Ystads IF

03.07

Göteborg/U

42.46

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

03.07

Göteborg/U

43.26

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

12.06

Karlskrona

44.43

 

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

11.09

Löttorp

45.60

 

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

28.05

Hässleholm

46.38

 

Mathilda Wall-02, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

46.49

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

03.07

Göteborg/U

46.60

 

Julia Berns-02, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

46.86

 

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

600 meter:

1.55.95

 

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

18.09

Varberg

800 meter:

2.18.26

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

01.07

Göteborg/U

2.33.16

 

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

10.09

Löttorp

2.34.30

 

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

04.09

Hässleholm

2.39.45

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

2.40.12

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

06.07

Kristianstad

2.43.16

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

19.06

Halmstad

2.43.62

 

Julia Berns-02, IFK Lund

14.05

Linköping

2.44.76

 

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

10.09

Löttorp

2.46.54

Iman Abdul-Rahim-02, Malmö AI

19.06

Vellinge

2.47.13

Lovisa Selberg-02, IFK Lund

19.06

Vellinge

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

6.51.36

 

Maja Jönsson-02, Höörs IS

11.09

Löttorp

7.33.31

 

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

11.09

Löttorp

7.40.38

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

11.09

Löttorp

7.47.3m

Sofie Olsson-02, IS Göta

15.09

Helsingborg

8.27.2m

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

80 meter Häck 76.2 cm:

11.87

+0.8

Olivia Stridh-02, Ystads IF

09.07

Helsingborg

12.22

-1.5

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

12.85

-1.1

Emelie Biarner-02, Klippans FK

28.05

Hässleholm

12.86

+2.0

Maja Fernström-02, Malmö AI

24.07

Ystad

13.43

+0.2

Flora Börjesson-Frantzén-02, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

13.63

+1.8

Selma Löfman-02, IFK Lund

24.07

Ystad

14.13

-0.3

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

05.06

Ljungby

14.42

+0.66

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

27.08

Lund

15.13

-1.1

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

16.53

-1.7

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.57

+3.1

Maja Fernström-02, Malmö AI

11.09

Löttorp

12.81

+3.1

Emelie Biarner-02, Klippans FK

11.09

Löttorp

300 meter häck, 76.2 cm:

45.15

 

Olivia Stridh-02, Ystads IF

10.09

Löttorp

48.95

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

28.05

Hässleholm

50.29

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

11.06

Karlskrona

54.98

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

6.53.85

 

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

6.55.27

 

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

7.06.04

 

Flora Börjesson-Frantzén-02, Öresund FK

10.09

Löttorp

Höjdhopp:

1.56

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

10.09

Löttorp

1.52

 

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

03.07

Göteborg/U

1.48

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

29.05

Hässleholm

1.41

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

05.06

Ljungby

1.41

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

1.41

- " -

03.09

Linköping

1.41

Julia Berns-02, IFK Lund

21.08

København,DEN

1.41

Evelina Sjöstrand-03, Hässleholms AIS

04.09

Hässleholm

1.40

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

1.38

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

18.06

Vellinge

1.37

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

03.09

Linköping

Stavhopp:

2.70

 

Celina Johannsen-02, Malmö AI

11.09

Löttorp

Längdhopp:

5.33

+0.0

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

05.06

Klippan

5.03

+0.2

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

10.09

Löttorp

5.03

+0.0

Maria Radenkrantz-02, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

4.95

+1.59

Maja Jönsson-02, Höörs IS

22.05

Eslöv

4.86

+1.71

Julia Berns-02, IFK Lund

22.05

Eslöv

4.82

+0.0

Emelie Biarner-02, Klippans FK

29.05

Hässleholm

4.69

-1.0

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

28.08

Lund

4.68

+0.3

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

18.06

Vellinge

4.67

+0.0

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

28.08

Lund

4.65

+1.79

Olivia Stridh-02, Ystads IF

22.05

Eslöv

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.98

+2.4

Emelie Biarner-02, Klippans FK

24.07

Ystad

4.93

+3.0

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

4.85

+2.60

Olivia Stridh-02, Ystads IF

22.05

Eslöv

Trestegshopp:

10.74

+1.3

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

11.09

Löttorp

10.51

+1.8

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

11.09

Löttorp

10.41

+1.5

Maria Radenkrantz-02, Öresund FK

11.09

Löttorp

10.14

+0.4

Maja Jönsson-02, Höörs IS

29.05

Hässleholm

  9.58

+1.1

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

13.08

Jönköping

  9.34

+0.3

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

  9.25

-1.7

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

31.08

Ystad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

11.23

+2.4

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

11.09

Löttorp

10.43

+3.1

Maria Radenkrantz-02, Öresund FK

11.09

Löttorp

Kula 3.0 kg:

11.89

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

10.09

Löttorp

10.40

 

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

29.05

Hässleholm

10.02

Hanna Didricksson-02, Öresund FK

18.06

Vellinge

  9.94

 

Selma Löfman-02, IFK Lund

10.09

Löttorp

  9.60

 

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

18.06

Vellinge

  9.48

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

08.08

Kristianstad

  9.48

 

- " -

10.09

Löttorp

  9.40

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

05.06

Ljungby

  9.20

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

  9.17

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

  8.49

 

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

03.07

Göteborg/U

Diskus 0.75 kg:

32.82

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

07.05

Tårnby,DEN

29.07

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

31.08

Ystad

25.17

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

31.08

Ystad

24.59

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

21.91

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

21.05

Eslöv

21.89

 

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

18.06

Vellinge

21.76

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

28.08

Lund

20.59

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

18.34

 

Tuva Lindahl-02, FK Athlet

31.08

Ystad

16.55 §

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

01.10

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

39.73

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

19.07

Åhus

34.99

Selma Löfman-02, IFK Lund

22.06

Malmö/S-K

26.82

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

21.05

Eslöv

26.13

 

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

04.06

Trelleborg

24.40

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

26.08

Lund

22.53

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

04.06

Trelleborg

22.26

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

19.07

Åhus

19.68

Julia Berns-02, IFK Lund

26.08

Lund

17.43

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

04.06

Trelleborg

Spjut 500 gram:

38.48

 

Annie Grönroos-02, Vittsjö GIK

11.09

Löttorp

31.69

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

24.07

Ystad

30.79

 

Tilde Svemark-02, IFK Trelleborg

04.06

Trelleborg

29.19

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

20.08

Karlshamn

26.83

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

23.28

 

Hanna Didriksson-02, Öresund FK

24.09

Malmö/S-K

22.82

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

08.09

Åhus

22.04

 

Olivia H Svensson-02, Ystads IF

24.07

Ystad

21.78

Selma Löfman-02, IFK Lund

08.07

Helsingborg

20.00

 

Julia Berns-02, IFK Lund

22.05

Eslöv

6-kamp:

2.584

 

Nikki Anderberg-02, Öresund FK

17/18.09

Varberg

 

 

12.56 (+0.0) X 784 5.20(+0.0) 1900 1.55.95

 

Stafett 4 x 80 meter:

43.53

IFK Helsingborg

21.05

Eslöv

 

Anna Lukic-02, Hanna Persson-02,
Olivia Dittlau-02, Titti Ewertz-03

 

 

Stafett 3 x 800 meter: