F 15 år:

Dela

100 meter:

12.35

+1.7

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

01.08

Hässleholm

12.58

-0.3

Wilma Kroon-95, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

12.95

-0.2

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

03.07

Göteborg/U

13.03

+1.2

Emilia Eriksson-95, IFK Lund

11.07

Helsingborg

13.04

+0.8

Emmy Ahlkvist-95, IK Finish

20.06

Ystad

13.20

-0.8

Emmi Larsson-95, IK Finish

07.08

Vellinge

13.24

-0.2

Lisa Cronqvist-95, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

13.24

+1.8

Emma Hofko-95, IF Kronan

25.09

Landskrona

13.42

-1.6

Malin Jönsson-95, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

13.43

+1.2

Matilda Friberg-95, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.80

 

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

28.08

Lund

12.84

+3.5

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

23.05

Kristianstad

12.97

+2.6

Emmy Ahlkvist-95, IK Finish

20.06

Ystad

13.35

+2.58

Sofia Persson-95, Klippans FK

19.06

Karlskrona

300 meter:

41.04

 

Wilma Kroon-95, Malmö AI

15.08

Kil

41.46

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

07.08

Vellinge

42.58

 

Sofia Persson-95, Klippans FK

13.06

Vellinge

43.80

Frida Furebring-95, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

43.95

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

13.06

Vellinge

43.99

 

Anja Persson-Hellberg-95, Heleneholms IF

13.06

Vellinge

44.32

 

Emmy Ahlkvist-95, IK Finish

04.07

Göteborg/U

45.45

 

Malin Jönsson-95, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

600 meter:

1.37.64

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

05.09

Huddinge

2.01.29

 

Emma Hofko-Lindkvist-95, IF Kronan

19.09

Eslöv

2.01.92

 

Rebecca Schmidt-95, IF Kronan

19.09

Eslöv

800 meter:

2.16.22

 

Sarah Lahti-95, Klippans FK

11.07

Helsingborg

2.17.98

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

2.24.88

 

Miriam Svensson-95, KFUM Kristianstad

23.05

Kristianstad

2.31.25

 

Matilda Frantzich-95, IK Pallas

07.08

Vellinge

2.31.52

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

02.05

Hässleholm

2.33.10

 

Ebba Björkman-95, IFK Helsingborg

21.08

Malmö/He

2.33.23

Frida Furebring-95, IFK Lund

02.05

Hässleholm

2.47.43

 

Wilma Öhrman-95, IFK Lund

23.05

Kristianstad

2.49.09

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

02.05

Hässleholm

2.51.08

 

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

23.05

Kristianstad

2.51.19

 

Lisa Cronqvist-95, IFK Lund

28.08

Uppsala

2000 meter:

6.27.01

Sarah Lahti-95, Klippans FK

04.07

Göteborg/U

6.34.55

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm:

11.65

-0.1

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

02.07

Göteborg/U

12.74

-1.5

Frida Furebring-95, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

12.96

+1.9

Emma Schack-95, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

13.02

+2.0

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

19.06

Karlskrona

13.34

+0.7

Lisa Cronquist-95, IFK Lund

29.08

Uppsala

13.37

+0.9

Céline Kroné-95, Ystads IF

22.08

Malmö/He

13.48

+0.9

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

22.08

Malmö/He

13.49

-0.6

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

02.07

Göteborg/U

13.56

+1.2

Emma Hofko-Lindkvist-95, IF Kronan

18.09

Eslöv

13.96

-1.4

Rebecka Schmidt-95, IF Kronan

02.07

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.56

+2.4

Emma Schack-95, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

13.38

+2.2

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

12.06

Vellinge

13.39

 

Emma Hofko-95, IF Kronan

29.08

Lund

13.54

+2.2

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

12.06

Vellinge

13.87

 

Rebecka Schmidt-95, IF Kronan

29.08

Lund

14.56

+2.4

Josefine Frenander-9, IFK Lund

23.05

Kristianstad

300 meter häck 76.2 cm:

45.35

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

47.34

 

Frida Furebring-95, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

48.68

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.01.22

Sarah Lahti-95, Klippans FK

02.07

Göteborg/U

6.09.21

 

Frida Furebring-95, IFK Lund

16.05

Växjö

Höjdhopp:

1.69

Emma Schack-95, Åhus FIK

14.08

Kil

1.67

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

13.06

Växjö

1.65

Hanna Ringdahl-95, Eslövs AI

16.05

Eslöv

1.63

 

Jenny Axelsson-95, Båstads GIF

25.09

Landskrona

1.53

Erika Wamsler-95, IFK Lund

05.06

Ängelholm

1.47

 

Emma Brorsson-95, IF Kronan

21.08

Malmö/He

1.47

 

- " -

29.08

Lund

1.44

 

Emma Hofko-Lindkvist-95, IF Kronan

18.09

Eslöv

1.43

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

12.06

Vellinge

1.40

 

Céline Kroné-95, Ystads IF

11.08

Ystad

1.38

 

Nellie Becke-95, Malmö AI

12.09

Västerås

1.38

 

Rebecca Schmidt-95, IF Kronan

18.09

Eslöv

Stavhopp:

3.61

 

Terese Dimblad Gonzalez-95, Malmö AI

13.08

Kil

3.35

 

Emma Nilsson-95, Malmö AI

10.09

Västerås

2.95

 

Nellie Becke-95, Malmö AI

10.09

Västerås

2.20

 

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

Längdhopp:

6.00

+0.6

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

02.07

Göteborg/U

5.58

+1.0

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

02.07

Göteborg/U

5.30

+0.4

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

30.05

Klippan

5.27

+1.3

Natalie Möllerberg-95, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

5.17

+1.1

Wilma Kroon-95, Malmö AI

10.07

Helsingborg

4.97

+1.5

Lisa Cronquist-95, IFK Lund

28.08

Uppsala

4.93

+0.1

Erika Wamsler-95, IFK Lund

23.05

Kristianstad

4.87

+1.8

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

4.71

+1.5

Rebecca Schmidt-95, IF Kronan

19.09

Eslöv

4.67

+1.9

Emma Hofko-95, IF Kronan

20.06

Ystad

Längdhopp - medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.32

+4.7

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

30.05

Klippan

5.29

+2.3

Natalie Möllerberg-95, Malmö AI

10.07

Helsingborg

4.63

+2.6

Mathilda Friberg-95, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

4.63

+2.3

Josefine Frenander-95, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

Trestegshopp:

11.80

+1.6

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

11.10

+1.8

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

15.08

Kil

10.52

+1.88

Nellie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

16.05

Olofström

  9.09

+0.0

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

22.05

Ystad

  9.07

+0.0

Céline Kroné-95, Ystads IF

22.05

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.83

+2.8

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

11.26

+2.8

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

Kula 3.0 kg:

12.82

Nelie Mårtensson-95, Hässleholms AIS

30.05

Klippan

12.25

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

23.05

Kristianstad

12.13

 

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

05.08

Stockholm/Ktg

11.19

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

13.06

Vellinge

10.74

 

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

06.06

Ängelholm

10.05

 

Wilma Kroon-95, Malmö AI

06.06

Olofström

  9.52

Emma Schack-95, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

  9.45

Emmie Eriksson-Olsson-95, Åhus FIK

02.07

Göteborg/U

  8.99

Emma Jönsson-95, Eslövs AI

16.05

Eslöv

  8.79

 

Josefine Frenander-95, IFK Lund

06.06

Ängelholm

Diskus 0.6 kg:

44.45

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

04.07

Göteborg/S

37.39

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

16.06

Malmö/S-K

32.02

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

27.53

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

15.06

Glemmingebro

27.43

Emma Schack-95, Åhus FIK

19.06

Karlskrona

24.45

 

Emma Hofko-Lindkvist-95, IF Kronan

25.09

Landskrona

22.31

Emmie Eriksson-Olsson-95, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

21.92 §

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

18.09

Åhus

19.43

Isabell Norstedt-95, IFK Helsingborg

13.06

Vellinge

14.85

Malin Jönsson-95, IFK Lund

03.08

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

48.90

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

41.85

Lovisa Helmius-95, IFK Lund

06.06

Ängelholm

39.79 §

Malin Jönsson-95, IFK Lund

13.07

Helsingborg

37.86

Anna Olsson-95, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

37.08

 

Josefine Frenander-95, IFK Lund

06.06

Ängelholm

34.96

Emma Jönsson-95, Eslövs AI

21.08

Malmö/S-K

31.01

 

Linnea Frisk-95, Åhus FIK

20.06

Karlskrona

21.64

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

20.06

Karlskrona

18.88

Carolina Suhr-95, IFK Lund

25.04

Trelleborg

17.75 §

Emmie Eriksson-Olsson-95, Åhus FIK

18.09

Åhus

Spjut 400 gram:

37.05

Jennie Walfridsson-95, FK Athlet

07.08

Vellinge

33.72

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

19.09

Eslöv

30.12

Erika Wamsler-95, IFK Lund

07.08

Vellinge

28.83

 

Josefin Enoksson-95, Klippans FK

30.05

Klippan

26.98

Celine Goreng-95, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

25.76

Marinda Petersson-95, Hässleholms AIS

30.05

Klippan

25.02

Martina Svensson-95, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

24.16

 

Wilma Kroon-95, Malmö AI

01.08

Hässleholm

24.03

 

Emma Hofko-Lindkvist-95, IF Kronan

19.09

Eslöv

23.71 §

Emmie Eriksson-Olsson-95, Åhus FIK

18.09

Åhus

Sexkamp:

5.468

 

Elise Malmberg-95, Hässleholms AIS

04-05.09

Huddinge

(11.94 (-0.4) 161 1031 582 (+0.0) 3223 1.37.64)

 

3.241

 

Emma Hofko-Lindkvist-95, IF Kronan

18-19.09

Eslöv

 

 

(13.56 (+1.2) 144 718 455 (+0.5) 2403 2.01.29)

 

2.712

 

Rebecca Schmidt-95, IF Kronan

18-19.09

Eslöv

 

 

(14.33 (-1.3) 138 606 471 (+1.5) 1698 2.01.92)

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.75

Malmö AI

30.05

Norrtälje

 

Natalie Möllerberg-95, Adriana Janic-96,
Sara Jacobsson-96, Wilma Kroon-95

 

 

51.24

 

IFK Lund

06.06

Ängelholm

 

 

Moa Beckman-95, Lisa Cronqvist-95,
Malin Jönsson-95, Josefine Frenander-95

 

 

52.66

 

IF Kronan

06.06

Ängelholm

 

 

Diana Mensah-95, Ema Handzic-95,
Linnea Sandell-96, Emma Hofko-95

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.36.08

Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

 

Josefine Ohlsson-98, Marinda Petersson-95, Nellie Mårtensson-95, Elise Malmberg-95