F 15 år:

100 meter:

12.33

+1.26

Hanna Kober-94, IFK Lund

22.08

Lund

12.73

+1.3

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

14.06

Borås

12.77

+0.9

Maja Svensson-94, Malmö AI

14.06

Borås

12.83

+1.9

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

09.08

Vellinge

12.88

-1.0

Anna Backlund -94, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

13.14

-0.2

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

13.18

+0.9

Kajsa Jönsson-94, Malmö AI

14.08

Växjö

13.26

+0.3

Fanny Lindström-94, FK Athlet

26.07

Hässleholm

13.42

+0.5

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

13.58

-1.4

Emma Olsson-94, FK Athlet

13.06

Vellinge

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

13.01

+3.5

Fanny Lindström-94, FK Athlet

26.07

Hässleholm

13.16

+3.2

Emma Olsson-94, FK Athlet

26.07

Hässleholm

13.32

+3.5

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

26.07

Hässleholm

13.46

+3.5

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

26.07

Hässleholm

300 meter:

39.41

 

Hanna Kober-94, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

42.66

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

28.06

Göteborg/U

42.90

 

Emma Olsson-94, FK Athlet

11.07

Helsingborg

44.10

 

Anna Backlund -94, IFK Lund

13.06

Vellinge

45.00

Frida Wihlborg-94, IK Finish

28.06

Göteborg/U

54.35

Julia Nilsson-94, Ystads IF

24.05

Eslöv

600 meter:

1.44.16

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

06.09

Eskilstuna

1.48.05

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

27.09

Eslöv

2.01.91

 

Fanny Lindström-94, FK Athlet

27.09

Eslöv

2.14.82

 

Ellen Andersson-94, Ystads IF

27.09

Eslöv

800 meter:

2.19.79

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

15.08

Växjö

2.23.0m

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

21.05

Ystad

2.24.09

Frida Wihlborg-94, IK Finish

14.08

Växjö

2.32.02

 

Amelie Toft-94, Malmö AI

30.05

Klippan

2.39,0m

 

Hanna Kober-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

2.45.60

 

Elin Lenander-94, FK Athlet

12.07

Helsingborg

2.46.1m

Tea Svensson-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

2.46.57

Fifi Andersson Thysell-94, IFK Trelleborg

07.06

Trelleborg

2.56.96

Felicia Gentile Persson-94, IFK Trelleborg

07.06

Trelleborg

2.58.55

Julia Nilsson-94, Ystads IF

19.09

Ystad

2000 meter:

6.33.57

Amanda Lönnqvist-94, Ystads IF

16.08

Växjö

7.04.16

Fanny Sundquist-94, Åhus FIK

06.06

Ängelholm

7.34.59

 

Amelie Toft-94, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

9.04.18

Julia Nilsson-94, Ystads IF

26.07

Hässleholm

80 meter häck 76.2 cm:

11.90

+1.6

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

16.08

Växjö

12.06

-0.9

Hanna Kober-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

12.51

+0.39

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

23.08

Lund

12.53

+0.0

Tea Svensson-94, IFK Lund

11.07

Helsingborg

12.74

-1.4

Emelie Nyberg-94, IK Finish

26.06

Göteborg/U

12.95

+1.7

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

21.05

Ystad

12.97

-0.4

Fanny Lindström-94, FK Athlet

26.09

Eslöv

13.43

+0.0

Karna Svensén-94, KFUM Kristianstad

31.05

Hässleholm

13.82

-0.4

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

14.13

+1.7

Malin Öberg-94, Ystads IF

21.05

Ystad

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.65

+3.4

Emelie Nyberg-94, IK Finish

16.08

Växjö

12.66

+4.7

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

16.08

Växjö

14.13

+3.3

Linnea Gestsson-94, Heleneholms IF

26.06

Göteborg/U

300 meter häck 76.2 cm:

46.89

Tea Svensson-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.31.12

 

Fanny Sundqvist-94, Åhus FIK

14.08

Växjö

6.57.00

 

Julia Nilsson-94, Ystads IF

21.05

Ystad

Höjdhopp:

1.55

 

Fanny Lindström-94, FK Athlet

26.09

Eslöv

1.52

 

Vera Persson Holm-94, FK Athlet

10.06

Glemmingebro

1.52

- " -

14.08

Växjö

1.52

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

10.06

Glemmingebro

1.52

 

Sara Johansson-94, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

1.52

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

1.50

 

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

26.05

Åhus

1.49

 

Linnea Gestsson-94, Heleneholms IF

12.09

København,DEN

1.47

Hanna Kober-94, IFK Lund

23.08

Lund

1.45

Emilia Olsson-94, Ystads IF

19.09

Ystad

1.44

Rima Beyed-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

Stavhopp:

3.90

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

06.07

Karlskrona

Längdhopp:

5.73

-0.7

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

5.64

+0.0

Johanna Carlsson-94, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

5.51

+1.9

Hanna Kober-94, IFK Lund

26.06

Götebog/U

5.45

+1.4

Maja Svensson-94, Malmö AI

14.06

Borås

5.01

+0.8

Emelie Nyberg-94, IK Finish

26.06

Göteborg/U

4.98

+0.54

Fanny Lindström-94, FK Athlet

27.09

Eslöv

4.86

+1.3

Tea Svensson-94, IFK Lund

28.08

Göteborg/S

4.83

+1.1

Malin Öberg-94, Ystads IF

07.06

Trelleborg

4.77

-0.5

Anna Backlund-94, IFK Lund

31.05

Hässleholm

4.72

+0.8

Rima Beyed-94, IFK Lund

28.08

Göteborg/S

Längdhopp - medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

4.89

+2.3

Hanna Malm-94, IFK Helsingborg

16.05

Malmö/He

Trestegshopp:

11.39

+1.7

Tea Svensson-94, IFK Lund

16.08

Växjö

10.68

+1.6

Fanny Lindström-94, FK Athlet

16.08

Växjö

10.09

+1.6

Maria Lundgren-94, IK Finish

14.06

Vellinge

  9.48

+1.0

Linnea Gestsson-94, Heleneholms IF

27.06

Göteborg/U

  9.40

+0.0

Emma Olsson-94, FK Athlet

21.05

Ystad

  9.22

-0.5

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

17.06

Malmö/He

  8.51

+0.0

Erica Persson-94, Åhus FIK

17.05

Kristianstad

  8.49

+1.0

Erica Lundh-94, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.97

+3.2

Fanny Lindström-94, FK Athlet

10.07

Helsingborg

Kula 3.0 kg:

11.24

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

26.06

Göteborg/U

10.64

Maria Lundgren-94, IK Finish

16.08

Växjö

10.44

 

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

11.07

Helsingborg

10.03

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

  9.43

 

Hanna Kober-94, IFK Lund

31.05

Hässleholm

  9.20

Louise Andresen-94, IF Kronan

24.05

Eslöv

  8.90

 

Katarina Larsson-94, Malmö AI

23.09

Malmö/S-K

  8.85

 

Elina Lindborg-94, Ystads IF

26.06

Göteborg/U

  8.67

 

Emma Kvist-94, Staffanstorps AI

13.06

Karlskrona

  8.57

 

Linnea Gestsson-94, Heleneholms IF

31.05

Hässleholm

Diskus 0.6 kg:

38.28

Maria Lundgren -94, IK Finish

11.09

Västerås

36.25

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

01.07

Malmö/S-K

26.80

 

Hanna Kober-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

26.53

 

Fifi Andersson Thysell-94, IFK Trelleborg

14.06

Vellinge

26.48

 

Josefin la Fleur-94, Ystads IF

10.06

Glemmingebro

25.03

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

10.06

Glemmingebro

24.83

 

Elin Lenander-94, FK Athlet

25.07

Hässleholm

24.20

 

Emma Kvist-94, Staffanstorps AI

13.06

Karlskrona

23.84

 

Emma Olsson-94, FK Athlet

06.06

Ängelholm

23.38

 

Elina Lindborg-94, Ystads IF

10.06

Glemmingebro

Slägga 3.0 kg:

39.97

Lina Bengtson-94, Heleneholms IF

01.07

Malmö/S-K

25.27

Maria Lundgren -94, IK Finish

13.06

Vellinge

17.78

 

Julia Nilsson-94, Ystads IF

24.07

Hässleholm

14.37

 

Ebba Hansson-94, Hässleholms AIS

26.05

Åhus

Spjut 400 gram:

32.09

Cecilia Neuman-94, IFK Lund

01.08

Stockholm/S

31.38

Hanna Kober-94, IFK Lund

31.05

Hässleholm

30.06

Maria Lundgren -94, IK Finish

08.08

Vellinge

29.05

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

06.09

Eskilstuna

28.45

 

Fifi Andersson Thysell-94, IFK Trelleborg

07.06

Trelleborg

27.66

Karna Svensén-94, KFUM Kristianstad

01.08

Stockholm/S

25.48

Nilla Hansson-94, Hässleholms AIS

11.08

Vittsjö

24.44

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

27.09

Eslöv

24.32

Malin Olsson-94, IK Finish

07.06

Trelleborg

23.80

Vera Persson-Holm-94, FK Athlet

19.09

Ystad

Sexkamp:

4925

 

Alissa Söderberg-94, Malmö AI

5/6.09

Eskilstuna

(12.07 (+1.6) 152 1003
556 (+0.0) 2905 1.44.16)

 

3847

 

Esmeralda Hansson-94, Ystads IF

26/27.09

Eslöv

(12.97 (-0.4) 149 830
444 (+1.24) 2444 1.48.05)

 

3520

 

Fanny Lindström-94, FK Athlet

26/27.09

Eslöv

(12.97 (-0.4) 155 677
498 (+0.54) 2089 2.01.91)

 

1660

 

Ellen Andersson-94, Ystads IF

26/27.09

Eslöv

(16.84 (+0.1) 128 793
337 (+0.65) 1289 2.14.82)

 

Stafett 4 x 100 meter:

50.57

IFK Lund

13.06

Vellinge

 

(Anna Backlund-94, Hanna Kober-94,
Emilia Eriksson-95, Tea Svensson-94)

 

 

53.42

IK Finish

13.06

Vellinge

 

(Mathilda Martinsson-94, Emmy Ahlkvist-94,
Maria Lundgren-94, Emelie Nyberg-94)

 

 

54.12

KFUM Kristianstad

17.05

Kristianstad

 

(Karna Svensén-94, Miriam Svensson-95,
Ebba Björkman-95, Jasmine Tornemark-95)

 

 

55.91

IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

 

(Hanna Malm-94, Hanna Lassing-94,
Celine Goreng-95, Johanna Carlsson-94 )

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

Stafett 1.000 meter: