F 15 år:

Dela

100 meter:

13.15

+1.5

Malin Olsson-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

13.21

+1.5

Lisa Nilsson-97, IFK Trelleborg

10.06

Vellinge

13.28

+1.8

Sanna Svensson-97, Öresund FK

10.06

Vellinge

13.42

+0.0

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

13.49

+1.7

Amelia Svensson-97, Hässleholms AIS

14.07

Halmstad

13.58

+1.8

Hanna Westerdahl-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

13.68

+1.8

Elina Lydén-97, Öresund FK

10.06

Vellinge

13.73

+0.8

Moa Ugglin-97, Öresund FK

19.08

Stockholm/S

13.90

-1.7

Cornelia Fager-97, Malmö AI

20.05

Eslöv

14.01

-1.0

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

17.06

Värnamo

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

13.12

+2.3

Malin Olsson-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

13.19

+2.3

Lisa Nilsson-97, IFK Trelleborg

10.06

Vellinge

13.88

+2.7

Cornelia Fager-97, Malmö AI

01.07

Helsingborg

300 meter:

42.34

 

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

08.07

Göteborg/U

43.39

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

09.06

Vellinge

44.35

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

20.05

Eslöv

44.64

 

Amelia Svensson-97, Hässleholms AIS

14.07

Halmstad

46.04

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

09.06

Vellinge

46.65

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

20.05

Eslöv

47.41

 

Kajsa Unéus-97, Öresund FK

20.05

Eslöv

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.13.39

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

19.07

Karlstad

2.27.84

Anna Nilsson-97, Öresund FK

15.07

Halmstad

2.29.86

 

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

15.07

Halmstad

2.32.41

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

2.34.53

 

Amelia Svensson-97, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

2.36.01

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

01.09

Uddevalla

2.44.38

 

Emma Lilja-97, Malmö AI

27.05

Lund

2.47.01

 

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

03.06

Klippan

2.48.38

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

13.07

Löttorp

2.50.40

 

Freya Orban-97, IFK Lund

27.05

Lund

2000 meter:

6.39.26

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

12.08

Upplands Väsby

6.50.47

Anna Nilsson-97, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

7.42.78

 

Amelia Svensson-97, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

80 meter häck 76.2 cm:

12.99

-1.2

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

13.23

-0.4

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

30.06

Helsingborg

13.52

+1.3

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

13.76

+1.7

Elin Ruland-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

14.13

+1.7

Amanda Engbe-97, Öresund FK

10.06

Vellinge

15.69

-0.5

Emelie Andersson-97, FK Athlet

07.08

Ystad

16.39

+1.32

Johanna Meiby-97, IFK Helsingborg

01.09

Lund

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

48.46

 

Hanna Andersson-97, IFK Trelleborg

09.07

Göteborg/U

48.49

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

49.12

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

54.64

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

10.06

Vellinge

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.47.26

Rebecca Jeppsson-97, IF Kronan

27.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.68

 

Elina Lydén-97, Öresund FK

11.08

Upplands Väsby

1.57

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

20.05

Eslöv

1.61

Malin Olsson-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

1.50

 

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

01.07

Helsingborg

1.49

 

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

25.08

Malmö/He

1.48

 

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

03.06

Klippan

1.46

 

Stella Ehrlin-97, Malmö AI

01.07

Helsingborg

1.40

Emma Persson-97, Ystads IF

12.05

Ystad

1.40

Märta Leander-Persson-97, Ystads IF

17.05

Ystad

1.26

 

Cecilia Rastas-97, IFK Lund

27.05

Lund

Stavhopp:

3.31

 

Andrietta Grentzmann-97, Malmö AI

10.08

Upplands Väsby

Längdhopp:

5.31

+0.6

Moa Ugglin-97, Öresund FK

10.06

Vellinge

5.22

+0.4

Malin Olsson-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

5.18

+0.0

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

31.08

Uddevalla

5.00

+2.0

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

27.05

Lund

4.59

+1.7

Rebecka Jeppsson-97, IF Kronan

30.06

Helsingborg

4.51

+1.4

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

30.09

Klippan

4.49

+0.9

Sara Persson-97, FK Athlet

10.06

Vellinge

4.32

+1.7

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

03.06

Klippan

4.20

+1.3

Ellen Andersson-97, Malmö AI

17.06

Värnamo

4.19

+0.2

Märta Leander-Pehrsson-97, Ystads IF

07.08

Ystad

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

4.88

+3.2

Emma Persson-97, Ystads IF

20.05

Linköping

4.55

+3.7

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

30.09

Klippan

4.32

+2.24

Sara Salomonsson-97, Ängelholms IF

20.05

Eslöv

4.20

+3.1

Johanna Meiby-97, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

Trestegshopp:

10.40

+0.0

Emma Persson-97, Ystads IF

09.06

Ystad

  7.62

+0.5

Amanda Dahlqvist-97, Vittsjö GIK

25.08

Malmö/He

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

  8.50

+6.1

Sara Persson-97, FK Athlet

12.05

Ystad

  8.00

+2.3

Amanda Dahlqvist-97, Vittsjö GIK

25.08

Malmö/He

  7.95

+7.1

Märta Leander-Persson-97, Ystads IF

12.05

Ystad

  6.80

+5.4

Elise Fredriksdotter-97, FK Athlet

12.05

Ystad

Kula 3.0 kg:

10.84

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

26.08

Malmö/He

  9.06

 

Ebba Wallström-97, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

  8.95

 

Emma Persson-97, Ystads IF

07.08

Ystad

  8.35

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

07.08

Ystad

  8.19

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

  8.07

 

Märta Leander-Pehrsson-97, Ystads IF

07.08

Ystad

  7.89

 

Leonita Avdiu-97, Båstads GIF

13.05

Ängelholm

  7.62

Johanna Meiby-97, IFK Helsingborg

02.09

Lund

  7.40

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

07.08

Ystad

  7.20

 

Nikolina Nordkvist-97, IFK Helsingborg

27.05

Lund

Diskus 0.6 kg:

33.01

Amanda Engbe-97, Öresund FK

21.09

Växjö

30.14

 

Ebba Wallström-97, Höörs IS

15.07

Halmstad

24.35

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

28.07

Hässleholm

24.23

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

28.07

Hässleholm

13.82

 

Amanda Dahlqvist-97, Vittsjö GIK

14.05

Hässleholm

10.94

 

Amanda Axberg-97, Höörs IS

14.05

Hässleholm

Slägga 3.0 kg:

34.23

Ida Lindberg-97, Öresund FK

01.08

Malmö/S-K

31.63

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

27.07

Hässleholm

22.42 §

 

Emma Persson-97, Ystads IF

25.06

Ystad

15.51

 

Märta Leander-Persson-97, Ystads IF

25.06

Ystad

14.09

 

Amanda Axberg-97, Höörs IS

23.08

Hässleholm

13.94

 

Amanda Dahlqvist-97, Vittsjö GIK

23.08

Hässleholm

Spjut 400 gram:

31.54

Louise Cronstedt-97, Öresund FK

25.08

Malmö/He

31.28

 

Amanda Engbe-97, Öresund FK

09.06

Vellinge

26.29

 

Sara Persson-97, FK Athlet

25.08

Malmö/He

24.53

 

Emma Persson-97, Ystads IF

12.05

Ystad

24.30

 

Patricia Striner-97, Malmö AI

31.08

Uddevalla

19.44

 

Frida Johansson-97, FK Athlet

01.09

Lund

19.37

 

Emelie Andersson-97, FK Athlet

27.06

Malmö/S-K

18.69

Ida Lindberg-97, Öresund FK

02.06

Trelleborg

17.62

 

Sofia Tingestedt-97, Malmö AI

31.08

Uddevalla

17.36

 

Amanda Dahlqvist-97, Vittsjö GIK

25.08

Malmö/He

Sexkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

51.88

 

IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

 

 

(Nikolina Nordkvist-97, Isa Andersson-98,
Wilma Nordkvist-98, Moa Mattisson-98)

 

 

59.28

 

Ängelholms IF

13.05

Ängelholm

 

 

(Hanna Olofsson- , Agnes Hökfält- ,
Sara Salomonsson-97, Ellinor Sperling-98)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

Stafett 1.000 meter: