F 15 år:

100 meter:

12.47

+1.2

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

08.07

Helsingborg

12.79

+0.6

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

17.06

Vellinge

12.88

+1.4

Zehra Juspovic-92, KFUM Kristianstad

06.05

Hässleholm/Ö

12.95

+1.6

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

17.06

Vellinge

12.99

+1.6

Louise Svärd-92, IK Finish

17.06

Vellinge

13.08

+0.2

Sophie Jensen-92, Malmö AI

27.05

Värnamo

13.10

+1.4

Natalie Johansson-92, Lomma FIK

01.09

Lund

13.11

+1.2

Frida Jönsson-92, Malmö AI

08.07

Helsingborg

13.38

-0.1

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

29.09

Hässleholm/G

13.39

+1.2

Vera Rytter-92, Klippans FK

04.08

Nässjö

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

13.01

+2.5

Frida Jönsson-92, Malmö AI

08.07

Helsingborg

300 meter:

41.37

Pernilla Nilsson-92, IFK Trelleborg

29.07

Hässleholm/Ö

41.44

Frida Petersson-92, IFK Lund

29.07

Hässleholm/Ö

43.33

Melinda Brodelis-92, IFK Lund

20.05

Eslöv

43.72

Vera Rytter-92, Klippans FK

20.05

Eslöv

44.13

Linnea Backman-92, IFK Helsingborg

12.08

Vellinge

45.07

Amanda Sidark-92, KFUM Kristianstad

01.07

Göteborg/U

45.59

Josefin Olsson-92, Malmö AI

15.07

Halmstad

46.35

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

12.08

Vellinge

46.38

Elin Gustavsson-92, Höör IS

01.09

Lund

46.87

Julia Nilsson-92, IK Pallas

20.05

Eslöv

600 meter:

1.45.42

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

23.09

Eslöv

1.52.35

Johanna Olsson-92, Malmö AI

23.09

Eslöv

800 meter:

2.23.80

Julia Nilsson-92, IK Pallas

29.06

Göteborg/U

2.28.25

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

16.09

Gävle

2.28.62

Vera Rytter-92, Klippans FK

08.08

Stockholm/S

2.31.1m

Frida Petersson-92, IFK Lund

30.05

Ystad

2.39.29

Ellinor Andreasson-92, Ängelholms IF

14.07

Halmstad

2.42.97

Lina Härle-92, S. Sandby IF

26.07

Karlskrona

2.47.27

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

09.06

Malmö/He

2.51.01

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

2.53.45

Johanna Olsson-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

2.53.4m

Amanda Svensson-92, Ystads IF

30.05

Ystad

2000 meter:

7.05.85

Vera Rytter-92, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

7.13.16

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm:

12.25

+0.5

Louise Swärd-92, IK Finish

29.06

Göteborg/U

12.38

-2.1

Zehra Juspovic-92, KFUM Kristianstad

24.08

Stenungsund

12.63

-0.8

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

12.96

+2.0

Louise Nyberg-92, IK Finish

02.06

Lyngby,DEN

13.03

-1.3

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

13.55

-0.5

Maria Åkerblom-92, Malmö AI

08.08

Stockholm/S

14.18

+1.5

Johanna Olsson-92, Malmö AI

22.09

Eslöv

15.30

-1.3

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

09.06

Malmö/He

15.46

-0.8

Anna Olsson-92, IFK Lund

11.08

Vellinge

16.96

+1.5

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

22.09

Eslöv

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.01

+2.1

Anna Olsson-92, IFK Lund

02.09

Lund

300 meter häck 76.2 cm:

46.39

Sophie Jensen-92, Malmö AI

28.07

Hässleholm/Ö

46.94

Frida Petersson-92, IFK Lund

12.08

Vellinge

49.91

Louise Nyberg-92, IK Finish

28.07

Hässleholm/Ö

52.67

Amanda Sidark-92, KFUM Kristianstad

29.06

Göteborg/U

55.30

Maria Åkerblom-92, Malmö AI

09.08

Stockholm/S

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.38.43

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

24.08

Stenungsund

Höjdhopp:

1.68

Lisa Laursen-92, Hässleholms AIS

11.08

Vellinge

1.63

Johanna Olsson-92, Malmö AI

22.09

Eslöv

1.58

Alexandra Persson-92, Ystads IF

26.05

Karlskrona

1.57

Julia Björkestrand-92, IK Finish

16.06

Vellinge

1.55

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

02.09

Lund

1.52

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

1.52

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

1.52

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

1.50

Catrin Frid-92, IFK Lund

17.05

Ystad

1.48

Lina Härle-92, S. Sandby IF

26.07

Karlskrona

1.48

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

Stavhopp:

3.46

Sophie Jensen-92, Malmö AI

25.06

Malmö/S

3.14

Aisha Mossberg-92, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

2.85

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

17.06

Vellinge

2.82

Alison Anderberg-92, Malmö AI

10.06

Trelleborg

2.10

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

14.08

Ystad

2.05

Joanna Håkansson-92, Ystads IF

28.07

Hässleholm/Ö

1.82

Alexandra Lundin-92, Glemmingebro IF

10.06

Trelleborg

Längdhopp:

5.43

+1.2

Sophie Jensen-92, Malmö AI

08.08

Stockholm/S

5.34

+0.3

Frida Petersson-92, IFK Lund

14.09

Gävle

5.17

+0.9

Josefin Olsson-92, Malmö AI

10.06

Växjö

5.15

-0.5

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

19.08

Ängelholm

5.13

+1.9

Zehra Juspovic-92, KFUM Kristianstad

11.08

Vellinge

5.09

+1.2

Sofie Eriksson-92, Malmö AI

04.08

Malmö/He

5.05

+1.7

Louise Nyberg-92, IK Finish

11.08

Vellinge

4.73

+1.4

Ellen Isaksson-92, Åhus FIK

30.05

Ystad

4.71

+0.7

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

03.06

Klippan

4.70

+0.0

Viktoria Bengtsson-92, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

Längdhopp - medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.22

+2.7

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

24.08

Stenungsund

4.75

+2.1

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

03.06

Klippan

Trestegshopp:

12.12

+1.0

Sophie Jensen-92, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

11.23

+0.9

Frida Petersson-92, IFK Lund

26.08

Stenungsund

10.77

+0.6

Louise Nyberg-92, IK Finish

17.06

Vellinge

10.43

+0.3

Alexandra Persson-92, Ystads IF

17.05

Ystad

  9.82

+0.3

Ulrika Schmidt-92, IF Kronan

06.07

Helsingborg

  9.51

+0.9

Johanna Christiansson-92, Ängelholms IF

17.06

Vellinge

  9.39

+1.4

Elin Gustafsson-92, Höörs IS

02.09

Lund

  9.32

+1.87

Anna Olsson-92, IFK Lund

05.06

Lund

  9.06

+0.3

Malin Kvist-92, Staffanstorps AI

12.08

Vellinge

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.79

+3.4

Louise Nyberg-92, IK Finish

15.09

Gävle

  9.33

+2.24

Anna Olsson-92, IFK Lund

05.06

Lund

  8.65

Sylvia Zail-92, KFUM Kristianstad

27.05

Kristianstad

  8.36

Amanda Sidark-92, KFUM Kristianstad

27.05

Kristianstad

Kula 3.0 kg:

12.43

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

01.08

Simrishamn

11.39

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

19.12

Malmö/S-K

11.35

Natalie Johansson-92, Lomma FIK

24.08

Stenungsund

11.11

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

24.08

Stenungsund

10.84

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

10.06

Trelleborg

10.50

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

19.08

Ängelholm

10.21

Josefin Walther-92, Ängelholms IF

05.05

Tårnby,DEN

10.07

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

07.07

Helsingborg

10.02

Malin Kvist-92, Staffanstorps AI

02.06

Sävedalen

  9.91

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

Diskus 0.6 kg:

43.02

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

14.09

Gävle

35.94

Amy Carlsson-92, Staffanstorps AI

18.08

Ängelholm

33.54

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

22.08

Malmö/S-K

33.52

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

17.05

Ystad

30.29

Olivia Jacobsson-92, Ystads IF

25.08

Stenungsund

30.10

Josefin Walther-92, Ängelholms IF

29.04

Trelleborg

29.51

Cajsa Olsson-92, IFK Helsingborg

12.08

Vellinge

27.34

Marika Ljungberg-92, Lomma FIK

07.07

Helsingborg

25.11

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

17.06

Karlshamn

24.50

Josefin Olsson-92, Heleneholms IF

22.08

Malmö/S-K

Slägga 3.0 kg:

46.10

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

28.07

Hässleholm/Ö

39.49

Josefin Olsson-92, Heleneholms IF

20.05

Eslöv

38.24

Hanna Bengtsson-92, Heleneholms IF

22.08

Malmö/S-K

38.07

Natalie Johansson-92, Lomma FIK

28.07

Hässleholm/Ö

32.69

Emma Bengtsson-92, Ängelholms IF

14.07

Halmstad

27.23 §

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

30.09

Eslöv

26.66

Linnéa Olsson-92, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm/Ö

23.66

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

24.07

Ystad

21.49

Joanna Håkansson-92, Ystads IF

24.07

Ystad

19.04

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

25.09

Åhus

Spjut 400 gram:

39.13

Alison Anderberg-92, Malmö AI

10.06

Trelleborg

39.03

Marion Axelsson-92, Eslövs AI

10.06

Trelleborg

37.62

Katja Axelsson-92, Eslövs AI

07.09

Göteborg/S

31.72

Linda Nilsson-92, Glemmingebro IF

30.09

Ystad

30.71

Nicole Möllerberg-92, Malmö AI

08.08

Stockholm/S

30.28

Ellen Isacsson-92, Åhus FIK

11.09

Åhus

27.90

Sophie Jensen-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

26.87

Malin Kvist-92, Staffanstorps AI

19.08

Ängelholm

26.80

Louise Nyberg-92, IK Finish

11.08

Vellinge

25.40

Joanna Håkansson-92, Ystads IF

24.05

Sjöbo

Sexkamp:

3.761

Johanna Olsson-92, Malmö AI

22-23.09

Eslöv

    (14.18 (+1.5) 163 902 465 (-0.8) 2427 1.52.35)  

2.223

Tilda Helgesson-92, Åhus FIK

22-23.09

Eslöv

    (16.96 (+1.5) 136 539 391 (+1.5) 1288 1.45.42)  

Stafett 4 x 100 meter:

49.12

Malmö AI

03.06

Huddinge

(Frida Jönsson-92, Sofie Eriksson-92,
Nicole Möllerberg-92, Sophie Jensen-92)

 

 

52.92

IFK Lund

17.06

Vellinge

(Klara Ivarsson-93, Emma Flodberg-Eriksson-93, Lina Larsson-92, Hanna Kober-94)

 

 

53.46

Klippans FK

17.06

Vellinge

(Stina Ek-93, Vera Rytter-92,
Hanna Tydinger-93, My Svensson-93)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.26.94

Malmö AI

08.08

Stockholm/S

    (-)    

2.32.1m

IFK Lund

30.05

Ystad

    (Klara Ivarsson-93, Emma Flodberg-Eriksson-93, Frida Petersson-92,
Kristina Dahmem-92)
   

2.37.3m

 

IFK Helsingborg

30.05

Ystad

    (Amanda Nilsson-92, Viktoria Bengtsson-92, Kajsa Olsson-92, Linnea Backman-92)
   

2.38.5m

Ystads IF

30.05

Ystad

    (Alexandra Persson-92,Olivia Jacobsson-92, Elin Persson-92, Amanda Svensson-92)
   

2.48.1m

Åhus FIK

30.05

Ystad

    (Erica Persson-94, Ellen Isaksson-92, Emelie Sahlberg-93, Tilda Helgesson-92)