F 15 år:

100 meter:

12.51

+0.9

Ronja Gartsjö-88, Malmö AI

17.08

Malmö

12.59

+1.1

Anna Wemmert-88, IFK Helsingborg

17.08

Malmö

12.86

+0.8

Elin Backman-88, IFK Helsingborg

20.09

Trelleborg

12.88

+1.0

Victoria Waldemarsson-88, Klippans FK

10.08

Simrishamn

13.09

+2.0

Alisa Dimante-88, Malmö AI

31.05

Landskrona

13.10

+1.3

Anna Strand-88, IK Finish

07.05

Malmö

13.21

+1.3

Annie Ericsson-88, IK Finish

19.07

Halmstad

13.22

+0.9

Elin Elmqvist-88, IFK Lund

27.07

Hässleholm

13.23

+2.0

Maja Lidén-88, IFK Helsingborg

31.05

Landskrona

13.28

+0.8

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

100 meter, medvinds resultat:

12.39

+3.2

Anna Wemmert-88, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

12.79

+3.5

Victoria Waldemarsson-88, Klippans FK

10.08

Simrishamn

13.06

+2.4

Elin Elmqvist-88, IFK Lund

27.07

Hässleholm

13.28

+2.1

Emmy Westerdahl-88, Malmö AI

10.08

Simrishamn

300 meter:

42.59

Elin Elmqvist-88, IFK Lund

30.08

Lund

43.00

Anna Wemmert-88, IFK Helsingborg

20.07

Halmstad

43.97

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

29.06

Eslöv

44.05

Elin Backman-88, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

44.45

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

13.07

Helsingborg

44.54

Alexandra Bjerle-88, Klippans FK

15.06

Vellinge

44.64

Maja Lidén-88, IFK Helsingborg

08.06

Klippan

45.08

Matilda Åstrand-88, IK Finish

06.07

Göteborg

45.27

Sara Jönsson-88, Malmö AI

15.06

Vellinge

45.40

Tora Bjartmartz-88, Malmö AI

03.08

Ängelholm

800 meter:

2.13.33

Sandra Nilsson-88, Björnstorps IF

17.08

Malmö

2.20.59

Elin Elmqvist-88, IFK Lund

17.08

Malmö

2.21.00

Linda Johansson-88, Ängelholms IF

13.09

Stockholm

2.27.72

Caroline Persson-88, Malmö AI

04.07

Göteborg

2.30.63

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

12.09

Stockholm

2.32.54

Anna Forshufvud-88, IFK Helsingborg

31.05

Landskrona

2.32.61

Sara Jönsson-88, Malmö AI

10.08

Simrishamn

2.38.16

Matilda Åstrand-88, IK Finish

07.05

Malmö

2.39.44

Josefine Sörensen-88, Klippans FK

30.08

Norrköping

2.40.25

Maria Andersson-88, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

2000 meter:

6.24.5m

Sandra Nilsson-88, Björnstorps AI

03.08

Ängelholm

7.13.34

Linda Johansson-88, Ängelholms IF

20.07

Halmstad

7.32.7m

Caroline Persson-88, Malmö AI

03.08

Ängelholm

7.43.78

Sara Jönsson-88, Malmö AI

20.07

Halmstad

7.47.11

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

14.09

Stockholm

9.41.3m

Emelie Månsson-88, Åhus FIK

30.09

Åhus

10.13.0m

Amala Lindell-88, Åhus FIK

30.09

Åhus

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.31.98

Linda Johansson-88, Ängelholms IF

16.08

Malmö

6.07.06

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

16.08

Malmö

80 meter häck 76.2 cm:

12.18

+1.7

Emelie Gustavsson-88, Malmö AI

16.08

Malmö

12.53

-1.01

Emma Nilsson-88, Ängelholms IF

24.08

Norrköping

12.61

+0.2

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

16.08

Malmö

12.64

-0.5

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

18.05

Eslöv

12.72

+1.8

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

27.09

Kalmar

12.96

+1.5

Tora Bjartmarz-88, Malmö AI

16.08

Malmö

13.14

+0.1

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

30.08

Gävle

13.29

+1.8

Emelie Månsson-88, Åhus FIK

27.09

Kalmar

13.34

+0.5

Emmy Westerdahl-88, Malmö AI

26.07

Hässleholm

13.43

+2.0

Johanna Anderberg-88, Ängelholms IF

12.07

Helsingborg

80 meter häck 76.2 cm - okända vindförhållanden:

12.75

Tora Bjartmarz-88, Malmö AI

12.07

Helsingborg

300 meter häck 76.2 cm:

46.83

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

16.08

Malmö

47.52

Emelie Gustavsson-88, Malmö AI

14.09

Stockholm

47.78

Anna Forshufvud-88, IFK Helsingborg

31.05

Landskrona

48.32

Tora Bjartmarz-88, Malmö AI

23.08

Huddinge

48.48

Emmy Westerdahl-88, Malmö AI

13.09

Stockholm

48.75

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

31.05

Landskrona

48.99

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

28.06

Karlskrona

50.67

Ronja Gartsjö-88, Malmö AI

11.07

Helsingborg

53.88

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

28.06

Trelleborg

Höjdhopp:

1.57

Emmy Westerdahl-88, Malmö AI

02.08

Ängelholm

1.54

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

28.06

Trelleborg

1.54

Emma Nilsson-88, Ängelholms IF

02.08

Ängelholm

1.52

Johanna Falk-88, IFK Lund

14.06

Vellinge

1.52

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

14.06

Vellinge

1.49

Madelene Friberg-88, Ystads IF

14.06

Vellinge

1.47

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

08.06

Klippan

1.47

Jonna Olsson-88, Vittsjö GIK

20.07

Halmstad

1.47

Josefine Sörensen-88, Klippans FK

20.07

Halmstad

1.45

Emelie Gustavsson-88, Malmö AI

25.05

Malmö

Stavhopp:

3.52

Alisa Dimante-88, Malmö AI

15.06

Karlshamn

3.46

Emelie Gustavsson-88, Malmö AI

17.08

Malmö

3.33

Tora Bjartmarz-88, Malmö AI

21.09

Trelleborg

3.00

Victoria Waldemarsson-88, Klippans FK

10.08

Simrishamn

2.93

Amanda Bjurling-88, Malmö AI

21.09

Trelleborg

2.82

Amanda Frid-88, IFK Trelleborg

06.07

Göteborg

2.70

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

24.05

Nässjö

2.67

Stina Burri-88, Malmö AI

06.07

Göteborg

Längdhopp:

5.28

+0.0

Emmy Westerdahl-88, Malmö AI

31.08

Lund

5.06

-1.7

Annie Ericsson-88, IK Finish

05.07

Göteborg

5.05

+1.2

Anna Strand-88, IK Finish

07.05

Malmö

5.05

+0.52

Ronja Gartsjö-88, Malmö AI

02.08

Ängelholm

4.99

+1.0

Jonna Olsson-88, Vittsjö GIK

08.06

Klippan

4.99

+1.3

Emma Nilsson-88, Ängelholms IF

08.06

Klippan

4.90

+0.0

Melinda Ymsén-88, KFUM Kristianstad

31.08

Lund

4.88

+0.0

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

4.88

+1.0

Hannah Oliverstedt-88, KFUM Kristianstad

08.06

Klippan

4.84

+0.0

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

08.06

Klippan

4.84

-1.2

Maja Lidén-88, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg

Trestegshopp:

11.33

+1.5

Ronja Gartsjö-88, Malmö AI

15.08

Malmö

10.12

+1.5

Maja Lidén-88, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg

10.09

+1.5

Emelie Göransson-88, Sjöbo IF

15.08

Malmö

9.99

-1.74

Melinda Ymsén-88, KFUM Kristianstad

20.09

Trelleborg

9.84

-0.1

Josefine Sörensen-88, Klippans FK

13.09

Stockholm

9.83

+0.44

Jonna Olsson-88, Vittsjö GIK

03.08

Ängelholm

9.45

+0.17

Josefin Englund-88, Åhus FIK

03.08

Ängelholm

9.43

-1.72

Madeleine Friberg-88, Ystads IF

20.09

Trelleborg

9.34

+1.3

Amanda Frid-88, IFK Trelleborg

26.07

Hässleholm

8.53

+0.0

Elin Petersen-88, Klippans FK

15.06

Vellinge

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.41

+3.0

Emelie Göransson-88, Sjöbo IF

28.06

Trelleborg

Kula 3.0 kg:

13.05

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

15.06

Vellinge

11.96

Jonna Olsson-88, Vittsjö GIK

08.06

Klippan

10.60

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

30.08

Gävle

10.14

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

27.09

Kalmar

9.98

Johanna Anderberg-88, Ängelholms IF

20.07

Halmstad

9.65

Lene Jensen-88, Heleneholms IF

24.05

Lerum

9.56

Anna Strand-88, IK Finish

31.08

Lund

9.03

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

30.08

Gävle

8.97

Sandra Ekman-88, Ängelholms IF

20.07

Halmstad

8.81

Johanna Falk-88, IFK Lund

31.08

Lund

8.81

- " -

20.09

Trelleborg

8.81

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

31.08

Lund

Diskus 0.6 kg:

45.19

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

06.07

Göteborg

31.05

Josefin Englund-88, Åhus FIK

21.09

Trelleborg

28.24

Sandra Ekman-88, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

27.63

Johanna Anderberg-88, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

27.00

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

10.05

Malmö

24.47

Myriam Condé-88, IK Pallas

15.06

Karlshamn

23.82

Linnea Andersson-88, Åhus FIK

27.09

Kalmar

23.67

Lina Sjölin-88, IFK Trelleborg

31.05

Landskrona

23.15 §

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

28.09

Eslöv

22.89

Madeleine Persson-88, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

Slägga 3.0 kg:

44.98

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

28.44

Madeleine Persson-88, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

26.74

Ida Siverståhl-88, Klippans FK

26.07

Hässleholm

25.25

Johanna Anderberg-88, Ängelholms IF

19.07

Halmstad

22.25

Sandra Ekman-88, Ängelholms IF

02.08

Ängelholm

20.50 §

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

28.09

Eslöv

19.43

Josefin Englund-88, Åhus FIK

25.09

Åhus

15.96

Lina Sjölin-88, IFK Trelleborg

18.05

Eslöv

14.63

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

10.05

Malmö

10.00 §

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

28.09

Eslöv

Spjut 400 gram:

45.37

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

18.05

Eslöv

38.75

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

36.02

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

31.05

Landskrona

35.08

Victoria Johansson-88, Klippans FK

29.06

Karlskrona

33.73

Sara Davidsson-88, Vittsjö GIK

08.06

Klippan

32.48

Lene Jensen-88, Heleneholms IF

20.09

Trelleborg

32.31

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

20.09

Trelleborg

30.90

Amanda Bjurling-88, Malmö AI

30.08

Lund

30.15

Martina Vivlund-88, Heleneholms IF

05.07

Göteborg

27.01

Madeleine Palmaer-88, Sjöbo IF

20.09

Trelleborg

Sexkamp:

4879

Jasmine Henriksson-88, Eslövs AI

02-03.06

Eslöv

4130

Jessica Hermansson-88, Eslövs AI

30-31.08

Gävle

4120

Hanna Jönsson-88, Eslövs AI

30-31.08

Gävle

2961

Kajsa Ackermann-88, IK Pallas

24-25.05

Lerum

2824

Lene Jensen-88, Heleneholms IF

24-25.05

Lerum

2774

Miryam Condé-88, IK Pallas

24-25.05

Lerum

Stafett 4 x 100 meter:

51.07

Eslövs AI

15.06

Vellinge

53.31

IK Finish

15.06

Vellinge

55.20

Ängelholms IF

15.06

Vellinge

Stafett 1000 meter:

2.27.26

Malmö AI

07.05

Malmö

2.30.08

IK Pallas

07.05

Malmö

2.33.08

IFK Lund

07.05

Malmö

2.36.70

IK Finish

07.05

Malmö

2.38.86

Åhus FIK

07.05

Malmö

2.38.99

Vittsjö GIK

07.05

Malmö

2.40.65

Ängelholms IF

24.08

Norrköping

2.45.70

Ystads IF

07.05

Malmö