F 15 år:

Dela

80 meter:

10.27

+0.0

Emilia Franzén-04, Klippans FK

02.06

Klippan

10.31

+0.0

Klara Persson-04, IFK Lund

01.06

Trelleborg

10.61

-0.4

Tindra Röme-04, IFK Lund

01.06

Borås

10.66

+0.1

Sydney Karström-04, Åhus FIK

18.05

Eslöv

10.67

+1.9

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

02.06

Klippan

10.76

-0.4

Magda Karlsson-04, IFK Lund

01.06

Borås

10.82

+0.0

Iza Mellberg-04, Öresund FK

01.06

Trelleborg

10.87

+1.9

Lisa Berns-04, IFK Lund

02.06

Klippan

10.97

+0.9

Alva Staffas-04, Höganäs FIF

18.05

Eslöv

11.12

+0.0

Stina Svenby-04, Ystads IF

01.06

Trelleborg

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter:

42.20

 

Klara Persson-04, IFK Lund

01.06

Trelleborg

42.47

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

01.06

Trelleborg

44.19

 

Magda Karlsson-04, IFK Lund

02.06

Borås

45.52

 

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

01.06

Trelleborg

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.30.73

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

18.05

Eslöv

2.32.94

Una Ademovic-04, Malmö AI

18.05

Eslöv

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

80 meter häck 76.2 cm:

11.80

+1.2

Tindra Röme-04, IFK Lund

19.05

Eslöv

12.12

-1.2

Sydney Karström-04, Åhus FIK

19.05

Eslöv

13.08

+2.0

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

13.13

+2.0

Tilda Persson-04, Klippans FK

02.06

Klippan

13.45

+2.0

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

02.06

Klippan

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.26

+2.1

Emma Kovacevic--04, Klippans FK

02.06

Klippan

300 meter häck 76.2 cm:

 

 

 

 

1500 meter hinder 76.2 cm:

6.07.42

My Ekström-04, Björnstorps IF

19.05

Eslöv

Höjdhopp:

1.72

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

01.06

Trelleborg

1.56

Sydney Karström-04, Åhus FIK

19.05

Eslöv

1.50

 

Emma Kovacevic-05, Klippans FK

04.05

Tårnby,DEN

1.47

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

19.05

Eslöv

1.44

Tilda Persson-04, Klippans FK

19.05

Eslöv

1.44

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

Stavhopp:

2.50

 

Elvira Collvin-04, Malmö AI

19.05

Eslöv

Längdhopp:

5.48

+0.4

Sydney Karström-04, Åhus FIK

30.05

Kristianstad

5.40

+0.6

Emilia Franzén-04, Klippans FK

02.06

Klippan

5.29

+0.9

Emilia Mandl-04, Malmö AI

19.05

Eslöv

4.95

+0.0

Iza Mellberg-04, Öresund FK

01.06

Trelleborg

4.66

-1.9

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

4.65

+0.0

Tilda Persson-04, Klippans FK

19.05

Eslöv

4.44

+1.3

Sanna Svensson-04, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

4.36

+0.5

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

02.06

Klippan

4.28

-0.3

Johanna Eek-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

4.25

+0.2

Linn Ekström-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

9.77

-0.3

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

19.05

Eslöv

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

11.01

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

02.06

Klippan

10.58

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

18.05

Eslöv

10.56

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

02.06

Klippan

  9.45

 

Saga Redestam-04, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

  9.08

 

Matilda Karlsson-04, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

  8.38

 

Julia Johansson-04, Öresund FK

18.05

Eslöv

  8.00

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

18.05

Eslöv

  7.88

 

Stina Svenby-04, Ystads IF

18.05

Eslöv

Diskus 0.75 kg:

32.83

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

02.06

Olofström

32.15

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

30.29

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

02.06

Olofström

Slägga 3.0 kg:

46.38

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

18.05

Eslöv

24.05

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

02.06

Olofström

Spjut 500 gram:

28.53

 

Frida Carlstedt-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

27.78

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

02.06

Klippan

27.60

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

02.06

Klippan

25.63

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

19.05

Eslöv

24.59

 

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

19.05

Eslöv

22.81

Johanna Eek-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

19.64

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

Sexkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

39.74

 

IFK Lund

25.05

Stockholm/S

 

 

Tindra Röme-04, Lisa Berns-04,
Klara Persson-04, Magda Karlsson-04

 

 

39.78

 

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

 

Olivia Jensfelt-05, Ella Uddenäs-05,
Emilia Mandl-04, Una Ademovic-04

 

 

43.55

 

Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

 

 

Mathilde Janzen-05, Alicia Halldén-05
Linnéa Säfström-05, Amelie Götesson-04

 

 

44.64

 

Lomma FIK

19.05

Eslöv

 

 

Sandra Enehill- , Selma Chérouvrier Hansson- ,
Linn Ekström- , Johanna Eek-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter: