F 15 år:

100 meter:

12.26

-0.3

Daniella Busk-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

13.02

+1.9

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

13.12

+0.2

Lucky Grönborg-93, Malmö AI

01.06

Klippan

13.16

-0.2

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

08.06

Växjö

13.32

+0.2

Matilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

01.06

Klippan

13.46

+0.93

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

13.52

+1.7

Sandra Hellström-93, Malmö AI

16.07

Kalmar

13.62

-0.6

Melinda Holm-93, IK Finish

14.09

Sollentuna

13.94

-0.9

Erika Håkansson-93, IK Finish

28.06

Göteborg/U

14.14

+0.2

Linnea Almond-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.99

+3.0

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

19.07

Halmstad

13.30

+3.0

Nathalie Persson-93, Treby IF

19.07

Halmstad

13.31

+2.7

Lisa Ralsgård-93, Heleneholms IF

02.09

Ystad

13.98

+2.4

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

300 meter:

40.58

Daniella Busk-93, Malmö AI

01.06

Lyngby,DEN

42.40

Olivia Ekelund-93, Malmö AI

11.05

Värnamo

44.03

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

45.89

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

600 meter:

1.56.11

Frida Johansson-93, Eslövs AI

21.09

Eslöv

1.57.30

Erika Håkansson-93, IK Finish

21.09

Eslöv

800 meter:

2.20.47

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

24.05

Eslöv

2.25.66

Cajsa Kihlman-93, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

2.27.62

Felicia Karlsson-93, Malmö AI

02.08

Malmö/He

2.28.37

Johanna Hylén-93, Malmö AI

02.08

Malmö/He

2.33.33

Hanna Pettersson-93, Vittsjö GIK

01.06

Klippan

2.36.73

Olivia Ekelund-93, Malmö AI

14.06

Vellinge

2.38.07

Daniella Busk-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

2.39.35

IJosefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

2.45.47

Emelie Rydstedt-93, IFK Lund

17.05

Eslöv

2.49.07

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

2000 meter:

7.04.83

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

29.06

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm:

12.08

-0.5

Matilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

27.06

Göteborg/U

12.24

-1.4

Daniella Busk-93, Malmö AI

31.05

Lyngby,DEN

12.84

+0.5

Melinda Holm-93, IK Finish

12.09

Sollentuna

12.99

+0.65

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

17.05

Eslöv

13.28

-1.9

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

13.50

+0.7

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

31.08

Växjö

13.54

+1.3

Jennie Lind-93, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

13.57

+1.3

Alexandra Göransson-93, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

13.74

+0.3

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

31.08

Vellinge

13.77

-0.65

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

17.05

Eslöv

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

48.13

Matilda Stjärnfeldt-93, Hässleholms AIS

18.07

Halmstad

48.93

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

49.49

Anna Ringdahl-93, Eslövs AI

27.06

Göteborg/U

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.68

Sofie Björklund-93, Båstads GIF

16.08

Ängelholm

1.65

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

1.58

Felicia Sigurdsson-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

1.57

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

31.08

Växjö

1.50

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

17.05

Eslöv

1.50

Anna Andersson-93, IFK Trelleborg

18.05

Motala

1.50

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

02.09

Åhus

1.48

Hanna Wiik-Olsson-93, Treby IF

02.08

Karlshamn

1.45

Felicia Hast-93, Lomma FIK

10.05

Lomma

1.45

- " -

24.05

Eslöv

1.45

- " -

01.06

Klippan

1.40

Amanda Torstensson-93, Malmö AI

11.05

Värnamo

1.40

Mikaela Karlsson-93, Klippans FK

01.06

Klippan

1.40

Erika Håkansson-93, IK Finish

02.09

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

5.31

+0.5

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

27.06

Göteborg/U

5.24

+1.9

Melinda Holm-93, IK Finish

31.08

Vellinge

5.12

+2.0

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

08.06

Trelleborg

5.06

+1.0

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

30.08

Växjö

4.92

-0.2

Erika Håkansson-93, IK Finish

31.08

Vellinge

4.74

-0.3

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

09.08

Täby

4.73

+1.4

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

01.06

Klippan

4.70

+1.8

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

4.70

-2.5

Linnéa Almond-93, Malmö AI

24.05

Eslöv

4.68

+2.0

Felicia Karlsson-93, Malmö AI

12.07

Helsingborg

Längdhopp - medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.42

+2.4

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

27.06

Göteborg/U

5.16

+2.9

Erika Eskilsson-93, Malmö AI

02.08

Malmö/He

5.15

+4.7

Susanna Bäcker-93, Malmö AI

12.07

Helsingborg

5.04

+3.3

Erika Håkansson-93, IK Finish

30.07

Vellinge

4.88

+2.24

Annie Bergstedt-93, IFK Lund

17.05

Eslöv

4.87

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

Trestegshopp:

11.39

+1.6

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

10.08

Täby

11.08

+2.0

Melinda Holm-93, IK Finish

31.08

Vellinge

  9.73

-0.5

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.17

+2.3

Melinda Holm-93, IK Finish

10.08

Täby

  8.80

Caroline Gustafsson-93, Åhus FIK

11.05

Ystad

Kula 3.0 kg:

13.47

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

19.07

Halmstad

13.30

Frida Johansson-93, Eslövs AI

?.07

Helsingborg

10.97

Hanne Nordquist-93, Malmö AI

24.05

Eslöv

10.75

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

10.38

Klara Ivarsson-93, IFK Lund

17.05

Eslöv

10.25

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

02.09

Ystad

10.01

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

  9.77

Erika Håkansson-93, IK Finish

31.08

Vellinge

  9.56

Lucky Grönborg-93, Malmö AI

31.08

Växjö

  9.42

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

21.09

Ängelholm

Diskus 0.6 kg:

43.01

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

10.08

Täby

42.91

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

31.08

Vellinge

41.36

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

15.07

Helsingborg

30.39

Felicia Hast-93, Lomma FIK

31.08

Vellinge

27.33

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

02.07

Malmö/S-K

25.94

Frida Persson-93, Staffanstorps AI

16.07

Kalmar

25.66

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

31.05

Villstad

23.27

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

02.09

Åhus

16.50

Frida Nilsson-93, Ystads IF

12.06

Glemmingebro

Slägga 3.0 kg:

52.47

Maria Söderqvist-93, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

38.69

Felicia Hast-93, Lomma FIK

06.08

Malmö/S-K

35.47

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

35.12

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

34.08

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

21.09

Malmö/S-K

23.90

Johannah Persson-93, Eslövs AI

24.05

Eslöv

21.76

Louise Arvidsson-93, Vittsjö GIK

02.09

Åhus

18.84

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

02.07

Malmö/S-K

Spjut 400 gram:

49.88

Malin Andersson-93, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

34.96

Nicole Kvist-93, IFK Helsingborg

01.06

Klippan

34.74

Josefin Rask-93, Vittsjö GIK

22.09

Hässleholm

33.27

Frida Johansson-93, Eslövs AI

21.09

Eslöv

30.35

Cornelia Wikström-93, Ängelholms IF

09.08

Täby

29.40

Beatrice Ekberg-93, IFK Helsingborg

16.08

Ängelholm

26.14

Erika Håkansson-93, IK Finish

21.09

Eslöv

24.72

Josefine Norstedt-93, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

23.38

Ann-Sofie Scheike-93, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

23.01

Nellie Johansson-93, Treby IF

26.07

Hässleholm

Sexkamp:

3.346

Erika Håkansson-93, IFK Lund

20-21.09

Eslöv

    (14.47 (-0.4) 139 945
450 (-1.3) 2614 1.57.30)
 

3.319

Frida Johansson-93, Eslövs AI

20-21.09

Eslöv

    (16.94 (-0.4) 139 1226
398 (-1.6) 3327 1.56.11)
 

Stafett 4 x 100 meter:

49.48

Malmö AI

25.05

Göteborg/S

 

Kajsa Jönsson-94, Lucky Grönborg-93, Daniella Busk-93, Julia Rist-94

 

 

55.90

Treby IF

19.07

Halmstad

 

Hanna Wiik-Olsson-93, Nathalie Persson-94, Lisa Wigstrand-95, Lina Gasslander-95

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

7.42.91

Malmö AI

24.05

Göteborg/S

 

Johanna Hylén-93, Lisa Mellgård-94, Felicia Karlsson-93