F 15 år:

Dela

80 meter:

10.06

+0.7

Filippa Sivnert-01, Öresund FK

05.08

Vellinge

10.38

-0.4

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

22.05

Eslöv

10.53

+2.0

Samantha Oware-01, Malmö AI

05.08

Vellinge

10.63

+1.0

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

11.06

Karlskrona

10.64

+1.5

Linnea Andersson-01, Båstads GIF

05.08

Vellinge

10.73

-0.6

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.05

Hässleholm

10.75

-1.5

Anja Olsson-01, Malmö AI

10.07

Helsingborg

10.81

-1.1

Malin Persson-01, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

10.89

-0.4

Ida Ottosson-01, Öresund FK

22.05

Eslöv

10.98

+0.2

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

10.73

 

Malin Persson-01, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

300 meter:

41.38

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

22.05

Eslöv

42.59

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

12.06

Göteborg/S

43.07

Linnéa Andersson-01, Båstads GIF

28.08

Lund

43.09

 

Malin Persson-01, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

43.83

 

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

22.05

Eslöv

43.87

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

22.05

Eslöv

45.30

 

Thelma Carlson-01, Klippans FK

28.05

Hässleholm

45.36

 

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

09.07

Helsingborg

46.30

 

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

28.08

Lund

48.75

 

Mika Johansson-01, Eslövs AI

28.08

Lund

600 meter:

1.46.48

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

11.09

Falun

800 meter:

2.14.81

 

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

01.07

Göteborg/U

2.17.97

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

13.08

Göteborg/S

2.32.36

 

Emma Jensen-01, Klippans FK

01.07

Göteborg/u

2.33.25

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

03.09

Linköping

2.37.86

 

Klara Borgqvist-01, Björnstorps IF

04.06

Trelleborg

2.41.15

 

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

2.42.36

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

03.09

Linköping

2.44.07

 

Alva Bengtsson-01, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

2.44.93

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

03.09

Linköping

2.51.07

 

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

6.50.66

 

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

31.07

Västerås

80 meter häck 76.2 cm:

12.36

+0.1

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

12.38

+1.3

Anja Olsson-01, Malmö AI

11.06

Göteborg/S

12.55

+1.8

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

24.07

Ystad

12.71

+1.3

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

09.07

Helsingborg

12.94

-1.7

Moa Simonsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

13.09

+0.1

Ellen White-01, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

13.24

+1.8

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

21.08

København,DEN

13.58

-0.6

Mea Gedin-01, Malmö AI

03.09

Linköping

13.80

+0.8

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

18.06

Vellinge

14.82

+1.82

Thea Petersson-01, Hässleholms AIS

27.08

Lund

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.38

+2.4

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

09.07

Helsingborg

12.53

+2.2

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

24.07

Ystad

300 meter häck 76.2 cm:

45.74

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

06.08

Vellinge

51.75

 

Emely Nilsson-01, Eslövs IF

28.05

Hässleholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.01.47

Ellinor Aurell-01, Ängelholms IF

07.08

Vellinge

Höjdhopp:

1.65

 

Ellen White-01, IFK Lund

20.08

Huddinge

1.62

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

06.08

Vellinge

1.56

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

03.07

Göteborg/U

1.53

Mea Gedin-01, Malmö AI

03.09

Linköping

1.53

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

29.05

Hässleholm

1.49

 

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

1.44

 

Emma Nilsson-01, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

1.41

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

1.37

 

Maja Maunsbach-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

1.33

 

Malin Persson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

Stavhopp:

3.63

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

23.07

Mölndal

3.30

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

24.07

Ystad

2.50

 

Emma Nilsson-01, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

2.50

 

Vera Kvist-01, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

2.40

Claudia Rozanska-01, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

2.40

- " -

20.08

København,DEN

Längdhopp:

5.35

+0.48

Wilma Rosenquist-01, Malmö AI

22.05

Eslöv

5.25

+0.0

Anja Olsson-01, Malmö AI

06.08

Vellinge

5.19

+0.5

Linnea Andersson-01, Båstads GIF

05.08

Vellinge

5.10

-0.37

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

22.05

Eslöv

4.98

+1.1

Thelma Carlson-01, Klippans FK

05.06

Klippan

4.98

+0.4

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

18.06

Vellinge

4.84

-0.5

Sophia Angelin-01, Malmö AI

29.05

Hässleholm

4.83

-1.3

Kajsa Ericsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

4.74

-0.1

Angel Richmore-01, Malmö AI

29.05

Hässleholm

4.64

+0.9

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

14.05

Villstad

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.26

+3.3

Anja Olsson-01, Malmö AI

11.06

Göteborg/S

4.69

+2.28

Lovisa Skoglund-01, Höörs IS

22.05

Eslöv

Trestegshopp:

10.30

+0.8

Mea Gedin-01, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

  9.90

-0.8

Felicia Svensson-01, Ystads IF

28.05

Hässleholm

  8.61

+1.2

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

18.09

Åhus

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

11.41

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

07.08

Vellinge

11.39

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

11.06

Hvidovre,DEN

10.65

 

Felicia Svensson-01, Ystads IF

29.05

Hässleholm

10.65

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

03.09

Linköping

10.35

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

18.06

Vellinge

10.29

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

21.05

Eslöv

10.04

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

03.09

Linköping

  9.61

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

10.09

Falun

  9.04

 

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

22.06

Eslöv

  8.99

 

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

05.06

Klippan

Diskus 0.75 kg:

33.49

 

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

21.05

Eslöv

32.75

 

Gabriella Jönsson-01, IFK Helsingborg

19.06

Halmstad

31.20

 

Emma Ekberg-01, Klippans FK

28.05

Hässleholm

31.00

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

28.05

Hässleholm

25.42

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

18.06

Vellinge

23.60

 

Felicia Svensson-01, Ystads IF

21.05

Eslöv

18.97

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

14.88 §

 

Fanny Bengtsson-01, Eslövs IF

11.09

Eslöv

13.46 §

 

Filippa Bengtsson-01, Eslövs IF

11.09

Eslöv

13.34

 

Emilia Lövgren-01, Heleneholms IF

22.06

Malmö/S-K

Slägga 3.0 kg:

41.75

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

05.08

Vellinge

27.03

 

Alicia Byström-01, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

27.03

 

- " -

05.06

Olofström

25.40

 

Agnes Hökfelt-01, Ängelholms IF

24.04

Trelleborg

22.30

 

Anna Furebring-01, IFK Lund

19.06

Vellinge

20.87

 

Amanda Tornemark-01, Hässleholms AIS

21.05

Eslöv

16.73

 

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

22.06

Eslöv

15.82 §

 

Fanny Bengtsson-01, Eslövs IF

11.09

Eslöv

15.61 §

 

Filippa Bengtsson-01, Eslövs IF

11.09

Eslöv

Spjut 500 gram:

36.92

 

Nellie Malmros-01, Båstads GIF

21.05

Laholm

35.38

 

Fanny Lundberg-01, Åhus FIK

07.08

Vellinge

33.72

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

04.09

Linköping

31.68

 

Liliana Bugay-01, Eslövs AI

08.07

Helsingborg

30.10

 

Moa Simonsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

29.17

 

Johanna Sjöström-01, IFK Lund

22.05

Eslöv

24.52

 

Anja Olsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

23.53

 

Angel Richmore-01, Malmö AI

04.09

Linköping

22.97

 

Hanna Kovacevic-01, Klippans FK

05.06

Klippan

22.29

 

Nellie Erlandsson-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

Sexkamp:

3.597

 

Helena Cronstedt-01, Malmö AI

10/11.09

Falun

13.86 (+0.3) 160 961
489 (-0.1) 3362 1.46.48

 

Stafett 4 x 80 meter:

39.59

 

Malmö AI

29.05

Stockholm/S

 

 

Kajsa Ericsson-01, Wilma Rosenquist-01,
Anja Olsson-01, Mea Gedin-01

 

 

41.27

 

Öresund FK

21.05

Eslöv

 

 

Flora Börjesson Frantzén-02, Nikki
Anderberg-02, Ida Ottosson-01,
Filippa Sivnert-01

 

 

41.72

 

Eslövs AI

21.05

Eslöv

 

 

Mika Johansson-01, Tova Möllerström-03,
Elin Ekelund-02, Jonna Tuomi-02

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.36.26

Ängelholms IF

14.08

Varberg

 

 

Filippa Zäll-03, Nicole Ljungström-03Ω

,
Ellinor Aurell-01

 

 

8.09.01

Malmö AI

28.05

Stockholm/S

 

 

Tuva Nilsson-02, Ebba André-01,
Helena Cronstedt-01