F 14 år:

Dela

80 meter:

10.42

+1.3

Emilia Franzén-04, Klippans FK

03.06

Klippan

10.45

+1.3

Magda Karlsson-04, IFK Lund

03.06

Klippan

10.54

+1.3

Emilia Mandl-04, Malmö AI

03.06

Klippan

10.69

+0.8

Sydney Karström-04, Åhus FIK

22.07

Ystad

10.76

+0.4

Klara Persson-04, Lomma FIK

15.09

Eslöv

10.79

+0.4

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

16.06

Halmstad

10.80

-0.7

Angelina Hooks-04, Malmö AI

08.07

Helsingborg

10.84

+1.7

Juni Palm-04, IFK Helsingborg

26.08

Lund

10.85

+1.8

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

03.06

Klippan

10.86

+0.3

Tindra Röme-04, IFK Lund

16.06

Halmstad

10.86

+0.9

Iza Mellberg-04, Öresund FK

15.09

Eslöv

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.49

+2.6

Emilia Mandl-04, Malmö AI

03.06

Klippan

10.49

+2.7

Angelina Hooks-04, Malmö AI

08.07

Helsingborg

10.60

+2.7

Sydney Karström-04, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

300 meter:

42.14

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

16.09

Eslöv

42.67

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

16.09

Eslöv

43.37

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

43.80

 

Magda Karlsson-04, IFK Lund

28.07

Hässleholm

44.27

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

26.08

Lund

44.34

 

Tindra Röme-04, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

44.90

 

Una Ademovic-04, Malmö AI

16.06

Halmstad

46.48

 

Tilda Persson-04, Klippans FK

28.07

Hässleholm

46.50

 

Ellen Fridlund-04, Höganäs Fri

07.07

Helsingborg

47.15

 

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.19.88

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

15.09

Eslöv

2.30.57

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

2.31.34

 

Anne Oostra-04, Höörs IS

03.06

Klippna

2.33.62

 

Una Ademovic-04, Malmö AI

17.06

Halmstad

2.36.67

 

My Ekström-04, Björnstorps IF

15.09

Eslöv

2.37.83

 

Emmi Lilius-04, Malmö AI

22.05

Malmö/He

2.38.15

 

Maja Malm-04, Höörs IS

09.06

Trelleborg

2.38.39

 

Linnea Nord-04, Ystads IF

09.09

Ystad

2.47.11

 

Stina Svenby-04, Ystads IF

09.06

Trelleborg

2.52.35

 

Elvira Hörberg-04, Hässleholms AIS

13.05

Hässleholm

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

6.36.69

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

16.09

Eslöv

7.22.14

 

My Ekström-04, Björnstorps IF

15.09

Eslöv

7.33.76

 

Anne Oostra-04, Höörs IS

15.09

Eslöv

80 meter Häck 76.2 cm:

12.01

-0.5

Sydney Karström-04, Åhus FIK

16.09

Eslöv

12.22

-0.5

Tindra Röme-04, IFK Lund

16.09

Eslöv

12.70

+1.6

Iben Christrup-04, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

13.38

-0.8

Una Ademovic-04, Malmö AI

01.09

Linköping

13.68

+1.9

Magda Karlsson-04, IFK Lund

03.06

Klippan

13.99

-0.4

Tilda Persson-04, Klippans FK

19.08

København,DEN

14.66

+0.6

Kajsa Månsson-04, Höörs IS

17.06

Halmstad

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.31

+2.2

Tindra Röme-04, IFK Lund

07.07

Helsingborg

300 meter häck, 76.2 cm:

46.19

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

15.09

Eslöv

48.53

 

Tindra Röme-04, IFK Lund

15.09

Eslöv

49.50

 

Tilda Persson-04, Klippans FK

15.09

Eslöv

51.15

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

03.06

Klippan

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

5.42.87

 

Anne Oostra-04, Höörs IS

15.09

Eslöv

Höjdhopp:

1.66

 

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

29.07

Hässleholm

1.62

 

Sydney Karström-04, Åhus FIk

02.09

Kristianstad

1.60

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

1.56

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

15.09

Eslöv

1.50

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

1.50

 

- " -

16.06

Halmstad

1.49

 

Tilda Persson-04, Klippans FK

08.07

Helsingborg

1.49

 

Ebba Tornehjelm-04, Klippans FK

22.07

Ystad

1.46

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

19.08

København,DEN

1.46

 

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

25.08

Lund

1.43

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

27.05

Eslöv

Stavhopp:

2.50

 

Elvira Collin-04, Malmö AI

16.09

Eslöv

2.50

 

Ronja Sjöstrand-04, Hässleholms AIS

16.09

Eslöv

2.36

 

Emmie Oswald-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

2.21

 

Mella Melander-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

Längdhopp:

5.39

+0.9

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

5.15

+1.8

Emilia Franzén-04, Klippans FK

12.08

Villstad

5.08

+0.2

Emilia Mandl-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

5.07

-1.1

Sydney Karström-04, Åhus FIk

29.06

Göteborg/U

4.93

+1.1

Tindra Röme-04, IFK Lund

03.06

Klippan

4.82

+1.8

Iza Mellberg-04, Öresund FK

28.04

Trelleborg

4.77

-1.0

Klara Persson-04, Lomma FIK

26.08

Lund

4.75

-1.0

Iben Christrup-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

4.62

+0.4

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

10.06

København,DEN

4.52

-2.0

Ella Eklund-04, Öresund FK

27.05

Eslöv

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.32

+2.1

Emilia Mandl-04, Malmö AI

03.06

Klippan

5.04

+2.1

Emilia Franzén-04, Klippans FK

03.06

Klippan

4.60

+2.9

Ebba Tornerhjelm-04, Klippans FK

03.06

Klippan

Trestegshopp:

11.20

+0.6

Sydney Karström-04, Åhus FIK

16.06

Halmstad

10.97

-1.9

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

  9.41

-2.1

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

  8.97

+0.9

Klara Persson-04, Lomma FIK

27.05

Eslöv

  8.90

-1.4

Ronja Sjöstrand-04, Hässleholms AIS

30.06

Göteborg/U

  8.13

+0.8

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

16.06

Halmstad

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

11.06

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

13.05

Hässleholm

  9.99

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

15.09

Eslöv

  9.72

 

Sydney Karström-04, Åhus FIk

03.06

Klippan

  9.62

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

08.08

Malmö/S-K

  9.49

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

03.06

Klippan

  9.09

 

Klara Persson-04, Lomma FIK

16.06

Vellinge

  8.97

 

Julia Johansson-04, Öresund FK

29.07

Hässleholm

  8.40

 

Desire Covic-04, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

  8.31

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

29.07

Hässleholm

  8.30

 

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

Diskus 0.75 kg:

31.73

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

01.09

Lerum

31.52

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

26.08

Lund

30.91

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

20.06

Malmö/S-K

29.02

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

29.09

Malmö/S-K

24.90

 

Julia Johansson-04, Öresund FK

01.08

Malmö/S-K

24.36

 

Sydney Karström-04, Åhus FIk

28.07

Hässleholm

22.31

 

Ines Kahrimanovic-04, Öresund´FK

27.05

Eslöv

17.41

 

Maja Bökvall-04, Öresund FK

16.06

Vellinge

Slägga 3.0 kg:

37.98

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

06.10

Malmö/S-K

20.46

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

10.06

København,DEN

19.82

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

27.06

Malmö/S-K

19.79

Saga Redestam-04, IFK Helsingborg

10.06

København,DEN

15.91

Sanna Svensson-04, IFK Helsingborg

10.06

København,DEN

15.84

 

Ines Kahrimanovic-04, Öresund´FK

27.06

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

29.00

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

03.06

Klippan

27.40

 

Emma Borglund-04, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

25.48

 

Sydney Karström-04, Åhus FIk

22.07

Ystad

24.75

 

Frida Carlstedt-04, Lomma FIK

25.08

Lund

24.21

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

07.07

Helsingborg

22.25

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

19.08

København,DEN

21.80

 

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

02.09

Kristianstad

20.79

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

07.07

Helsingborg

19.78

 

Klara Persson-04, Lomma FIK

27.05

Eslöv

19.72

 

Wilde Hedin-04, Klippans FK

27.05

Eslöv

6-kamp:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter: