F 14 år:

Dela

80 meter:

10.49

+1.2

Famke Persson-03, IFK Lund

17.06

Halmstad

10.59

+0.8

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

09.07

Helsingborg

10.73

+0.0

Thea Löfman-03, IFK Lund

14.05

Eslöv

10.79

+1.9

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

10.83

+1.3

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

10.84

+1.7

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

01.07

Göteborg/U

10.85

+1.3

Olivia Dittlau-03, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

10.99

+1.3

Bella Stenström-03, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

11.04

+0.0

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

14.05

Eslöv

11.07

+0.0

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

04.06

Klippan

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.42

+2.3

Famke Persson-03, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

10.54

+3.1

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

09.07

Helsngborg

10.80

+3.8

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

09.07

Helsingborg

10.95

+3.9

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

09.07

Helsingborg

11.02

+3.8

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

09.07

Helsingborg

300 meter:

41.67

 

Famke Persson-03, IFK Lund

14.05

Eslöv

43.28

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

10.06

Trelleborg

43.78

 

Joy Thulin-03, Malmö AI

10.09

Uddevalla

43.79

 

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

10.09

Uddevalla

44.28

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

10.09

Uddevalla

44.61

 

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

14.05

Eslöv

44.81

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

45.07

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

45.24

 

Milla Svanberg-03, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

45.98

 

Bella Stenström-03, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

600 meter:

2.04.84

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

28.05

Ljungby

800 meter:

2.19.07

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

04.06

Klippan

2.20.09

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

04.06

Klippan

2.21.27

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

10.06

Göteborg/S

2.25.99

 

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

09.07

Helsingborg

2.39.76

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

2.44.30

 

Filippa Lonhage-03, Höörs IS

02.09

Lund

2.50.01

 

Hanne Horst-03, Åhus FIK

13.05

Eslöv

2.59.79

 

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

18.06

Ljungby

800 meter, manuell tid:

3.04.3m

 

Ida Svendsen-03, IFK Trelleborg

29.04

Trelleborg

3.19.7m

 

Betty Lecander-03, IFK Trelleborg

29.04

Trelleborg

2000 meter:

6.59.3m

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

10.09

Uddevalla

7.18.68

 

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

29.07

Hässleholm

8.44.13

 

Hanne Horst-03, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

80 meter Häck 76.2 cm:

12.50

+1.6

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

08.07

Helsingborg

12.63

+1.3

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

12.77

-1.3

Filippa Svensson-03, Åhus FIk

10.09

Uddevalla

12.81

-2.2

Wilma Dahlberg-03, Malmö AI

13.05

Eslöv

12.92

+0.0

Thea Löfman-03, IFK Lund

29.07

Hässleholm

13.26

+0.1

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

02.09

Täby

13.62

+0.5

Milla Svanberg-03, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

13.88

+1.4

Johanna Persson-03, Ystads IF

16.09

Ystad

13.96

+0.0

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

29.07

Hässleholm

14.03

+0.77

Moa Feldt-03, Åhus FIK

02.09

Lund

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.35

+3.3

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

08.07

Helsingborg

12.45

+3.3

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

12.77

+3.1

Wilma Dahlberg-03, Malmö AI

08.07

Helsingborg

13.41

+3.1

Milla Svanberg-03, Malmö AI

08.07

Helsingborg

300 meter häck, 76.2 cm:

46.90

 

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

09.09

Uddevalla

47.97

 

Milla Svanberg-03, Malmö AI

09.09

Uddevalla

48.17

 

Filippa Svensson-03, Åhus FIk

09.09

Uddevalla

49.39

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

18.06

Halmstad

50.14

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

04.06

Klippan

50.48

 

Linnéa Haara-03, Eslövs AI

05.07

Kristianstad

50.90

 

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

13.05

Eslöv

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.34.16

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

07.07

Helsingborg

5.35.11

 

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

07.07

Helsingborg

5.39.10

 

Nichole Ljungström-03, Ängelholms IF

07.07

Helsingborg

Höjdhopp:

1.60

 

Moa Feldt-03, Åhus FIk

13.05

Eslöv

1.57

 

Agnes Norman-03, Hässleholms AIS

02.09

Karlskrona

1.56

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

30.07

Hässleholm

1.56

 

Olivia Dittlau-03, IFK Helsingborg

02.07

Göteborg/U

1.53

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

02.09

Täby

1.52

 

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

13.05

Eslöv

1.52

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

1.45

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

21.06

Simrishamn

1.40

 

Hanna Persson-03, IFK Lund

16.07

Löttorp

1.30

 

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

21.06

Simrishamn

Stavhopp:

3.52

 

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

10.09

Uddevalla

2.55

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

16.09

Ystad

2.40

 

Ellen Persson-03, Malmö AI

10.09

Uddevalla

Längdhopp:

5.07

+0.0

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

5.02

-1.2

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

19.08

Lerum

4.91

+0.3

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

4.67

-0.9

Moa Feldt-03, Åhus FIk

30.07

Hässleholm

4.59

-0.1

Joy Thulin-03, Malmö AI

14.05

Eslöv

4.56

+1.2

Wilma Dahlberg-03, Malmö AI

08.07

Helsingborg

4.54

-0.1

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

14.05

Eslöv

4.52

-0.2

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

30.07

Hässleholm

4.52

+0.0

Bella Stenström-03, Malmö AI

30.07

Hässleholm

4.51

+1.2

Johanna Persson-03, Ystads IF

10.06

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.64

+2.6

Bella Stenström-03, Malmö AI

23.07

Ystad

4.52

+3.4

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

23.07

Ystad

Trestegshopp:

10.75

+0.9

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

10.09

Uddevalla

10.49

+1.0

Agnes Norman-03, Hässleholms AIS

10.09

Uddevalla

10.07

+1.2

Milla Svanberg-03, Malmö AI

10.09

Uddevalla

  9.89

+1.3

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

  9.49

+0.0

Bella Stenström-03, Malmö AI

29.07

Hässleholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.13

+2.6

Milla Svanberg-03, Malmö AI

10.09

Uddevalla

  9.39

 

Lykke Sjöbeck-03, Ystads IF

16.09

Ystad

Kula 3.0 kg:

12.67

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

27.09

Eslöv

11.47

Thea Löfman-03, IFK Lund

09.09

Uddevalla

11.04

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

18.06

Ljungby

10.04

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

07.05

Tårnby,DEN

  9.84

 

Grace Omoike-03, Malmö AI

07.07

Helsingborg

  9.46

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

21.06

Eslöv

  9.37

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

04.06

Klippan

  9.17

 

Moa Feldt-03, Åhus FIk

30.07

Hässleholm

  8.65

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

01.06

Glemmingebro

  8.16

 

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

01.06

Glemmingebro

Diskus 0.75 kg:

32.15

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

09.09

Uddevalla

27.40

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

29.07

Hässleholm

24.45

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

21.06

Eslöv

24.30

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

16.09

Ystad

23.10

 

Moa Feldt-03, Åhus FIk

06.08

Åhus

18.10

 

Linnea Kristiansson-03, Simrishamns AIF

16.09

Ystad

17.74

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

16.09

Ystad

16.08

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

21.06

Eslöv

15.41

 

Emmy Olsson-03, FK Athlet

02.08

Sjöbo

Slägga 3.0 kg:

46.31

Thea Löfman-03, IFK Lund

07.07

Helsingborg

34.33

 

Moa Feldt-03, Åhus FIk

10.09

Uddevalla

30.51

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

13.05

Eslöv

23.37

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

30.04

Trelleborg

20.24

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

10.06

Trelleborg

19.45

 

Andréa Egermayor-03, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

Spjut 500 gram:

34.23

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

14.05

Eslöv

31.01

Thea Löfman-03, IFK Lund

10.09

Uddevalla

28.47

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

23.07

Ystad

28.12

 

Moa Feldt-03, Åhus FIk

02.09

Lund

25.05

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

10.06

Trelleborg

23.59

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

22.73

 

Praphatson Chookaew-03, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

20.35

 

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

18.06

Ljungby

19.08

Johanna Berg-03, Eslvs AI

21.06

Eslöv

18.20

 

Hanna Horst-03, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

6-kamp:

2.723

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

16/17.09

Varberg

 

 

13.88 (-1.5) 136 966 412 (+1.5) 2928 2.07.52

 

Stafett 4 x 80 meter:

45.72

Ystads IF

16.09

Ystad

 

Lina Ås-06, Johanna Persson-03,
Linnea Nord-04, Stina Svenby-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter: