F 15 år:

Dela

100 meter:

12.59

+0.8

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

26.08

Ystad

12.66

+0.0

Adriana Janic-96, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

12.73

+1.5

Linnea Sandell-96, IF Kronan

19.06

Ystad

12.88

+1.5

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

19.06

Ystad

12.99

+0.30

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

13.11

-0.4

Alexandra Everett-96, Malmö AI

11.06

Vellinge

13.13

+0.3

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

09.07

Göteborg/U

13.27

+1.6

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

23.07

Halmstad

13.29

+2.0

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

26.08

Ystad

13.29

+1.9

Nicci Laidler-96, Ystads IF

20.08

Malmö/He

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.55

+2.3

Linnea Sandell-96, IF Kronan

19.06

Ystad

12.80

+2.2

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

12.06

Karlshamn

13.16

+4.2

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

17.07

Löttorp

300 meter:

40.22

 

Alexandra Everett-96, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

42.38

 

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

10.07

Göteborg/U

42.49

 

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

27.08

Ystad

42.93

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

43.61

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

03.09

Lund

43.63

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

04.06

Ängelholm

43.87

 

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

27.08

Ystad

44.18

 

Linnea Sandell-96, IF Kronan

15.05

Eslöv

44.61

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

17.09

Växjö

44.66

 

Elin Nossmy-96, Malmö AI

15.05

Eslöv

600 meter:

1.56.03

 

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

11.09

Eslöv

1.56.43

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

11.09

Eslöv

2.00.17

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

11.09

Eslöv

800 meter:

2.32.36

 

Lina Persson-96, Malmö AI

11.06

Vellinge

2.37.70

 

Linnea Flyman-96, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

2.37.90

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

22.05

Lund

2.41.34

 

My Sänneskog-96, IFK Helsingborg

22.05

Lund

2.45.57

 

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

22.05

Lund

2.46.23

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

25.09

Ystad

2.47.47

 

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

22.05

Lund

2.53.85

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

31.07

Hässleholm

3.07.09

 

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

22.05

Lund

2000 meter:

8.21.4m

Nicci Laidler-96, Ystads IF

30.07

Hässleholm

80 meter häck 76.2 cm:

11.80

-0.7

Linnea Sandell-96, IF Kronan

30.07

Stockholm/S

12.01

-0.6

Adriana Janic-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

12.43

+1.2

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

28.08

Ystad

12.44

-0.6

My Petersson-Dahlbeck-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

12.71

+1.2

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

28.08

Ystad

13.17

+0.7

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

06.08

Nässjö

13.50

-0.3

Elin Nossmy-96, Malmö AI

11.06

Vellinge

13.75

+0.0

Felicia Ascard-96, IFK Lund

10.09

Eslöv

14.26

+0.0

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

10.09

Eslöv

14.77

-1.8

Anna Wetterlin-96, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.69

 

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

04.09

Lund

13.34

 

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

22.05

Lund

14.41

 

Sarah Björk-96, IFK Helsingborg

22.05

Lund

300 meter häck 76.2 cm:

48.04

 

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

07.08

Eksjö

50.33

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

26.08

Ystad

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.70

Adriana Janic-96, Malmö AI

27.08

Ystad

1.64

 

Signe Svensén-96, KFUM Kristianstad

27.08

Ystad

1.60

 

Alexandra Hansson-96, IFK Lund

19.06

Ystad

1.59

 

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

10.07

Göteborg/U

1.58

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

27.08

Ystad

1.57

 

Sarah Björk-96, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

1.51

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

04.06

Ängelholm

1.50

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

03.07

Helsingborg

1.50

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

07.05

Tårnby,DEN

1.50

- " -

26.08

Ystad

1.46

 

Nicci Laidler-96, Ystads IF

14.06

Glemmingebro

1.46

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

26.08

Ystad

1.46

 

Elin Nossmy-96, Malmö AI

11.09

Falun

Stavhopp:

3.11

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

26.08

Ystad

2.60

 

Olivia Maunsbach-96, IFK Lund

29.05

Göteborg/S

2.40

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

22.05

Motala

Längdhopp:

5.12

+1.2

Linnea Sandell-96, IF Kronan

08.07

Göteborg/U

5.03

+0.6

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

03.09

Lund

4.93

+1.0

Klara Skyvell-96, IFK Helsingborg

08.05

Tårnby,DEN

4.93

+1.9

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

19.06

Ystad

4.91

-1.78

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

09.08

Karlshamn

4.86

-1.0

Adriana Janic-96, Malmö AI

10.09

Falun

4.83

+0.2

Sarah Björk-96, IFK Helsingborg

08.05

Tårnby,DEN

4.77

+0.2

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

06.08

Nässjö

4.70

-1.2

My Petersson-Dahlbeck-96, Malmö AI

10.09

Falun

4.68

+0.5

Vanille Cousyn-Johansson-96, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.16

 

Linnea Sandell-96, IF Kronan

24.09

Ängelholm

4.96

 

Sarah Björk-96, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

Trestegshopp:

10.59

+1.5

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

29.05

Göteborg/S

10.29

-0.4

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

30.07

Hässleholm

10.14

+1.9

Anna Larsson-96, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

  9.48

+0.0

Nicci Laidler-96, Ystads IF

25.09

Ystad

  8.54

-0.7

Emelie Nilsson-96, Ystads IF

25.09

Ystad

  8.24

+0.7

Jenny Bui-96, Vittsjö GIK

19.05

Vittsjö

  6.42

+0.0

Ebba Andersson-96, Ystads IF

25.09

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.47

+4.1

Louise Waldemarsson-96, IF Kronan

09.07

Göteborg/U

10.23

+2.4

Anna Larsson-96, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

Kula 3.0 kg:

13.93

 

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

28.08

Ystad

12.42

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

08.07

Göteborg/U

11.75

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

16.07

Malmö/S-K

11.46

 

Sigrid Karlsson-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

10.95

 

Anna Wetterlin-96, Öresund FK

31.07

Hässleholm

10.82

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

24.09

Helsingborg

10.79

Louise Bjelk-96, Öresund FK

11.06

Vellinge

  9.92

 

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

10.09

Eslöv

  9.68

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

29.05

Klippan

  9.22

 

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

17.07

Löttorp

Diskus 0.6 kg:

42.72

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

18.09

Malmö/S-K

35.42

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

24.09

Helsingborg

28.34

 

Jonna Westerlund-96, Öresund FK

04.09

Lund

28.11

Frida Grindheim-96, IFK Helsingborg

15.05

Eslöv

26.51

Louise Bjelk-96, Öresund FK

17.08

Malmö/S-K

23.90

 

Anna Wetterlin-96, Öresund FK

11.06

Vellinge

23.51

Sara Kronvall-96, Öresund FK

17.04

Trelleborg

19.85

 

Julia Axelsson-Svärd-96, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

19.34

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

29.09

Ängelholm

18.06

 

Ebba Andersson-96, Ystads IF

14.06

Glemmingebro

Slägga 3.0 kg:

42.11

Jessika Lowe-96, IFK Helsingborg

17.08

Malmö/S-K

39.43

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

20.09

Åhus

27.73

 

Erika Bengtsson-96, Ängelholms IF

29.09

Ängelholm

23.27

 

Linnea Sandell-96, IF Kronan

24.09

Ängelholm

19.62 §

 

Mathilda Andersson-96, Åhus FIK

10.09

Åhus

Spjut 400 gram:

42.11

 

Lilly Andersson-96, Eslövs AI

09.07

Göteborg/U

40.33

Vanille Cousyn-Johansson-96, IFK Helsingborg

27.07

Helsingborg

36.99

 

Annika Jönsson-96, IFK Helsingborg

24.09

Helsingborg

31.95

 

Ebba Green-96, IFK Trelleborg

12.06

Vellinge

28.93

 

Linnea Sandell-96, IF Kronan

15.05

Eslöv

26.64

 

Maria Johansson-96, Åhus FIK

10.09

Karlskrona

24.17

 

Joy Laidler-96, Ystads IF

25.09

Ystad

23.93

Adriana Janic-96, Malmö AI

10.09

Falun

23.44

jJessika Lowe-96, IFK Helsingborg

22.05

Lund

22.05

 

Sara Jacobsson-96, Malmö AI

22.05

Lund

Sexkamp:

2.924

 

Vilma Öhrman-96, IFK Lund

10/11.09

Eslöv

14.26 (+0.0) 150 992
473 (-0.7) 1659 1.56.03

 

2.850

 

Matilda Andersson-96, Åhus FIK

10/11.09

Eslöv

12.74 (+0.0) 135 924
411 (-0.3) 2082 1.56.43

 

2.772

 

Felicia Ascard-96, IFK Lund

10/11.09

Eslöv

13.75 (+0.0) 147 787
455 (-0.7) 1962 2.00.17

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.63

 

Mlmö AI

03.06

Växjö

 

 

Elin Nossmy-96, Alexandra Everett-96,
Sara Jacobsson-96, Adriana Janic-96

 

 

51.62

IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

 

Klara Skyvell-96, Annika Jönsson-96,
Vanille Cousyn-Johansson-96,
Frida Grindheim-96

 

 

52.00

 

IFK Lund

03.06

Växjö

 

 

Vilma Öhrman-96, Alxandra Hansson-96,
Felicia Ascard-96, Olivia Maunsbach-96

 

 

59.43

 

Ängelholms IF

22.05

Halmstad

 

 

Sara Salomonsson-97, Agnes
Ulfwinger-98, Erika Bengtsson-96, Ellinor Sperling-98

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

Stafett 1.000 meter: