F 15 år:

100 meter:

12.18

+1.8

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

12.38

+1.5

Natalie Jägerdal-89, Malmö AI

12.09

Vellinge

12.74

+0.3

Victoria Joäng-89, IFK Trelleborg

04.09

Lund

12.90

+1.7

Emelie Rexelius-89, Malmö AI

19.09

Gävle

12.92

+0.2

Josefin Magnusson-89, S. Sandby IF

16.05

Eslöv

12.94

+1.3

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

12.97

-0.7

Anna Eriksson-89, Ystads IF

16.05

Eslöv

12.97

+1.5

Johanna Riex-89, Eslövs AI

12.09

Vellinge

13.01

+1.8

Julia Sjöholm-89, IK Pallas

15.05

Glostrup,DEN

13.15

+1.3

Frida Falck-89, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.15

+6.57

Natalie Jägerdal-89, Malmö AI

21.08

Västerås

12.52

+3.7

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

12.70

+2.3

Emelie Rexelius-89, Malmö AI

19.09

Gävle

12.72

+2.3

Josefin Magnusson-89, S. Sandby IF

20.06

Vellinge

12.89

+3.7

Frida Falck-89, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

12.93

+2.7

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

20.06

Vellinge

12.96

+2.3

Anna Eriksson-89, Ystads IF

16.05

Eslöv

13.00

+3.3

Almirka Topcagic-89, Malmö AI

22.05

Malmö/S

300 meter:

40.30

Victoria Joäng-89, IFK Trelleborg

11.09

Vellinge

40.50

Linnea Collin-89, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

40.86

Josefin Magnusson-89, S. Sandby IF

14.08

Falun

41.10

 

Emelie Rexelius-89, Malmö AI

14.08

Falun

41.71

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

18.07

Halmstad

43.19

Julia Sjöholm-89, IK Pallas

04.07

Göteborg/U

43.50

Ida Nilsson-89, Hässleholms AIS

11.09

Vellinge

43.55

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

01.08

Rendsburg,GER

44.43

Johanna Wallin-89, Heleneholms IF

04.07

Göteborg/U

45.01

Matilda Kjell-89, Ängelholms IF

13.08

Falun

800 meter:

2.12.81

Viktoria Joäng-89, IFK Trelleborg

15.08

Falun

2.20.11

 

Emelie Rexelius-89, Malmö AI

15.08

Falun

2.23.92

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

02.07

Göteborg/U

2.27.38

Paulina Lennartsson-89, Eslövs AI

06.06

Klippan

2.27.56

Therese Hurtigh-89, Malmö AI

20.06

Vellinge

2.27.99

Evelina Månsson-89, S. Sandby IF

06.06

Klippan

2.40.66

Natalie Nilsson-89, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

2.43.77

Marie Andersson- ,IFK Helsingborg

22.08

Helsingborg

2.45.5m

Mette Ambolt-89, Ystads IF

26.05

Simrishamn

2.51.91

Amanda Sölve-89, S. Sandby IF

06.06

Klippan

2.52.11

Caroline Andersson-89, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

2000 meter:

6.50.53

Evelina Månsson-89, S. Sandby IF

04.07

Göteborg/U

7.10.13

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

13.08

Falun

7.19.27

Paulina Lennartsson-89, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

80 meter häck 76.2 cm:

11.65

+1.7

Johanna Riex-89, Eslövs AI

17.09

Gävle

12.08

+1.7

Helena Wallenberg-89, Malmö AI

17.09

Gävle

12.41

+0.9

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

29.05

Lerum

12.90

+1.5

Karin Håkansson-89, IK Finish

12.09

Vellinge

15.12

+0.0

Eleonore Lindén-89, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.99

+2.4

Eleonore Lindén-89, Malmö AI

23.05

Malmö/S

300 meter häck 76.2 cm:

43.64

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

15.08

Falun

44.61

Johanna Riex-89, Eslövs AI

13.06

Trelleborg

51.22

Matilda Kjell-89, Ängelholms IF

21.08

Norrköping

58.80

Eleonore Lindén-89, Malmö AI

13.06

Trelleborg

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.16.99

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

06.07

Göteborg/S

5.36.40

Evelina Månsson-89, S. Sandby IF

18.09

Gävle

Höjdhopp:

1.74

Sofia Kask-89, IFK Lund

06.06

Kil

1.61

Emilia Bengtsson-89, IFK Helsingborg

13.06

Trelleborg

1.60

Frida Falck-89, Vittsjö GIK

18.09

Jönköping

1.57

Sofia Dahlgren-89, Malmö AI

22.05

Malmö/S

1.57

- " -

04.07

Göteborg/U

1.51

Johanna Riex-89, Eslövs AI

28.08

Nyköping

1.50

Amanda Hansson-Ascard-89, Ystads IF

16.05

Eslöv

1.49

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

29.05

Lerum

1.40

Nathalie Nilsson-89, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

1.35

Mette Ambolt-89, Ystads IF

26.05

Simrishamn

1.35

Emelie B Appelqvist-89, Klippans FK

06.06

Klippan

Stavhopp:

3.40

 

Nathalie Kogut-Rosberg-89, Malmö AI

31.05

Värnamo

3.40

 

Hanna Påhlsson-89, Malmö AI

21.09

Malmö/S

3.31

 

Sophie Lewin-89, Malmö AI

15.08

Falun

2.00

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

20.05

Malmö/S

Längdhopp:

5.42

+0.8

Johanna Riex-89, Eslövs AI

30.05

Lerum

5.32

-1.2

Viktoria Joäng-89, IFK Trelleborg

04.09

Lund

5.21

+2.0

Anna Eriksson-89, Ystads IF

06.06

Klippan

5.20

+1.6

Almirka Topcagic-89, Malmö AI

19.06

Vellinge

5.05

-1.0

Natalie Jägerdal-89, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

4.97

+0.9

Josefin Magnuson-89, S. Sandby IF

06.06

Klippan

4.84

+0.3

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

4.83

+1.75

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

23.05

Malmö/S

4.74

+0.5

Linda Parkstedt-89, IFK Lund

16.05

Eslöv

4.72

-0.5

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

04.09

Lund

Längdhopp - medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.61

+2.8

Johanna Riex-89, Eslövs AI

13.08

Falun

5.35

Almirka Topcagic-89, Malmö AI

22.08

Helsingborg

5.05

+3.3

Josefin Magnuson-89, S. Sandby IF

06.06

Klippan

4.79

-0.5

Julia Sjöholm-89, IK Pallas (zon)

15.05

Glostrup,DEN

4.75

+2.5

Matilda Björnek-89, IFK Lund

06.06

Klippan

Trestegshopp:

11.41

-0.06

Johanna Riex-89, Eslövs AI

01.08

Ängelholm

9.95

+1.2

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

12.09

Vellinge

9.73

+0.4

Sanne Petersson-89, IK Pallas

05.09

Lund

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.76

+2.55

Johanna Riex-89, Eslövs AI

20.05

Malmö/S

9.41

+2.4

Frida Falck-89, Vittsjö GIK

21.08

Klippan

Kula 3.0 kg:

12.15

Sanne Petersson-89, IK Pallas

19.09

Gävle

10.79

Erica Birgersson-89, Ängelholms IF

17.07

Halmstad

10.56

Viktoria Joäng-89, IFK Trelleborg

04.09

Lund

10.13

Emelie Hoffer-89, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

9.79

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

16.05

Eslöv

9.71

 

Johanna Riex-89, Eslövs AI

12.06

Trelleborg

9.60

Matilda Björnek-89, IFK Lund

04.09

Lund

9.56

Jessica Örnhag-89, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

9.53

Ronja Göransdotter-89, Hässleholms AIS

16.05

Eslöv

9.52

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

Diskus 0.6 kg:

42.17

Sanne Petersson-89, IK Pallas

25.04

Trelleborg

31.34

Emelie Hoffer-89, IFK Helsingborg

01.08

Ängelholm

31.34

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

13.08

Falun

26.13

Hanna Påhlsson-89, Malmö AI

20.06

Vellinge

25.50

Jessica Örnhag-89, Ängelholms IF

01.08

Ängelholm

23.24 §

Victoria Joäng-89, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

22.85

Erica Birgersson-89, Ängelholms IF

22.08

Norrköping

21.39

Amanda Hansson-Ascard-89, Ystads IF

26.08

Simrishamn

17.67

Amanda Strömgren-89, Simrishamns AIF

26.08

Simrishamn

17.63

Sanne Linnér-89, IFK Lund

16.05

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

34.33

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

14.08

Falun

26.52

Sanne Petersson-89, IK Pallas

25.04

Trelleborg

26.16

Emma Lagerqvist-89, Åhus FIK

19.06

Vellinge

19.96

Eleonore Lindén-89, Malmö AI

17.07

Halmstad

19.35 §

Victoria Joäng-89, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

14.59 §

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

26.09

Eslöv

Spjut 400 gram:

38.89

Victoria Joäng-89, IFK Trelleborg

11.09

Vellinge

36.79

Jannica Nilsson-89, Eslövs AI

11.09

Vellinge

33.67

Erica Birgersson-89, Ängelholms IF

09.07

Helsingborg

31.89

Sanne Petersson-89, IK Pallas

14.08

Falun

31.78

Patricia Wiedel-89, IFK Trelleborg

23.05

Malmö/S

31.15

Giau Le Thi-89, Båstads GIF

06.06

Klippan

29.88

Johanna Riex-89, Eslövs AI

29.08

Nyköping

25.77

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

21.12

Emma Ekdahl-89, IFK Lund

05.09

Lund

19.13

Matilda Månsson-89, Simrishamns AIF

26.05

Simrishamn

Sexkamp:

4.788

Johanna Riex-89, Eslövs AI

28-29.
08

Nyköping

    (11.89-151-903-539-2988-1.45.66)    

4.149

Frida Persson-89, IFK Helsingborg

29-30.
05

Lerum

(12.41-152-805-519-1889-1.44.30)

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.75

Malmö AI

13.06

Stockholm/S

(Almirka Topcagic-89, Natalie Jägerdal-89, Emelie Rexelius-89, Emma Palmér-90)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.24.07

Malmö AI

12.06

Stockholm/S

(Isabell Petersson-90, Therese Hurtigh-89, Emelie Rexelius-89)

 

 

Stafett 1000 meter: