F 15 år:

Dela

100 meter:

12.55

+1.6

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

09.08

Eskilstuna

12.64

+0.4

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

29.06

Göteborg/U

12.99

+0.4

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

13.12

-0.3

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

01.06

Sävedalen

13.26

-1.2

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

18.08

Ängelholm

13.42

-1.8

Filippa Andersson-98, Klippans FK

29.09

Kippan

13.53

+1.6

Filippa Fernström-98, Malmö AI

02.06

Klippan

13.53

+0.8

Josefin Olsson-98, Hässleholms AIS

13.07

Halmstad

13.72

+1.2

Linnea Berg-98, IFK Lund

09.06

Ystad

13.79

+1.07

Sarah Stenström-98, Malmö AI

08.09

Lund

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

12.34

+3.0

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

07.07

Helsingborg

12.96

+2.8

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

12.99

+2.4

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

09.08

Eskilstuna

13.46

+3.6

Josefin Olsson-98, Hässleholms AIS

15.06

Vellinge

13.58

+3.6

Annie Sandberg-98, Öresund FK

15.06

Vellinge

300 meter:

40.98

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

41.74

 

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

11.08

Eskilstuna

44.09

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

30.06

Göteborg/U

44.26

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

24.08

København,DEN

45.09

 

Linnea Berg-98, IFK Lund

08.09

Lund

45.30

 

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

45.42

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

46.22

 

Ellen Brobeck-98, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

48.28

 

Semhar Alem-98, KFUM Kristianstad

08.09

Lund

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.20.78

 

Frida Andersson-98, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

2.24.55

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

24.08

Stockholm/S

2.33.41

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

16.06

Malmö/S

2.33.83

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

2.33.95

 

Caroline Jansson-98, Öresund FK

01.06

Kalmar

2.35.37

 

Filippa Jeppsson Wall-98, Ystads IF

09.06

Ystad

2.35.3m

 

Semhar Alem-98, KFUM Kristianstad

10.07

Kristianstad

2.35.51

 

Chatrine Carlberg-98, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

2.42.97

 

Emma Lilja-98, Malmö AI

01.06

Trelleborg

2.47.99

 

Linnea Berg-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

2000 meter:

9.12.1m

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

19.09

Åhus

80 meter häck 76.2 cm:

11.83

+0.63

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

12.20

+0.5

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

01.06

Sävedalen

12.27

+1.6

Filippa Fernström-98, Malmö AI

10.07

Kristianstad

12.49

+0.54

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

12.96

+0.49

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

13.28

-0.4

Linnea Berg-98, IFK Lund

18.05

Kristianstad

13.77

+1.35

Louise Estberg-98, Malmö AI

07.09

Huddinge

15.10

+0.6

Vilma Johansson-98, Ystads IF

09.06

Ystad

15.29

+0.0

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

15.29

+0.6

Filippa Jeppsson Wall-98, Ystads IF

09.06

Ystad

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

11.71

+3.2

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

01.06

Sävedalen

300 meter häck 76.2 cm:

45.82

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

48.78

 

Filippa Fernström-98, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

49.12

 

Caroline Jansson-98, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

49.95

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.69

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

10.08

Eskilstuna

1.61

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

1.56

 

Linnea Berg-98, IFK Lund

09.06

Ystad

1.53

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

1.49

 

Filippa Fernström-98, Malmö AI

02.06

Klippan

1.47

 

Sofia Göransson-98, IFK Trelleborg

30.06

Göteborg/U

1.40

 

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

07.09

Lund

1.36

 

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

1.32

 

Semhar Alem-98, KFUM Kristianstad

18.05

Kristianstad

1.30

Vilma Johansson-98, Ystads IF

01.09

Ystad

Höjdhopp - ej godkänd arena:

1.66

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

04.07

Hyllinge

1.57

 

Linnea Berg-98, IFK Lund

04.07

Hyllinge

Stavhopp:

1.93

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

19.09

Åhus

Längdhopp:

5.42

+1.2

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

12.05

Borås

5.29

+0.0

Sophia Hofer-98, IFK Trelleborg

17.08

Ängelholm

5.22

+0.0

Johanna Birgersson-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

5.19

+1.1

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

01.06

Sävedalen

5.01

+0.0

Louise Estberg-98, Malmö AI

07.09

Huddinge

4.81

+0.0

Vanja Blomberg-98, Klippans FK

29.09

Klippan

4.80

-1.29

Linnea Berg-98, IFK Lund

16.06

Malmö/S

4.78

+0.0

Moa Mattisson-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

4.60

+0.0

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

4.56

+1.1

Filippa Andersson-98, Klippans FK

28.07

Hässleholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.29

+3.9

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

01.06

Sävedalen

4.94

+2.66

Linnea Berg-98, IFK Lund

16.06

Malmö/S

Trestegshopp:

11.42

+1.3

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

11.08

Eskilstuna

10.56

-0.3

Louise Estberg-98, Malmö AI

24.08

København,DEN

10.08

+1.3

Ellinor Sperling-98, Ängelholms IF

14.07

Halmstad

  9.43

-0.6

Filippa Fernström-98, Malmö AI

18.08

Ängelholm

  8.34

+0.1

Erica Karlström-98, Åhus FIK

14.09

Åhus

  8.30

-1.6

Vilma Johansson-98, Ystads IF

01.09

Ystad

  8.27

+0.0

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

14.09

Åhus

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

12.46

 

Sofia Troell-98, Klippans FK

11.08

Eskilstuna

10.30

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

12.09

Åhus

  9.85

 

Wilma Nordkvist-98, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

  9.85

 

- " -

07.09

Huddinge

  9.32

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

  9.01

 

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

  8.94

Isabella Kvist-98, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

  8.92

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

12.09

Åhus

  8.91

 

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

08.09

Lund

  8.62

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

01.08

Ystad

  8.50

 

Isa Andersson-98, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

Diskus 0.6 kg:

41.63

Sofia Troell-98, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

33.57

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

32.61

Erica Karlström-98, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

26.83

 

Anna Lindholm-98, Glemmingebro IF

25.06

Simrishamn

25.20

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

28.04

Åhus

15.13 §

Frida Andersson-98, Eslövs AI

16.09

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

40.58

Hanna Larsson-98, IFK Trelleborg

14.08

Malmö/S-K

36.80

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

28.04

Åhus

34.19

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

06.06

Ängelholm

26.09

 

Erica Dahlskog-98, Öresund FK

19.06

Malmö/S-K

24.67

Erica Karlström-98, Åhus FIK

17.09

Åhus

  9.67 §

Frida Andersson-98, Eslövs AI

16.09

Eslöv

Spjut 400 gram:

44.29

Sofia Troell-98, Klippans FK

28.07

Hässleholm

44.15

Isabella Kvist-98, IFK Helsingborg

11.08

Eskilstuna

30.66

 

Erica Karlström-98, Åhus FIK

05.09

Åhus

25.41 §

 

Agnes Ulfwinger-98, Ängelholms IF

08.09

Ängelholm

23.93

 

Olivia Kempi-98, IFK Helsingborg

08.09

Huddinge

22.04

 

Lovisa Zederfeldt-98, Malmö AI

18.05

Kristianstad

21.80

 

Agnes Jansdotter-98, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

21.38

Linnea Hansson-98, Glemmingebro IF

23.07

Glemmingebro

20.54

 

Karolina Wamsler-98, S. Sandby IF

07.09

Lund

20.41

 

Louise Estberg-98, Malmö AI

08.09

Huddinge

Sexkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 100 meter:

48.91

 

IFK Helsingborg

26.05

Huddinge

 

 

(Isa Andersson-98, Wilma Nordkvist-98,
Johanna Birgersson-98, Moa Mattisson-98)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.35.87

Öresund FK

25.05

Huddinge

 

 

Chatrine Carlberg-98, Maria Freij-98,
Caroline Jansson

 

 

Stafett 1.000 meter: