F 15 år:

Dela

80 meter:

10.69

+0.2

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

12.07

Halmstad

10.70

-1.1

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

27.07

Hässleholm

10.80

-0.8

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.90

-1.5

Jasmin Hagh Pasand-99, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.94

-1.3

Beatrice Persson-99, IFK Lund

09.07

Kalmar

10.95

+0.6

Amanda Jakobsson-99, IFK Trelleborg

28.06

Göteborg/U

10.97

-0.2

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

07.06

Vellinge

11.02

-0.6

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

07.06

Vellinge

11.13

-0.3

Benja Dahlgren-99, Öresund FK

25.05

Eslöv

11.46

-0.4

Sofia Rapp-99, Malmö AI

07.06

Vellinge

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

10.73

+2.2

Amanda Jacobsson-99, IFK Trelleborg

08.06

Ystad

11.00

+2.2

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

08.06

Ystad

11.37

+2.2

Isabella Löfgren-99, IFK Helsingborg

08.06

Ystad

300 meter:

42.27

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

31.05

Trelleborg

43.41

 

Amanda Jakobsson-99, IFK Trelleborg

09.08

Söderhamn

43.63

 

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

44.05

 

Jasmin Hagh Pasand-99, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

44.85

 

Beatrice Persson-99, IFK Lund

25.05

Eslöv

46.42

 

Victoria Krüeger-99, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

47.83

 

Sofia Rapp-99, Malmö AI

07.06

Vellinge

600 meter:

1.55.14

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

07.09

Upplands-Väsby

800 meter:

2.29.91

 

Isa Ek-99, Björnstorps IF

08.06

Ystad

2.31.48

 

Victoria Krüeger-99, Malmö AI

13.07

Halmstad

2.38.67

 

Sofia Voss-99, IFK Helsingborg

24.08

Ängelholm

2.40.45

 

Jasmin Hagh Pasand-99, Malmö AI

30.08

Linköping

2.46.54

 

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

30.08

Linköping

2.48.60

 

Vera Woelfer-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

2.49.76

Alma Lindahl-99, Ystads IF

27.05

Ystad

2.51.83

 

Beatrice Persson-99, IFK Lund

30.08

Linköping

2.52.57

 

Nena Komad-99, Öresund FK

07.06

Vellinge

2.56.03

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

800 meter, manuell tid:

2.38.0m

 

Clara Havinder-99, Björnstorps IF

21.05

Malmö/He

2000 meter:

7.29.22

 

Isa Ek-99, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

8.33.94

 

Ebba Ottosson-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

80 meter häck 76.2 cm:

12.50

-0.42

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

06.09

Upplands-Väsby

12.86

+1.2

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

30.08

Linköping

13.07

+1.8

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

30.08

Linköping

13.25

-0.3

Malin Jansson-99, Eslövs AI

27.06

Göteborg/U

13.52

-1.3

Beatrice Persson-99, IFK Lund

12.07

Löttorp

13.82

+0.0

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

30.08

Linköping

15.99

+0.3

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

16.19

-1.9

Victoria Wiederhielm-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

16.22

+0.5

Isabella Löfgren-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.99

+3.8

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

06.06

Vellinge

12.99

+3.8

Malin Jansson-99, Eslövs AI

06.06

Vellinge

300 meter häck 76.2 cm:

45.62

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

06.06

Vellinge

49.26

 

Beatrice Persson-99, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

49.46

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

24.08

Ängelholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.66

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

02.08

Varberg

1.65

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

30.08

Linköping

1.55

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

08.06

Ystad

1.55

 

- " -

15.06

Jönköping

1.54

 

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

10.08

Söderhamn

1.45

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

18.05

Kristianstad

1.45

 

- " -

15.06

Kalmar

1.45

 

- " -

30.08

Linköping

1.41

 

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

18.05

Kristianstad

1.41

 

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

30.08

Linköping

1.41

 

Beatrice Persson-99, IFK Lund

30.08

Linköping

1.37

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

1.37

 

Vera Woelfer-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

1.37

 

Victoria Wiederhielm-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

1.37

 

Emilia Jönsson-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

1.37

 

Sofia Voss-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

Stavhopp:

3.60

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

2.20

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

15.06

Jönköping

2.20

 

- " -

23.08

Ängelholm

Längdhopp:

5.44

+1.8

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

5.06

+0.0

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

29.05

Motala

5.03

+0.8

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

06.06

Vellinge

4.78

+1.3

Beatrice Persson-99, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

4.64

+0.7

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

06.06

Vellinge

4.63

+0.8

Linnea Jansson-99, Eslövs AI

06.06

Vellinge

4.60

+0.4

Malin Jansson-99, Eslövs AI

06.06

Vellinge

4.49

+1.2

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

05.07

Helsingborg

4.46

+0.6

Isabella Löfgren-99, IFK Helsingborg

23.08

Ängelholm

4.26

-1.8

Sofia Rapp-99, Malmö AI

31.08

Linköping

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

4.64

+2.2

Linnea Jansson-99, Eslövs AI

06.06

Vellinge

Trestegshopp:

10.98

-0.8

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

07.06

Vellinge

10.51

+0.3

Saga Sjöberg-99, Öresund FK

26.07

Hässleholm

10.07

-0.8

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

29.05

Motala

  8.98

-0.4

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

07.06

Vellinge

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

9.20

 

Alma Lindahl-99, Ystads IF

27.05

Ystad

Kula 3.0 kg:

11.86

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

01.06

Klippan

10.76

 

Hanna Grönvall-99, Öresund FK

25.06

Malmö/S-K

  9.92

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

01.06

Klippan

  9.49

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

  9.43

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

30.08

Linköping

  8.96

Hilda Fahl-99, Öresund FK

27.06

Göteborg/U

  8.95

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

  8.78

 

Alexandra Wiberg-99, Malmö AI

30.08

Linköping

  8.34

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

18.04

Åhus

  8.34

 

Vera Woelfer-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

Diskus 0.75 kg:

37.06

Linnea Jönsson-99, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

35.01

Hanna Grönvall-99, Öresund FK

27.09

Malmö/S-K

25.61

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

23.08

Ängelholm

23.48

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

22.08

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

16.09

Åhus

18.76 §

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

12.10

Åhus

18.48

 

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

24.05

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

39.60

 

Linnea Nilsson-99, Malmö AI

13.08

Malmö/S-K

37.41

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

29.54

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

24.08

Ängelholm

26.71

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

24.08

Ängelholm

14.94 §

 

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

24.09

Eslöv

Spjut 500 gram:

34.49

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

11.09

Åhus

30.06

Emma Nilsson-99, Hässleholms AIS

24.08

Ängelholm

26.27

Hilda Fahl-99, Öresund FK

25.05

Eslöv

25.94

Nicole Ridegård-99, Malmö AI

24.08

Ängelholm

25.29

 

Frida Lundberg-99, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

25.08

 

Hanna Seydlitz-99, Malmö AI

07.06

Vellinge

22.86

Alma Lindahl-99, Ystads IF

27.05

Ystad

21.06

 

Emma Erlandsson-99, Malmö AI

31.08

Linköping

14.82 §

 

Emma Ivarsson-99, Eslövs AI

04.10

Eslöv

14.01 §

 

Nora Kindberg-99, Åhus FIK

12.10

Åhus

Sexkamp:

3.354

 

Moa Kjellander-99, Åhus FIK

6/7.09

Upplands-Väsby

12.50 (-0.42) 148 886 488 (+2.56) 2615 1.55.14

 

Stafett 4 x 80 meter:

42.83

 

Malmö AI

24.08

Ängelholm

 

 

(Nicole Ridegård-99, Stella Johannsen-00,
Victoria Krüeger-99, Megan Berg
Nobeus-00)

 

 

42.84

 

IFK Helsingborg

24.08

Ängelholm

 

 

(Julia Henriksson-00, Kristin Johnson-00,
Isabella Löfgren-99, Emilia Jönsson-99)

 

 

43.39

 

Eslövs AI

24.08

Ängelholm

 

 

(Malin Jansson-99, Linnea Jansson-99,
Ella Andersson-00, Hanna Dahlberg-00)

 

 

44.54

 

Åhus FIK

24.08

Ängelholm

 

 

(Ellen Nilsson-00, Moa Kjellander-99,
Frida Lundberg-99, Nellie Bjärstedt-00)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.30.37

Björnstorps IF

24.05

Kil

 

 

(Clara Havinder-99, Isa Ek-99,
Tilda Pettersson-00)