F 14 år:

Dela

80 meter:

10.27

+0.0

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

10.56

+0.1

Emilia Johansson-05, Klippans FK

29.06

Göteborg/U

10.63

+1.1

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

03.08

Nässjö

10.67

+0.0

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

18.05

Eslöv

10.84

+0.9

Celia Parmatow-05, Malmö AI

18.05

Eslöv

11.04

+1.8

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

11.11

+0.3

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

11.11

+1.7

Ines Kippel-05, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

11.16

+0.1

Alma Cederberg-05, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

11.19

+0.3

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.24

+2.3

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

15.06

Halmstad

10.52

+2.2

Emilia Johansson-05, Klippans FK

29.06

Göteborg/U

10.98

+3.8

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

11.05

+2.3

Amanda Rönn-05, Malmö AI

15.06

Halmstad

300 meter:

42.25

 

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

42.59

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

43.08

 

Olivia Jensfelt-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

44.10

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

45.46

 

Celia Parmatow-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

45.51

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

45.90

 

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

27.07

Hässleholm

46.02

 

Ella Wolff-05, Malmö AI

06.07

Helsingborg

48.55

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

48.81

 

Alba Hansson-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

600 meter:

1.40.33

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

19.05

Ljungby

800 meter:

2.33.92

 

Liv Altarac-05, Malmö AI

22.08

Malmö/He

2.34.05

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

2.36.16

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

2.40.44

 

Mathilde Jensen-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

2.42.32

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

2.43.12

 

Norah Jagesten-05, Björnstorps IF

28.06

Göteborg/U

2.43.21

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

16.06

Halmstad

2.46.77

Sundus Shamie-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

2.48.35

 

Ella Wolff-05, Malmö AI

07.07

Helsingborg

2.51.51

 

Celia Parmatow-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

7.45.29

Sundus Shamie-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

7.57.12

 

Norah Jagesten-05, Björnstorps IF

30.06

Göteborg/U

8.12.56

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

80 meter Häck 76.2 cm:

12.05

-1.5

Emilia Johansson-05, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

12.41

+1.9

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

18.05

Ljungby

12.97

+0.6

Celia Parmatow-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

13.03

-4.1

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

13.20

+1.5

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

28.06

Göteborg/U

13.44

+1.6

Alba Hansson-05, Malmö AI

21.07

Ystad

13.51

+0.1

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

03.08

Nässjö

13.58

+1.6

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

21.07

Ystad

13.91

+1.6

Amanda Rönn-05, Malmö AI

21.07

Ystad

14.48

+0.4

Ines Kippel-05, Ystads IF

15.06

Vellinge

80 meter häck, 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck, 76.2 cm:

48.23

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

05.07

Helsingborg

49.43

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

49.92

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

26.07

Hässleholm

50.15

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

26.07

Hässleholm

51.76

Alba Hansson-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

55.22

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

55.41

Mira Johansson-05, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

59.81

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

05.07

Helsingborg

1.500 meter hinder, 76.2 cm:

6.11.87

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

6.34.77

 

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.60

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

28.07

Hässleholm

1.50

 

Emilia Johansson-05, Klippans FK

04.05

Tårnby,DEN

1.48

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

1.48

Celia Parmatow-05, Malmö AI

28.07

Hässleholm

1.47

 

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

1.47

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

30.06

Göteborg/U

1.45

Anna Törnquist-05, IFK Lund

15.06

Halmstad

1.43

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

25.06

Simrishamn

1.42

 

Alma Cederberg-05, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

1.40

Linnea Kelepouris-05, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

Stavhopp:

3.00

 

Ella Uddenäs-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

2.90

 

Luna Johannsen-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

2.77

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

29.06

Göteborg/U

2.01

 

Linnea Rydin-05, FK Athlet

07.07

Helsingborg

1.73

 

Lis Dahlqvist-05, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

Längdhopp:

5.39

+0.0

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

5.17

+0.8

Emilia Johansson-05, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

5.15

+0.7

Mathilda Brodd Polsten-05, Malmö AI

28.07

Hässleholm

4.83

+1.6

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

4.67

+0.3

Inez Kippel-05, Ystads IF

19.05

Eslöv

4.66

+1.0

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

4.56

-0.4

Celia Parmatow-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

4.51

-0.5

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

4.37

+0.0

Alba Hansson-05, Malmö AI

21.07

Ystad

4.27

+0.0

Isabelle Lund-05, IFK Trelleborg

19.05

Eslöv

4.27

+0.0

Amanda Rönn-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.26

+2.2

Emilia Johansson-05, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

4.79

+2.6

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

09.06

Hvidovre,DEN

4.58

+2.3

Celia Parmatow-05, Malmö AI

15.06

Vellinge

4.50

+2.2

Alma Cederberg-05, IFK Helsingborg

09.06

Hvidovre,DEN

4.46

+2.9

Amanda Rönn-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Trestegshopp:

10.51

-0.5

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

29.06

Göteborg/U

  9.16

+0.9

Daphne Rönnerling-05, FK Athlet

27.07

Hässleholm

  9.03

-0.7

Inez Kippel-05, Ystads IF

19.05

Eslöv

  8.81

-1.2

Hanna Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

  8.36

-0.5

Sofie Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

12.41

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

10.10

 

Isabelle Lund-05, IFK Trelleborg

19.06

Malmö/S-K

  9.76

Alba Hansson-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

  9.67

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

11.05

Ballerup,DEN

  9.59

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

  9.25

 

Emilia Johansson-05, Klippans FK

17.08

Varberg

  9.22

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

  9.02

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

  8.97

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

  8.40

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

Diskus 0.75 kg:

30.90

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

11.05

Ballerup,DEN

26.16

Alba Hansson-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

24.32

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

24.20

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

19.26

 

Maud Utter-05, IF Kronan

18.08

Ängelholm

19.25

 

Sofie Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

19.22

Nevena Brankovic-05, Malmö AI

15.06

Vellinge

18.94

 

Hedda Månsson-05, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

17.79

 

Hanna Andersson-05, IFK Lund

19.05

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

31.82

 

Hanna Kamrad-05, S. Sandby IF

26.06

Malmö/S-K

30.71

 

Tilde Schack-05, Åhus FIK

16.06

Karlskrona

29.86

Joanna Ek-05, IFK Helsingborg

09.06

Hvidovre,DEN

23.78

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

07.08

Malmö/S-K

20.91

Alba Hansson-05, Malmö AI

07.08

Malmö/S-K

16.22

 

Maud Utter-05, IF Kronan

26.07

Hässleholm

Spjut 500 gram:

35.95

 

Mira Johansson-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

35.53

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

28.69

 

Amanda Rönn-05, Malmö AI

21.07

Ystad

27.82

Alba Hansson-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

27.18

 

Hanna Andersson-05, IFK Lund

28.07

Hässleholm

25.87

 

Mathilde Janzen-05, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

23.72

 

Emilia Johansson-05, Klippans FK

17.08

Varberg

22.51

 

Sofie Andersson-05, IFK Lund

21.07

Ystad

20.71

Linnéa Säfström-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

18.43

 

Alicia Halldén-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

6-kamp:

4.124w

 

Wilma Nilsson-05, Klippans FK

18/19.05

Ljungby

 

 

12.41 (+1.9) 150 1200 536 (+3.3) 3502 1.40.33

 

Stafett 4 x 80 meter:

41.81

IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

 

Annie Torkell-06, Joanna Ek-05,
Maja Kropp-05, Alma Cederberg-05

 

 

Stafett 3 x 800 meter: