F 15 år:

Dela

80 meter:

10.10

+2.0

Famke Persson-03, IFK Lund

03.08

Enskede

10.34

+2.0

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

03.08

Enskede

10.40

+1.7

Daga Indebetou-03, IFK Lund

09.06

Trelleborg

10.44

+2.0

Joy Thulin-03, Malmö AI

03.08

Enskede

10.45

+1.8

Thea Löfman-03, IFK Lund

26.05

Eslöv

10.65

+0.0

Ida Staafgård-03, Malmö AI

22.07

Ystad

10.74

+0.8

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

08.07

Helsingborg

10.76

+1.9

Titti Ewertzh-03, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

10.80

+1.7

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

09.06

Trelleborg

10.88

-0.8

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

26.05

Eslöv

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

10.30

+3.6

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

03.08

Enskede

10.35

+3.6

Daga Indebetou-03, IFK Lund

03.08

Enskede

10.43

+2.6

Joy Thulin-03, Malmö AI

03.08

Enskede

300 meter:

41.69

 

Daga Indebetou-03, IFK Lund

05.08

Enskede

43.11

Milla Svanberg-03, Malmö AI

26.08

Lund

43.14

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

01.07

Göteborg/U

44.07

 

Joy Thulin-03, Malmö AI

04.08

Enskede

44.63

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

16.06

Halmstad

44.94

 

Linnea Haara-03, Eslövs AI

02.09

Kristianstad

45.03

 

Emma Gerdes-03, Åhus FIK

09.06

Trelleborg

45.11

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

28.07

Hässleholm

45.21

 

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

09.06

Trelleborg

46.88

 

Titti Ewertzh-03, IFK Helsingborg

26.08

Lund

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.21.80

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

02.06

Göteborg/S

2.24.01

 

Juni Rugland-03, Höörs IS

11.08

Nässjö

2.25.91

 

Thea Nilsson-03, Höörs IS

29.06

Göteborg/U

2.30.80

 

Mysa Hillbur-03, Höörs IS

03.06

Klippan

2.38.69

 

Nicole Ljungström-03, Ängelholms IF

03.06

Klippan

2.38.95

 

Filippa Lonhage-03, Höörs IS

03.06

Klippan

2.42.65

Matilda Linde-03, Björnstorps IF

22.07

Ystad

2.48.45

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

01.09

Linköping

2.52.77

Milla Svanberg-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

7.11.78

Mysa Hillbur-03, Höörs IS

01.07

Göteborg/U

7.11.79

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

01.07

Göteborg/U

80 meter häck 76.2 cm:

12.46

+1.9

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

03.06

Klippan

12.51

+0.7

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

29.06

Göteborg/U

12.69

-0.5

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

01.09

Linköping

12.75

+0.6

Milla Svanberg-03, Malmö AI

17.06

Halmstad

12.76

+0.8

Vilma Dahlberg-03, Malmö AI

16.06

Vellinge

13.85

-1.8

Linnéa Haara-03, Eslövs AI

02.09

Kristianstad

13.87

+1.0

Johanna Persson-03, Ystads IF

09.09

Ystad

13.97

-1.8

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

02.09

Kristianstad

14.88

+0.4

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

22.07

Ystad

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.67

+2.1

Vilma Dahlberg-03, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

300 meter häck 76.2 cm:

45.78

Milla Svanberg-03, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

46.06

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

47.61

 

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

29.06

Göteborg/U

49.85

 

Linnéa Haara-03, Eslövs AI

17.06

Halmstad

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.40.19

Filippa Zäll-03, Ängelholms IF

05.08

Enskede

5.41.53

 

Juni Rugland-03, Höörs IS

05.08

Enskede

Höjdhopp:

1.60

 

Agnes Norman-03, Hässleholms AIS

25.08

Lund

1.57

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

19.06

Simrishamn

1.57

 

- " -

25.08

Lund

1.50

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

1.50

 

- " -

16.06

Halmstad

1.50

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

1.50

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

19.06

Simrishamn

1.49

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

27.05

Eslöv

1.49

 

- " -

29.07

Hässleholm

1.47

Olivia Dittlau-03, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

1.42

Milla Svanberg-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

1.35

 

Linnéa Haara-03, Eslövs AI

02.06

Olofström

Stavhopp:

3.85

 

Rebecka Krüeger-03, Malmö AI

22.07

Ystad

2.85

 

Ellen Persson-03, Malmö AI

16.06

Halmstad

2.50

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

09.09

Ystad

1.92

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

18.08

Karlshamn

Längdhopp:

4.98

+1.3

Johanna Persson-03, Ystads IF

22.07

Ystad

4.98

-0.7

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

4.96

+0.0

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

4.85

+1.4

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

26.08

Lund

4.78

+1.0

Filippa Svensson-03, Åhus FIK

22.07

Ystad

4.75

+0.0

Milla Svanberg-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

4.57

-2.2

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

02.09

Linköping

4.53

+1.3

Bella Stenström-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

4.49

-0.3

Ida Staafgård-03, Malmö AI

11.07

Kalmar

4.45

+0.0

Betty Lecander-03, IFK Trelleborg

09.06

Trelleborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

4.97

+2.9

Tilda Lilja-03, IFK Helsingborg

26.08

Lund

Trestegshopp:

10.38

-1.0

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

28.07

Hässleholm

10.31

-1.2

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

27.05

Eslöv

  9.17

+1.0

Agnes Norman-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.58

+2.1

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

16.06

Halmstad

  8.98

+3.4

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

02.06

Olofström

Kula 3.0 kg:

12.99

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

29.07

Hässleholm

12.97

 

Julia Scharnell-03, Eslövs AI

04.08

Enskede

11.70

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

11.30

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

10.75

 

Tova Möllerström-03, Eslövs AI

29.06

Göteborg/U

  9.90

 

Johanna Berg-03, Eslövs AI

22.08

Eslöv

  9.20 §

 

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

18.08

Karlshamn

  8.49

 

Mica Ramm-Ericsson-03, Malmö AI

16.06

Vellinge

  8.46

 

Josefin Axelsson-03, Öresund FK

26.05

Eslöv

  8.13

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

Diskus 0.75 kg:

37.21

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

22.09

Malmö/S-K

19.82

 

Josefin Axelsson-03, Öresund FK

29.04

Trelleborg

19.69

 

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

01.08

Sjöbo

16.73

 

Ronja Gerard-03, IFK Trelleborg

29.04

Trelleborg

Slägga 3.0 kg:

52.68

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

06.07

Helsingborg

30.93

 

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

22.53

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

09.06

Trelleborg

Spjut 500 gram:

34.61

 

Emilia Wamsler-03, IFK Lund

27.05

Eslöv

34.32

 

Chanelle Lindvall-03, Malmö AI

16.06

Halmstad

31.89

 

Thea Löfman-03, IFK Lund

06.07

Helsingborg

28.94

 

Johanna Persson-03, Ystads IF

25.08

Lund

28.11

 

Moa Feldt-03, Hässleholms AIS

02.09

Kristianstad

27.77

 

Alice Lindh-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

21.66

 

Milla Svanberg-03, Malmö AI

02.09

Linköping

20.76

Amanda Sörensson-03, Malmö AI

02.09

Linköping

19.38

 

Josefin Axelsson-03, Öresund FK

27.05

Eslöv

18.04

Johanna Persson-03, Simrishamns AIF

09.09

Ystad

Sexkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

39.77

 

IFK Lund

27.05

Göteborg/S

 

 

Lisa Berns-04, Magda Karlsson-04,
Famke Persson-03, Daga Indebetou-03

 

 

40.71

 

Åhus FIK

27.05

Göteborg/S

 

 

Filippa Svensson-03, Sydney Karström-04,
Emma Gerdes-03, Elsa Hjelm-04

 

 

41.60

 

Malmö AI

27.05

Göteborg/S

 

 

Chanelle Lindvall-03, Wilma Dahlberg-03,
Emilia Mandl-04, Bella Stenström-03

 

 

43.81

 

Eslövs AI

27.05

Eslöv

 

 

Johanna Berg- , Emma Borglund-04,
Linnéa Haara-03, Tova Möllerström-03

 

 

43.97

 

Lomma FIK

27.05

Eslöv

 

 

Klara Persson-04, Linn Ekström- ,
Liv Mehlin Söderwall-04, Selma Hansson-

 

 

44.39

 

IFK Helsingborg

27.05

Eslöv

 

 

Ella Sandwång- , Sanna Svensson- ,
Emelie Bielecki-04, Tyra Eklund-05

 

 

52.65

 

IFK Trelleborg

27.05

Eslöv

 

 

Ida Svendsen- , Andrea Egermayer-03,
Elvira Dryselius- , Betty Lecander-03

 

 

Stafett 3 x 800 meter: