F 15 år:

Dela

80 meter:

10.15

+1.7

Emilia Franzén-04, Klippans FK

28.07

Hässleholm

10.25

+0.0

Klara Persson-04, IFK Lund

09.08

Trollhättan

10.44

+1.6

Magda Karlsson-04, IFK Lund

11.07

Kristianstad

10.61

-0.4

Tindra Röme-04, IFK Lund

01.06

Borås

10.66

+0.1

Sydney Karström-04, Åhus FIK

18.05

Eslöv

10.67

+1.9

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

02.06

Klippan

10.75

+0.7

Emilia Mandl-04, Malmö AI

07.07

Helsingborg

10.80

+1.1

Iza Mellberg-04, Öresund FK

21.07

Ystad

10.87

+1.9

Lisa Berns-04, IFK Lund

02.06

Klippan

10.90

+0.7

Juni Palm-04, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

80 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

10.07

+3.5

Emilia Franzén-04, Klippans FK

07.07

Helsingborg

10.52

+3.0

Emilia Mandl-04, Malmö AI

07.07

Helsingborg

10.71

+3.3

Juni Palm-04, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

300 meter:

41.36

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

42.18

 

Klara Persson-04, IFK Lund

15.06

Halmstad

42.19

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

06.07

Helsingborg

42.47

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

01.06

Trelleborg

43.14

 

Magda Karlsson-04, IFK Lund

10.08

Trollhättan

44.00

Una Ademovic-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

45.52

 

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

01.06

Trelleborg

49.79

Nellie Korunovska Skyttman-04, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

51.34

Alice Albien-04, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

600 meter:

 

 

 

 

 

800 meter:

2.16.94

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

05.07

Helsingborg

2.30.67

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

18.08

Uppsala

2.30.73

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

18.05

Eslöv

2.32.94

Una Ademovic-04, Malmö AI

18.05

Eslöv

2.34.12

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

25.08

Täby

2.34.66

 

Anne Oostra-04, Höörs IS

22.08

Malmö/He

2.36.78

My Ekström-04, Björnstorps IF

07.07

Helsingborg

2.42.08

Linnea Nord-04, Ystads IF

21.07

Ystad

2.43.36

 

Tilda Persson-04, Klippans FK

06.06

Helsingborg

2.53.76

 

Elvira Collin-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

6.28.19

 

Johanna Hofvendahl-04, IS Göta

09.08

Trollhättan

7.29.0m

My Ekström-04, Björnstorps IF

19.06

Ystad

7.29.6m

Linnea Nord-04, Ystads IF

19.06

Ystad

80 meter häck 76.2 cm:

11.80

+1.2

Tindra Röme-04, IFK Lund

19.05

Eslöv

11.90

-1.4

Sydney Karström-04, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

12.89

+0.0

Emilia Mandl-04, Malmö AI

24.08

Täby

13.07

-1.9

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

06.07

Helsingborg

13.08

+2.0

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

13.13

+2.0

Tilda Persson-04, Klippans FK

02.06

Klippan

13.64

-3.2

Emilia Franzén-04, Klippans FK

06.06

Helsingborg

14.62

-2.2

Elvira Collin-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

16.10

+0.0

Inez Kahrimanovic-04, Öresund FK

15.09

Ängelholm

80 meter häck 76.2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

44.50

Sydney Karström-04, Åhus FIK

10.08

Trollhättan

46.73

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

16.06

Halmstad

49.03

Tilda Persson-04, Klippans FK

05.07

Helsingborg

1500 meter hinder 76.2 cm:

6.07.42

My Ekström-04, Björnstorps IF

19.05

Eslöv

6.16.09

Una Ademovic-04, Malmö AI

18.08

Uppsala

Höjdhopp:

1.72

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

01.06

Trelleborg

1.71

Sydney Karström-04, Åhus FIK

30.06

Göteborg/U

1.59

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

11.07

Kristianstad

1.54

 

Emilia Franzén-04, Klippans FK

06.06

Helsingborg

1.53

 

Emma Kovacevic-05, Klippans FK

24.08

Täby

1.52

Tilda Persson-04, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

1.48

 

Elvira Collin-04, Malmö AI

11.07

Kristianstad

1.46

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

1.42

 

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

1.37

 

Stina Svenby-04, Ystads IF

15.09

Ystad

Stavhopp:

2.70

 

Elvira Collvin-04, Malmö AI

27.07

Hässleholm

2.70

 

- " -

10.08

Trollhättan

2.60

 

Ronja Sjöstrand-04, Hässleholms AIS

13.07

Löttorp

Längdhopp:

5.61

+0.9

Sydney Karström-04, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

5.60

+1.9

Emilia Franzén-04, Klippans FK

25.08

Täby

5.29

+0.9

Emilia Mandl-04, Malmö AI

19.05

Eslöv

4.95

+0.0

Iza Mellberg-04, Öresund FK

01.06

Trelleborg

4.88

+0.0

Tilde Bjerager-04, Höörs IS

16.06

Halmstad

4.85

+1.1

Tilda Persson-04, Klippans FK

25.08

Täby

4.81

+1.6

Stina Svenby-04, Ystads IF

21.07

Ystad

4.67

+0.0

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

4.66

-1.9

Emelie Bielecki-04, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

4.49

+0.8

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

25.08

Täby

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.71

+2.1

Sydney Karström-04, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

4.92

+2.1

Stina Svenby-04, Ystads IF

21.07

Ystad

4.87

+3.9

Tilda Persson-04, Klippans FK

25.08

Täby

4.46

+2.8

Elvira Collin-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Trestegshopp:

10.96

+1.0

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

15.06

Halmstad

  9.89

-0.5

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  9.46

-1.4

Stina Svenby-04, Ystads IF

15.09

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.07

+2.4

Ella Jovanovic-04, Malmö AI

15.06

Halmstad

Kula 3.0 kg:

11.22

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

11.08

Trollhättan

11.01

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

02.06

Klippan

10.78

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

06.07

Helsingborg

10.77

Sydney Karström-04, Åhus FIK

24.08

Karlshamn

10.09

 

Saga Redestam-04, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

  9.22

 

Matilda Karlsson-04, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

  8.40

 

Julia Johansson-04, Öresund FK

26.06

Malmö/S-K

  8.34

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

17.08

Varberg

  8.15

 

Ines Kahrimanovic-04, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

  8.15

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

24.08

Täby

Diskus 0.75 kg:

37.39

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

28.09

Malmö/S-K

36.05

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

21.09

Malmö/S-K

33.09

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

16.06

Halmstad

27.25

 

Julia Johansson-04, Öresund FK

26.06

Malmö/S-K

26.36

 

Matilda Karlsson-04, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

26.03

 

Saga Redestam-04, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

Slägga 3.0 kg:

49.19

 

Tilde Grönwall-04, Öresund FK

29.06

Göteborg/S-K

34.29

 

Matilda Karlsson-04, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

33.75

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

15.09

Ängelholm

33.35

 

Saga Redestam-04, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

20.78

 

Ella Eklund-04, Öresund FK

07.08

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

28.53

 

Frida Carlstedt-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

27.78

 

Elsa Hjelm-04, Åhus FIK

02.06

Klippan

27.60

 

Emma Kovacevic-04, Klippans FK

02.06

Klippan

26.88

 

Mollie Jönsson-04, Malmö AI

28.07

Hässleholm

25.63

 

Sydney Karström-04, Åhus FIK

19.05

Eslöv

23.86

 

Amelie Götesson-04, Hässleholms AIS

15.09

Ängelholm

23.13 §

 

Magda Karlsson-04, IFK Lund

17.08

Falkenberg

22.81

Johanna Eek-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

22.75

 

Tilde Bromann-04, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

21.55

 

Emilia Mandl-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Sexkamp:

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 80 meter:

39.74

 

IFK Lund

25.05

Stockholm/S

 

 

Tindra Röme-04, Lisa Berns-04,
Klara Persson-04, Magda Karlsson-04

 

 

39.78

 

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

 

Olivia Jensfelt-05, Ella Uddenäs-05,
Emilia Mandl-04, Una Ademovic-04

 

 

43.55

 

Hässleholms AIS

19.05

Eslöv

 

 

Mathilde Janzen-05, Alicia Halldén-05
Linnéa Säfström-05, Amelie Götesson-04

 

 

44.64

 

Lomma FIK

19.05

Eslöv

 

 

Sandra Enehill- , Selma Chérouvrier Hansson- ,
Linn Ekström- , Johanna Eek-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter: