F 15 år:

Dela

80 meter:

10.41

+1.8

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

10.81

+0.1

Stella Johannsen-00, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

10.83

+1.6

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

27.06

Halmstad

10.87

+1.1

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

13.06

Vellinge

10.88

+1.1

Sally Börjesson-Frantzén-00, Öresund FK

13.06

Vellinge

11.03

+1.8

Jennifer Quick-00, IFK Lund

15.08

Ängelholm

11.22

+1.4

Eir Persson-00, IFK Lund

24.05

Eslöv

11.61

-0.2

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

24.05

Eslöv

11.75

+1.9

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

30.08

Lund

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

10.89

+2.2

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

07.06

Klippan

10.99

+2.4

Eir Persson-00, IFK Lund

26.07

Hässleholm

11.36

+2.7

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

07.06

Klippan

12.01

+2.2

Elin Skörvald-00, Höörs IS

07.06

Klippan

300 meter:

44.90

 

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

27.06

Halmstad

45.24

 

Linn Beer-00, IFK Lund

11.07

Helsingborg

46.44

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

05.07

Göteborg/U

47.66

 

Moa Eberhardt-00, Klippans FK

24.05

Eslöv

47.73

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

24.05

Eslöv

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.32.20

 

Amani Ismael-00, Malmö AI

06.06

Trelleborg

2.34.24

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

03.07

Göteborg/U

2.36.16

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

12.09

Täby

2.37.08

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

28.06

Halmstad

2.53.64

 

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

13.06

Vellinge

2.54.70

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

12.09

Täby

2.56.40

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

31.05

Lund

2.57.12

 

Elsa Ivarsson-00, IF Kronan

31.05

Lund

800 meter, manuell tid:

2.35.8m

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

23.06

Simrishamn

2.45.5m

 

Moa Mårtensson-00, Åhus FIK

10.09

Åhus

2.59.9m

 

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

10.09

Åhus

2000 meter:

7.10.62

 

Amani Ismael-00, Malmö AI

23.08

Karlskrona

7.28.11

 

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

23.08

Karlskrona

7.46.72

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg/U

7.56.2m

 

Moa Mårtensson-00, Åhus FIK

24.09

Åhus

80 meter häck 76.2 cm:

12.21

+0.0

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

16.08

Ängelholm

12.82

+0.7

Linn Beer-00, IFK Lund

29.08

Lund

12.94

-0.4

Stella Johannsen-00, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

13.06

+1.7

Eir Persson-00, IFK Lund

08.07

Kristianstad

13.07

+1.5

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

13.08

+0.1

Sally Börjesson-Frantzén-00, Öresund FK

23.08

Karlskrona

13.27

+1.7

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

13.51

+1.1

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

31.05

Lund

14.63

+1.0

Helena Cronstedt-00, Malmö AI

08.08

Varberg

15.96

+0.7

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

31.05

Lund

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

48.18

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

50.93

 

Linn Beer-00, IFK Lund

10.07

Helsingborg

51.01

 

Eir Persson-00, IFK Lund

08.07

Kristianstad

51.36

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

13.06

Karlskrona

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.43.99

Amani Ismael-00, Malmö AI

21.08

Karlskrona

6.21.63

Tilda Pettersson-00, Björnstorps IF

24.07

Hässleholm

6.21.78

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

29.08

Enskede

Höjdhopp:

1.71

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

22.08

Karlskrona

1.49

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

13.09

Täby

1.45

Elsa Ivarsson-00, IF Kronan

24.05

Eslöv

1.36

 

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

1.35

 

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

13.06

Vellinge

1.35

 

- " -

13.09

Ystad

1.33

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

13.09

Täby

1.32

 

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

31.05

Lund

1.30

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

15.09

Åhus

1.25

Eir Persson-00, IFK Lund

13.09

Täby

1.16

 

Kristin Johnson-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

Stavhopp:

3.62

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

01.08

Stockholm/S

3.22

 

Maja Torstensson-00, Malmö AI

23.08

Karlskrona

2.80

Eir Persson-00, IFK Lund

30.05

Motala

Längdhopp:

5.54

+1.0

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

31.05

Lund

5.10

+1.8

Hanna Dahlberg-00, Eslövs AI

22.08

Karlskrona

4.73

+0.0

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

4.46

-0.3

Jennifer Quick-00, IFK Lund

13.09

Täby

4.39

-0.6

Amanda Hansson-00, IFK Trelleborg

24.05

Eslöv

4.22

-0.6

Emma Thell-00, Klippans FK

07.06

Klippan

4.20

-1.6

Eir Persson-00, IFK Lund

13.09

Täby

4.14

+1.2

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

03.07

Göteborg/U

4.06

+1.0

Sara Sennbro-00, IFK Lund

31.05

Lund

4.05

-0.3

Nellie Bjerstedt-00, Åhus FIK

08.09

Åhus

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

4.83

+4.2

Julia Henriksson-00, IFK Helsingborg

29.08

Enskede

4.31

 

Emma Thell-00, Klippans FK

26.09

Klippan

4.15

+2.1

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

31.05

Lund

4.05

+2.8

Viktoria Johansson-00, IF Kronan

31.05

Lund

Trestegshopp:

  9.68

-0.7

Sally Börjesson-Frantzén-00, Öresund FK

25.07

Hässleholm

  8.82

-0.1

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

04.07

Göteborg/U

  8.80

+0.3

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

13.09

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.17

+3.7

Sally Börjesson-Frantzén-00, Öresund FK

10.07

Helsingborg

Kula 3.0 kg:

12.86

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

23.08

Karlskrona

12.72

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

30.08

Lund

12.49

 

Filippa Blomqvist-00, Öresund FK

12.08

Malmö/S-K

11.96

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

12.08

Malmö/S-K

10.27

 

Eir Persson-00, IFK Lund

26.07

Hässleholm

  9.21

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

16.05

Sjöbo

  9.21

- " -

13.06

Vellinge

  9.01

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

31.05

Lund

  8.90

 

Helena Cronstedt-00, Malmö AI

08.08

Varberg

  8.72

 

Megan Berg Nobeus-00, Malmö AI

31.05

Lund

  8.71

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

13.09

Täby

Diskus 0.75 kg:

44.01

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

17.06

Eslöv

38.63

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

28.06

Halmstad

35.62

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

22.08

Karlskrona

33.77

Jennifer Quick-00, IFK Lund

11.07

Helsingborg

24.93 §

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

10.10

Malmö/S-K

20.16

Louise A Alenbratt-00, FK Athlet

13.06

Vellinge

Slägga 3.0 kg:

50.06

 

Jennifer Quick-00, IFK Lund

04.07

Göteborg/S

46.11

 

Vilma Engbe-00, Öresund FK

21.08

Karlskrona

39.98

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

28.08

Lund

37.41

 

Hanna Olofsson-00, Ängelholms IF

15.08

Ängelholm

30.43

 

Maja Rosenlind-00, IF Kronan

26.04

Trelleborg

28.93

 

Viktoria Johansson-00, IF Kronan

26.04

Trelleborg

22.51 §

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

19.97

Kelly Jöraas-00, IFK Helsingborg

29.08

Enskede

Spjut 500 gram:

44.59

 

Erika Wärff-00, Malmö AI

23.08

Karlskrona

35.50

 

Moa Linder-00, IFK Lund

15.08

Ängelholm

34.42

 

Ella Andersson-00, Eslövs AI

24.05

Eslöv

30.49

 

Helena Cronstedt-00, Malmö AI

08.08

Varberg

30.09

 

Mia Lindberg-00, Öresund FK

02.06

Vellinge

26.29

Jennifer Quick-00, IFK Lund

31.05

Lund

25.42

 

Caroline Mubiru-00, Malmö AI

31.05

Lund

23.34

 

Ella Baltzarsson-00, Båstads GIF

26.09

Klippan

21.81

 

Ellen Nilsson-00, Åhus FIK

24.05

Eslöv

21.12

Eir Persson-00, IFK Lund

13.09

Täby

Sexkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

40.31

 

Malmö AI

17.05

Sollentuna

 

 

Megan Berg Nobeus-00, Samantha
Oware-01, Caroline Mubiru-00,
Anja Olsson-01

 

 

43.71

 

Eslövs AI

08.08

Varberg

 

 

Tova Möllerström-03, Tuva Åberg-02,
Elin Ekelund-02, Hanna Dahlberg-00

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.46.36

Ängelholms IF

09.08

Varberg

 

 

-