F 16 - 17 år:

100 meter:

12.28

+1.5

Anna Ek-87, Klippans FK

15.08

Malmö

12.51

+1.1

Nina Törnqvist-86, IK Finish

15.08

Malmö

12.52

+0.9

Helena Andersson-86, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

12.61

+0.3

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg

12.61

+1.5

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

15.08

Malmö

12.62

+1.9

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

10.05

Jönköping

12.62

+1.5

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

12.09

Stockholm

12.64

-2.3

Evelina Hansson-Cronberg-86, Ängelholms IF

08.06

Klippan

12.72

+1.9

Caroline Bertheau-86, Malmö AI

05.07

Göteborg

12.72

+1.3

- " -

12.09

Stockholm

12.79

+1.5

Nina Runvik-87, IFK Lund

27.07

Hässleholm

100 meter, medvinds-/okända vindförhållanden:

12.25

+2.2

Anna Ek-87, Klippans FK

12.07

Helsingborg

12.39

+4.8

Helena Andersson-86, IFK Helsingborg

15.08

Malmö

12.42

+4.2

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

15.08

Malmö

12.44

+3.3

Nina Törnqvist-86, IK Finish

12.07

Helsingborg

12.48

+2.8

Evelina Hansson-Cronberg-87, Ängelholms IF

12.07

Helsingborg

12.52

+2.6

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

28.06

Trelleborg

12.57

+3.4

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

18.06

Jönköping

12.61

+2.8

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

12.65

+3.4

Caroline Bertheau-86, Malmö AI

18.06

Jönköping

12.76

+2.6

Nina Runvik-87, IFK Lund

28.06

Trelleborg

200 meter:

25.29

-1.3

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

31.05

Sollentuna

25.45

+1.9

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

25.63

+1.9

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

30.08

Gävle

25.67

-1.76

Anna Ek-87, Klippans FK

24.05

Nässjö

25.88

-1.76

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

24.05

Nässjö

26.06

+0.3

Malin Karlsson-86, Simrishamns AIF

19.07

Halmstad

26.19

+0.0

Nina Törnqvist-87, IK Finish

06.07

Göteborg

26.36

+1.6

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

19.07

Halmstad

26.48

-0.3

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

06.07

Göteborg

26.59

+0.3

Nina Runvik-87, IFK Lund

16.08

Malmö

200 meter, medvinds resultat:

25.33

+2.6

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

25.37

+3.6

Anna Ek-87, Klippans FK

19.07

Halmstad

25.71

+3.6

Malin Karlsson-86, Klippans FK

19.07

Halmstad

26.15

+2.6

Nina Runvik-87, IFK Lund

13.07

Helsingborg

26.20

+2.7

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

13.07

Helsingborg

26.51

+2.4

Helena Andersson-86, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

26.54

+2.2

Camilla Olsson-86, Malmö AI

19.07

Halmstad

400 meter:

   56.02

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

02.08

Norrtälje

   56.61

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

05.07

Göteborg

   58.41

Nina Runvik-87, IFK Lund

05.07

Göteborg

   59.72

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

20.07

Halmstad

   60.64

Henrietta Plymoth-87, Malmö AI

27.07

Hässleholm

   61.56

Petra Axenram-87, Malmö AI

13.09

Stockholm

   61.87

Helena Kristiansson-87, Malmö AI

13.09

Stockholm

   62.11

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

24.05

Olofström

   62.16

Anna Svensson-87, Eslövs AI

28.06

Trelleborg

   62.28

Sandra Pettersson-87, Malmö AI

27.07

Hässleholm

800 meter:

2.16.93

Henrietta Plymoth-87, Malmö AI

11.07

Helsingborg

2.18.26

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

17.08

Malmö

2.23.41

Frida Jönsson-87, Eslövs AI

13.09

Stockholm

2.25.10

Anna Svensson-87, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

2.25.73

Sandra Pettersson-87, Malmö AI

10.08

Simrishamn

2.25.9m

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

18.06

Enköping

2.26.66

Petra Axenram-87, Malmö AI

11.07

Helsingborg

2.30.83

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

08.06

Tallinn,EST

2.33.86

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

13.07

Enköping

2.35.20

Kajsa Olofsson-87, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

1500 meter:

4.49.89

Henrietta Plymoth-87, Malmö AI

12.09

Stockholm

5.07.05

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

19.07

Halmstad

5.14.92

Frida Jönsson-87, Eslövs AI

28.06

Trelleborg

5.21.23

Kajsa Olofsson-87, Ängelholms IF

15.08

Malmö

5.21.86

Petra Axenram-87, Malmö AI

19.07

Halmstad

5.45.06

Erika Mattsson-86, Eslövs AI

11.06

Lund

5.47.44

Camilla Sigbo-86, Klippans FK

30.08

Norrköping

5.51.3m

Johanna Englund-86, Åhus FIK

22.09

Åhus

6.02.6m

Malin Friberg-86, Åhus FIK

22.09

Åhus

3000 meter:

11.01.44

Sandra Pettersson-87, Malmö AI

14.09

Stockholm

11.07.23

Caroline Erlingsson-86, Ängelholms IF

14.09

Stockholm

11.35.19

Kajsa Olofsson-87, Ängelholms IF

17.08

Malmö

11.45.98

Erika Mattsson-86, Eslövs AI

17.08

Malmö

13.20.3m

Malin Friberg-86, Åhus FIK

30.09

Åhus

13.33.3m

Johanna Englund-86, Åhus FIK

30.09

Åhus

14.21.9m

Lina Stark-86, Åhus FIK

30.09

Åhus

1500 meter hinder, 76.2 cm:

5.02.32

Henrietta Plymoth-87, Malmö AI

16.08

Malmö

5.19.77

Sandra Pettersson-87, Malmö AI

13.09

Stockholm

5.21.82

Carolina Erlingsson-86, Ängelholms IF

13.09

Stockholm

100 meter häck, 76.2 cm:

13.70

+1.2

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

16.08

Malmö

14.51

+0.7

Anna Ek-87, Klippans FK

26.07

Hässleholm

14.68

+1.2

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

15.04

+0.0

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

30.08

Gävle

15.34

-0.9

Caroline Bertheau-87, Malmö AI

13.09

Stockholm

15.99

+0.0

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

30.08

Gävle

16.05

+0.0

Stephanie Dölling-86, IK Finish

06.07

Göteborg

16.19

+1.60

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

28.06

Karlskrona

16.65

+1.7

Viktoria Palmaer-86, Sjöbo IF

13.07

Helsingborg

16.71

+0.0

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

06.07

Göteborg

300 meter häck, 76.2cm:

43.13

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

17.08

Malmö

44.92

Sofie Persson-87, IFK Helsingborg

14.09

Stockholm

45.65

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

17.08

Malmö

47.90

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

19.07

Halmstad

49.04

Anja Friedvall-87, IFK Helsingborg

14.09

Stockholm

49.05

Petra Axenram-87, Malmö AI

14.09

Stockholm

50.56

Johanna Englund-86, Åhus FIK

16.08

Malmö

51.32

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

31.05

Landskrona

57.28

Kamilla Olsson-87, IF Kronan

31.05

Landskrona

58.63

Caroline Wingren-87, IF Kronan

31.05

Landskrona

Höjdhopp:

1.70

Frederikke Jensen-87, Vittsjö GIK

20.07

Halmstad

1.64

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

30.08

Norrköping

1.63

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

25.05

Malmö

1.62

Anna Ek-87, Klippans FK

18.05

Eslöv

1.60

Jessica Nilsson-87, Vittsjö GIK

24.05

Olofström

1.57

Karolina Lindén-87, Malmö AI

05.07

Göteborg

1.57

Frida Mårtensson-86, IFK Lund

05.07

Göteborg

1.55

Jennie Karström-86, Åhus FIK

31.05

Landskrona

   

-  ”  -

31.08

Olofström

1.53

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

30.08

Gävle

1.46

Caroline Wingren-87, IF Kronan

31.05

Landskrona

   

-  ”  -

28.09

Ängelholm

1.46

Anja Friedvall-87, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

Stavhopp:

3.65

Sophie Larup-86, Malmö AI

12.07

Helsingborg

3.60

Isabell Lilja-87, Malmö AI

16.08

Malmö

3.50

Christina Garametsos-86, Malmö AI

09.06

Lübeck,GER

2.63

Annie Persson-87, Klippans FK

13.09

Stockholm

Längdhopp:

5.86

+1.8

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

15.08

Malmö

5.55

+1.6

Elisabeth Svensson-87, Malmö AI

14.09

Stockholm

5.44

+1.3

Sofia Rahdevi-87, IK Finish

29.05

Glanshammar

5.44

+0.9

Evelina Hansson/Cronberg-86, Ängelholms IF

08.06

Klippan

5.39

+0.0

Helena Kristiansson-87, Malmö AI

02.08

Ängelholm

5.36

+0.3

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

26.07

Uddevalla

5.33

-0.2

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

13.07

Helsingborg

5.31

+1.0

Anna Ek-87, Klippans FK

08.06

Klippan

5.29

-0.5

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

21.09

Trelleborg

5.25

+2.0

Sara Strömberg-87, Heleneholms IF

21.09

Trelleborg

Längdhopp, medvind eller okända vindförhållanden:

5.65

+2.7

Sandra Bergman-86, Eslövs AI

21.09

Trelleborg

5.59

+3.1

Evelina Hansson/Cronberg-86, Ängelholms IF

15.08

Malmö

5.51

+2.9

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

18.06

Enköping

5.40

+2.4

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

21.09

Trelleborg

5.25

+2.1

Camilla Olsson-86, Malmö AI

15.08

Malmö

Tresteg:

11.27

+1.2

Sara Strömberg-86, Heleneholms IF

30.08

Norrköping

10.62

+2.0

Martina Larsson-86, Lomma FIK

16.08

Malmö

10.51

+0.36

Camilla Hansson-87, IF Kronan

03.08

Ängelholm

  9.77

+0.6

Malin Friberg-86, Åhus FIK

20.07

Halmstad

  9.70

-0.3

Frida Mårtensson-86, IFK Lund

06.07

Göteborg

  9.62

+0.5

Johanna Englund-86, Åhus FIK

20.07

Halmstad

  9.19

-0.5

Viktoria Palmaer-86, Sjöbo IF

26.07

Hässleholm

Tresteg, medvind eller okända vindförhållanden:

9.02

motv.

Jennie Karström-86, Åhus FIK

25.09

Åhus

Kula 3.0 kg:

13.11

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

12.43

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

28.06

Trelleborg

10.83

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

30.08

Gävle

10.64

Jessica Pettersson-86, Klippans FK

28.09

Ängelholm

10.18

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

28.09

Ängelholm

  9.78

Camilla Kerrén-86, Malmö AI

14.09

Stockholm

  9.63

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

31.05

Landskrona

  9.23

Karolina Lindén-87, Malmö AI

05.07

Göteborg

  8.71

Malin Friberg-86, Åhus FIK

31.08

Olofström

  7.79

Jennie Karström-86, Åhus FIK

04.05

Hässleholm

Diskus 1.0 kg:

32.98

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

12.07

Helsingborg

28.03

Sara Nielsen-87, Vittsjö GIK

24.05

Olofström

25.80

Malin Friberg-86, Åhus FIK

03.08

Ängelholm

23.33

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

21.09

Trelleborg

21.85

Johanna Englund-86, Åhus FIK

27.09

Kalmar

21.16

Viktoria Palmaer-86, Sjöbo IF

29.05

Ystad

20.29

Jennie Karström-86, Åhus FIK

21.09

Trelleborg

19.61

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

31.05

Landskrona

12.16

Linnea Rohlin-86, Åhus FIK

22.09

Åhus

Slägga 4.0 kg:

33.69

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

15.08

Malmö

29.21

Jessica Nilsson-87, Vittsjö GIK

15.08

Malmö

24.72

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

28.09

Eslöv

24.34

Karolina Lindén-87, Malmö AI

26.07

Hässleholm

20.86

Elisabeth Ottosson-86, IF Kronan

31.05

Landskrona

19.11

Jennie Karström-86, Åhus FIK

25.09

Åhus

18.30

Linda Persson-86, IF Kronan

31.05

Landskrona

17.73

Malin Friberg-86, Åhus FIK

25.09

Åhus

17.31

Linnea Rohlin-86, Åhus FIK

25.09

Åhus

16.70

Johanna Englund-86, Åhus FIK

14.06

Karlshamn

Spjut 600 gram:

34.68

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

01.06

Sollentuna

33.84

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

31.10

Jessica Pettersson-86, Klippans FK

03.08

Ängelholm

28.21

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

18.06

Enköping

27.09

Siri Fagerlund-86, IFK Helsingborg

27.07

Uddevalla

25.73

Jenny Olsson-87, Eslövs AI

28.09

Eslöv

24.44

Ann-Sofie Åkesson-87, Eslövs AI

03.10

Eslöv

18.54

Malin Friberg-87, Åhus FIK

23.09

Åhus

17.47

Kamilla Olsson-87, IF Kronan

31.05

Landskrona

16.03

Camilla Hansson-87, IF Kronan

31.05

Landskrona

Sjukamp

5558 §

Emma Hansson-86, Heleneholms IF

07-08.06

Tallinn,EST

5167

Sofie Ström-87, Ängelholms IF

17-18.06

Västerås/Enköping

4643

Ida Tengvall-87, Ängelholms IF

30-31.08

Gävle

Stafett 4 x 100 meter:

49.96

Malmö AI

23.08

Huddinge