F 15 år:

Dela

80 meter:

10.00

-0.6

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

14.05

Eslöv

10.08

-0.6

Olivia Stridh-02, Malmö AI

14.05

Eslöv

10.20

+0.8

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

09.07

Helsingborg

10.57

+1.1

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

23.07

Ystad

10.73

+1.8

Julia Berns-02, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

10.94

+0.0

Emelie Biarner-02, Klippans FK

30.07

Hässleholm

10.96

+1.8

Selma Löfman-02, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

11.13

-0.9

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

14.05

Eslöv

11.16

+0.0

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

11.20

+0.0

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

  9.81

+2.9

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

  9.95

-0.6

Olivia Stridh-02, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

10.82

+4.2

Selma Löfman-02, IFK Lund

09.07

Helsingborg

10.90

+2.7

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

11.13

+2.2

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

300 meter:

40.96

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

13.08

Falun

41.65

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

14.05

Eslöv

41.77

Maja Jönsson-02, Höörs IS

03.09

Lund

43.29

 

Julia Berns-02, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

44.83

 

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

44.98

 

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

45.25

Anna Jagesten-02, Björnstorps IF

03.09

Lund

45.88

 

Clara Oscarsson-02, IFK Helsingborg

14.05

Eslöv

46.28

Cornelia Holgersson-02, Åhus FIK

03.09

Lund

49.59

 

Edith Carleson-02, Malmö AI

14.05

Eslöv

600 meter:

1.52.87

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

28.05

Ljungby

800 meter:

2.20.57

Maja Jönsson-02, Höörs IS

12.08

Falun

2.35.10

 

Tuva Nilsson-02, Malmö AI

09.07

Helsingborg

2.35.24

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

04.06

Klippan

2.35.26

 

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

02.09

Lund

2.36.68

Lovisa Sellberg-02, IFK Lund

02.09

Lund

2.38.18

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

2.39.00

 

Ella Kullman-02, Hässleholms AIS

25.05

Kungsbacka

2.47.16

 

Iman Abdul Rahim-02, Malmö AI

13.05

Eslöv

3.01.94

 

Moa Sjölin-02, Björnstorps IF

02.09

Lund

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

7.06.82

Maja Jönsson-02, Höörs IS

02.07

Göteborg/U

7.28.53

 

Anja Jagesten-02, Björnstorps IF

02.07

Göteborg/U

8.08.0m

 

Moa Sjölin-02, Björnstorps IF

25.05

Lund

8.20.1m

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

19.09

Åhus

80 meter häck 76.2 cm:

11.37

+1.0

Olivia Stridh-02, Malmö AI

10.06

Hvidovre,DEN

11.90

-1.3

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

12.30

+0.3

Maja Fernström-02, Malmö AI

23.07

Ystad

13.26

+0.0

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

13.93

-2.1

Selma Löfman-02, IFK Lund

13.08

Falun

14.02

+0.77

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

02.09

Lund

14.28

+0.0

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

14.37

+0.2

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

13.05

Eslöv

14.63

+1.1

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

02.09

Varberg

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

43.98

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

04.06

Klippan

47.01

Maja Jönsson-02, Höörs IS

13.05

Eslöv

47.76

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

04.06

Klippan

48.54

 

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

05.08

Västerås

52.93

 

Alma Dahlberg-02, Hässleholms AIS

02.09

Karlskrona

54.64

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.52

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

13.05

Eslöv

1.50

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

17.06

Halmstad

1.45

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

17.06

Halmstad

1.43

 

Emelie Biarner-02, Klippans FK

24.09

Klippan

1.41

 

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

1.38

 

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

05.07

Kristianstad

1.38

 

- " -

30.07

Hässleholm

1.35

 

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

17.06

Halmstad

1.35

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

12.09

Åhus

1.33

 

Fanny Ahlqvist-02, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

1.28

 

Elvira Malm-02, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

Stavhopp:

2.90

 

Celina Johanssen-02, Malmö AI

23.07

Ystad

Längdhopp:

5.93

+1.0

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

5.06

+1.2

Julia Berns-02, IFK Lund

12.08

Falun

5.03

+2.0

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

4.97

+1.4

Emelie Biarner-02, Klippans FK

24.09

Klippan

4.96

+0.0

Hanna Persson-02, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

4.69

+1.6

Hanna Didricksson-02, Malmö AI

10.06

Trelleborg

4.66

+0.0

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

04.06

Klippan

4.56

-2.2

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

03.09

Täby

4.46

+0.0

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

17.09

Varberg

4.37

+1.0

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

12.07

Kalmar

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.10

+2.6

Anna Lukic-02, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

4.74

+2.9

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

Trestegshopp:

10.98

+0.9

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

10.20

+1.1

Julia Berns-02, IFK Lund

17.06

Halmstad

10.10

+0.9

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

02.09

Karlskrona

  9.54

-0.2

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

17.06

Halmstad

  9.05

+0.0

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.12

+3.4

Emily Ha-02, Hässleholms AIS

25.05

Kungsbacka

10.11

+2.8

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

  9.14

+2.1

Evelina Sjöstrand-02, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

  8.97

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

17.09

Åhus

Kula 3.0 kg:

13.68

 

Victoria Quainoo-02, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

11.07

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

16.08

Ljungby

10.84

 

Elin Ekelund-02, Eslövs AI

21.06

Eslöv

10.55

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

10.32

 

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

10.23

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

10.12

 

Hanna Didricksson-02, Malmö AI

08.07

Helsingborg

  9.86

 

Selma Löfman-02, IFK Lund

30.07

Hässleholm

  9.38

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

02.09

Karlskrona

  8.90

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

10.06

Hvidovre,DEN

Diskus 0.75 kg:

37.09

 

Emilia Münchmeyer-02, IFK Helsingborg

03.09

Lund

29.92

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

18.06

Halmstad

25.55

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

12.09

Åhus

Slägga 3.0 kg:

50.53

 

Victoria Quainoo-03, Malmö AI

01.07

Göteborg/S-K

45.30

Selma Löfman-02, IFK Lund

01.07

Göteborg/S-K

44.88

 

Alva Nilsson-02, Ängelholms IF

07.07

Helsingborg

36.16

 

Hanna Didricksson-02, Malmö AI

10.06

Trelleborg

25.52

 

Tindra Palmér-02, IFK Helsingborg

01.09

Lund

19.79 §

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

09.09

Åhus

17.17

Alice Hedberg-02, IFK Lund

20.06

Lund

Spjut 500 gram:

33.80

 

Kajsa Andersson-02, Åhus FIK

13.08

Falun

29.90

 

Nikki Anderberg-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

29.65

 

Selma Jönsson-02, Åhus FIK

04.05

Torremolinos,ESP

29.55

 

Maja Fernström-02, Malmö AI

03.09

Täby

26.91

Selma Löfman-02, IFK Lund

23.07

Ystad

25.70

 

Victoria Quainoo-03, Malmö AI

03.09

Täby

23.93

 

Sofia Ovesson-02, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

22.82

 

Olivia Stridh-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

21.42

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

14.05

Eslöv

20.48

 

Cornelia Helgesson-02, Åhus FIK

07.09

Åhus

Sexkamp:

2.574

 

Ida Valentinsson-02, FK Athlet

27/28.05

Ljungby

15.54 (-4.4) 147 776 427 (-2.7) 1885 1.52.87

 

Stafett 4 x 80 meter:

39.11

 

Malmö AI

28.05

Malmö/S

 

 

Joy Thulin-03, Olivia Stridh-02,
Nikki Anderberg-02, Bella Stenström-03

 

 

41.28

 

IFK Helsingborg

28.05

Malmö/S

 

 

Tilda Lilja-03, Anna Lukic-02, Olivia
Dittlau-03, Hanna Persson-02

 

 

41.75

 

IFK Lund

28.05

Malmö/S

 

 

Emilia Wamsler-03, Alice Hedberg-02,
Famke Persson-03, Julia Berns-02

 

 

42.18

 

Åhus FIK

28.05

Malmö/S

 

 

Selma Jönsson-02, Emma Gerdes-00,
Filippa Svensson-03, Kajsa Andersson-02

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

8.15.13

Åhus FIK

27.05

Malmö/S

 

 

Kajsa Andersson-02, Hanne Horst-03,
Cornelia Helgesson-02

 

 

8.19.76

Malmö AI

27.05

Malmö/S

 

 

Tuva Nilsson-02, Edith Carlesson-02,
Iman Abdul Rahim-02