F 14 år:

Dela

80 meter:

10.27

+0.0

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

10.67

+0.0

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

18.05

Eslöv

10.84

+0.9

Celia Parmatow-05, Malmö AI

18.05

Eslöv

11.10

+0.3

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

11.11

+0.3

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

11.16

+0.1

Alma Cederberg-05, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

11.19

+0.3

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

11.30

+0.0

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

18.05

Eslöv

11.33

+0.0

Maja Kropp Lindh-05, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

11.36

+0.0

Ella Wolff-05, Malmö AI

18.05

Eslöv

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter:

42.80

 

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

43.08

 

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

45.46

 

Celia Parmatow-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

600 meter:

1.40.33

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

19.05

Ljungby

800 meter:

2.36.07

 

Liv Altarac-05, Malmö AI

12.05

Hässleholm

2.36.16

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

2.40.44

 

Mathilde Jensen-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

2.45.93

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

3.08.45

Nevena Brankovic-05, Malmö AI

27.04

Trelleborg

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

 

80 meter Häck 76.2 cm:

12.08

+0.6

Emilia Johansson-05, Klippans FK

19.05

Eslöv

12.41

+1.9

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

18.05

Ljungby

12.97

+0.6

Celia Parmatow-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

13.59

+1.2

Alba Hansson-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

13.86

+1.2

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

19.05

Eslöv

14.81

-1.2

Linnea Kelepouris-05, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

15.13

-1.2

Ingrid Flygare-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

24.52

+0.0

Andrea Gorthon-05, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.54

+2.1

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

300 meter häck, 76.2 cm:

 

 

 

 

 

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

6.21.36

 

Mathilde Jensen-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

Höjdhopp:

1.50

 

Emilia Johansson-05, Klippans FK

04.05

Tårnby,DEN

1.50

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

04.05

Tårnby,DEN

1.50

 

- " -

18.05

Ljungby

1.47

 

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

1.44

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

1.43

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

1.40

Linnea Kelepouris-05, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

1.35

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

19.05

Eslöv

1.20

Jenny Nilsson-05, Lomma FIK

19.05

Eslöv

Stavhopp:

2.80

 

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

2.70

 

Luna Johannsen-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

2.60

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

1.73

 

Lis Dahlqvist-05, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

Längdhopp:

5.25

+0.7

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

02.06

Klippan

5.01

-1.0

Emilia Johansson-05, Klippans FK

19.05

Eslöv

4.83

+1.6

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

4.67

+0.3

Inez Kippel-05, Ystads IF

19.05

Eslöv

4.44

+1.7

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

4.27

+0.0

Isabelle Lund-05, IFK Trelleborg

19.05

Eslöv

4.27

+0.0

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

4.19

-0.3

Linnea Kelepouris-05, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

4.14

-2.5

Alba Hansson-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

4.09

-0.4

Celia Parmatow-05, Malmö AI

27.04

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.36

+3.3

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

19.05

Ljungby

4.10

+5.1

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

Trestegshopp:

10.04

-0.4

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

  9.05

-0.4

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

19.05

Eslöv

  9.03

-0.7

Inez Kippel-05, Ystads IF

19.05

Eslöv

  8.81

-1.2

Hanna Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

  8.36

-0.5

Sofie Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

12.00

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

18.05

Ljungby

  9.96

 

Isabelle Lund-05, IFK Trelleborg

18.05

Eslöv

  9.67

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

11.05

Ballerup,DEN

  9.31

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

18.05

Eslöv

  9.02

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

  8.31

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

  8.00

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

18.05

Eslöv

  7.63

Maya Peterson-05, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

  7.40

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

18.05

Eslöv

  7.06

 

Isabelle Lind-05, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

Diskus 0.75 kg:

30.90

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

11.05

Ballerup,DEN

21.12

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

02.06

Olofström

19.40

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

19.25

 

Sofie Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

17.79

 

Hanna Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

13.72

 

Maud Utter-05, IF Kronan

19.05

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

28.61

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

11.05

Ballerup,DEN

27.28

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

02.06

Olofström

13.55

 

Maud Utter-05, IF Kronan

18.05

Eslöv

Spjut 500 gram:

35.95

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

35.47

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

06.02

Klippan

27.82

Alba Hansson-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

27.78

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

25.87

 

Mathilde Jensen-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

21.45

 

Sofie Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

20.71

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

16.57

 

Hanna Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

16.44

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

01.06

Trelleborg

6-kamp:

4.124w

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

18/19.05

Ljungby

 

 

12.41 (+1.9) 150 1200 536 (+3.3) 3502 1.40.33

 

Stafett 4 x 80 meter:

41.81

IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

 

Annie Torkell-06, Joanna Ek-05,
Maja Kropp-05, Alma Cederberg-05

 

 

Stafett 3 x 800 meter: